Skip to content

Yemen Vize Başvuru Şartları 2022

Yemen Vizesi

Yemen Vize Başvuru Şartları 2022 Yemen vizesi bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almakla yükümlü oldukları vizedir. Yemen ile Türkiye arasında yapılan ikili anlaşmalar neticesinde karşılıklı olarak vize uygulaması yapılmaktadır. Ancak bu kısmi bir vize uygulamasıdır. Yemen vize başvuruları yalnızca bordo pasaport sahibi olan kişilerin yapması gereken bir işlemdir.

Zira yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahiplerinin bu ülkeye olan seyahatlerinde vizeye ihtiyaçları yoktur. Yemen için vize almak isteyen kişiler bu işlemlerini Yemen Ankara Büyükelçiliği’nden ya da Yemen İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden yapabilmektedir. Ayrıca Büyükelçilik tarafından yetki verilmiş olan vize merkezlerinden ve Firmamız Long Vize Turizm ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yemen Vize İşlemleri

Yemen vizesi almak isteyen kişiler, Yemen devleti tarafından belirlenmiş olan birtakım şartları yerine getirmekle yükümlüdür. Bu işlemlerin başında Yemen vize başvuru formu doldurulması ve başvuru evrakları ile birlikte teslim edilmesi gelmektedir. Başvuru formuna büyükelçiliğin internet sitesinden ulaşmak mümkündür. Burada yer alan bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması, vize başvurusunun onay alması açısından önemlidir. Zira verilecek olan bilgiler, daha sonra büyükelçilik makamları tarafından da teyit edilmektedir.

Uyuşmayan bilgilerin varlığının tespiti halinde yasal işlem başlatılması söz konusudur. Yemen vize işlemleri için çok fazla zorlamada bulunmayan ülkeler arasında yer almaktadır. Başvuru formunun dışında kişilerden talep edilen diğer evrakların da eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve başvuru gününde teslim edilmesi gereklidir. Belgelerde herhangi bir eksiklik olması da başvurunu olumsuz değerlendirilmesine neden olacaktır.

Yemen Vize

Tarihi dokusu ve zengin kültürel mirası ile Yemen son dönemlerde Türk turistlerin en çok ilgi gösterdikleri ülkelerden biridir. Her ne kadar iç savaş nedeni ile ülkede istikrarsız bir ortam meydana gelse de ülkeye seyahatler devam etmektedir. Ancak Yemen vizesi alarak bu ülkeye seyahat edecek olan kişiler, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın bu konudaki talimatlarını ve uyarılarını dikkate almalıdır. Yemen vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, başvurularında meydana gelebilecek aksaklıkları da göz önüne alarak en az 10 gün önceden başvurularını yapmalıdır.

Yemen Vize Randevusu

Yemen vizesi almak isteyen kişiler eğer bu işlemlerini kendileri bireysel olarak büyükelçilik ya da konsolosluk üzerinden yapacaksa, mutlaka öncesinde randevu almalıdır. Vize işlemlerinde randevu uygulaması, bu makamlarda kalabalık oluşmasını önüne geçilmesi ve hizmetlerin daha etkin bir şekilde sağlanabilmesi açısından zorunlu tutulmuştur.

Yemen vize randevusu almak için büyükelçilik internet sitesini ziyaret etmek yeterlidir. Burada randevu formunu doldurarak boş olan bir gün ve saatte randevu oluşturmak mümkündür. Yemen Vize randevusu alan kişilerin mutlaka randevu gününde ve saatinde ilgili makamda olması gereklidir. Randevu saatini geçirmiş olan kişilerin sonradan işlem yapma şansları yoktur ve yeniden randevu almaları gereklidir. Bu da sürecin uzamasına neden olan bir durumdur.

Yemen Vize Başvurusu

Yemen vize başvurusu yapmak isteyen kişiler bu işlemlerini birkaç kanal üzerinden yapabilirler. Bu kanalların başında büyükelçilik ve konsolosluklar gelmektedir. İki ülke arasındaki diplomatik, siyasi, askeri, ticari ve diğer tüm ilişkileri koordine etmek görevini yerine getiren bu diplomatik temsilcilikler aynı zamanda vize başvurularını almak, değerlendirmek ve sonuca bağlamak vazifesini de üstlenmiştir. Yemen vizesi almak isteyen kişilerin başvurularını almakta en yetkili kurum Ankara Yemen Büyükelçiliği’dir. Başvuru süreci ile uğraşmak istemeyen ve süreci karmaşık bulan kişiler açısından vize danışmanlık merkezleri büyük bir alternatiftir.

Yemen Vize Başvuru Sürecinin işleyişine dair daha net bilgilere sahip olmaları ve profesyonel danışmanları sayesinde vize işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesini olanaklı kılan bu merkezler, doğrudan büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiştir. Uzun yıllardan beri müşterilerine başarı ile vize danışmanlık hizmeti veren Long Vize Turizm firmamız da bu konuda her türlü danışmanlığı yapmaktadır. Firmamızın sunmuş olduğu bu hizmetlerden yararlanmak ve daha detaylı bilgi almak için internet sitemizden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vize Başvuru Merkezi

Yemen Vize başvuru merkezi, vize almak isteyen kişiler açısından büyük kolaylıklar sunan ve doğrudan diplomatik temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş olan kurumlardır. Bu başvuru merkezleri, vize başvuru işleminin ilk anından başlayarak sonuçlandığı son ana kadar geçen süre zarfında gerekli olan bütün süreçleri yürüterek vize almak isteyen kişileri büyük bir dertten kurtarmaktadır. İlk kez vize alacak olan kişiler için bu işlem son derece zor ve karmaşıktır.

Yemen vize başvuru merkezinin, sağlamış oldukları bu hizmetler ile süreç içerisinde meydana gelebilecek her türlü riske karşı da başvuru sahiplerini korumaktadır. Yemen vizesi almak isteyen kişilere de firmamız büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Yemen vize başvurusu için Long Vize Turizm firmamızı tercih eden kişiler, deneyimli danışmanlarımız sayesinde kolaylıkla vize alabilmektedir. Firmamızın sunmuş olduğu ayrıcalıklı danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için ihtiyacınız olan her anda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vize Çeşitleri

Vize denildiği zaman her ne kadar akla tek bir kavram gelse de esasında farklı vize uygulamalarının varlığı söz konusudur. Gidilecek olan ülkede yapılacak faaliyetler doğrultusunda farklı vize türlerine başvuru yapılması gereklidir. Yemen için de bu durum geçerlidir. Yemen vize çeşitleri bu ülkeye hangi amaçla seyahat edildiğine göre değişiklik göstermektedir.

Her vize türünün farklı şartları ve yeterlilikleri vardır. Bu yeterlilikleri sağlamayan kişilerin vize alabilmeleri mümkün değildir. Yemen için vize almak isteyen kişilerin en sık başvuru yaptığı vize türü ise turistik vizelerdir. Ancak bunun dışında diğer Yemen vize çeşitleri olan talep de yüksektir. Kişiler başvurmak istedikleri vize türünü başvuru dilekçeleri ve başvuru formlarında mutlaka belirtmelidir.

Yemen Ticari Vize

Yemen ticari vize bu ülkede ticari faaliyetler yürütmek isteyen kişilerin başvuru yapmaları gereken vize türüdür. Her ülkede olduğu gibi Yemen’de de yabancıların ticaret yapmaları birtakım şartlara bağlanmıştır. Bu yüzden de ticari amaçlarla Yemen vize başvurusu yapacak olan kişiler mutlaka bu şartları taşımalıdır. Yemen Ticari vizeye başvurmak için diğer vize türlerinden ayrı olarak sunulması gereken evraklardan biri davetiyedir.

Yemen’de bulunan bir firmadan ya da kuruluştan alınacak olan davetiye, mutlaka başvuru evrakları içerisinde yer almalıdır. Bunun yanında kişinin vergi levhasının fotokopisi, şirket ticari dökümleri ve banka hesap dökümleri gibi belgeler de başvuru esnasında mutlaka ibraz edilmelidir. Bu belgeler, kişinin ticari olarak faaliyet yürütecek nitelikte olduğunun kanıtlanması açısından elzemdir. 

Yemen Turistik Vize

Turistik vizeler neredeyse her ülkede en çok başvuru alan vize türleridir. Ülkede kısa bir süre bulunmak, bu süre zarfında gezmek ve yeni şeyler keşfetmek, sonrasında da ayrılmak isteyen kişiler turistik vize başvuru yapmalıdır. Yemen turistik vize başvuru da Türkiye Cumhuriyeti’nden Yemen’e turistik amaçlarla gitmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken bir vize türüdür.

Bu vizeye başvuru yapmak için kişilerin maksimum 10 yıl içerisinde alınmış ve seyahat tarihinin sonrasında da en az 6 ay daha geçerliliği bulunan bir pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, banka hesap dökümü, çalışanlar için iş yeri yetkilisi tarafından ıslak imzalanmış olan maaş bordrosu, vize başvuru formu ve başvuru dilekçesi, seyahat rezervasyonlarına dair dökümler ibraz edilmelidir. Yemen Turistik Vize için Yemen vize başvurusu yapacak olan kişiler gerekli olan belgelerin tam listesine ulaşmak ve bu konuda profesyonel destek almak için Long Vize Danışmanlık firmamız ile irtibata geçebilirler.

Yemen Aile Ziyareti Vizesi

Yemen’de yaşayan ailesini ziyaret etmek isteyen kişiler, bu amaçla Yemen aile ziyareti vizesi için başvuruda bulunmalıdır. Bu vize yalnızca bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bir zorunluluktur. Diğer pasaport sahipleri ise vize gereksinimi olmadan ailelerini ziyaret edebilmektedir. Yemen Aile ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar, normal vize evrakları ile büyük ölçüde aynıdır. Ancak ek olarak bazı evrakların da belirtilmesi gereklidir. Bunların arasında davetiye ilk sırda yer almaktadır.

Kişinin ziyaret etmek istediği aile bireylerinden biri tarafından gönderilmiş olan bir davetiyeyi başvuru evraklarına eklemesi gereklidir. Ayrıca ziyaret edeceği kişi ile karı-koca durumu söz konusu ise evlilik cüzdanının bir fotokopisini sunmak, zorunlu olmasa da başvurunun onay alması açısından olumlu bir durumdur. Yemen vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, bu işlemlerini Long Vize danışmanlık üzerinden kolaylıkla yapabilmektedir.

Yemen Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yemen arkadaş ziyareti vizesi bu ülkede bulunan arkadaşını ziyaret etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda oldukları vize türüdür. Arkadaş ziyareti için vize almak isteyen kişiler, normal vize evraklarının yanında bir de davetiye ibraz etmekle yükümlüdür. Ziyaret edecekleri arkadaşları tarafından, başvuru sahibinin adına gönderilmiş olan bir davetiye gereklidir. Bu davetiyede davet eden kişinin adı ve açık adresi yer almalıdır.

Ayrıca davet edilen kişinin ülkede kaç gün kalacağı, bu süre içerisinde nerelerde konaklayacağı, ülkeden ayrılma tarihi gibi bilgilerin de davetiyede yer alması gereklidir. Yemen Arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen kişiler bu başvurularını Yemen Ankara Büyükelçiliği, Yemen İstanbul Başkonsolosluğu ve diplomatik temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinden yapabilirler.

Yemen Vize Şartları

Yemen için vize başvurusunda bulunacak kişilerin birtakım şartları yerine getirmeleri gereklidir. Bu şartları yerine getiren kişiler Yemen vize başvurusu için onay alabilirler. Yemen Vize şartları kısaca şu şekilde sıralamak mümkündür:
Son 10 yıl içerisinde alınmış ve seyahat tarihinden itibaren de en az 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmak
Seyahat süresi boyunca oluşabilecek masrafları karşılamaya yetecek kadar birikime ya da düzenli gelir sağlayan bir işe sahip olmak
Seyahat etmek için yasal herhangi bir engeli bulunmamak, ülke güvenliğini tehdit edecek herhangi bir sabıkaya sahip olmamak
Biyometrik fotoğraf, sağlık raporu, kimlik fotokopisi, başvuru formu ve başvuru dilekçesi gibi evrakları eksiksiz olarak başvuru yapılacak olan yere teslim etmek

Yemen Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Yemen Vizesi Hangi İllerden Alınır? Yemen vizesi almak isteyen kişilerin öncelikli olarak başvurmaları gereken yer Yemen Büyükelçiliği’dir. Ankara’da bulunan büyükelçilik, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul etmek, değerlendirmek ve nihayete erdirmek konusundaki en yetkili makamdır. Büyükelçilik dışında İstanbul’da bulunan konsolosluk üzerinden de başvuru yapma olanağı vardır. Bu iki şehre de uzak olan kişiler ise başvurularını vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapabilmektedir. Yemen Vize başvuru merkezlerinin neredeyse 81 ilde şubesi bulunmaktadır.

Yemen Vizesi Nasıl Alınır?

Farklı amaçlarla Yemen’e gitmek isteyen kişilerin çok merak ettiği konulardan biri de Yemen vizesi nasıl alınır? sorusudur. Yemen vizesi almak isteyen kişiler öncelikle Büyükelçilik İnternet sitesinden alacakları başvuru formunu doldurmalıdır. Daha sonra başvuru yapılacak olan makam hangisiyse, ona hitaben bir başvuru dilekçesi yazılması gereklidir. Gerekli olan tüm evrakların temin edilmesinin ardından başvurular doğrudan yapılabileceği gibi vize başvuru merkezleri aracılığı ile de yapılabilir.

Yemen Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yemen vize randevusu nasıl alınır? diye merak edenler için söylemek gerekirse bu son derece kolay bir işlemdir. Yemen Büyükelçiliği ya da Yemen Konsolosluğu İnternet sitesine girerek vize randevusu almak mümkündür. Yemen vizesi almak isteyen kişiler, başvuruları için önceden mutlaka randevu oluşturmalıdır. Oluşabilecek yoğunluğun önüne geçmek ve işlerin daha hareketli bir şekilde devamını sağlamak açısından vize randevusu zorunlu kılınmıştır. Randevu oluşturan kişilerin, belirledikleri gün ve saatte ilgili makamda olmaması durumunda başvuru hakları yanar ve yeniden randevu almaları gerekir.

Yemen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yemen’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahibi olanlar vize başvurusunda bulunmalıdır. Yemen vize başvurusu nasıl yapılır? konusunda bilgisi olmayan kişiler bu işlemlerinde profesyonel vize danışmanlık ve başvuru merkezlerinden yardım alabilirler. Yemen vizesi almak isteye kişilerin başvurularını kabul etmekle yetkili olan makam, Yemen’in Türkiye’de bulunan diplomatik temsilcilikleridir. Bu makamlara yazılacak olan bir başvuru dilekçesi ile başvuru süreci başlatılmış olur. Daha sonra vize başvurusu yapılacak vize türüne göre gerekli olan evraklar da toplanarak ilgili makamlara iletilmelidir. Bu aşamadan sonra da sonuçların açıklanmasını beklemek gereklidir.

En Kolay Yemen Vizesi Nasıl Alınır?

Yemen için vize almak isteyen kişiler sıklıkla En kolay Yemen vizesi nasıl alınır? türünde sorular sormaktadır. Özellikle ilk defa vize alacak olan kişiler açısından bu son derece zorlu bir işlemdir. Yemen vizesi almanın en kolay yolu bu konuda hizmet veren vize danışmanlık ve başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru yapmaktır. Uzun yıllardan beri bu konuda müşterilerine kaliteli hizmetler sunan Long Vize Turizm firmamız da başvuru yapmak isteyen kişiler için süreci başarılı bir şekilde yöneterek onay alınmasına yardımcı olmaktadır.

Yemen Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemen vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler ihmal edildiği halde vize işleminin ret yanıtı alması kuvvetle muhtemeldir. Bu yüzden de Yemen vize başvuruları için tüm süreçler büyük bir hassasiyet ile yürütülmelidir. Dikkat edilmesi gereken hususların başında sunulacak evraklardaki bilgi uyuşmazlığı yaşanmamasıdır. Başvuru esnasında sunulan evraklar daha sonra gerekli makamlar tarafından doğrulanmaktadır. Doğrulama yapılamayan ve gerçeğe uygun olmayan belgeleri sunan kişiler hem birtakım yasal yaptırımlarla karşılaşabilir ve hem de başvuruları reddedilebilir.

Yemen Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Yemen vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar arasında önemli olanlardan biri de başvuru yapacak olan kişinin hazırladıkları evraklarda başvurmak istediği vizenin türüne göre evrakların yer almasıdır. Her vize türü için farklı nitelikte evraklar istenebilmektedir. Bu yüzden de bazı internet sitelerinde yer alan genel geçer bilgiler ile vize başvurusu yapılmamalıdır. Yemen vizesi için dikkat edilmesi gereken hususları daha detaylı bir şekilde öğrenmek için Long Vize Turizm firmamız ile gün içerisinde her saatte irtibata geçebilirsiniz. Dilerseniz de vize başvurularınızı yürütmek için firmamıza yetki verebilirsiniz.

Yemen İşçi Vizesi

İşçi vizeleri, tüm dünyada en yaygın olarak kullanılan vize türlerinden biridir. Başka bir ülkeye çalışmak amacı ile gidecek olan kişiler, işçi vizesi için başvuru yapmalıdır. Yemen için de aynı durum geçerlidir. Yemen işçi vizesi alarak Yemen’de iş bulmak ve çalışmak mümkündür. Farklı türdeki vizelerden biri ile ülkeye giriş yapıp sonrasında çalışan kişiler sınır dışı edilmektedir.

Eğer işçi vizesi almak isteyen kişi Yemen’de bir iş yerinden kabul almışsa bunu ispatlamak için davetiye ibraz etmek zorundadır. Ayrıca kişinin çalıştığı alana dair sertifikaları ve uzmanlık belgeleri de başvuru dosyasında yer almalıdır. Dilerseniz Long Vize Turizm firmamız aracılığı ile Yemen işçi vizesi için başvuruda bulunabilir ve zorlu vize süreçlerinin sizin adınıza firmamız tarafından profesyonel bir şekilde yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

Yemen Ulusal Vize

Uzun süre Yemen’de kalmak isteyen kişilerin Yemen ulusal vize için başvuruda bulunmalıdır. Ulusal vize alması gereken kişiler 90 günden fazla bu ülkede konaklamak isteyen kişilerdir. Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları her halükarda vize almakla yükümlüdür. Diğer pasaport türlerine sahip olan kişiler 90 güne kadar olan seyahatlerinde bu ülkeye vizesiz olarak girebilirler.

Ancak daha fazla kalmak istedikleri zaman mutlaka Yemen ulusal vize başvurusunda bulunmaları gereklidir. Ulusal Yemen vize başvurusu yapmak isteye kişiler bu konu ile alakalı olarak Yemen’in Ankara Büyükelçiliği’ne ve İstanbul Başkonsolosluğu’na başvurmaları gereklidir.

Yemen Oturum Vizesi

Yemen’e yerleşmek ve bu ülkede yaşamak isteyen kişiler, bunun için Yemen oturum vizesi almalıdır. Oturum vizesi de uzun süreli vize türlerinden biridir. Bu vizeye sahip olan kişiler, ülke içerisinde herhangi bir problem çıkarmadıkları takdirde uzun süre boyunca ülkede yaşayabilir ve ülke yurttaşlarının yararlandığı hakların çoğundan yararlanabilirler. Yemen vize başvuru formu doldurulurken oturma vizesi alınmak istenildiğine dair beyanatta bulunulmalıdır.

Ancak Yemen oturum vizesi için şartlar bir miktar daha zordur. Kişilerin hesaplarında belirli bir miktar para bulunması ve ülke içerisinde yaşamlarını sürdürebilecekleri nitelikte bir iş beyanında bulunmaları gereklidir. Yemen’de oturum vizesi alabilmek için gerekli olan tüm şartları Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Yemen Çalışma Vizesi

Yemen Çalışma vizesi, işçi vizesi ile aynı anlama gelmektedir. Ülke içerisinde herhangi bir iş yerinde çalışabilmek için kişilerin mutlaka Yemen çalışma vizesi almaları gereklidir. Çalışmak için Yemen vize başvurusu yapmak isteyen kişiler şu evraklarla birlikte Yemen Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğuna başvuruda bulunabilir:

Maksimum son 10 yılda alınmış, iki boş yaprağı bulunan ve en az 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaport
Vize başvuru formu ve vize başvuru dilekçesi
Son 6 aya ait banka hesap dökümü
Kişinin çalışmak istediği alana dair sahip olduğu sertifika, yeterlilik belgesi gibi evraklar
Vize başvuru harcının yatırıldığını gösterir dekont
Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
Çalışmak üzere bir yer ile anlaşma yapılmışsa davetiye
Seyahat planlamasına ait bilgilerin ve rezervasyonların dökümü

Yemen Aile Birleşimi Vizesi

Yemen aile birleşimi vizesi Yemen’de bulunan ailesi ile birleşmek isteyen kişilerin başvuru yapmaları gereken bir vize türüdür. Eğer ailenin bir kısmı burada, diğer bir kısmı da Yemen’de yaşıyorsa ve artık aynı ülkede yaşama yönünde bir karar alınmışsa bu durumda Yemen Ankara Büyükelçiliği’ne ya da Yemen İstanbul Başkonsolosluğu’na aile birleşimi için vize başvurusunda bulunulmalıdır.

Genel vize evraklarının yanı sıra bu vize için evlilik cüzdanı fotokopisi ve Yemen’de yaşayan aile bireylerinden en az biri tarafından gönderilmiş olan bir davetiyeye de ihtiyaç vardır. Aile birleşimi amacıyla Yemen vizesi başvurusu yapacak olan kişiler aynı zamanda bu işlemlerini vize başvuru merkezleri üzerinden de yapabilirler.

Yemen Göçmenlik Vizesi

Yemen Göçmenlik vizesi, değişik nedenlerden dolayı sığınmacı olarak bu ülkeye yerleşmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür. Sığınmacı ya da göçmen vizesi alan kişiler, ülke içerisinde normal Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yararlandığı haklardan değil, göçmen yasasında belirlenen haklardan yararlanmaktadır. Yemen göçmenlik vizesi almak için de başvuru yapılması gereken kurum bu ülkenin diplomatik temsilcilikleridir. Yemen vizesi başvurusunda bulunmak amacı ile bu diplomatik temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezlerine de başvuruda bulunmak mümkündür.

Yemen Vize Evrakları

Yemen için herhangi bir konuda vize almak isteyen kişiler, başvuru yaptıkları vize türüne göre birtakım evrakları hazırlayarak ilgili makamlara sunmakla yükümlüdür. Yemen vize evrakları olarak adlandırılan bu evrakların gerçeğe uygun bir şekilde düzenlenmesi ve kasıtlı olarak yanlış evrak sunulmaktan kaçınılmalıdır. Yemen Vize evraklarını genel olarak şu şekilde sıralamak mümkündür:

Planlanan seyahatin sona ermesinin ardından en az 6 ay daha geçerliliği bulunan ve son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan bir pasaport
Yemen vizesi başvuru formu ve başvuru dilekçesi
2 adet son 6 ayda çekilmiş biyometrik fotoğraf
Kişinin seyahat masraflarını karşılamaya yetecek gücü olduğunu belirtmek amacı ile son 6 aylık banka hesap dökümleri
Kişi çalışıyorsa kurum yetkilileri tarafından ıslak imza ile imzalanmış bir maaş bordrosu
Herhangi bir sağlık sorunu olmadığına dair sağlık belgesi

Yemen Vize Belgeleri

Yemen vize belgeleri başvuruların olumlu değerlendirilebilmeleri açısından son derece önemlidir. Belgeler arasında ve başvuru dilekçesi ile başvuru formunda yer alan bilgilerle bu belgeler arasında bilgi uyuşmazlığı olduğu durumlarda kişilerin vize başvuruları reddedilmektedir. Öyle ki bu konuda kişilerin pasaportlarında yer alan imzaları ile başvuru belgelerinde yer alan imzalarına varıncaya kadar detaylı bir karşılaştırma yapılmaktadır. Yemen vizesi başvuru sürecinde sorun yaşamamak ve kolay bir şekilde vize almak için Long Vize Turizm firmamızın bu konuda sunmuş olduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Çalışmayan Kişi İçin Yemen Vize Evrakları

Çalışmayan kişi için Yemen vize evrakları normal vize başvurusunda istenilen evraklardan daha farklıdır. Çalışmayan kişilerin seyahat süresi boyunca kendi masraflarını karşılayacak güce sahip olduklarına dair bir gelir beyan edememeleri, başvurularının ret almasına neden olabilir. Ancak kişilerin banka hesaplarında yeteri miktarda para bulunuyorsa banka dökümleri ile bunu ispat etmesi gereklidir. Banka hesabında da parası olmayan kişiler için vize alabilmenin tek yolu ise sponsor bulmaktır.

Kişinin seyahatine sponsor olmak isteyen başka kişi ya da kurumlar varsa bu durumun dilekçe ile yazılarak başvuru evrakları arasında sunulması gereklidir. Yemen vizesi talep dilekçesi içerisinde bu durumun belirtilmesi, çalışmayan kişilerin vize alabilmesine katkı sağlamaktadır. Eğer sponsor olacak kişi gerekli maddi yeterlilikleri taşıyorsa ve başvurunun diğer kısımlarında herhangi bir sorun yoksa başvuru kabul edilir.

Ev Hanımı İçin Gerekli Evraklar

Çalışmayan kişiler için geçerli olan vize koşulları ev hanımları için de geçerlidir. Ev hanımlarının da gösterebilecekleri herhangi bir gelirleri olmadığından dolayı vize almaları için ya banka hesaplarında yeteri kadar paraya sahip olmaları ya da kendilerine sponsor olacak birini bulmaları gereklidir. Bunun dışında ev hanımı için gerekli evraklar diğer vize türlerinde olduğu gibidir. Yemen vizesi başvuru formu üzerinde eğer ev hanımına sponsor olacak bir kişi varsa belirtilmelidir. Ayrıca sponsor olacak kişinin bu talebini dilekçe olarak kaleme alması ve ıslak imza ile imza altına alması gereklidir.

Memur İçin Yemen Vize Evrakları

Memurlar yalnızca Yemen’de değil vize gerektiren çok sayıdaki ülkede kolaylıkla vize alabilen bir kesidir. Zira arkalarında devlet güvencesi bulunması ve düzenli bir gelire sahip olmaları onları bu konuda avantajlı kılmaktadır. Normal vize evraklarına ek olarak memur için Yemen vize evrakları bir miktar değişiklik göstermektedir. Yemen vizesi için memurların vize başvurularında ek olarak ibraz etmeleri gereken evraklar şunlardır:
Kişinin seyahat süresi boyunca kurumundan izinli olduğuna dair yazılı izin belgesi
Kişinin devlet hizmetlerini yerine getiren memur olduğuna dair kurumu tarafından verilmiş olan görev yetki belgesi
Kurumun yetkilileri tarafından ıslak olarak imzalanmış maaş bordrosu.

Çalışan İçin Yemen Vizesi Evrakları

Çalışanlar vize başvuru yapmak için farklı yöntemlere tabidir. Yemen vize başvurusu yapacak olan çalışanlar, eğer bu ülkeye şirket adına bir faaliyet yürütmek amacı ile gideceklerse, şirket yetkilileri tarafından verilen bir görevlendirme yazısına sahip olmaları gereklidir. Eğer iş ya da şirket ile alakalı herhangi bir durum söz konusu değilse, turistik vizeye başvurmaları gereklidir. Çalışan için Yemen vizesi evrakları diğer tüm vize türlerinde gerekli olan evraklarla aynıdır. Yalnızca kişinin çalıştığı iş yerinden alacağı maaş bordrosu ve sponsorluk dilekçesi gibi ek belgeler de sunulmalıdır.

İşveren İçin Yemen Vize Evrakları

İşveren olarak bir kişinin vize alabilmesi için de farklı yöntemler söz konusudur. Eğer işveren Yemen’de herhangi bir ticari faaliyet yürütmek ve iş kurmak istiyorsa bu durumda ticari vizeye başvurması gerekir ve ticari vize için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak sunması gerekir. Ancak işveren olduğu halde iş amacı ile değil de gezmek için gidiyorsa, işverenlik vasfı ortadan kalkar ve turizm vizesi alması gerekir. İşveren için Yemen vize evrakları arasında normal vize evraklarına ek olarak iş yerinin gelir gider dökümleri, banka hesap dökümleri, vergi levhası örneği ve ticaret sicil örneği gibi birtakım belgelerin de ibraz edilmesi gerekmektedir.

Öğrenci İçin Yemen Vize Evrakları

Her ne kadar Yemen, Türk öğrenciler tarafından eğitim amacı ile çok tercih edilen bir ülke olmasa da bu ülkeye gidenlerin sayısı oldukça fazladır. Öğrenci için Yemen vize evrakları arasında öğrencinin kabul aldığı üniversiteye ait öğrencilik belgesi bulunması gereklidir. Ayrıca öğrencinin ülkede kalacağı süre boyunca geçimini nasıl sağlayacağını ispat eder nitelikte evrakların da normal vize evraklarına ek olarak sunulması gerekmektedir. Yemen vize başvuru formu doldurulurken tüm bu bilgilere eksiksiz olarak yer verilmelidir. Öğrenci vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler bu işlemlerini Long Vize Turizm firmamız sayesinde kolaylıkla yapabilmektedir.

Çiftçi İçin Yemen Vize Evrakları

Yemen’de çiftçilere verilen ayrı bir vize yoktur. Ancak Yemen’e çiftçi olarak gitmek ve orada çiftçilik yapmak isteyen kişiler çalışma vizesine ya da oturma vizesine başvurabilirler. Çiftçi için Yemen vize evrakları başvuru yapılacak bu vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Çiftçi olmak için Yemen’de yerleşik olmak ve çalışma iznine sahip olmak gereklidir. Yemen’de nasıl çiftçilik yapılacağına dair Long Vize Turizm firmamızdan destek alabilirsiniz. Firmamızın deneyimli danışmanları sürecin her aşamasında sizlere profesyonel destek sağlamaktadır.

Yemen Büyükelçiliği Vize

Diplomatik temsilcilikler, ülkeler arasındaki çeşitli faaliyetleri yürütmek üzere karşılıklı kurulan temsilciliklerdir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yemen’e yapacakları vize başvurularını kabul etmek, değerlendirmek ve neticeye ulaştırmak konusunda da Yemen Ankara Büyükelçiliği baş yetkilidir. Yemen vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, kendilerinden talep edilen evraklarla birlikte Büyükelçilik makamına hitaben yazılmış bir dilekçeyi de sunarak başvuruda bulunabilirler. Ancak ilk kez vize başvurusu yapacak olan kişiler açısından Yemen Büyükelçiliği vize işlemleri zor bir süreçtir. Bu yüzden de süreçte profesyonel olarak vize danışmanlık hizmeti veren firmalardan destek almak daha avantajlı bir seçenektir.

Vize danışmanlık ve başvuru merkezleri, Büyükelçilik tarafından başvuruları kabul etme konusunda tam olarak yetkilendirilmiştir. Long Vize Turizm firmamız da uzun yıllardan beri Türkiye’nin her yerinde Yemen vizesi de dahil olmak üzere vize almak isteyen müşterilerine memnun kalacakları nitelikte hizmet sunmaktadır. Firmamızın sunmuş olduğu bu hizmetlerden yararlanmak için İnternet sitemiz üzerinden ya da İnternet sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan günün her saatinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Konsolosluğu Vize

Yemen vize başvurusu yapmak isteyen kişiler için bir diğer seçenek de İstanbul’da bulunan Yemen Başkonsolosluğu’dur. Başta Marmara Bölgesi olmak üzere yakın şehirlerde bulunan kişiler vize başvurularını başkonsolosluk üzerinden yapabilmektedir. Büyükelçilik vize başvuru için gerekli ve geçerli olan tüm hususlar burada da aynı şekilde geçerlidir. Yemen Konsolosluğu vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, konsolosluk sitesi üzerinden önceden randevu almalı ve randevu saatinde de mutlaka konsolosluk binasında yer almalıdır. Randevu saatini geçiren kişiler başvuru haklarını kaybederler ve sonrasında herhangi bir hak talebinde bulunmaları da mümkün değildir. Bu durumda yeniden randevu alınması gereklidir ve bu da zaman kaybına neden olan bir durumdur.

Yemen Konsolosluklar ve Adresleri

Yemen konsoloslukları ve adresleri konusunda belirtilebilecek tek bir adres bulunmaktadır. Zira Yemen’in Türkiye’de tek bir konsolosluğu vardır. İstanbul’da yer alan bu konsolosluk esasında fahri konsolosluk olmasına rağmen vize başvurularını kabul etmektedir. Bunun dışında herhangi bir şehirde kurulu olan bir Yemen konsolosluğu söz konusu değildir. Yemen vizesi işlemleri yapmak isteyen kişilerden İstanbul’a yakın olanlar konsolosluk üzerinden, Ankara’ya yakın olanlar da Büyükelçilik üzerinden başvurularını yapabilmektedir.

Yemen Vizesi Dilekçe Örneği

Hangi ülke olursa olsun, vize almak gerektiğinde ilk yapılması gereken şeylerden biri vize başvuru dilekçesi hazırlamaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da Yemen için vize başvurusunda bulunacakları zaman bir dilekçe hazırlayarak başvuru için sunmalıdır. Hazırlanacak olan bu dilekçenin Türkçe hazırlanması mümkündür. Bu da Türk vatandaşları için bir avantajdır.

Dilekçe, hangi makama başvuru yapılacaksa oraya hitaben yazılmalıdır. Dilekçe içerisinde seyahatin detaylarından kısaca bahsedilmeli, seyahat masraflarının hangi yollardan karşılanacağı anlatılmalı ve vize bitiminde ülkeyi terk edeceğine dair kesin beyanlarda bulunulmalıdır. İsteyen kişiler İnternet üzerinden daha önceden onay almış olan Yemen vizesi dilekçe örneği bularak yararlanabilir. Ayrıca vize danışmanlık ve başvuru merkezleri aracılığı ile de bu dilekçenin hazırlanması mümkündür.

Yemen Vize Başvuru Formu

Yemen Vize başvuru formu, vize dilekçesi ile hemen hemen aynı bilgileri içeren bir formdur. Başvuru yapılacak olan makamın, başvuru sahibini daha iyi tanıması adına bu form doldurulmalıdır. Yemen vize başvuru formu doldurmak isteyen kişiler bu forma büyükelçiliğin ya da konsolosluğun internet sitesi üzerinden erişim sağlayabilirler. Formu doldururken birebir gerçeğe uygun bilgiler vermeye özen gösterilmelidir.

Yemen Vizesi Redde İtiraz

Yemen vize başvurusunda bulunan kişilerin yapmış olduğu bu başvurular, kimi nedenlerden dolayı ret yanıtı alabilir. Ret yanıtına neden olan şeyin belirlenmesinin ardından kişilerin Yemen vizesi redde itiraz hakları vardır. Ancak bu şartlı olarak verilen bir haktır. Kişinin başvurusunun ret almasına neden olan durumun ortadan kaldırılması ve yeniden evrakları sunarak başvuru yapması şartı ile itiraza yapılan ret kabul edilir. Ancak eksikliklerin giderilmemesi ve yeniden ret alınması durumunda tekrar redde itiraz hakkı tanınmaz.

Yemen Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Yemen vize başvurusu yapan kişiler bu başvurularının kaç gün içerisinde sonuçlanacağını sıklıkla merak etmektedir. Yemen için vize başvuruları sürecin normal işlemesi durumunda 7 ila 10 gün arasında sonuç almaktadır. Ancak iki ülkenin resmî tatillerine denk gelen günlerde diplomatik temsilcilikler faaliyet göstermediği için bu dönemlere denk geldiği zaman başvuruların sonuçlanması için daha geniş bir zaman dilimi gerekebilir. Yemen vizesi kaç günde sonuçlanır? sorusunun cevabını farklı kılan etkenlerden biri de meydana gelebilecek aksaklıklardır.

Kişilerin eksik belge sunması ya da sundukları belgelerde hatalı beyanlar bulunması nedeni ile vize başvurusu ret yanıtı alabilir ve yeniden sürecin tekrarlanması gerekebilir. Bu da başvuru yapan kişiler için büyük bir zaman kaybı anlamına gelmektedir. Bu tür aksaklıkların yaşanabileceği göz önüne alınarak en az 15 gün önceden vize başvurusu yapılmalıdır.

Yemen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yemen Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sürecin normal ilerlemesi durumunda Yemen vize başvurusu maksimum 10 gün içerisinde sonuca ulaşmaktadır. Ancak zaman zaman yaşanabilen aksaklıklar nedeni ile süreç daha da uzayabilmektedir. Vize başvuru sürecinin daha aktif bir şekilde yönetilmesi ve meydana gelebilecek olumsuz durumların minimuma indirilmesi için vize danışmanlık ve başvuru merkezlerinden destek almak, atılacak en akıllıca adımlardan biridir. Yemen Vizesi sürecinin nasıl işlediği konusunda uzun yıllar içerisinde deneyim kazanmış ve süreci başarı ile sonuçlandırmak için nelerin gerektiğini bilen danışmanlarımız ile Long Vize Turizm olarak sizlere danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Yemen Vize Ücreti

Vize başvurusunda bulunan kişilerin ilk yapmaları gereken şeylerden biri de vize başvuru ücreti ödemektir. Başvuru ücretleri Büyükelçilik ya da konsolosluk banka hesaplarından birine yatırılmalı ve sonrasında da dekont alınmalıdır. Yemen vize başvurusu için yatırılan bu ücretten sonra alınacak dekont, başvuru evrakları arasına eklenmelidir. Dekontun olmadığı başvuruların işleme konulması söz konusu değildir. Yemen vize ücreti başvuru yapılacak olan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca başvuru yöntemi de fiyat üzerinde etkili olan hususlardan biridir.

Yemen Vize Fiyatları

Yemen vize fiyatları konusunda net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Eğer kişiler başvurularını Büyükelçilik ya da konsolosluk üzerinden doğrudan yapacaklarsa bu durumda kendileri yalnızca başvuru ücretini ödemekle yükümlüdür. Başvuru yapılacak olan vizenin türüne göre de fiyatlar değişmektedir. Kesin fiyatlar hakkında bilgi almak için Yemen diplomatik temsilciliklerinin İnternet sitelerini ziyaret etmek ya da telefon ile irtibat sağlamak mümkündür.

Ancak vize başvuru işlemini danışmanlık ve başvuru merkezleri aracılığı ile yapacak olan kişilerin ödemesi gereken fiyatlar bir miktar daha fazladır. Danışmanlık veren firmanın hizmet politikası dahilinde ek olarak danışmanlık ücretinin ödenmesi de gereklidir. Sağladığı avantajlar göz önüne alındığında bu danışmanlık ücretleri son derece düşük kalmaktadır. Başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru yapmak isteyen kişiler, vize ücreti ve danışmanlık ücretini toplam olarak firmanın hesabına yatırabilir ve firma tüm işlemleri kişi adına yürütebilir.

Yemen Vizesi Başvuru Merkezi Nerede

Yemen vize işlemleri konusunda deneyimsiz kişiler açısından bu durum son derece zorlayıcı gelmektedir. Sürecin nasıl işlendiğinin bilinmemesi ve yanlış davranışlarda bulunmak ise hem maddi yönden hem de zaman yönünden kayıplar yaşanmasına yol açmaktadır. Bu sorunlar ile karşılaşmamak adına vize başvuru merkezlerinin sunduğu hizmetlerden yararlanmak son derece avantajlı bir durumdur.

Vize başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru yapmak isteyen kişiler Yemen vize başvuru merkezi nerede diye merak etmektedir. Yemen vizesi ve diğer tüm ülkelerin vizeleri de dahil olmak üzere danışmanlık hizmeti sunan Long Vize Turizm firmamız Türkiye’nin bütün illerinde müşterilerine destek sağlamaktadır. Firmamız ile İnternet sitemizde yer alan telefon numaralarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu