Skip to content

Yemen Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Yemen Vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeye en kapsamlı şekilde sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Yemen, Arabistan Yarımadası’nın güneyinde yer alır. Yemen’e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatten önce vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Hizmet (Gri) pasaportlular, Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarının ise yapacakları Yemen seyahatlerinde vize başvurusu yapmak zorunda değildir, yani vizeden muaftırlar.

Yemen vize başvurusu yapacak olan kişilerin yapacakları seyahatin amacına ve seyahat süresine bağlı olarak Yemen Konsolosluğu’na seyahat amacına uygun vize türü kategorisinden Ticari Vize ve Yemen Turistik Vize türlerinden birini seçerek başvuru yapmalıdır. Yemen Konsolosluğu’na gitmeden önce seçilen vize türüne göre belirlenen evraklar hazırlanıp konsolosluğa iletilmelidir. Bu süreçte konsolosluğa yapılacak vize başvurularını yakından takip ederek hazırlanan evrakların eksiksiz ve doğru olup olmadığını kontrol ederek profesyonel yönlendirmelerde bulunan Long Vize Turizm’den yardım alabilirsiniz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Yemen Vize İçin Gereken Evraklar

 • 3 adet fotoğraf,
 • 2 adet form,
 • Pasaport (en az 6 ay süresi olan),
 • Pasaport fotokopisi (ilk 3 sayfa ve son sayfa),
 • Şirket evrakları (gazete sicil, vergi levhası, imza sirküleri),
 • Şirket antetli kağıda dilekçe,
 • Gidiş-dönüş bilet rezervasyonu belgesi.

Turistik Vizesi İçin Gereken Evraklar;

 • 3 adet fotoğraf,
 • 2 adet form,
 • Pasaport (en az 6 aylık süresi bulunan),
 • Pasaport fotokopisi (ilk 3 sayfa ve son sayfa),
 • Devlet hastanesi veya aile hekiminden alınmış sağlık raporu,
 • Muhtarlıktan alınmış yeni tarihli ikametgah belgesi,
 • Gidiş-dönüş bilet rezervasyonu belgesi,

Yemen vize kaç günde çıkar? Yemen Konsolosluğu vize işlemlerini ortalama olarak 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlandırmaktadır. Yemen vize başvurusu yapan kişilerin planladıkları seyahat tarihinde bir aksaklık yaşamamaları adına vize başvurusunun Yemen ve Türkiye resmi tatillerine denk gelip gelmediğine dikkat etmeli ve planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce başvuru yapılmalıdır.

Vizesi Yemen
Yemen Vizesi

Yemen Büyükelçiliği Vize

Yemen Büyükelçiliği Vize işlemleri için aradığınız her ne varsa Long Vize Turizm firması olarak bilgilendirmeye ve sorularınızı cevaplamaya hazır bulunmaktayız. Vize alma işlemleri genellikle çok hassas bir süreç taşıdığı için sizlere Long Vize Turizm firmamız yardımcı olacaktır. Siz değerli müşterilerimiz için çalışan personellerimiz hassasiyet ve titizlikle işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için çalışmaktadır.

Vize işlemleriyle ilgilenirken üzerinize düşen görev fazlasıyla artacağından güvenilir bir vize merkezi ile anlaşma sağlamanız sizlerin yararına olacaktır. Yemen vize işlemleri konusunda marka haline gelen şirketimiz müşterilerden tam not almasıyla büyük bir marka haline gelmiştir.

Yemen Vizesi almak için ilk önce amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Amacınızı belirlemeniz doğrultusunda istenilen evraklar ve belgeler de farklılık kazanmış olacaktır. Yemen üzerine yapmayı düşündüğünüz seyahatiniz için vize türünü netleştirdikten sonra başvuru kısmına geçmiş olacaksınız. Bu Yemen Büyükelçiliğine yapmış bulunduğunuz başvuru formu resmi bir şekilde işleminizi başlatmış olacak.

Yemen Büyükelçiliği Vize Hakkında Merak Edilenler

Yemen Büyükelçiliği hakkında merak ettiğiniz bütün bilgileri doğru olan adres sayfamızdan alabilirsiniz. Long Vize Turizm Yemen büyükelçiliği vize işlemleri sürecinde sorularınızı yanıtlamaktan büyük bir mutluluk duymaktadır.

Yemen Büyükelçiliğince Şahsi yeşil pasaport sahipleri, diplomatik siyah pasaport sahipleri ve gri hizmet pasaport sahipleri vize alma işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Büyükelçiliğince alınan bazı kararlar dahilinde umuma mahsus bordo pasaport sahipleri vize almak için mecburdurlar. Bu ziyaretler 180 gün içerisinde 90 günü asla aşmamalıdır. Aksi bir durum yaşandığında bu süre değişirse eğer bunu Yemen Büyükelçiliğine bildirmeniz zorunludur. Yemen Büyükelçiliği başvurularınızı her gün belli saatler doğrultusunda kabul etmektedir.

Her istenilen saatte başvuruların yapılmayacağını bilmeniz gerekir. Ziyaretlerinizi gerçekleştirmeden önce başvurularınızı 20 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Yemen Vizesi en geç 7 ile 10 iş gün içerisinde açıklanmaktadır. Yemen Büyükelçiliği’nin yoğun olduğu resmi tatil günlerini müşterilerine büyük bir memnuniyetle haber veren Long Vize Turizm yapacağınız diğer işlemlerinde hızlı ilerlemesi için her zaman yanınızda olacaktır.

Yemen Büyükelçiliği vize merkezleri tarafından başvuru süreciniz yürütülmeye devam etmektedir. Bu sayede sizlere en fazla fayda sağlayabilecek olan ve işlemlerinizi hızlı ve kolayca hayata geçirebilen bir firma şirketi ile mutlaka anlaşmanızı tavsiye ederiz. Başta müşteri memnuniyeti sağlayan en doğru adres Long Vize Turizm sizlerle olmaktan mutluluk duyar.

Büyükelçiliği Vize Yemen
Yemen Büyükelçiliği Vize

Yemen Konsolosluğu Vize

Yemen Konsolosluğu Vize ile ilgili bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Yemen seyahatinde bulunmak isteyen müşterilerimiz hangi pasaporta sahip olsalar da yine de bu ülkeye seyahat etmek için Yemen vizesi işlemlerine başvurmalıdır. Yemen vize işlemleri Yemen konsolosluğu adı altında yapılmalıdır. Başvurular için hazırlanması gereken belgeler ile ilgili net bilgiler için Yemen Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine başvurmaları gerekiyor. Dilerseniz bizler sizler için Long Vize Turizm olarak güvenilir bir şekilde evraklarınızı gerekli birimlere teslim ediyoruz.

Yemen vizesi başvurularınızı değerlendirme ve onay verme yetkisi Yemen büyükelçiliğinin görevidir. Yemen Konsolosluğu, pasaportuna sahip olabilmeniz için gerekli şartlar aranmaktadır. Bütün bilgilerin doğruluğu esastır. Güncellenmesi gereken ikametgah adresi ve değişen telefon numaraları gibi bilgilerin doğru bildirilmesi büyük önem taşır. Bilgilerin doğruluğu konusunda emin olmak istiyorsanız Long vize turizm firmamıza danışabilirsiniz.

Yemen vize işlemleri, vize türlerine bağlı olarak değişiklik gösterdiği için evraklar da farklılıklar gösterebilir. Bazı vize türleri ise şu şekildedir:

 • Yemen Turistik Vize,
 • Yemen Ticari Vize,
 • Yemen Çalışma Vizesi,
 • Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi.

Yemen Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize türüne göre belgeler de bazı değişiklikler gösterebilir. Yemen vizesi için istenilen belgelerin doğru olarak hazırlanmaması durumunda başvurunuzun reddedilmesine yol açar. Yemen Vize Başvurusu sonuçlanma süresi yoğunluklara göre farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılık 4-7 ile 10 iş gününü kapsamaktadır.

Yemen vize formu Yemen konsolosluğu tarafından hazırlanan önemli bir resmi belgedir. Form doldurmanız sırasında bilgilerin güncel ve doğru olmasına dikkat edilmelidir. Yemen konsolosluğu bu form ile başvuruda bulunan vatandaşların bilgilerini elde edebilir. Bu nedenle bu form büyük önem taşımaktadır.

Yemen vizesi için hazırlanması gereken genel evraklar şu şekildedir:

 • Vize başvuru formu,
 • Vize talep dilekçesi,
 • Seyahatin ardından 6 ay geçerliliği olan 2 sayfası boş olan bir pasaport,
 • Biyometrik fotoğraf ( 2 adet 3,5 *4,5 cm boyutunda ),
 • Kimlik fotokopisi,
 • Banka hesap dökümü (  Son 3 ay boyunca aktif bir hesaba ait ),
 • Banka hesabınızda en az 4000 TL bakiye,
 • Konaklama yapacağınız yerin rezervasyon bilgileri,
 • Seyahat belgeleri,
 • Davetiye.
Konsolosluğu Vize Yemen
Yemen Konsolosluğu Vize

Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi hakkında merak ettiğiniz ne varsa sayfamızda bulabilirsiniz. Yemen aile arkadaş vizesi bir vize türü olup bazı prosedürler içermektedir. Bunların gerçekleşmesi vize işlemleriniz için oldukça önem arz etmektedir. Öncelikle Yemen’de bulunan birinci dereceden akrabalarınızı ya da ikinci dereceden akrabalarınızı ziyaret amacıyla yapılan bir vize türüdür.

Sadece akraba ziyareti içermeyip aynı zamanda arkadaşlarınızla özlem gidermek için de yemen vize ziyareti başvurusunda bulabilirsiniz. Bu konuda Long Vize Turizm siz değerli müşterilerinin her zaman yanında olmaktır. Uzman kadrosu ve profesyonel ekibiyle vize merkezleri arasında lider konumdadır.

Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Hakkında

Yemen aile arkadaş ziyareti vizesi hakkında bilmeniz gereken en önemli husus bir davetiye mektubudur. Yemen ‘de yaşayan aile ve arkadaşınızdan sizler adına gönderilen bir daveti mektubu ile Yemen vizesi başvurunuza başlayabilirsiniz.

Daha sonra ihtiyacınız olan ikinci unsur bir pasaporta sahip olmanız. Eğer bir pasaporta sahip değilseniz kayıtlı olduğunuz semtin karakolunda parmak iziniz ve kişisel bilgilerinizle bir pasaport temin edebilirsiniz. Pasaport ve davetiye mektubundan sonra diğer önemli adım ise başvuru formunun dikkatli doldurulması gerekmektedir.

Aksi halde bu formu yanlış ya da eksik doldurmanız durumunda vizeniz geçersiz sayılacak olup ret sonucu çıkmasına neden olacaktır. Vize başvurusu için Diplomatik Pasaport sahipleri, Hizmet Pasaport sahipleri, Hususi Pasaport sahipleri vize başvurusunda muaftır. Ancak aynı muafiyet Umuma mahsus Bordo Pasaport sahipleri için geçerli değildir. Bu pasaport sahipleri Yemen vize işlemleri yapmak zorundadırlar.

Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Belgeler Ve Evraklar

Yemen vize evrakları ve belgeleri eksiksiz tamamlanıp Yemen Konsolosluğuna sunulması gerekmektedir.

Bu süreçte Long Vize Turizm şirketi olarak her zaman siz kıymetli yolcularımızın yanında yer alıp her ihtiyacınıza anında cevap veriyoruz. Aşağıda genel belgeler bulunmaktadır.

 • Pasaport ( 10 yıldan eski olmamalı),
 • İletişim ile ilgili bilgiler,
 • Nüfus cüzdanı örneği,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Seyahatinize ilişkin belgeler,
 • Vize başvuru formu,
 • Vize başvuru dilekçesi.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Yemen
Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yemen Ticari Vize

Yemen Ticari Vize, Yemen Konsolosluğu tarafından hazırlanan vize türüdür. Ticari vize  iş, toplantı, fuar, seminer, konferans gibi resmi iş bağlantıları ile Yemen ’e gidecek olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Yemen’e bu amaçla gidecek olan vatandaşların ticari vize başvurularında bulunmaları gerekecektir. Yemen vizesi için her türlü danışmanlık hizmetini profesyonel olarak vermekteyiz.

 Yemen Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport: En az 6 ay geçerliliği vardır. Ticari vize işlerinde kullanılacak pasaport, eski ve yıpranmış olmamalı.
 • Yemen vize başvuru formu: Ticari vize başvuru formu ıslak imzalı olmalıdır. Bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde başvuru formuna doldurulması gerekmektedir. Doğru doldurulmadığı takdirde vize reddi gerçekleşebilir. Formda beyan edilen bilgilerin seyahatin nedenlerini kanıtlayıcı belgelerle desteklenmesi gerekiyor. Bu konuda Long vize Turizm olarak bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Vize talep dilekçesi: Ticari vizesi için vatandaşın bilgileri ve iş yerindeki görevi yer almaktadır.
 • Fotoğraf: Yemen başvuru işlemlerinde kullanılacak 35-45 mm ölçülerinde3 adet biometrik fotoğraf olması gerekiyor.
 • Davetiye: Ticari vize başvuru işlemlerinin yapılabilmesi için davetiye zorunlu bir belgedir.
 • Şirketin imza sirküleri
 • Şirketin vergi levhası fotokopisi
 • Faaliyet Belgesi
 • Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi
 • Seyahat ve Konaklama Rezervasyonları

Yemen vizesi için randevu noktasında vize merkezimizle irtibata geçebilirsiniz. Bu sayede işlemleriniz daha hızlı yürür.

Yapılacak işlem vize türlerine göre ayarlanmaktadır.

 • Yemen Turistik Vize: Kısa süreli vize türüdür. Süresi maksimum 90 gündür.
 • Yemen Ticari Vize: Ticari işler için verilen vize türüdür. Ticari davetiye gerekir.
 • Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vize: Ziyaret amacı alınabilen kısa süreli vize türüdür. İlk başvuruda maksimum 30 gün izin alınabilir.
 • Ek olarak başvuru sahibi kendine uygun şekilde evrak hazırlamalıdır. Amaca göre evraklarda değişim söz konusudur.
 • Yemen vizesi evrakları şirket sahipleri için, özel sektörde çalışanlar için, Avukat veya Doktorlar için, Çiftçiler, Emekliler ve Öğrenciler için farklılıklar gösterebilir.
Ticari Vize Yemen
Yemen Ticari Vize

Yemen Turistik Vize

Yemen Turistik Vize hakkında merak edilenler sayfamızdadır. Bu vize türü en çok talep edilen vize türlerinden biridir. Yemen ziyaretiniz için bir turistik vize başvurusunda bulunmak için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Bu süreçte gerekli işleyiş hakkında bilgi almak ile kalmayıp Long Vize Turizm firması vize başvurunuzu sizler yerine yapmaktadır. Siz değerli müşterilerimizin yapması gereken tek şey Long Vize Turizm şirketine ulaşmak olacaktır. Gerisini uzman ekibimiz halledilecektir.

Seyahat amacınız ile vize başvuru formunda belirttiğiniz amaç uyumlu olmalıdır. Aksi halde Yemen Konsolosluğu bu konuda ret cevabı verebilir. Bunun yanında Diplomatik Pasaport sahipleri, Hususi Pasaport sahipleri ve Hizmet Pasaport sahipleri vize işlemleri konusundan muaf tutulup diğer Umuma mahsus Bordo Pasaport sahipleri için vize işlem protokolü aynen geçerli sayılacaktır.

Yemen Turistik Vize Başvurusu İçin Gerekli Belge Ve Evraklar

Yemen vize evrakları ve belgeleri nelerdir? Yemen Konsolosluğu tarafından açıklanmaktadır. Bunun takibi son derece önem arz etmektedir. Dilerseniz Long Vize Turizm şirketi olarak Yemen vizesi işlemlerinizin takibinde yardımcı olabiliriz.

Pasaport bilgileriniz (10 yıldan eski olmayıp ve pasaportun herhangi bir yerde yırtıklık ve yıpranmışlık bulunmaması)

 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Seyahatinize ilişkin belgeler,
 • Kalacak yeriniz hakkında bazı bilgiler,
 • Biyometrik fotoğrafınız,
 • Nüfus cüzdanı örneği,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • Seyahatiniz sırasında maddi imkânlarınızın sağlanacağına dair banka hesap dokümanlarınız,
 • Başvuru formu,
 • Başvuru dilekçesi.

Yemen Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde başvuru sahiplerinden ek belge ve evrak talebinde bulunabilir ve yine ek süre talebinde bulunabilme hakkına sahiptir. Bu sürecin seyahatinizi olumsuz etkilememesi açısından vize başvurularınızı seyahatinizden on gün önce yapmalısınız.

Yemen Vize Başvuru İşlemleri Sırasında Yetkili Firmanın Önemi

Yemen vize başvurusu işlemleri sırasında yetkili firmanın önemi oldukça fazladır. Başvurunuzun doğru ve sağlıklı yürütülmesi ve karşılaşılan engelleri anında çözüme kavuşturması açısından Long Vize Turizm her zaman sizlerin yanındadır. Başvuru süreci için ofislerimizi ziyaret etmeden yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken belgelerinizi kargo yolu ile Long Vize Turizm şirketine ulaştırmaktır.

Turistik Vize Yemen
Yemen Turistik Vize

Yemen Vize Başvurusu

Yemen Vize Başvurusu yapmak için ilk önce pasaport başvurusu yapmanız gerekiyor. Daha sonrasında Yemen konsolosluğu yetkilendirdiği vize işlem merkezlerine gerekli evraklarla beraber gitmesi gerekmektedir. Long Vize Turizm sizlere Yemen vizesi başvurunuzda tecrübeli, güvenilir ekibi ile yardım edecektir.

Yemen Vize Başvurusu İçin Yetkili Vize Şirketleri

Yemen Konsolosluğu vize konusunda sizlere yalnızca onaylama ve vize süre uzatma işlemlerini gerçekleştirir. Yetkili olan vize merkezleri bunların dışında Yemen konsolosluğu tarafından Yemen vize başvuruları için istenilen evrakları düzenlemekle görevlidir. Long Vize Turizm bu karışık süreçte sizlere en iyi ve güvenilir hizmeti sunmaya çalışmaktadır. Yemen vize başvurusu için firmamız alanında deneyimli uzman çalışanlarıyla işlerinizi sorunsuzca yapmaktadır.

Yemen ‘e eğitim, turizm akraba ya da aile vb. ziyaretleri için gitmek isteyen Türk vatandaşları Yemen vizesi almakla yükümlüdür.

Yemen vizeleri, Yemen’e gitme amaçlarına göre çeşitlilik gösterir:

Yemen turistik vizeYemen turistik vizesi, Yemen’e kültürel veya turistik amaçlarla gitmek isteyen ziyaretçilere verilmektedir. Çoğunluk olarak 3 ay ile 6 ay süresi bulunmaktadır.

Yemen ticari vize: Yemen ticari vizesi, Yemen’e iş organizasyonu, iş görüşmesi, is başvurusu ya da ticari alışveriş için gitmek isteyen ziyaretçilere verilir. Yemen turistik vizesi ile Yemen ticari vizesinin evrakları farklı olmaktadır.

Yemen aile arkadaş ziyareti vizesi: Yemen aile ve akraba vizesi, Yemende oturma izni almış ve atık Yemen vatandaşı olmuş birinci derece ve ikinci derece olan akrabalar ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına mahsustur. Bu vizede ise Yemen’ de akrabası bulunan kişiden akrabalıklarını doğrulayacak belgeler istenmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti kişiye özel pasaport sahipleri Yemen’e gidebilmek için Yemen vize başvurusunu yapmak zorundadırlar. Bunun dışında yeşil pasaport olarak da bilinen kişiye özel pasaport sahiplerinin kısa süreli gezilerde vize başvurusu yapmaları gerekmemektedir. Ayrıca diplomatik pasaport sahipleri 90 günü aşmamak şartıyla Yemen vizesi almadan da Yemen ‘e giriş yapabilir.

Yemen Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Evrak bilgileri her gün güncellenmektedir ve bu yüzden Long Vize Turizm sizlere Yemen vize evrakları ve belgeleri için gereken bütün yönlendirmeleri yapmak üzere sizleri ağırlamaktan mutluluk duymaktadırlar.

Vize Başvurusu Yemen
Yemen Vize Başvurusu

Yemen Vize Evrakları Ve Belgeleri

Yemen Vize Evrakları ve Belgeleri nelerdir? Sorusuna en kapsamlı cevabı sayfamızda bulabilirsiniz. Yemen Konsolosluğunun yetkin kıldığı vize yetkili merkezlerinden vizenizi temin edebilirsiniz. Ama ne var ki vize başvuru hususu hassas bir konu olup gönül rahatlığı ile belgelerinizi teslim edeceğiniz bir yer olmalıdır. İşte bu durumda alanında uzman ve profesyonel ekibiyle Long Vize Turizm olarak siz değerli müşterilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyarız. Vize işlemlerinizi yakından takip edip her süreci müşterilerimiz ile paylaşmaktayız.

Ofisimize gelmeye gerek duymadan sizlerden istediğimiz belge evrakları kargo yoluyla bizlere ulaştırdığınız vakit vize işlemleriniz başlamış bulunmaktadır. Yemen vizesi her ülkede olduğu gibi belli birçok prosedür ile işleyen bir vize türüdür. Yemen Konsolosluğunun sizlerden talep ettiği belgeler ve evraklar hususunda bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda vize onay süreciniz uzayacaktır. Ya da başvurunuz reddedilecektir. Yemen vize evrakları ve belgeleri başvuru türüne göre, ziyaret süresine göre ve başvuru sahibinin mesleki ve maddi durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Yemen Vizesi Türleri

Yemen vize türleri başvuru sürecinin ilk adımıdır. Öncelikle seyahat amacınızı belirleyip bu amaç doğrultusunda vize başvuru işlemlerinizi başlatmalısınız.  Yemen Konsolosluğunun sizler için hazırladığı başvuru formunda ziyaret amacınıza uygun vize türünü belirtmeniz son derece önemlidir.

 • Yemen turizm vizesi,
 • Yemen transit vize,
 • Yemen ticari vize,
 • Yemen öğrenci vizesi,
 • Yemen aile/arkadaş vizesi.

Yemen vize başvurusu sırasında bu vize türlerinden birini seçip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz

Yemen Vize Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir?

Yemen vizesi için gerekli evraklar ve belgeler nelerdir? Sorusu en çok sorulan sorulardan biridir. Bu belgelerin neler olduğunu Yemen Konsolosluğu güncel olarak açıklamaktadır. Siz seyahat severlerin bu evrakları takip edip temin etmesi gereklidir. Bu hususta Long Vize Turizm firma şirketi ile yola çıkmanız sağlıklı bir süreç yönetimi için idealdir. Long Vize Turizm şirketi sizler yerine başvurunuzu yapıp gerekli evrak ve belgeleri hazırlayıp yükünüzü hafifletmektedir. Yemen vizesi için belgeler şunlardır.

Pasaport ve pasaportunuza ait bazı bilgiler

 • Yemen vize formu,
 • Başvuru dilekçesi,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • İki biyometrik fotoğrafınız ve arka fon beyaz olmalı,
 • Seyahat sağlık sigortası,
Vize Evrakları Ve Belgeleri Yemen
Yemen Vize Evrakları Ve Belgeleri

Yemen Vize Formu

Yemen Vize Formu Yemen konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Çok önemli bir belge olup vize formunu doldurduktan sonra Yemen Konsolosluğuna teslim edilecek evraklar arasında birinci derecede yer almaktadır.

Yemen vize formu; Yemen vizesi başvuruları için Yemen konsolosluğu tarafından hazırlanan bir belgedir. Yemen vize formu, Yemen vize başvuru belgelerinin ilk adımını oluşturmaktadır.

Vize formunu hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Yemen konsolosluğu başvurunuzu geri çevirmektedir.

Vize formunda verilen bilgilerle Yemen vize başvuru evraklarında verilen bilgileri konsolosluk yetkilileri tarafınca karşılaştırılacaktır. Bu verilen bilgilerin gerçeğe uygun olup olmaması bu sayede belirlenecektir. Bu yüzden  vize formunun açık bir şekilde yazılıp doldurulması çok önemlidir.

Bütün bu detaylar arasında sağlıklı ve çok hızlı bir şekilde başvurunuzun onaylanması için sizlere Long Vize Turizm çalışanları sizlerin onlarla irtibata geçmesini bekliyor olacaktır. Uzun soluklu hizmetlerdeki başarılar, kurumsal firma çalışanlarının verdikleri referansları ile Long Vize Turizm, sizlere daha iyi bir personel hizmeti vermekten mutluluk duyacaktır.

Yemen Vize Formu Neden Gereklidir?

Yemen Konsolosluk yetkilileri, başvuru yapanların ayrıntılı bilgilerine form ile hızlı bir şekilde ulaşmaktadır. Bu yüzden vize formunun iyi bir görünüm bırakması Yemen vize başvurusu sonucunun olumlu olmasında büyük bir rol oynamaktadır.

Yemen vize formu Yemen’ in istediği dilde düzenlenmelidir. Ayrıntılı bir bilgi edinmek için Long Vize Turizmi arayarak bilgi alabilirsiniz. Formun yanında 2 adet biyometrik çekilmiş fotoğraf ve ıslak imza şartı gerekmektedir. Vize formu kesinlikle silinmez tükenmez bir kalem ile doldurulmak zorundadır. Üzerinde herhangi bir karalama kesinlikle yapılmamalıdır.

Yemen Vize Formu Eksik Olursa Başvuru Geçersiz Olur Mu?

Vize formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Aksi halde Yemen Konsolosluğu vize talebinizi ya geri çevirir ya da sizi mutlaka mülakata çağırır. Fakat bu durum, konsolosluk yetkilisinin tamamıyla inisiyatifine kalmış bir durumdur. Bu tarz durumlara fırsat vermemek için bu konuda tamamıyla alanında uzmanlaşmış Long Vize Turizm personelleri sizlere büyük bir keyifle yol gösterecek, vize başvuru süreniz boyunca en iyi şekilde hizmet sağlayacaktır.

Vize Formu Yemen
Yemen Vize Formu

Yemen Vize İşlemleri

Yemen Vize İşlemleri ile ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz. Yemen’e yapacağınız seyahatlerinizde vize başvurusunda bulunurken seyahat sebebinizi belirlemeniz ve ona göre gerekli olan evraklarınızı hazır etmeniz gerekmektedir. Yemen vize işlemlerinde başvuruda bulunurken pasaport türünüze göre başvuru sürecinden muaf olma hakkınız da vardır.

T.C Umumi Pasaportu (Bordo) sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi vatandaşlarımız için ise seyahat sürelerinin 90 günü geçmemesi koşulu ile vize başvurusunda bulunma zorunluluğu yoktur.

Yemen vize başvurusu işlemleriniz genel olarak 3 ana dala ayrılır. Turistik amaçlı seyahatleriniz, ticari sebepli seyahatleriniz ve iki ülke arasında seyahat ederken aktarma yaşadığınızda Yemen sınırları içerisinde bekleyebilme ve konaklama izni alabilmeniz için vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize başvurunuz sırasında her adımınızda size yardımcı olabilmek için Long Vize Turizm her zaman yanınızdadır.

Yemen Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Yemen vize başvurusunda bulunacağınız pasaportunuzun seyahat süresi bitiminden sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekliliği vardır. Pasaportunuzun yıpranmış veya 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. 2 Adet güncel olan biometrik fotoğrafınız olmalıdır ve nüfus cüzdanınızın fotokopisi gerekmektedir.

Dolduracağınız vize başvuru formu ve seyahat sebebiniz ile ilgili yazacağınız dilekçe gerekmektedir. Yemen turistik vize başvurusunda bulunduysanız seyahat sağlık sigortanız ile birlikte ulaşım ve konaklama rezervasyon belgelerinizi de yanınızda bulundurmalısınız. Ticari vize başvurusunda bulunmanız durumunda ise gerekli evraklar işveren veya çalışan olmanız durumunda değişmektedir.

Eğer işveren iseniz şirketinize ait olan ticaret odası faaliyet raporu, ticaret sivil gazetesi, vergi levhası, imza sirküsü belgelerini yanınızda bulundurmalısınız. Çalışan iseniz işyerininiz deki son 3 ayınızın hizmet dökümü, maaş bordronuz ve iş yerinizdeki görev tanımınızı içeren belgeleri bulundurmanız gerekmektedir. Eğer bir davetiyeniz var ise onu da evraklarınız arasında bulundurmalısınız.

Yemen vize başvuru ücretleriniz seyahat sebebiniz ve Yemen’de kalış sürenize göre değişiklik gösterebilmektedir. Yemen vize ücreti hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Yemen Vizesi Çıkış Süresi

Yemen Konsolosluğu’na yaptığınız başvurularınız bir hafta içerisinde değerlendirmeye alınmaktadır. Başvurularınızın detaylı incelenmesi 10 güne yakın bir zaman almaktadır. Başvuru sürecinizde tüm belgelerinizi eksiksiz olarak teslim etmeniz başvurunuzun sonuçlanma süresinin uzamasına engel olacaktır.

Vize İşlemleri Yemen
Yemen Vize İşlemleri

Yemen Vize Randevusu

Yemen Vize Randevusu alabilmeniz için ilk olarak yapmanız gereken bütün gerekli olabilecek evraklarınızı hazırlayıp teslim etmektir. Yemen Büyükelçiliği’ne daha sonrasında bireysel olarak veya Long Vize Turizm ayrıcalığıyla başvurup işlerinizi daha güvenli ve hızlı bir şekilde kolaylaştırabilirsiniz. İşlemlerinizin kolay ve hızlı bir şekilde ilerleyebilmesi için pasaportunuzun eksiksiz hazır olması çok önemlidir.

Eski bir pasaporta sahipseniz öncelik olarak onu yenilemeniz gerekiyor. Daha sonrasında eğer bireysel bir şekilde başvuru yapacaksanız Yemen Büyükelçiliği’ne vize bölümlerinden randevu oluşturmanız gerekiyor. Eğer Yemen ticari vize işlemleri için başvuruda bulunuyorsanız davet edildiğiniz ülkeye ait bir davetiyeyi göstermeniz gereklidir.

Yemen Vize Randevusu Ne Zamana Sonuçlanır?

Yemen vize randevusu alabilmeniz için ilk olarak yapmanız gereken bütün gerekli olabilecek evraklarınızı hazırlayıp teslim etmektir. Yemen vize işlemleri ne zaman sonuçlanır? Sorusuna değinecek olursak; Yemen Konsolosluğuna yapmış olduğunuz Yemen için vize başvurunuz 5 ile 15 iş günleri içerisinde sonuçlanmaktadır. Yemen Büyükelçiliğinin yoğunluğuna bağlı olarak bu süre daha da uzamaktadır. Uzamasında önemli rol oynayan bir diğer konu ise evraklarınızdaki eksiklikler olabilmektedir.

Yemen vize başvurusu sonrasında e-postanıza gelen ve Yemen Konsolosluk tarafından gönderilen mailde randevu tarihiniz açık ve net bir şekilde yazmaktadır. Fazlaca farklı vize olduğu için fiyatlar değişmektedir. Mülakatlara gittiğiniz gün Yemen vize ücreti Yemen Konsolosluğuna makbuz karşılığında ödenmektedir. Vize işlemleri sabit olmadığı için her yıl farklılık gösterebilmektedir. Yemen vizesi geçerlilik süresi 60 gün olarak belirlenmiştir. Yemen vizesi randevusu için ofislerimizde hizmet vermekteyiz.

Yemen Vize Başvurusunda Eksik Evrak Versek Ne Olur?

Yemen vize işlemleri için başvurularınız Long Vize Turizm’deki uzman kişiler tarafından takip edilmektedir. Bu sayede herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Eğer seyahat planlarınıza uygun olmayan herhangi bir evrak tespit edilirse vizenizin çıkması mümkün değildir. Gideceğiniz tarihe uygun bir otel veya uçak biletiniz bulunmaması durumunda başvurunuz reddedilir. İşlemlerinizin ve işlerinizin sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız bütün evraklarınızın eksiksiz bir şekilde Yemen Büyükelçiliğine teslim etmeniz gerekmektedir.

Yemen vize işlemlerinizin süresi bu işlemleri doğru yapmadığınız takdirde uzatılabilir veya iptal edilebilir. Yemen vize işlemlerine başvurduğunuz tarihten itibaren gerekli olan bütün evrakların tarihlerinin güncel olması gerekmektedir. Evraklarınızda herhangi bir eksiklik söz konusu olması durumunda Long Vize Turizm temsilcileri sizlere bildirim yapmaktadır.  Aklınıza takılan herhangi sorularınızda Long Vize Turizm’e mesaj atarak veya arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Vize Randevusu Yemen
Yemen Vize Randevusu

Yemen Vize Ücreti

Yemen Vize Ücreti istenilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Yemen vize ücretini yatırmamanız durumunda yapmış olduğunuz başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Yemen vizesi başvurusu için en bilgili şirket olan Long Vize Turizm ‘e danışabilirsiniz. Long Vize Turizm vize merkezi olarak siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktan keyif duyarız. Long vize turizm başvurularınıza ait bilgileri titizlikle gerekli yerlere gönderir.

Yemen Vize Ücreti Hakkında Bazı Detaylar

Yemen vize ücreti hakkında bazı detaylar bulunmaktadır. Bununla ilgili yapacağınız seyahatin amacını belirlemek bunu yetkililerle paylaşmak ilk adımdır. Belirlediğiniz vize türüne göre vize türleri ücreti hakkında güncel tutarı Long vize turizm personelleri aracılığıyla arayıp öğrenebilirsiniz. Vize takip gündemini daha yakından takip eden personellerimiz sizlere 7/24 bilgi vermekten memnuniyet duyar. Yemen konsolosluğu vize başvurularınız kabul edilmediği taktirde ücretinizi almanız mümkün değildir.

Yemen vize ücretinizi sadece vize türlerine göre değil seyahat ettiğiniz süreye göre de farklılık gösterebilir. Kısa ve uzun süreli seyahatlerinizin fiyatları aynı değildir. Vize ücretleriniz için hizmet ücreti, biyometrik işlem bedeli, sağlık sigorta bedeli vize ücretinize dahil değildir. Kısa ve uzun süreli seyahatleriniz için dilerseniz personellerimiz sizlere gerekli bilgileri aktaracaktır.

Yemen ziyaretleriniz için Long vize turizm şirketimize gelmeniz şart değildir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun Yemen vize evrakları ve belgeleri kargo aracılığıyla yollayabilirsiniz. Ödemeleriniz TL veya döviz cinsinden de olabilmektedir. Bütün ayrıntılı bilgiler için Long Vize Turizm firmasından yararlanabilirsiniz.

Yemen Vize Başvuru Sonucunun Açıklama Süresi

Yemen vize ücreti değişiklik gösterebilir. Yemen vize başvurusu ortalama olarak 20 iş gününü kapsamakla birlikte tam olarak açıklama sürecinin sonucu kesin olarak bilinmiyor. Ancak bu süreç Yemen Büyükelçiliği Konsolosluğunun yoğunluğu resmi tatil günlerine göre bazı esneklikler gösterebilmektedir. Yemen vize başvurusu için en doğru zamanı detaylı bir şekilde sizlere Long vize turizm şirketi aradığınız takdirde verecektir.

Ayrıca konsolosluk gerekli gördüğü zaman sizden ek belge taleplerinde bulunabilir. Bu da sürecin daha fazla uzamasına neden olacağından başvurularınızı seyahatinizden 15 ile 20 gün öncesinden yapmanız sizlerin yararına olacaktır.

Vize Ücreti Yemen
Yemen Vize Ücreti

Yemen Vizesi Dilekçe Örneği

Yemen Vizesi Dilekçe Örneği, hakkında merak edilenleri sayfamızdan temin edebilirsiniz. Yemen vizesi almak isteyen kişilerin bu dilekçeyi doldurmaları zorunludur. Yemen seyahatine çıkmak isteyenler vize için doldurdukları bilgilerin aynısını başvuru formu gibi dilekçeyi de doldurmaları gerekmektedir. Dilekçe yazılırken bazı yerlere dikkat edilmelidir. Bu sayede dilekçeniz daha hızlı bir şekilde onay alacaktır. Dilekçe yazıldığında belirli konulara değinilmesi gereklidir.

Dilekçede Belirtilmesi Zorunlu Maddeler

Seyahat masraflarınızın nasıl ödeneceği hakkında net bilgiler verilmelidir. Çünkü Yemen hükümeti ziyaretçi olarak gelen kişilerin ulaşım, yiyecek, konaklama vb ihtiyaçlarının karşılanabilir olmasını istemektedir. Eğer gerekli miktarda para birikiminiz yoksa Yemen vizesi için doldurduğunuz dilekçe kabul edilmeyecektir.

Başvuru formunda yazılanlarla dilekçede belirtilen taleplerin aynı olması şarttır.

Seyahat edeceğiniz tarih aralığı mutlaka yazılmalıdır. Daha uzun süreli seyahatlerde daha titiz bir şekilde tarihin net olması önemlidir.

Yemen’e gitme sebebiniz net bir şekilde ifade edilmelidir. Aile, Eğitim, İş vb gibi ifadelerin yanı sıra açıkça tüm detaylar yazılmalıdır.

Yemen Vizesi Dilekçe Örneği Yazılırken Nelere Değiniliyor?

Dilekçeler hem el yazısı hem de bilgisayar çıktısı olarak sunulabilir. Dilekçe yazım örneğine uygun bir şekilde yazılmalıdır. Önemli olan kısmı dilekçe tarzı bir metin olmasıdır. Bütün dilekçelerde olduğu gibi ilk olarak sol üst kısma tarih yazılmalıdır.

Daha sonrasında yazılan ilgili makama diye belirtilmeli ve vize bölümüne atılmalıdır.

Daha sonrasında gidilip dönülecek tarih kısmı başta olmak üzere seyahatinizin sebebini gibi konulara yer verilmelidir. Yemen’de kalmayacağınızı ve tüm masrafları kişi tarafından karşılanacağı özellikle dilekçede belirtilmelidir. İstenilen vize türü dilekçenin son kısmına belirtilmelidir. Çok girişli veya tek girişli olarak yazılan dilekçeler bulunmaktadır.

Sol aşağıya ad, soyadı ve imza eklenmelidir. İmzanızın her yerde kullandığınız imza olması zorunludur. Aksi takdirde kişiye ait imza olmadığından şüphelenilebilir. Dilekçenin alt kısmına yetkili birimlerin size ulaşabilmesi için gerekli olan güncel telefon numaranızı yazmanız gerekmektedir. Ayrıca güncel ikametgah adresinizin açık ve net bir şekilde yazmalısınız. Dilekçenizin sebebine göre gerekli olan NATO onaylı evraklarınızın da sunulması gerekmektedir. Dilekçe onaylandığı takdirde Yemen’e kısa sürekli konaklamanız mümkündür. Yemen vizesi dilekçe örneği için Long Vize Turizm ofisimize bekliyoruz.

Yemen Vizesi Onaylanma Süresi

Yemen vize başvurusu dilekçenize geri dönüşler uzun süre sürebilir. Yemen vizesi için ortalama olarak 10 günde yanıt gelmektedir.

Vizesi Dilekçe Örneği Yemen
Yemen Vizesi Dilekçe Örneği

Yemen Vizesi Kaç Günde Çıkar

Yemen Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusu için en detaylı bilgiyi sayfamızdan temin edebilirsiniz. Yemen’e seyahat etmek istenen seyahat severler vize başvuruları için Yemen Konsolosluğu ve Yemen Büyükelçiliğin yetki verdiği vize başvuru merkezleri ile vize başvurularını yapabilirler. Bu süreçte başvuru sahiplerinin yapması gereken en önemli hususu doğru bir seyahat firması ile iletişime geçmek olmalıdır. 

Yemen vizesi başvurunuzun hızlı ve eksiksiz yapılması için Long Vize Turizm ile yola çıkmak en güvenli adımdır. Bu süreçte işinde uzman ve müşteri memnuniyetinin tam olması sebebiyle marka haline gelen Long Vize Turizm vize sürecinin kolay, hızlı ve eksiksiz yürütülmesini sağlamayı vizyon edinmiştir. Yemen vizesine başvurmadan önce seyahat amacınız belirlemeniz gerekmektedir. Bu amaç doğrultusunda vize başvuru türlerinden birini seçmelisiniz.

Yemen Vize Türleri Nelerdir?

Yemen vize türleri nelerdir? Diye merak eden siz kıymetli seyahatseverler için bu bilgileri derledik.

 • Yemen turistik vize,
 • Yemen transit vize,
 • Yemen ticari vize,
 • Yemen aile arkadaş ziyareti vizesi,
 • Yemen öğrenci vizesi,
 • Diğer amaçlar.

Yukarıda belirtilen vize türlerinden birini seçtiğinizde vize başvurunuz başvuru formu ve başvuru dilekçesi ile resmi bir anlam kazanacaktır.

Yemen Vize Evrakları Ve Belgeleri Hakkında

Yemen vizesi kaç günde çıkar?  sorusu için ofisimize bekliyoruz. Yemen vizesi evrakları ve belgeleri hakkında bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlar öncelikle bir pasaporta sahip olmanız durumudur. Eğer bir pasaporta sahip değilseniz kayıtlı olduğunuz semtin karakolunda parmak iziniz ve kişisel bilgilerinizle bir pasaporta sahip olabilirsiniz. Diplomatik Pasaport sahipleri, Hususi Pasaport sahipleri ve Hizmet Pasaportu sahipleri vize işlerine gerek duymadan ziyaretini gerçekleştirebilmektedir. Aynı imkân Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahipleri için geçerli değildir. Vize işlemleri için gerekli olan belgeler şunlardır.

 • Pasaport bilgileriniz,
 • Seyahatinize ilişkin belgeler,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • Nüfus cüzdanı örneği,
 • İki biyometrik fotoğrafınız,
 • Başvuru formu,
 • Başvuru dilekçesi,
 • İhtiyaç halinde diğer farklı belgeler,

Yemen vizesi kaç günde sonuçlanır? sorusunun net bir cevabı yoktur. Bunun sebebi Yemen Konsolosluğunun iş yoğunluğu ya da tatil günlerini sizin başvurunuz denk gelmesi olabilir. Fakat genel olarak Yemen Vizesi Başvurusu 7 iş günü ile 10 günü kapsayan sürede belli olur.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Yemen
Yemen Vizesi Kaç Günde Çıkar

Yemen Vizesi Nasıl Alınır

Yemen Vizesi Nasıl Alınır? Sorunu en doğru cevap Long Vize Turizm merkezi ile olacaktır. Yemen Konsolosluğu tarafından belirlenen vize merkezleri arasında bir marka olan Long Vize Turizm şirketi olarak siz kıymetli misafirlerimizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Vize başvurularınıza profesyonel bir yaklaşım isterseniz uğrayacağınız adres Long Vize Turizm merkezidir.

Firmamız uzman kadrosu ve yolcuların her sürecinde yanında olan personelleri ile süreç takibini yapmaktadır. Yemen vizesi almadan önce vize amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Vize amacınız ile vize türü uyumlu olmalıdır. Bu doğrultuda vize başvuru formu ile resmi bir görünüm kazanacaktır. Yemen vizesi almak için öncelikle Yemen Konsolosluğu’nun belirlediği belge evraklar ile Long Vize Turizm şirketine gelebilir ya da iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede vize başvuru süreciniz başlamış olacaktır.

Vizesi Nasıl Alınır Yemen
Yemen Vizesi Nasıl Alınır

Yemen Vizesi Almak İçin En Doğru Zaman Yemen Vizesi Nasıl Alınır?

Yemen vizesi almak için en doğru zamanı belirleyip başvurunuzu o zaman diliminde yapmanız gerekmektedir. Vize başvurunuz için en doğru zaman dilimini öğrenmek istiyorsanız Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçmelisiniz. Yemen vizesi almak için öncelikle resmi tatil sürecinde olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda Yemen Konsolosluğu her vakit Yemen vize işlemleri ile meşgul olmamaktadır.

Bu durumda yoğunluk zamanını da dikkate almalısınız. Başvurunuzu seyahatinizden 10 gün öncesinden ayarlamanız ziyaretiniz için doğru bir karar olacaktır. Aksi halde Yemen Konsolosluğu sizden ek belge talep edebilir ya da süresini uzatıp ek süre isteyebilme hakkında sahiptir. Bu tarz talepler seyahat gününüzü olumsuz etkileyecektir. O yüzden başvuru süresi ile seyahat süresi aralığını uzun tutmakta fayda vardır. Yemen vizesi nasıl alınır? cevabı için Long Vize Turizm doğru adres olacaktır.

Yemen Başvuru Formunun Önemi

Yemen vizesi nasıl alınır? Sorunu en doğru cevap Long Vize Turizm merkezi ile olacaktır. Yemen vizesi formu önemi bilinmekle birlikte dikkatli doldurulması gereken bir adımdır. Yemen başvuru formunda seyahat türü ile seyahat amacını uyum göstermelidir. Bu formu doğru ve eksiksiz doldurmak son derece önemlidir.

Yalan ya da yanlış beyan vize başvuru sürecinizi uzatacağı gibi size ret kararı ile baş başa bırakacaktır. Dahası bir sonraki vize başvurunuz için olumsuz izlenim oluşturmanıza neden olacaktır. Böyle bir olumsuzluk yaşamamak adına Long Vize Turizm seyahat firma şirketi bu formu sizler adına doldurmaktadır.

Yemen’in Vize İstemediği Ülkeler

BahreynMalezya
CezayirUmman
MısırKatar
IrakSuudi Arabistan
ÜrdünSuriye
KuveytBirleşik Arap Emirlikleri
Yemen’in Vize İstemediği Ülkeler

Yemen Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus28.498.683
Para BirimiYemen riyali (YER)
Resmi DiliArapça
Dini%99 Müslüman (%60 Sünnî Şafiî, %40 Şiî Zeydî), %1 Musevî, Hristiyan, Hindu
Telefon Kodu+967
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriAseed – Fahsa – Thareed – samak mofa – mandi – fattah – shafut 
Gezilecek YerlerYemen Kapısı – Sokotra Ejderha Ağacı – Dar-ül Hacer – Tuz Pazarı – El-Mukelle
BaşkentSan’a
ŞehirleriSan’a – Taizz – Hudeyde – Aden – Ibb – Dhamar – El-Mukelle – Chanffar
Yüz Ölçümü527.968 km2
Zaman DilimiUTC+3
İnternet Alan Adı.ye
KurucusuHüseyin Bedreddin el Husi
BaşkanıAbd Rabbuh Mansur al-Hadi
Asgari Ücret360 Dolar
İklimiÇöl İklimi
Asker Sayısı67.000
Komşu ÜlkeleriSuudi Arabistan – Umman –
Kuruluş Tarihi22 Mayıs 1990
Yemen Hakkında Genel Bilgiler
Yemen
Yemen
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Yemen Vizesi Nasıl Alınmaktadır?

Yemen, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Yemen Vizesi başvurusu yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Yemen Konsolosluğundan öncelikli olarak Yemen vize randevusu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Yemen Konsolosluğunun istemiş olduğu vize evrakları ve belgeleri hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Yemen Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Yemen Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Yemen vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Yemen Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Yemen Vizesi başvurusu Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Yemen Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli Yemen vize evrakları ve belgeleri tamamlanması ile Yemen vizesi başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Yemen Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Yemen vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Yemen Vizesi Kaç Günde Çıkartılır?

Yemen vizesi işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Yemen Vize İşlemleriniz için Yemen vize randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Yemen vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Yemen Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yemen Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması veya evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışılmaktadır. Yemen vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Yemen vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.
 

Yemen Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Yemen, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Yemen Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Yemen seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Yemen seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Yemen’e giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Yemen vizesi başvurusu ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek hizmet alabilirsiniz.
 

Yemen Büyükelçiliği Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Yemen ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecekler için Yemen vize başvurusu büyükelçilikten yapılmamaktadır. Yemen vize işlemleri ile ilgilenen merci Yemen Konsolosluğu’dur. Yemen vize başvurusu konsolosluk üzerinden gerçekleştirilirken, Büyükelçilik Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi işlemlerini yürütmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Yemen vize işlemleri ve Yemen vize başvurusu hakkında detaylı bilgi alarak vize başvurunuzu güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Yemen Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Yapılıyor Mu?

Yemen Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ile Yemen ülkesi arasındaki diplomasi ile ilgili konularda ilgilenir. Yemen Vize Başvurusu, ülkemizden seyahat edecek vatandaşlar için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yemen vizesi işlemleri ile büyükelçilik herhangi şekilde ilgilenmemektedir. Vize işlemleri ile ilgili prosedürleri ve gerekli Yemen vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel ve güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.

Yemen Büyükelçiliği Vize Randevusu Alınır Mı?

Yemen seyahatleri için vize başvuruları konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup Yemen vize işlemleri ile de yine konsolosluk ilgilenmektedir. Bu nedenle vize başvurusunun ilk adımı olan Yemen vize randevusu Yemen konsolosluğundan alınmaktadır. Yemen vize randevusu almak, vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için profesyonel bir hizmet almanız vize işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizin adınıza vize randevunuzu alarak vize başvuru işlemlerinizi kolaylaştırır.

Yemen Vize Ücreti Büyükelçiliğe Mi Ödenir?

Yemen Vizesi almak için vize başvurularında ödenecek olan Yemen vize ücreti Büyükelçilik tarafından alınmamaktadır. Yemen vize işlemleri ile büyükelçilik herhangi şekilde sorumlu olmamakta, vize başvuruları ve vize ile ilgili işlemlerde konsolosluk görevli olmaktadır. Bu durumdan ötürü Yemen vize ücreti büyükelçilik tarafından kabul edilmemektedir. Vize ücretleri başvuru öncesinde bankaya yatırılarak, işlem dekontu Yemen vize evrakları ve belgeleri ile birlikte konsolosluğa sunulur. Güncel vize ücretleri için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Yemen Büyükelçiliği Vize Sonucu İçin İtiraz Edilir Mi?

Yemen vize başvurusu Yemen Büyükelçiliği üzerinden kabul edilmemektedir. Yemen vize başvuruları konsolosluk tarafından kabul edilerek, Yemen vize işlemleri bu merci üzerinden devam ettirilmektedir. Vize başvuru sonucunun olumsuz gelmesi yani red almanız durumunda vize sonucuna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu itirazı vize başvurusunun gerçekleştirildiği konsolosluğa yapılması gerekmektedir. Vize itiraz dilekçesi için detaylı bilgi almak adına firmamız Long Vize Turizmden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Yemen Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Yemen Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecek olan kişilerin vize başvurusu işlemlerini kabul eden mercidir. Yemen vize işlemleri ile ilgili prosedürler Yemen Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilir. Yemen Konsolosluğu Yemen vize bölümü Yemen vize randevusu vererek vize başvurularını, Yemen vize evrakları ve belgeleri kabul etme, vize başvurularını sonuçlandırma görevlerinden sorumludur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuruları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve başvurularınızı güven içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Yemen Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yemen seyahatlerinden önce alması gerekli olan Yemen Vizesi için, vize başvuruları Yemen Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Yemen Konsolosluğundan vize başvurusu gerçekleştirebilmek için ilk olarak konsolosluktan Yemen vize randevusu almanız gereklidir. Vize randevunuzun alınmasının ardından vize başvurunuzu Yemen Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurularında profesyonel bir destek almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Yemen seyahatlerinden önce vize almaları zorunlu bir işlem olmak ile birlikte vize başvuruları için bazı yerine getirilmesi gereken prosedürler mevcuttur. Yemen Vizesi almak için Yemen Konsolosluğunun belirlemiş olduğu belli bir vize harç bedeli vardır. Bu vize harç bedelleri her başvuru sahibi tarafından ödenmek zorunda olup, vize türlerine göre vize ücretleri farklı durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel Yemen vize ücreti için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Yemen Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ülkemiz vatandaşlarından Yemen’e seyahat planlayanların vize işlemi yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde Yemen Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Yemen Konsolosluğu Vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için Yemen vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Yemen vize randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yemen vize randevusu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Yemen Konsolosluğuna Vize Sonucu İçin İtiraz Edilebilir Mi?

Yemen Vize İşlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, Yemen vize evrakları ve belgeleri konsolosluk tarafından kabul edilir. Konsolosluk başvuru evraklarını değerlendirerek vize başvurusunu sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz yani red alması gibi durumlarda vize sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu işlem için bir vize itiraz dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. İtiraz dilekçeniz yine konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile Yemen vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusu yapacak vize başvuru kişilerinin öncelikli olarak Yemen’den gelen davetiyeye istinaden Yemen Konsolosluğundan vize randevusu oluşturmalıdır. Başvuru sahibi kişisel evrakları ve gelen davetiye ile birlikte randevu günü başvurusunu gerçekleştirebilir. Ziyaret vizesi için alacağınız vize davetiyesi Yemen’ de yaşayan ve oturumu olan aile üyeniz veya akrabanız ya da arkadaşınız tarafından gönderilmelidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız Yemen vize başvurusunda sizlere en iyi vize desteği vermeye firma olarak hazırız. Profesyonel ve kaliteli bir hizmet almak için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde Davetiye Olmak Zorunda Mı?

Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurunuz için Yemen’ de yaşayan ve oturumu bulunan aile üyesi veya arkadaşınızın bulunması gereklidir. Yemen Konsolosluğuna, Yemen vizesi başvurusunda aile üyesi, akraba veya arkadaşınızı ziyarete gideceğinizi beyan etmeniz ve bu durumu kanıtlamanız için davetiye almanız gereklidir. Bu koşulun sağlanması ile ziyaret vizesi başvuru yapabilmektesiniz. Ziyaret vizesi için diğer gerekli Yemen vize evrakları ve belgeleri doğru ve eksiksiz tamamlanması vize başvuru sonucunun olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Yemen’e yapacağınız Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusu için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Yemen Aile Arkadaş Ziyaretinde Davetiyesini Kimler Gönderebilir?

Yemen’e yapacağınız ziyaret amaçlı seyahatleriniz için almanız gereken ziyaret vizesinin başvurusunda kullanacağınız davetiye Yemen’ de yaşayan ve oturumu olan aile üyeleri, akrabalar veya arkadaşlar tarafından gönderilebilir. Bu davetiyeler sadece ziyaret vizesi başvurusunda kullanılabilmekte olup bu davetiye ile Yemen Ticari Vize ve Çalışma Vizesi gibi vize başvurularında kullanılamaz. Davetiye mektubunu gönderen kişilerin davetiyeyi bulunduğu ülkede konsolosluğa onaylatılmalıdır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize Yemen vize işlemlerine dair detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Yemen aile arkadaş ziyareti vizesi için ülkemiz vatandaşlarından herhangi pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Yemen vize başvuru işlemleri için konsolosluktan alacağınız Yemen vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk adımı olmaktadır. Vize randevu tarihinize kadar gerekli Yemen vize evrakları ve belgeleri hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanması süreci başlar. Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilmekte olup vize süreniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Başvuru işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet vermektedir.

Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Yemen ülkesi konsolosluğundan alacağınız Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi ile Yemen’ de yaşayan aile üyeniz, akrabanız veya arkadaşınızı ziyarete gidebilirsiniz. Ancak alacağınız bu vize ile bu ülkeden başka bir ülkeye herhangi bir amaçla geçiş yapmanız olanaksızdır. Aynı zamanda Yemen’e yapacağınız ticari veya turistik amaçlı seyahatleriniz için de ziyaret vizesi kullanmaz uygun olmamaktadır. Tabi ki ziyaret amaçlı seyahatleriniz için de Yemen Turistik Vize ve Yemen Ticari Vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. Firmamız Long Vize Turizm ile Yemen vize işlemlerinizde profesyonel bir hizmet alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yemen Ticari Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Yemen Ticari Vize alırken dikkat edilmesi gereken durumlar Yemen’den gelecek olan davetiyedir. Yemen’den gelen davetiye ya oradan bir firmayla iş yapacağınızı yazması gerekmektedir ya da orada bulunan fuardan fuar giriş bileti olması gerekmektedir. Gelen davetiye ile birlikte Yemen Konsolosluğundan Vize Randevusu oluşturulup Ticari Vizeye başvuru yapılır. Bunun yanı sıra vize başvurusunda bazı iş yeri evraklarının da hazırlanarak konsolosluğa sunulması gereklidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız Ticari Vize Başvurusunda Yemen Konsolosluğundan Yemen Vize Randevusu alabilirsiniz.

Yemen Ticari Vize Nasıl Alınır?

Yemen vizesi nasıl alınır? Yemen Ülkesinde bir ticaret ya da bir fuar üzerine verilen bir vize türüdür. Yemen Ticari Vize alırken en önemli hususlardan birisi Yemen Hükumetinden gelen ticari bir davetiye ya da bir fuar davetiyesidir. Bu davetiye şahsınıza veya iş yerinizin adına olabilir. Ticari vize başvurusu Yemen Turistik Vize başvurularına göre daha farklı evraklar içermektedir. Bu evraklar seyahat amacı ve çalışma durumunuza göre farklılıklar göstermektedir. Ticari vize evrakları ve belgelerine Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi Yemen Ticari Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilmektedir.

Yemen Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Yemen vize başvurusu yaparken davetiye olması şarttır. Davetiye olmaması durumunda vize başvurunuzun türü Yemen Ticari Vize işlemlerine girmemektedir. Yemen den gelen davetiyede sizlerin orada ne tür bir iş yapacağınız kaç gün kalmanız gerektiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Davetiye içeriğinin doğru olması yapılacak vize başvurusu açısından önem arz etmektedir. Bu açıdan vize başvuru işlemleriniz için profesyonel bir hizmet almanız faydalı olacaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İle Yemen Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilir sizler için gerekli olan evrak ve belgeler listesini alabilirsiniz.

Yemen Ticari Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Yemen vizesi başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bütün pasaport sahiplerinin ticari amaçlı seyahatleri için yapılması gereklidir. Belgelenebilecek herhangi bir ticari amaçlı seyahat için pasaport ve de gerekli Yemen vize evrakları ve belgeleri olan kişiler Yemen Ticari Vizesi başvurusunda bulunabilirler. Ticari Vize başvurunuz için seyahat amacınızın ticari olarak belgelenebilir olması yani Yemen’ dan gelecek olan bir Ticari davetiye veya fuar bileti gibi evraklar gereklidir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize işlemleriniz sizin adınıza en güvenli ve profesyonel şekilde gerçekleştirilmektedir.

Yemen Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Yemen Vizesi için konsolosluktan yapılacak olan Yemen vize başvurusunda, diğer vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Bunun yanı sıra başvuru yapacağınız ticari vize, kendi içinde de kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma veya iş durumları, yaşları gibi faktörlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Yemen ülkesine seyahatiniz için yapacağınız Yemen ticari vize başvurusunda gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz

Yemen Turistik Vize Nasıl Alınır?

Yemen Turistik Vize Başvurusu yapan kişiler öncelikli olarak Konsolosluktan Yemen Vize Randevusu oluşturması gerekmektedir. Oluşturulan Vize Randevusuna istinaden Yemen Konsolosluğunun istemiş olduğu Yemen vize evrakları ve belgeleri hazırlanır. Bu Evrakların içinde en önemlisi vize talep dilekçesidir. Yazılan dilekçe örneğinde neden turistik gitmek istediğinizi Yemen gittiğinizde ne yapacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Vize talep dilekçesinin doğru hazırlanması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ihtimali arttırmaktadır. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Yemen Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz.

Yemen Turistik Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Yemen Turistik Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi seyahatinin turistik olduğunu Yemen Konsolosluğu vize memuruna inandırmanız gerekmektedir. Yemen Konsolosluğuna vereceğiniz evrakların içinde en önemlisi opsiyonlu otel uçak biletleriniz olmasıdır. Yemen vize işlemleriniz deki diğer önemli faktör ise Yemen vize evrakların ve belgelerin hatasız ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerekliliğidir. Eksik veya hatalı evrak ile başvuru yapılması vize sonucunun doğrudan red almasına neden olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri merkezimizi arayarak Yemen Vize İşlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yemen Turistik Vize Şartları Nelerdir?

Yemen Vizesi Şartları Yemen Konsolosluğundan öncelikli olarak Yemen vize randevusu alınması gerekmektedir. Randevu işlemleri gerçekleştirildikten sonra meslek durumunuza göre vize evraklarınızı hazırlayıp başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tabi hazırlamanız gereken evraklar meslek durumunuzun haricinde yaşınız veya sosyal güvenceniz gibi faktörler göre de farklılık gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu işlemleri merkezimizi arayarak Yemen vize evraklarınızı ve Yemen vize randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Yemen Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Yemen ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından turistik amaçlı seyahat etmek isteyen ve herhangi pasaport sahibi olan kişiler başvuru yapabilirler. Yemen turistik vizesi alabilmek için tatil, gezi, tarihi yerleri görmek gibi seyahat amaçlarınız olması gereklidir. Yemen vize randevusu ve Yemen vize başvurusu işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmanız vize işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Yemen Vizesine dair detaylı bilgiye ulaşabilir, vize işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Yemen Turistik Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Yemen Turistik Vizesi turistik amaçlı seyahatleriniz için başvuru yapmanız gereken vize türüdür. Bu nedenle herhangi davetiyeye ihtiyaç yoktur. Davetiye mektupları genellikle Yemen Ticari Vize, Yemen Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Yemen Çalışma Vizesi gibi vize türlerinde kullanılmaktadır. Yemen’e gerçekleştireceğiniz Yemen vize başvurusu için en önemli belge vize dilekçesidir. Vize dilekçesinde seyahatinin turistik amaçlı yapıldığına dair inandırıcı olmanız gereklidir. Yemen turistik vize başvurusunda Vize talep dilekçesinin doğru hazırlanması ve diğer gerekli evrak ve belgelerin listesine ulaşmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yemen Vize Başvurusu, Yemen vizesi nasıl alınır? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yemen konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Yemen Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Yemen Vize Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağınız Yemen vize evrakları ve belgeleridir. Bu vize evrakları kişilerin İş Ve Meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu Meslekler Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini Arayarak Yemen Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yemen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Yemen Vize Başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı vize evrakları ve belgeleri istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içinde de kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları veya yaşları gibi faktörlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Yemen ülkesine seyahatiniz için yapacağınız Yemen vize işlemleri için gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vize Başvurusunda Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Yemen Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Yemen Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Yemen Vize İşlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Yemen vize randevusu nasıl alınır?, Vize İşlemleri Nasıl Yapılır? Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm vize başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Yemen Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Yemen vize başvurusu yetkili bir başvuru merkezinin bulunmaması nedeniyle Yemen Konsolosluğu tarafından kabul edilir. Yemen Konsolosluğu vize başvurularını ve Yemen vize evraklarını değerlendirerek, vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Yemen vize işlemleri ile vizenizin sonuçlanma süresi sabit bir süreç olmamak ile birlikte ortalama olarak 7 gün ile 15 gün arasında sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yemen Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yemen Vize Başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içinde de şahıslara göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları veya yaşları gibi etkenlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Yemen ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan Yemen vize evrakları ve belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vizesi Gerekli Evrak Listesini Nereden Öğrenebilirim?

Yemen vize evrakları ve belgeleri, Yemen Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Yemen vize işlemleri için evraklar birçok unsura göre farklılıklar içermektedir. Evraklardaki farklılıklar, başvuru yapacağınız vize türüne, başvuru sahibinin özel durumlarına, meslek durumunuza veya yaşınıza göre oluşur. Vize başvurunuzda hangi evraklara ihtiyacınız olduğu bu faktörlerin bir araya gelmesiyle belirlenir. Yemen vize başvurusu evraklarının güncel listesine Long Vize Turizm ile kolayca ulaşabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vize Evrakları Ve Belgeleri Nereye Verilir?

Yemen vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, Yemen Konsolosluğundan yapılmakta olup gerekli evrak ve belgeler yine Yemen konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Yemen Vize Randevusu ve Yemen vize başvurusu işlemleri ile doğrudan konsolosluk ilgilenmekte olup hazırlanan Yemen vize evrakları ve belgeleri yine konsolosluğa sunulmaktadır. Yemen vize başvuru işlemleriniz ve vize randevunuz için yetkili başvuru merkezi olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Yemen Vize Evrakları Ve Belgeleri Teslimi Ne Zaman Yapılır?

Yemen Vize Evrakları Ve Belgeleri, konsolosluk tarafından Yemen vize başvurusu olarak kabul edilmektedir. Vize evrakları hazırlanmadan önce ilk olarak Yemen Vize Randevusu alınmalıdır. Vize randevusunun alınmasının ardından randevu tarihine kadar gerekli evrak ve de belgeler hazırlanır. Daha sonra hazırlanan belgeler ile oluşturulan başvuru dosyası randevu gününde konsolosluğa sunulur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere vize başvurusu konusu da profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

Yemen Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Yemen vize başvurusu işlemlerini kabul eden Yemen Konsolosluğu vize işlemleri için randevu usulü ile evrak kabul etmektedir. Yemen vize işlemleri, vize randevunuzun alınması ile başlar. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli husus, başvuru evraklarının güncel olmasıdır. Bu nedenle Yemen vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması, tamamen güncel olması gereklidir. Güncel evrak ve belge listesi için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Yemen Vize Formu, vize başvuru işlemlerinde gerekli vize evrakları ve belgeleri içerisinde yer alan ve Yemen vize başvurusu açısından önem teşkil eden bir evraktır. Vize başvuru formu konsolosluktan temin edilmekte olup doğru ve hatasız hazırlanması gereken bir evraktır. Kişisel bilgilerinizin ağırlıklı olduğu evrakta çalışma bilgileriniz, gidiş amacınız ve gideceğiniz ye, pasaport bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır. Vize başvuru formuna ulaşmak için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Yemen Vize Formunu Nereden Alabilirim?

Yemen Vizesinin önemli başvuru evraklarından birisi olan Yemen vize formu, Yemen vize başvurusu yapacak başvuru sahipleri tarafından Yemen Konsolosluğundan temin edilebilmektedir. Yemen vize randevusunun alınmasının ardından hazırlanacak olan başvuru evrak ve belgeleri, randevu gününde Yemen Konsolosluğuna sunulurken vize başvuru formunun eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmuş olması gereklidir. Ayrıca vize başvuru formuna firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçerek de sahip olabilirsiniz.

Yemen Vize Formu Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yemen vize başvurusu evraklarının en önemlilerinden birisi olan Yemen vize formu çok dikkatli, eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalıdır. Konsolosluktan alınacak olan vize başvuru formunda ağırlıklı olarak kişisel bilgileriniz yer almakta bunun yanı sıra pasaport bilgileri, seyahat tarihleri ile gidiş amacınız bulunmaktadır. Bu nedenle vize formu doldurulurken konsolosluğun istediği dilde hatasız ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Vize formunuzu doldururken firmamız Long Vize Turizmden hizmet alabilirsiniz.

Yemen Vize Formu Ücretli Midir?

Yemen Vizesi başvurusunda gerekli belge ve evraklar arasında bulunan Yemen Vize Başvuru Formu konsolosluktan temin edilmekte olup, herhangi bir Yemen vize ücreti karşılığında verilmemektedir. Yemen vize randevusu alındıktan sonra temin edilecek olan vize başvuru formu tamamen ücretsizdir. Vize başvuru formuna konsolosluktan ve firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Long Vize Turizm vize başvuru işlemlerinizde sizlere profesyonel ve kaliteli bir hizmet sunmaktan memnuniyet duymaktadır.

Yemen Vize Formunun Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

Yemen Vize Formu , vize başvurusu yapacak olan vize başvuru sahibinin kişisel bilgilerini, seyahat amacını veya seyahat tarihlerini içermesi sebebiyle başvuru evrakları arasında önemli bir yer tutar. Başvuru formunun teslim edilmemesi eksik evrak olarak değerlendirilir sonuç olarak evrak tesliminin konsolosluk tarafından kabul edilmez. Yani Yemen Vizesi İşlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Başvuru formuna ulaşmak ve doğru bir şekilde doldurmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Yemen Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yemen Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yemen konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için Yemen vize işleminin ilk adımı olarak Yemen vizesi randevusu alınır. Vize randevusu alındıktan sonra Yemen vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Yemen Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yemen Vize İşlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağınız Yemen vize evrakları ve belgeleridir. Bu Vize Evrakları kişilerin İş Ve Meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu Meslekler Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini Arayarak Yemen Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 

Yemen Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yemen Vize İşlemleri için konsolosluktan yapılacak olan Yemen vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içinde de kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ve yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Yemen ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize işlemlerinde gerekli olan bütün evrak ve belgeler, Yemen vize formu için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

Yemen Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yemen konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Yemen vize randevusu alındıktan sonra Yemen vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır randevu gününde de konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.
 

Yemen Vize İşlemlerine Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Yemen Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Yemen Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Yemen Vize İşlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Yemen vizesi başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi vize başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Yemen Vize Randevusu Nereden Alınır?

Yemen vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Yemen Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yemen Konsolosluğu vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Yemen vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvurusu işlemleri gerçekleştirilir. Yemen Vize randevunuzu almak veya vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu profesyonel hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ülkemiz vatandaşlarından Yemen’ e seyahat planlayanların Yemen vize işlemleri yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde Yemen Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Yemen Konsolosluğu Vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için Yemen vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Yemen Vize Randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yemen vize randevusu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.
 

Yemen Vizesi İçin Randevu Almak Zorunlu Mudur?

Yemen Vizesi İşlemlerinin ilk adımı olan Yemen Vize Randevusu, ülkemiz vatandaşlarından başvuru yapacaklar için konsolosluk tarafından verilmektedir. Yemen Konsolosluğunun vize başvurularını randevu usulüne dayalı olarak kabul etmesi Yemen vize randevusu alınmasını zorunlu kılmaktadır. Yemen vize işlemleri vize randevusunun alınmasıyla başlayan bir süreç olup Yemen vize başvurunuzun sonuçlanmasıyla sona eren bir süreçtir. Vize randevunuzu hemen almak ve vize başvuru işlemlerinizi hemen gerçekleştirmek için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Yemen Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Verilir?

Yemen Vizesi Randevusu, Yemen Konsolosluğunun vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için uygulanan bir yöntemdir. Bu nedenle Yemen vizesi randevusu ortalama olarak 5 ile 10 gün sonrasına kadar verilmektedir. Tabi bu durum Yemen konsolosluğunun vize başvurusundaki yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yemen vizesi randevusunu almak ve vize başvuru işlemlerini gerçekleştirerek bu süreci kontrol altında tutmak için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Yemen Vizesi Randevusunda Kendim Bulunmak Zorunda Mıyım?

Yemen vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Yemen Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Yemen Vize İşlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Yemen vizesi başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm vize başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Yemen Vize Ücreti Ne Kadar?

Yemen Vize Ücreti, Yemen vizesi başvurusu karşılığında Yemen Konsolosluğa ödenen vize harç bedelidir. Vize ücreti her vize türüne göre farklı olmakta veya başvuru yapacağınız vize türüne göre değişmektedir. Başvuru yapacağınız vize türünün haricinde vize süreniz ve yaşınız gibi unsurlarla da farklılık gösterebilmektedir. Vize ücretlerinin güncel ve detaylı listesine ise firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak bütün vize işlemlerinizde sizlere profesyonel hizmet sunmaktayız.

Yemen Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Yemen Vizesi almak için vize başvurularında ödenecek olan Yemen Vize Ücreti, vize başvurusu öncesinde bankaya yatırılarak, işlem dekontu Yemen vizesi evrakları ve belgeleri ile birlikte konsolosluğa sunulur. Yemen Vizesi başvurusu ücretlerinin birçok unsura göre farklılık göstermesi sebebiyle vize ücreti ödenmeden önce ne kadar ödemeniz gerektiğini yetkili vize başvuru merkezimiz olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden öğrenmeniz faydalı olacaktır. Güncel vize ücretleri için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Yemen Vize Ücretini Kim Belirler?

Yemen vize başvurusu, ülkemizden seyahat edecek olan Türk vatandaşlar için konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Yemen vizesi işlemleri ile baştan sona kadar Yemen Konsolosluğunun ilgilenmesi, başvuru evrakları ve belgeleri ile vize ücretlerinin belirlenmesinde de konsolosluk yetkilidir. Yemen vizesi başvurusu ücretini bankalar aracılığı ile kabul eden Yemen Konsolosluğu vize evrakları arasında işlem dekontunu da istemektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize ücretleri ve vize evrakları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yemen Vize Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Yemen Vize Ücreti, vize başvurusu yapacak kişiler tarafından ödenmektedir. Vize ücretleri konsolosluk tarafından belirtilmekte olup, vize türü, vize süresi ve başvuru sahibinin yaşı gibi nedenlerle farklılık gösterebilmektedir. Konsolosluktan alınan Yemen vizesi randevusu sonrası vize evraklarının hazırlanması ile vize başvurusuna gidilir. Randevu öncesinde vize başvuru ücreti ilgili banka hesaplarına ödenir ve işlem dekontu konsolosluğa sunulur. Vize ücretlerinin güncel listesi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vizesi Harç Bedeli Neye Göre Belirlenir?

Yemen Vizesi harç bedelleri konsolosluk tarafından belirlenmekte olup vize harç bedelleri birçok unsura bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Vize ücretleri, başvuru yapacağınız vize türüne, vize sürenize ve başvuru sahiplerinin özel durumlarına göre belirlenmektedir. Başvuru işlemlerinde vize ücretinin belirlenmesi işlemi konsolosluğun belirlediği koşullar doğrultusunda olur. Yemen vize işlemleriniz ve vize harç bedellerinin güncel listesi için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Yemen Vizesi Dilekçe Örneği, vize başvuru işlemlerinde gerekli evrak ve belgeler içerisinde yer alan ve Yemen vize başvurusu açısından önem teşkil eden bir evraktır. Vize başvuru dilekçesi konsolosluk tarafından gerekli kılınmakta olup doğru ve hatasız hazırlanması gereken bir evraktır. Vize talep dilekçesi konsolosluğun istediği dilde, seyahat amacınız, ülkede kalacağınız tarihler, yapacağınız harcamalar ile ilgili bilgiler belirtilerek yazılmalıdır. Vize başvuru dilekçesi örneğine ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişim kurabilirsiniz.

Yemen Vize Dilekçesinin Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

Yemen Vizesi Dilekçe Örneği, vize başvurusu yapacak olan vize başvuru sahibinin seyahat amacınız, ülkede kalacağınız tarihler, yapacağınız harcamalar hakkında bilgiler sebebiyle Yemen vizesi evrakları ve belgeleri arasında önemli bir yer tutar. Yemen Vizesi talep dilekçesi teslim edilmemesi eksik evrak olarak değerlendirilir sonucunda da evrak teslimini konsolosluk tarafından kabul edilmez. Yani vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Vize talep dilekçesine ulaşmak ve doğru bir şekilde hazırlamak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Yemen Vize Dilekçe Örneği Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yemen vizesi dilekçe örneği başvuru evraklarının en önemlilerinden birisi olan Yemen vize formu çok dikkatli, eksiksiz ve hatasız bir şekilde yazılmalıdır. Konsolosluğa sunulacak olan talep dilekçesinde seyahat amacınız, ülkede kalacağınız tarihler, yapacağınız harcamalar yer almaktadır. Bu nedenle vize talep dilekçesi hazırlanırken konsolosluğun istediği dilde hatasız olarak yazılmalıdır. Yemen vizesi talep dilekçesi örneği için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Yemen Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Yemen vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Yemen Vizesi işlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Yemen vizesi kaç günde çıkar? Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vizesi Kaç Günde Çıkar ve Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Yemen vize başvurusu yetkili bir başvuru merkezinin bulunmaması nedeniyle Yemen Konsolosluğu tarafından kabul edilir. Yemen Konsolosluğu vize başvurularını veya başvuru evraklarını değerlendirerek, vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Vize başvuru işlemleri ve vizenizin sonuçlanma süresi sabit bir süreç olmamakla birlikte ortalama olarak 7 gün ile 15 gün arasında sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yemen Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Verilir?

Yemen Vizesi Randevusu, Yemen Konsolosluğunun vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ile evrak takibinin kolaylaştırılması için uygulanan bir yöntemdir. Bu nedenle Yemen vizesi randevusu ortalama olarak 5 ile 10 gün sonrasına kadar verilmektedir. Tabi bu durum konsolosluğun vize başvurusundaki yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Vize randevusunu almak ve vize başvuru işlemlerini gerçekleştirerek bu süreci kontrol altında tutmak için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Yemen Vize Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Yemen vizesi işlemlerini kabul eden Yemen Konsolosluğu vize işlemleri için randevu usulü ile evrak kabul etmektedir. Vize başvuru işlemleri, vize randevunuzun alınması ile başlar. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli husus, başvuru evraklarının güncel olmasıdır. Bu nedenle vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması ve tamamen güncel olması gereklidir. Güncel Yemen vizesi evrakları ve belgeleri listesi için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vizesi Kaç Günlük Çıkar?

Yemen vizesi için ülkemiz vatandaşlarından herhangi pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Yemen vizesi işlemleri için konsolosluktan alacağınız Yemen vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk adımı olmaktadır. Yemen vizesi kaç günde çıkar? Vize randevu tarihinize kadar gerekli evraklarınızın hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanması süreci başlar. Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilmekte olup vize süreniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Başvuru işlemleriniz için firmamız Long Vize Turizm sizlere profesyonel bir hizmet vermektedir.

Yemen Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Yemen vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Yemen Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yemen Konsolosluğu vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Yemen Vizesi Nasıl Alınır sorusu için Yemen vizesi randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Yemen Vizesi randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.
 

Yemen Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Yemen Vizesi Nasıl Alınır ve Yemen vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yemen konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Yemen Vizesi Randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır sonra randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra Yemen vizesi başvurusu işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Yemen Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Yemen Vizesi Nasıl Alınır ve Yemen Vize Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağınız vize evrakları ve belgeleridir. Bu Vize Evrakları kişilerin İş Ve Meslek durumuna göre farklılık göstermektedir. Bu Meslekler Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Yemen Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yemen Vize İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Yemen Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yemen konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu sebebiyle vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır daha sonra randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur, başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu