Vizesi Bahreyn

Bahreyn Vizesi

Bahreyn vizesi Bahreyn Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti arasında kısmi vize muafiyeti uygulaması nedeni ile bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının alması gereken bir vizedir. Bunun dışında gri hizmet pasaportu sahipleri, siyah diplomatik pasaport sahipleri ve yeşil hususi pasaport sahipleri 90 güne kadar olan ziyaretlerinden vizeden muaftır. Bahreyn vizesi almak isteyen kişiler başvurularını bu ülkenin Türkiye’de bulunan Büyükelçiliğine ya da konsolosluklarına yapabilecekleri gibi, diplomatik temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş olan vize danışmanlık merkezleri üzerinden de yapabilirler. Bahreyn vize başvurusu yapacak olan kişilerin, evrakların değerlendirilmesi ve ek evrak talebine ihtiyaç bulunması gibi durumlar da göz önünde bulundurularak en az 15 gün önceden başvuru yapmalıdır.

Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bahreyn, Türkiye’den vize talep eden ülkeler arasında en fazla evrak talep eden ve evrak sürecini uzatan ülkelerden biridir. Bu nedenle de talep edilen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve sunulması gereklidir. Kısa süreli olarak bu ülkede kalacak kişiler kısa süreli vize de denilen Bahreyn turistik vize için başvuru yapmalıdır. Bahreyn vize almak için öncelikle diplomatik temsilciliklerin internet sitesinde yer alan vize başvuru formunun çıktısı alınarak doldurulması ve imzalanması gereklidir. Bunun yanında pasaport, iki adet son 3 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf, seyahat sigortası, vize ücreti dekontu gibi evraklar da başvuru esnasında teslim edilmelidir. Gerekli görülmesi halinde ilgili makamların daha fazla evrak talep etme hakkı vardır.

bahreyn vizesi 1

Başvuru Neden Reddedilir?

Bahreyn vize almak isteyen kişiler, bazen ret cevabı alabilmektedir. Bu durumun en bilinen sebebi vize evraklarının eksik olması ya da sunulan bilgilerde çelişki olmasıdır. Ayrıca kasıtlı olarak yalan bilgi verilmesi halinde diplomatik temsilciliklerin suç duyurusunda bulunma hakları da vardır. Evrak eksikliklerinin yanında, kendilerinden istenilen yeterlilikleri sağlayamayan kişiler de ret cevabı almaktadır. Long Vize Turizm üzerinden yapacağınız vize başvurularınızda firmamızın deneyimli danışmanları tüm süreç boyunca sizlere destek sağlar. Vize başvuru işlemlerinizi Long Vize aracılığı ile başlatmak için internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır?

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır? Bahreyn seyahatlerinizi gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Bahreyn Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Bahreyn Konsolosluğundan öncelikli olarak Vize Randevusu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Bahreyn Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Bahreyn Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Bahreyn Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Bahreyn Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Bahreyn Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Bahreyn Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bahreyn Konsolosluğu ve Bahreyn Vize Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Bahreyn Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Bahreyn vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bahreyn vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Bahreyn Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması gerekmektedir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 iş günü sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Bahreyn vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Bahreyn Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bahreyn Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Bahreyn Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Bahreyn Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel kadrosu ile hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Bahreyn Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Bahreyn, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Bahreyn Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Bahreyn seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Bahreyn seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Bahreyn’ e giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: