Vizesi Çad

Çad Vizesi

Çad vizesi, Çad ülkesine seyahat edecek kişilerin almak zorunda oldukları belgedir. Bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat edebilmek için bazı evrakları ve işlemlerin tamamlanması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Çad ülkesine gerçekleştirecekleri kısa süreli seyahatler için vize almaları gerekir. Çad, Orta Afrika’da denize kıyısı bulunmayan bir ülkedir. Bordo, yeşil ve gri pasaport sahibi kişilerin Çad ülkesine seyahat edebilmeleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Ancak siyah pasaport sahibi kişilerin 90 günden az seyahatleri için vize almalarına ve başvuruda bulunmalarına gerek yoktur.

Çad vize başvurusu, Ankara’da bulunan Çad Büyükelçiliği’ne yapılır. Çad ülkesinin diğer bazı ülkelerde bulunan kapı vize uygulaması bulunmamaktadır. Ayrıca büyükelçilik tarafından görevlendirilen görevli vize frimalarına da  başvuru yapılarak, işlemler başlatılabilir. Çad vize başvurularında detaylı bilgi alabilmek için seyahat firması olan Long Vize Turizm şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Şirketimiz, vize başvurularında ve gerekli evrakların ve işlemlerin tamamlanmasında prosedüre uygun şekilde uzman ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çad Vizesi Başvurusu

Çeşitli nedenlerle Çad ülkesine seyahat edecek kişilerin, seyahat nedenlerine göre vize başvurusu yapmaları gerekir. Çad vize başvurusu yapacak kişilerin, başvurudan önce tamamlaması gereken bazı evraklar ve belgeler bulunur. Bu evrak ve belgeler seyahat nedenine göre değişiklik gösterebilir. Çad vize başvurusu Çad Büyükelçiliği’ne veya büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş görevli vize frimalarına yapılır. Çad Büyükelçiliği tarafından talep edilen evraklar ve belgelerin, eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra başvuru yapılabilir.

Vize başvurusunun olumlu veya olumsuz sonuçlanması hakkında yetkili tek merci Çad Büyükelçiliği’dir. Çad vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanabilmesi için gerekli evrakların ve belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasına dikkat edilmelidir. Long Vize Turizm şirketi olarak Çad vize başvurularında gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve vize başvurularında olumlu sonuç alabilmek için müşterilerimize danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Vizesi Çad

Çad Seyahatleri İçin Aşı Zorunluluğu

Çad’a seyahat edecek 9 ay ve üzeri tüm kişileri sarıhumma aşısı yaptırmaları gerekmektedir. Ayrıca seyahatleri süresi boyunca uluslararası aşı sertifikalarını yanında bulundurmalıdırlar. Çad’a seyahat edecek kişilerin, çocuk felci, menenjit, sıtma gibi hastalıkların aşılarını yapmaları gerekir. Çad vizesi hakkında detaylı bilgi almak için görevli Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Şirketimiz bünyesinde çalışan müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek Çad vize formu, dilekçe ve diğer tüm belgelerin hazırlanması ve vize işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Çad Vizesi Nasıl Alınır?

Çad, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Çad Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Çad Konsolosluğundan öncelikli olarak Çad vize randevusu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Çad Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Çad vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Çad Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Çad Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Çad vizesine başvuru yapacak vize başvuru şahısları Çad Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Çad Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Çad Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak Çad vize randevusu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile Çad vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Çad Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp başvurunuzu gerçekleştirebilir. Çad vize işlemleri için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Çad Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çad vizesi kaç günde çıkar? Çad vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Çad Vize İşlemleriniz için Çad vize randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan Çad vize evrakları ve belgeleri ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu problemsiz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çad Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Çad vize başvuru işlemleri yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Çad Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Çad Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Çad vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Çad Vize randevunuzu almak, vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Çad Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Çad, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Çad Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Çad vize başvurusu işlemlerini gerçekleştirerek alacağınız vize ile Çad seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Çad seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Çad’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Tüm vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: