Vizesi Yemen

Yemen Vizesi

Yemen vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeye en kapsamlı şekilde sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Yemen, Arabistan Yarımadası’nın güneyinde yer alır. Yemen’e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatten önce vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Hizmet (Gri) pasaportlular, Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarının ise yapacakları Yemen seyahatlerinde vize başvurusu yapmak zorunda değildir, yani vizeden muaftırlar.

Yemen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yemen vize başvurusu yapacak olan kişilerin yapacakları seyahatin amacına ve seyahat süresine bağlı olarak Yemen Konsolosluğu’na seyahat amacına uygun vize türü kategorisinden Ticari Vize ve Yemen Turistik Vize türlerinden birini seçerek başvuru yapmalıdır. Yemen Konsolosluğu’na gitmeden önce seçilen vize türüne göre belirlenen evraklar hazırlanıp konsolosluğa iletilmelidir. Bu süreçte konsolosluğa yapılacak vize başvurularını yakından takip ederek hazırlanan evrakların eksiksiz ve doğru olup olmadığını kontrol ederek profesyonel yönlendirmelerde bulunan Long Vize Turizm’den yardım alabilirsiniz.

Vizesi Yemen

Yemen Vize İçin Gereken Evraklar

 • 3 adet fotoğraf
 • 2 adet form
 • Pasaport (en az 6 ay süresi olan)
 • Pasaport fotokopisi (ilk 3 sayfa ve son sayfa)
 • Şirket evrakları (gazete sicil, vergi levhası, imza sirküleri)
 • Şirket antetli kağıda dilekçe
 • Gidiş-dönüş bilet rezervasyonu belgesi

Turistik Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • 3 adet fotoğraf
 • 2 adet form
 • Pasaport (en az 6 aylık süresi bulunan)
 • Pasaport fotokopisi (ilk 3 sayfa ve son sayfa)
 • Devlet hastanesi veya aile hekiminden alınmış sağlık raporu
 • Muhtarlıktan alınmış yeni tarihli ikametgah belgesi
 • Gidiş-dönüş bilet rezervasyonu belgesi
Yemen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yemen vize kaç günde çıkar? Yemen Konsolosluğu vize işlemlerini ortalama olarak 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlandırmaktadır.  Yemen vize başvurusunda bulunan kişilerin planladıkları seyahat tarihinde bir aksaklık yaşamamaları adına vize başvurusunun Yemen ve Türkiye resmi tatillerine denk gelip gelmediğine dikkat etmeli ve planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce başvuru yapılmalıdır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Yemen Vizesi Nasıl Alınır?

Yemen, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Yemen Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Yemen Konsolosluğundan öncelikli olarak Yemen vize randevusu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Yemen Konsolosluğunun istemiş olduğu vize evrakları ve belgeleri hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Yemen Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Yemen Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Yemen vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Yemen Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Yemen Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Yemen Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli Yemen vize evrakları ve belgeleri tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Yemen Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Yemen vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Yemen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yemen vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Yemen Vize İşlemleriniz için Yemen vize randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Yemen vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Yemen Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yemen Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması veya evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışılmaktadır. Yemen vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Yemen vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.
 

Yemen Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Yemen, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Yemen Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Yemen seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Yemen seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Yemen’e giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Yemen vizesi başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek hizmet alabilirsiniz.
 

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: