Vizesi Cezayir

Cezayir Vizesi

Cezayir Vizesi Başvuru Ve Randevu 2021 başvuruları Ankara’da bulunan Cezayir Büyükelçiliği‘ne veya İstanbul’da bulunan Cezayir Konsolosluğu’na yapılır. Ülkemizden her yıl birçok kişi Cezayir’e, çeşitli nedenlerden dolayı seyahat etmek isterler. Ancak bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat edebilmek için her ülkenin kendine özgü kuralları bulunmaktadır. Türkiye’den Cezayir’e seyahat edebilmek için vize alınması gereklidir. Cezayir, Afrika kıtasının kuzeyinde bulunan ülkelerden birisidir. Dışarıdan gelen vatandaşlara vize talebinde bulunan ülkeler arasında yer alır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bordo pasaport sahibi kişilerin 90 günden az seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Vize başvurusu yapan kişilerin Konsolosluğun/Büyükelçiliğin talep ettiği bazı şartları ve evrakları yerine getirmesi gerekir. Bu evrakların eksiksiz ve tam olarak tamamlanması mecburidir. Cezayir vizesi başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için gerekli evrakların temininde yol gösterici olarak Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından vize işlemlerinin yürütülmesinde yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İçindekiler

Cezayir Vizesi Seyahat Nedenleri

Cezayir’e yapılan 90 günden az seyahatler için başvuru yapılırken seyahat nedeninin belirlenmesi gerekir. Cezayir’e seyahat edecek kişilerin, ülkeye giriş sebeplerini Konsolosluğa kanıtlamaları gerekir. Cezayir’e 90 günden az seyahatlerin turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi nedenlerden dolayı olması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti diplomatik veya hizmet pasaportuna sahip kişilerin vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

Vize başvurusunun olumlu sonuçlandırılabilmesi için ülkeye seyahat nedeninin kanıtlanması gerekir. Ayrıca giden kişilerin tekrar 90 gün içerisinde döneceklerini taahhüt etmeleri zorunludur. Cezayir vizesi başvurusu eksiksiz ve tam bir şekilde yapılabilmesi için profesyonel destek alınması önemlidir. Long vize şirketi olarak vize başvurularında uzman ülke temsilcilerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Vize Başvurusunda Profesyonel Desteğin Önemi

Cezayir Vizesi başvurularında olumlu sonuçlanabilmesi için profesyonel destek alınması önemlidir. Vize başvurusu resmi belgeleri içerdiğinden yanlış bilgi verilmesi suç niteliğinde bulunabilir. Vize başvurularında herhangi bir sorun yaşamamak için uzman kişilerden yardım alınarak gerekli evrakların temin edilmesi ve hazırlanması gerekir. Ayrıca bu sürecin daha hızlı ilerleyebilmesi için bir yol göstericinin olması önemlidir. Cezayir vizesi işlemleri için şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Şirketimiz, sürecin yasal kurallar çerçevesinde ilerlemesi için uzman ekipleri ile hizmet vermektedir.

Vizesi Cezayir
Cezayir Vizesi

Cezayir Büyükelçiliği Vize

Cezayir Büyükelçiliği Vize başvurularının değerlendirilerek olumlu ya da olumsuz kararın verildiği yerdir. Türkiye ile Cezayir arasındaki ilişkiler kuvvetli olmakla birlikte Türkiye’den Cezayir’e seyahat edebilmek için vize başvurusu yapmak zorunludur. Cezayir Büyükelçiliği Ankara’da bulunur. Konsolosluğa yapılan başvurularda ise karar mercii konsolosluktur. Ticari, turistik aya da aile/arkadaş ziyareti sebeplerinden biri ile Cezayir’e seyahat edilebilir.

Bunun için yapılması gereken işlem ilgili vize için istenen belgelerin ve evrakların doğru bilgiler içerecek şekilde ve eksiksiz olarak tanzim edilmesi gerekir. Cezayir Vizesi başvuru işlemleri aşama aşama olmakla birlikte sürecin destek alınmadan yürütülmesi gayet zordur. Bu yüzden Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından vize başvuru işlemlerinin yürütülmesinde yetki verilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alınması, bu sürecin sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlanması konusunda büyük yardımı olacaktır.

Cezayir’e Seyahat Etmek İçin Alınabilecek Vize Türleri

Her yıl yüzlerce insan Cezayir’e seyahat eder. Cezayir vizesi alabilmek için hangi gerekçelerle ve amaçla seyahat edildiğinin açıkça ifade edildiği bir dilekçe ve diğer evraklarla birlikte başvuru yapılması zorunludur. Cezayir’e seyahat etmek için turistik amaçlı, turizm nedeniyle ya da aile/arkadaş ziyareti amacıyla gidilebilir. Her bir vize çeşidinin kendine mahsus belgeleri bulunmakta ve bu belgelerin usulüne uygun olarak doldurulması gerekir. Vize çeşitleri şunlardır:

 • Cezayir Turistik Vize.
 • Cezayir Turizm Vizesi.
 • Cezayir Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi.

Vize başvurularında profesyonel destek almak için Long Vize şirketimiz yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Büyükelçiliği Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Cezayir Vizesi Başvurusu işlemlerinde geçerli bir pasaport ile başvuru yapılmalıdır. Pasaportun 10 yıldan eski olmaması, pasaportun yıpranmamış olması gerekir. Cezayir’e seyahat bittikten sonra dahi pasaportun 6 ay geçerlilik süresinin bulunma şartı aranmaktadır. Başvuru yapıldıktan sonra başvuruların olumlu ya da olumsuz sonuçlandırılması Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından, en geç 10 gün içerisinde ilan edilir.

Cezayir Vizesi başvurusu uygun görülmeyenler tekrar başvuru yapmak zorundadır. Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından bazen ilave ek belgeler istenebilmektedir. Bu yüzden sonuçlanma süresi bir miktar uzayabilir. Tüm işlemlerde şirketimizde işlemleri yürüten ülke temsilcileri ile iletişime geçerek hızlı bir şekilde bu sürecin olumlu sonuçlanması için destek alabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Cezayir
Cezayir Büyükelçiliği Vize

Cezayir Konsolosluğu Vize

Cezayir Konsolosluğu Vize başvuruları İstanbul’da bulunan Cezayir Konsolosluğu’na yapılır. Her yıl farklı amaçlarla Cezayir’e seyahat etmek için Türkiye’den yüzlerce insan vize başvurusu yapmaktadır. Cezayir vizesi almak için istenen evrakların usulüne uygun ve prosedüre göre doldurulması başvurunun olumlu olarak sonuçlanması için çok önemlidir. Kişinin öğrenci statüsünde ya da turistik, turizm veya aile/arkadaşı ziyareti çerçevesinde yapılan başvurularda ger bir başvuru amacına göre farklı belgeler ve evraklar istenir. Tüm bu evrak ve belgelerin mutlaka profesyonel destek alınarak tanzim edilmesi gerekir.

Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvuru işlemlerinin yürütülmesinde yetki verilen Long Vize Turizm şirketimiz, vize işlemlerinin yürütülmesinde etkin, hızlı ve usulüne uygun olarak yürütülmesini sağlamaktadır. Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında ise yasal mevzuatın belirlediği sınırlar içerisinde sorunun çözerek sürecin olumlu sonuçlanması için hizmet vermektedir. Sizlerde profesyonel destek için şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Konsolosluğu Vize Başvurularında İstenen Belgeler

Vize başvuruları için gerekli belgeler tamamlanıp başvuru yapıldıktan sonraki aşama Cezayir Vizesi Randevusu almak olacaktır. Randevu sürecinin de tamamlanmasının ardından tüm bilgiler, evraklar ve belgeler Konsolosluğa/Büyükelçiliğe teslim edilir. Buradaki yetkili birimler evrakları inceler, 7 ile 10 iş günü içerisinde başvuruları neticelendirir.

Başvuru olumsuz olarak değerlendirilenler tekrar başvuru yapmak durumundadırlar. Bazen yetkililer ilave belgeler isteyebilmektedir. Bu belgelerin tamamlanması ve geri teslim neticesinde sonuçlandırma süreleri uzayabilmektedir. Vize türüne göre istenen evraklar birbirinden farklıdır. Ancak Cezayir vize başvurusu için istenen ortak evraklar ve belgeler şunlardır:

 • Başvuru dilekçesi.
 • Cezayir vizesi formu (bu formun usulüne uygun olarak doğru bilgiler içerecek şekilde doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
 • 2 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf.
 • Geçerli pasaport (10 yıldan eski olmamalı, yıpranmış olmamalı ve seyahat bitim tarihiden itibaren 6 ay daha geçerlilik süresi bulunmalıdır.)
 • Son 3 ay ya da 6 aya ait banka ekstresi.
 • Gidiş ve dönüş olmak üzere alınan uçak bileti ve rezervasyonları.
 • Seyahat edecekler arasında 18 yaşından küçük bireyler için muvafakat name alınması zorunludur.

Long Vize şirketi olarak tüm süreçleri adım adım takip ederek tamamlanması ve her aşamada sizler profesyonel destek vermeye devam ederek sürecin olumlu sonuçlanması için hizmet vermektedir.

Konsolosluğu Vize Cezayir
Cezayir Konsolosluğu Vize

Cezayir Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Cezayir aile ve arkadaş ziyareti vizesi kısa süreli vize çeşitleri arasında yer alır. Cezayir’e aile/arkadaş ziyareti için gidecek kişilerin, vize başvurusunda yapması gerekir. Ziyaret vizesi Cezayir’de resmi olarak ikamet eden aile ve arkadaş ziyareti için talep edilen vize türüdür. Cezayir aile arkadaş ziyareti vizesi alabilmek için Cezayir’de bulunan akrabanın davetiye göndermesi gereklidir. Davetiye de davet eden kişinin kişisel bilgileri ve iletişim bilgilerinin de bulunması gereklidir. Ayrıca davetiye gönderen kişinin vize başvurusunda bulunan kişinin, tekrar döneceği konusunda teminat vermelidir.

Cezayir aile arkadaş ziyareti vizesi olumlu sonuçlanabilmesi için Başkonsolosluk veya Büyükelçilik tarafından belirlenen belge ve işlemlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Aile arkadaş ziyareti vize başvuruları Cezayir Konsolosluğu’na veya Cezayir Büyükelçiliği’ne yapılır. Bunun yanı sıra Cezayir vizesi büyükelçilik veya başkonsolosluk tarafından görevlendirilen görevli vize firmalarına da başvuru yapılabilir. Cezayir aile arkadaş ziyareti vizesi için gerekli işlemler ve evraklar hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Şirketimiz, Cezayir vizesi işlemleri yasal kurallar çerçevesinde usulüne uygun bir şekilde gerçekleştirir.

Cezayir Aile Arkadaş Ziyaretin Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cezayir aile arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi almak için Long Vize Şirketi ile irtibata geçebilirsiniz. Vize başvurularında seyahat nedenine göre evraklarında ve işlemlerinde değişiklik görülebilir. Cezayir vize evrakları ve belgeleri için müşteri temsilcilerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Cezayir ziyaret vizesi için gerekli evraklar şunlardır.

 • T.C. kimlik fotokopisi.
 • 10 yılı geçmemiş pasaport.
 • Biyometrik fotoğraf.
 • Davetiye.
 • Cezayir vizesi formu.
 • Uçak gidiş dönüş biletleri.
 • Konaklama bilgileri.
 • Davet eden kişinin, kişisel ve iletişim bilgileri.

Cezayir Seyahatlerinde Vize Başvurusu Zorunlu mudur?

Bir ülkeden başka bir ülkeye gidebilmek için bazı kurallar bulunur. Bu kurallar ülkelere göre değişiklik gösterebilir. Cezayir’e seyahat edecek bordo pasaport sahiplerinin kısa süreli seyahatleri için vize zorunluluk bulunmaktadır. Cezayir’e vizesiz seyahat edebilmek için gri pasaport, siyah pasaport veya yeşil pasaport sahibi olunması gerekir. Cezayir aile arkadaş ziyareti seyahatleri kısa süreli bize seyahatleri içerisinde yer alır ve vize zorunluluğu bulunur.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Cezayir
Cezayir Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Cezayir Ticari Vize

Cezayir ticari vize, Cezayir’e ticari olarak ziyaret edecek işadamları veya firma yöneticilerinin almak zorunda olduğu bir vizedir. Ülkemizde her yıl birçok kişi, çeşitli nedenlerden dolayı Cezayir’e seyahat etmektedir. Ceza ile seyahat nedenleri arasında ticari seyahatler de bulunur. Cezayir’e ticari nedenlerle seyahat edecek bordo pasaport sahipleri 90 günden az seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları zorunludur.

Ticari vize için gerekli evraklar ve işlemlerin eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. Cezayir ticari vizesi ortalama 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Toplantılarında iş görüşmelerinin tarihi belirlenirken bu süre göz önünde bulundurulmalıdır. Cezayir vizesi başvurusu için gerekli evrakların ve işlemlerin hızlı ve pratik bir şekilde tamamlanması ve sürecin daha hızlı ilerleyebilmesi için Long Vize Turizm şirketinden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Cezayir Ticari Vize Nasıl Alınır?

Cezayir ticari vize, Cezayir’de gerçekleştirilecek iş toplantıları, ticari amaçlı seminer ve ticari fuarlar için alınacak vize türüdür. Cezayir vizesi işlemleri Cezayir Konsolosluğu’na veya Cezayir Büyükelçiliği’ne ya da konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş yetkili acentelere yapılır. Cezayir ticari vizesi, kısa süreli vize türüne girer. Cezayir vizesi başvurularında gerekli olan en önemli evraklardan birisi davetiyedir. Davetiye içerisinde karşı tarafın vize başvurusunda bulunan kişiyi, ticari nedenlerle talep ettiğine dair bilgilerin açıkça yazılması gerekir.

Ayrıca davetiye içerisinde davet eden kişinin, kişisel ve iletişim bilgileri de yer almalıdır. Cezayir seyahatlerinde yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri vize başvurusundan muaftır. Bordo pasaport sahipleri gerekli evrakları ve işlemleri tamamladıktan sonra vize başvurusunda bulunur. İlk defa vize başvurusunda bulunan kişilere, parmak izi uygulaması uygulanır. Vize başvuru ücreti yatırıldıktan sonra Büyükelçiliğin vize talebinizi onaylamasını beklenir. Cezayir ticari vize başvurusunun nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak için Long Vize turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Cezayir ticari vize için tamamlanması gereken bazı evraklar gerekir. Bu evraklar şunlardır:

 • Pasaport.
 • Davetiye.
 • Biyometrik fotoğraf.
 • Dilekçe.
 • Başvuru formu.
 • Uçak gidiş dönüş biletleri.
 • T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Davet eden kişinin iletişim bilgileri.
 • Davet eden kişinin kişisel bilgileri.
 • Konaklama bilgileri.

Cezayir vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize şirketinden bilgi alabilirsiniz.

Ticari Vize Cezayir
Cezayir Ticari Vize

Cezayir Turistik Vize

Cezayir Turistik vize, turistik amaçlı seyahatlerde alınması zorunlu olan bir vizedir. Cezayir, birçok doğal güzelliğe ve tarihi güzelliğe sahip ülkelerden birisidir. Ülkemizden her yıl birçok kişi, bu doğal özellikleri ve tarihi yapılara görmek için Cezayir’e seyahat etmektedir. Cezayir turistik gezileri için vize başvurusunda bulunulması gerekir.

Cezayir’e 90 günden az yapılacak seyahatler için turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin, gerekli evrakları ve işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmesi gerekmektedir. Vize başvurusu seyahat nedeni belirlendikten sonra vize başvuru formunun Cezayir Büyükelçiliği’ne veya Konsolosluğu’na teslim edilmesiyle başlayan süreçtir. Cezayir Turistik vize başvurusu yapan kişilerin, turistik amaçla gittiğini Cezayir Konsolosluğu’na kanıtlaması gerekir.

Cezayir turistik vize başvurularında, sürecin doğru ve hızlı bir şekilde ilerleyebilmesi için profesyonel destek alınması önemlidir. Long Vize şirketi olarak turistik vize başvurularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Şirketimiz, Konsolosluk tarafından Cezayir vizesi işlemleri yürütülmesinde yetkili bir şirkettir. Vize hakkındaki sorularınızı uzman müşteri temsilcilerimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Cezayir turistik vize için evrakları tamamlanması gerekir. Vize başvurularında olumlu sonuç alabilmek için Konsolosluk ve Büyükelçilik tarafından belirlenen kurallara uygun bir şekilde doğru bilgilerle doldurulması çok önemlidir. Cezayir vizesi evrakları ve belgeleri hakkında detaylı bilgi almak için uzman kişilerden destek alınması gereklidir. Long Vize Turizm şirketi, bünyesinde çalışan ülke temsilcilerinden yardım alabilirsiniz.  Merkezimiz evrakların temininde işlemlerin yapılmasında yol gösterici olarak hizmet sunmaktadır. Cezayir turistik vize başvurularında gerekli evraklar şunlardır:

 • En az 3 ay geçerli pasaport. Pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekir.
 • 3,5 x 4,5 cm ebatlarında biyometrik fotoğraf.
 • T.C. kimlik fotokopisi.
 • Dilekçe.
 • Uçak gidiş dönüş biletleri.
 • Otel rezervasyonları.
 • Sağlık sigortası poliçesi.

Cezayir Vizesi işlemleri için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi almak için şirketimizdeki müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Turistik Vize İle Bilgiler

Cezayir vize başvurusu yapacak kişilerin merak ettiği konulardan birisi vize zorunlu olup olmadığıdır. Cezayir turistik vizesi almak için bordo pasaport sahibi kişilerin, vize alması zorunludur. İlk defa vize başvurusu yapan kişilerin, Konsolosluğa veya Büyükelçiliğe giderek parmak izi bilgisi vermesi zorunlu bir işlemdir. Cezayir turistik vizesi, ortalama 10 iş günü içerisinde verilmektedir. Cezayir Vizesi başvurusu yapacak kişilerin bu süreyi göz önünde bulundurması gerekir. Cezayir turistik vize ile ilgili gerekli bilgileri şirketimizden öğrenebilirsiniz.

Turistik Vize Cezayir
Cezayir Turistik Vize

Cezayir Vize Başvurusu

Cezayir vize başvurusu, Cezayir Büyükelçiliği’ne veya Cezayir Konsolosluğu’na yapılır. Cezayir’e turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti için seyahat edecek kişilerin, vize başvurusunda bulunması gerekir. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti, yaptığı uluslararası anlaşmalar çerçevesinde ülkelerin seyahat edecek diğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Vize başvurularında karar mercii Konsolosluk/Büyükelçiliktir.

Ancak vize başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için büyükelçilik tarafından talep edilen evrakların tamamlanması, kararın olumlu yönde sonuçlanabilmesi için büyük önem taşır. Cezayir vizesi başvurusunda uzman desteği almak için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Firmamızda çalışan ülke temsilcileri Cezayir vizesi başvurusunu olumlu yönde sonuçlanabilmesi için profesyonel destek vermektedir. Şirketimiz Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından vize işlemlerinin yürütülmesinde yetkilendirilen bir şirkettir.

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cezayir’e seyahat edecek bordo pasaport sahibi kişilerin öncelikle ülkeye gidiş nedenlerini belirlemeleri gerekir. Daha sonra ülkeye seyahat nedenine göre uygun evrakları hazırlamalıdır. Ayrıca Cezayir Konsolosluğu’na veya Cezayir Büyükelçiliği’ne ülkeye seyahat nedenini belirten dilekçenin yazılması gerekir. Dilekçede seyahat nedeni açıkça belirtilmelidir. Cezayir vize formu ülkenin talep ettiği şekilde doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Daha sonra vize için gerekli evraklar tamamlanıp Konsolosluk/Büyükelçiliğe teslim edilmelidir.

Konsolosluk tarafından talep edilen ücretin de yatırılması gerekir. Evraklar teslim edilirken başvuru sahibinden parmak izi bilgisi talep edilir. Tüm işlemler gerçekleştirildikten sonra Konsolosluk/Büyükelçiliğin vize başvurusu sonuçlarını ilan etmesi beklenir. Vize başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler, Cezayir’e seyahat edebilir. Vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlanan kişilerin tekrar başvuru yapması gerekir. Cezayir vizesi işlemlerinin olumlu sonuçlanabilmesi için Long Vize Turizm şirketimizden destek alabilirsiniz. Şirketimiz, vize işlemlerinde danışmanlık hizmeti vermektedir.

Cezayir Vizesi Başvurusunun Olumlu Sonuçlanması İçin Ne Yapılmalıdır?

Cezayir’e 90 günden az seyahatlerde talep edilen vize başvurularında, vizenin olumlu sonuçlanabilmesi için Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından talep edilen belge ve evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmasına dikkat edilmelidir. Talep edilen evraklar resmi nitelik taşıdığından bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması gerekir.

Başvuru formunda ve diğer evraklarda başvuru sahibinin ıslak imzasının aynı şekilde olması önemlidir. Konsolosluğa seyahat nedenini açıklayan dilekçenin detaylı ve anlaşılır bir şekilde yazılması gerekir. Ayrıca Konsolosluk/Büyükelçilik ekstra evrak talebinde bulunabilir. Cezayir vizesi ücreti de yatırılması gerekir. Cezayir vizesi başvurularında sonuç alabilmek için firmamıza ulaşarak bilgi alabilir ve başvuru sürecinizde tüm işlemlerde profesyonel destek alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Cezayir
Cezayir Vize Başvurusu

Cezayir Vize Evrakları Ve Belgeleri

Cezayir vize evrakları ve belgeleri, fiziki türlerine göre değişiklik gösterir. Ülkemizden her yıl birçok kişi, çeşitli nedenlerle Cezayir’e seyahat etmektedir. Ülkeler başka devletten vatandaşları, sınırları içerisine alırken bazı hususlara dikkat ederler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Cezayir’e giderken vize alması zorunludur.

Yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için vize işlemlerinden muaf olmakla birlikte, diğer pasaport sahipleri Cezayir’e seyahat edebilmek için vize alması gerekir. Bordo pasaport sahibi kişiler, 90 günden kısa Cezayir seyahatleri için vize başvurusunun onaylanması için bazı belgeleri ve evrakları tamamlaması gerekir. Kişilerin ticari, turistik, aile/arkadaş ziyareti gibi nedenlere göre bu evrakları tamamlaması gerekir.

Bu nedenle öncelikle Cezayir’e gitmeden önce seyahat nedeninizi belirlemeniz ve daha sonra gerekli belgeleri ve evrakların tamamlanması daha doğru olur. Cezayir vize işlemleri resmi nitelikteki işlemler olduğundan gerekli bilgileri ve evrakların usulüne uygun şekilde hazırlanması çok önemlidir. Long vize turizm bünyesinde çalışan uzman Cezayir vizesi temsilcimiz ile irtibata geçerek bilgi alabilir ve destek alarak vize işlemlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Cezayir Vize Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir?

Cezayir vizesi için Cezayir Başkonsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne başvuru yapılması gerekir. Bunun yanı sıra elçilik veya konsolosluk tarafından görevlendirilen şirketimiz ile de iletişime geçip vize başvurusu yapılabilir. Long vize şirketi olarak, vize işlemlerinde sürecin daha hızlı ilerleyebilmesi ve olumlu sonuç alınabilmesi için danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Cezayir vize evrakları ve belgeleri vize işleminin olumlu sonuçlanabilmesi için oldukça önemli belgelerdir. Cezayir vizesi için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

 • En az 3 ay suresi bulunan pasaport.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Dilekçe.
 • Başvuru formu.
 • Uçak ve otel rezervasyonları.

Cezayir vize başvurusu için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi almak için şirketimize başvurabilirsiniz.

Vize Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cezayir vize başvurularının olumlu sonuçlanabilmesi için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Vize başvurusunda talep edilen belgeler ve evraklar, resmi belge niteliğinde olduğundan doğru bilgiler kullanılarak doldurulması gerekir. Yanlış bilgi ile doldurulan evraklar kişiler hakkında yasal işlemin yapılmasına neden olabilir. Cezayir vize formu ile talep edilen evraklardaki bilgilerin birbiriyle aynı olmasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir aksilik yaşanmaması için profesyonel destek alınması çok önemlidir. Long vize turizm, yasal kurallar çerçevesinde profesyonel elemanları ile vize işlemlerinde gerekli hizmeti vermektedir.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Cezayir
Cezayir Vize Evrakları Ve Belgeleri

Cezayir Vize Formu

Cezayir vize formu, başvuru evrakları içerisinde istenen evraklardan birisidir. Cezayir’e seyahat edebilmek amacıyla başvuru evraklarının neler olacağı konusunda tek yetkili Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliği’dir. Vize başvurusunda istenen evraklar; kişinin kamu çalışanı, emekli, öğrenci, çiftçi, işçi gibi statüleri göz önünde bulundurularak belirlenir. Cezayir’e gidebilmek için Cezayir turistik vize, Cezayir aile arkadaş ziyareti vizesi ya da Cezayir turizm vizesi olmak üzere bu üç vizeden biri ile giriş yapılabilir. Her bir vize için istenen belgeler farklılık arz etmektedir.

Cezayir vizesi başvurunda istenen evrakların ve belgelerin prosedüre uygun olarak doldurulması ve tüm bilgilerin doğru olması zorunludur. Aksi takdirde Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yapılacak incelemelerde bu eksiklikler ya da yanlış bilgilerin varlığı tespit edildiğinde başvuru olumsuz olarak değerlendirilir.  Yapılan tüm emeklerin boşu boşuna gitmesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden profesyonel destek alınması çok önemlidir. Long Vize Turizm şirketi Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize işlemlerinin yürütülmesinde yetkilendirildiğinden, şirketimizden profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Cezayir Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Cezayir vize işlemleri için istenen belgelerden biri olan Cezayir Vize Başvuru Formunun istenildiği şekilde doldurulması gerekir. Örneğin, başvuru formunda imzalanacak kısımların imzalanmaması ya da başvuru sahibi kişi dışında birisinin imzalaması durumunda bu yanlışlar tespit edilir ve başvuru reddedilir. Bu yüzden başvuru formu doldurulurken hangi hususlara dikkat edilerek doldurulması gerektiği bilinmeden doldurulmamalıdır. Vize formu doldurulurken aşağıda belirtilen bilgilere göre tanzim edilmelidir.

 • Şirketimizin web sayfasından matbu başvuru formunu indiriniz.
 • Cezayir girmek için başvuru yapacak kişinin, Cezayir vize başvurusu sırasında istenilen bu formu mavi ya da siyah tükenmez kalemle, okunaklı ve doğru bilgileri ihtiva edecek şekilde doldurulmalıdır.
 • Vize formu dijital ortamda da doldurulabilir. Doldurulan formun çıktısı alındıktan sonra ıslak imza ile imzalanmalıdır.
 • Form doldurulurken büyük harf karakteri kullanılmalı. İletişim bilgileri ve adres bilgileri daha sonra tebliğ yapılabilmesi için kullanılacağından başvuru sahibine ait bilgiler olmalıdır.
 • Form eksik bir alan bırakılmamalı ve istenen yerler mutlak surette imzalanmalıdır.
 • 18 yaşından küçükler için muvafakat name hazırlanması zorunludur.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmak kaydıyla Biyometrik fotoğraflar başvuru formunda ilgili yere yapıştırılmalıdır.

Long vize şirketi, bu sürecin hızlı yürütülmesi ve sorun olduğunda dahi bu sorunları hukuk kapsamında çözülmesinde en büyük destekçiniz olacaktır.

Vize Formu Cezayir
Cezayir Vize Formu

Cezayir Vize İşlemleri

Cezayir vize işlemleri yapılması aşamasında Cezayir’e seyahat edebilmek için vize başvurusunda bulunan kişilerin bazı işlemleri ve evrakları tamamlaması zorunludur. Cezayir vize işlemleri bazı aşamalardan oluşur. Kişilerin seyahat nedenlerine göre vize işlemleri ve evraklarında değişiklik görülebilir. Cezayir vize başvurusu yapılabilmesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi kişiler, vize başvurusu için Cezayir Konsolosluğu’na veya Cezayir Büyükelçiliği’ne başvuru formu göndermesi gerekir.

Ayrıca seyahat nedeninin bir dilekçe ile bildirilmesi zorunludur. Cezayir vize işlemleri yapılırken usulüne uygun şekilde yapılabilmesi için profesyonel destek alınması çok önemlidir. Belgelerin eksiksiz tamamlanabilmesi ve sürecin daha hızlı ilerleyebilmesi için Long Vize Turizm şirketinden profesyonel hizmet alabilirsiniz. Şirketimiz Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından başvuruların yürütülmesi hususunda yetkilendirilmiştir.

Cezayir Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Cezayir’e seyahat edebilmek için büyükelçilik tarafından belirlenen evrakların hazırlanması gerekir. Bu evraklar, Konsolosluk/Büyükelçilik yetkililerinin kişiler hakkında bilgi edinebilmesi için oldukça önemlidir. Cezayir vize başvurusunda bulunan kişiler, öncelikle seyahat nedenini belirlemesi seyahat nedenleri olarak da turistik, ticari ya da aile ziyareti seyahatinden birisini belirtmeleri gerekir.

Kişilerin 90 günden az seyahatleri için seyahat nedenini belirledikten sonra seyahat nedenine göre vize alabilmek için gerekli evrakların temin edilerek düzenlenmesi gerekir. Cezayir vize başvurusu seyahat nedenine göre evraklarda değişiklik görülebilir. Cezayir vize başvurusunda gerekli evraklar şunlardır:

 • En az 3 ay suresi bulunan pasaport.
 • T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Dilekçe.
 • Otel ve uçak rezervasyonları.
 • Başvuru formu.

Vize başvurusunda gerekli evrakların tam ve eksiksiz bir şekilde tamamlanabilmesi için Long vize şirketi ile irtibata geçebilirsiniz. Evrakların eksiksiz tamamlanması, vize başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için en önemli unsurlardan birisidir.

Cezayir Vize Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cezayir vize başvurusunu yapan kişilerin, bazı hususlara dikkat etmesi önem arz eder. Öncelikle Cezayir vize formu talep edilen şekilde eksiksiz doldurulmalı ve bilgilerin tamamen doğru olacak şekilde tanzim edilerek teslim edilmelidir. Başvuru formunda bulunan imza kısmına başvuru sahibinin ıslak imza atması gerekir.

Ayrıca bu imzanın pasaportta bulunan imza ve diğer evraklarda bulunan imza ile aynı olmasına dikkat edilmelidir. Cezayir vize başvurularında dikkat edilmesi gereken diğer önemli bir husus ise evraklardaki bilgiler ile başvuru formundaki bilgilerin aynı olması gerekir. Cezayir vizesi başvurularında Long Vize ile irtibata geçerek vize hakkında gerekli tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Vize İşlemleri Cezayir
Cezayir Vize İşlemleri

Cezayir Vize Randevusu

Cezayir vize randevusu, vize başvurusu yapıldıktan sonraki aşamadır. Cezayir’e seyahat edecek kişilerin vize alması gerekir. Vize alınabilmesi için bazı evrakların ve işlemlerin yapılması zorunludur. Cezayir vizesi için gerekli evraklar, işlemler tamamlandıktan sonra Büyükelçiliğe ya da Konsolosluğa, Cezayir vize randevusu için başvuru yapılması gerekir. Evrakların ve belgelerin eksiksiz ve doğru olması dikkat edilen en önemli hususlardır.

Aksi takdirde Konsolosluk/Büyükelçilik eksik evrak ve bilgiden dolayı vize başvurusunu ret edebilir. Cezayir vize randevusu vize başvurusu yapacak kişi, başvuru işlemlerini bizzat veya büyükelçilik ile işbirliği halinde bulunan acenteler vasıtasıyla yapılabilir. Long vize şirketi Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından yetkilendirilen bir şirket olduğundan, vize randevusunda herhangi bir aksi bir durumun yaşanmaması için profesyonel hizmet vermektedir.

Cezayir Vize Randevusu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cezayir vize işlemleri tamamlandıktan sonra vize randevusunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Randevu başvurusunda bulunan kişilerin, işlemleri öncelikli olarak yapılmaktadır. Bu nedenle gerekli işlemler ve evraklar tamamlandıktan sonra vize randevusu alınması gerekir. Vize randevusu oluşturulduktan sonra randevu gününde ve tarihinde istenilen birimde bulunulmalıdır. Vize saatinden en az yarım saat önce randevu yerinde hazır beklenmelidir. Cezayir Vize Randevusu oluştururken Long Vize Turizm’den yardım alabilirsiniz. Ayrıca Long Vize Turizm şirketi olarak müşterilerimizin yerine vize randevusu oluşturmaktadır.

Cezayir Vize Başvuruları

Cezayir vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri, turistik ticari ve aile ziyareti gibi seyahatleri için gerekli olan Cezayir vizesi için yaptıkları başvurulardır. Diplomatik, hususi veya hizmet pasaportu sahibi kişilerin 90 günden az seyahatleri için vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Cezayir vizesi tüm evrakları tamamlandıktan sonra, Konsolosluğun onay süreci ortalama 10 gün sürmektedir.

Bazı durumlarda konsolosluk ek evrak talep etme durumuna göre bu sürede değişiklik olabilir. Yanlış veya yetersiz evrak tesliminde, Konsolosluk vizenin reddedilmesi yönünde karar verebilir. Vize başvurusu reddedilen kişilerin tekrar başvuru yapması gerekir. Cezayir vize başvurularında aksi durumların yaşanmaması için firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Firmamız uzman ülke temsilcileri ile vize işlemlerinin eksiksiz tamamlanması için hizmet vermektedir.

Vize Randevusu Cezayir
Cezayir Vize Randevusu

Cezayir Vize Ücreti

Cezayir vize ücreti, vize türüne göre farklı tarifelerde ücret alınmaktadır. Cezayir’e turistik, ticari, aile/arkadaş ziyareti için seyahat edecek kişilerin, vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri, 90 günden az Cezayir seyahatleri için Cezayir Konsolosluğu’na veya Cezayir Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunmaları zorunludur.

Ancak vize başvurusunda Büyükelçilik tarafından belirlenen işlemlerin ve evrakların tamamlanması gerekir. Vize başvurusu yapılıp, gerekli evraklar tamamlanıp eksiksiz bir şekilde doldurulup Büyükelçiliğe veya Konsolosluğa teslim edildikten sonra vize ücretinin yatırılması gerekir. Cezayir vize ücreti, vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca vize ücretine kargo, evrak gibi işlemlerde kullanılan masraflar dâhil değildir. Cezayir vize ücreti hakkında vize türünü ve uygun şekilde detaylı bilgi almak için Long Vize turizm şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Vize Ücreti Ödenmesi Zorunlu mudur?

Cezayir vize işlemleri olumlu sonuç alabilmek için vize ücretinin yatırılması zorunludur. Vize ücretini yatırmayan kişilerin, vize başvuruları iptal edilir. Vize ücretleri olumsuz yönde sonuçlandığında, vize ücreti tekrar iade edilmez. Tekrar vize başvurusu yapan kişilerin, vize ücretinin tekrar ödenmesi gerekir. Cezayir vizesi başvurusunda vize talebinin olumsuz sonuçlanmaması için Long vize turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Long Vize Turizm gerekli işlemlerin nasıl yapılacağı hakkında uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Cezayir Vize İşlemleri Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cezayir vize başvurusu girişiminde bulunan kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunur. Öncelikle Cezayir, bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Buradan anlaşılacağı üzere Cezayir seyahatlerinde vize zorunluluğu vardır. Cezayir vize başvurusu, ortalama 10 iş günü içerisinde sonuçlanır. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, seyahat tarihlerini bu süreyi göz önünde bulundurarak talep etmesi gerekir. Vize başvurusu, en erken 6 ay öncesinden yapılabilir.

Seyahat nedeni turistik veya ticari olan kişilere, karşı tarafın davetiye gönderilmesi zorunludur. Vize başvurusunda bulunan kişilerin pasaport başvuru formu ve gerekli evraklarda bulunan imzasının aynı olması gerekir. Ayrıca bu belgelerde geçen bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına da dikkat edilmelidir. İlk defa vize başvurusu yapan kişilerin, parmak izi bilgisi alınması zorunludur. Cezayir vize başvurularında, randevu zorunluluğu bulunmaz. Ancak randevu oluşturulduğunda vize işlemleri daha kısa süre içerisinde tamamlanır.

Vize Ücreti Cezayir
Cezayir Vize Ücreti

Cezayir Vizesi Dilekçe Örneği

Cezayir vizesi dilekçe örneği temin edilerek istenen formata uygun olarak ve istenilen bilgileri içerecek şekilde hazırlanmalıdır Afrika ülkelerinden biri olan Cezayir ile Türkiye arasında güçlü ilişkiler bulunmaktadır. Her yıl yüzlerce kişi Cezayir’e gitmek için vize başvurusu yapmaktadır. Vize başvurularında hangi amaçla Cezayir’e gidildiğinin ve gidiş suresinin ne kadar olduğu açıkça dilekçede belirtilerek başvuru yapılmalıdır. Cezayir’e gitmek için Cezayir turistik vize, Cezayir turist vizesi ya da Cezayir aile arkadaş ziyareti vizesi alarak gidilebilir.

Bu vizeleri almak için evrakların belirlenmesinde yetkili olan Cezayir Başkonsolosluğu/ Büyükelçiliği, hangi belgelerin ve evrakların hazırlanacağı konusunda tek yetkili mercidir. Tüm evrakların ve belgelerin istenilen nitelikte olması doğru bilgiler ihtiva edecek şekilde düzenlenmesi önem arz eder. Cezayir vizesi için istenilen evraklardan bir tanesi de vize dilekçesidir. Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkili seyahat firması olarak Long Vize Turizm şirketi usullere uygun olarak vize işlemlerinin tamamlanması, evrakların tanzimi ve olası sorunların çözümünde hukukun belirlediği sınırlar içerisinde kalmak kaydıyla etkin çözümler sunarak vize sürecinin olumlu sonuçlanabilmesi için profesyonel destek vermektedir.

Cezayir Vizesi Dilekçe Örneği Çeşitleri

Cezayir vizesi dilekçe örneğinde hangi amaçla gidilmek istendiğinin ve ne kadar süre kalınacağının açıkça belirtilerek, resmi belge ile ibraz edilmesi şarttır. Her yıl yüzlerce insan çeşitli amaçlarla kısa süreli olmak üzere ya da uzun süreli Cezayir’e seyahat etmek için ticari faaliyette bulunmak, turistik gezi düzenlemek, eğitim-öğretim için gitmek ya da Cezayir’de yaşayan akraba/arkadaş veya aile ziyareti sebebiyle gidilebilir. Aile arkadaş ziyareti kapsamında yapılacak seyahatlerde Cezayir’de ikamet eden kişinin resmi belge ile davetiye göndermesi şarttır. Bu daveti içerisinde kimlik bilgileri ve adresi açıkça belirtilmelidir. Seyahat için verilen vize çeşitleri şunlardır:

 • Cezayir aile arkadaş ziyareti vizesi.
 • Cezayir turistik vize.
 • Cezayir ticari vize.

Long vize şirketi olarak, yapacağınız seyahatlerde her türlü işlemlerin hukukun belirlediği sınırlar içerisinde kalmak koşuluyla etkin ve hızlı çözüme ulaşmak, uzman ülke temsilcileri yardımıyla hizmet veren bir şirkettir. Profesyonel destek almak için şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Vize Dilekçesi Nasıl Doldurulur?

Cezayir vize başvurusu için istenen tüm belgeler usulüne uygun olarak doldurulması gerekir. Bunlardan bir tanesi olan vize dilekçesi doldurulurken aşağıdaki belirtilen hususlara dikkat edilerek doldurulması vize başvurusunun resmiyete uygun olarak gerçekleştirilmesi için zorunludur.

 • Matbu dilekçe örneği sitemizden indirilir.
 • Dilekçe el ile doldurulacaksa yazılar okunaklı ve siyah ya da mavi tükenmez kullanılarak doldurulması ve imzalanması gerekir. Bu dilekçenin dijital ortamda da doldurulup, çıktısı alınarak imzalanabilir.
 • Dilekçede, Cezayir’e hangi amaçla seyahat edildiğinin ve ne kadar süre kalınacağı açıkça belirtilmelidir.
 • Cezayir’e giriş yaptıktan sonra belirtilen süre içerisinde geri dönülmesinin taahhüt edilmesi zorunludur ve diğer zorunlu olan bir husus ise masrafların ödenmesi konusunda garanti verilmesi gerekiyor.
 • Dilekçede adres ve iletişim bilgilerinin başvuru sahibine ait olması ve doğru olması gerekir.
Vizesi Dilekçe Örneği Ceszayir
Cezayir Vizesi Dilekçe Örneği

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar

Cezayir vizesi kaç günde çıkar sorusu vize başvuruş yapan herkesin cevabını merak ettiği bir konudur. Çeşitli nedenlerle Cezayir’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 90 günden az seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Cezayir vizesi alabilmek için bazı işlemlerin ve evrakların yerine getirilmesi gerekir. Cezayir vizesi için gerekli evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladıktan sonra Cezayir Konsolosluğu’na ya da Cezayir Büyükelçiliği’ne veya konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezlerine vize başvurusu yapılabilir.

Cezayir’e seyahat edecek kişilerin, vize suresini göz önünde bulundurarak vize başvurusunu yapması gerekir. Cezayir vizesi, ortalama 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Evraklar tamamlandıktan sonra ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra Konsolosluğun onay suresi ortalama 3-4 gün sürmektedir. Cezayir vize evraklarını hazırlanması ve sürecin daha hızlı ilerleyebilmesi için Long Vize şirketinden yardım alabilirsiniz.

Cezayir Vizesi Ret Alması Sonucu Ne Yapılmalı?

Cezayir vize başvurusu yapan kişilerin, karşılaştıkları durumlardan birisi de vize başvurusunun ret alması durumudur. Cezayir vize başvurularında ret kararı genellikle evrakların doğru bir şekilde tamamlanmaması sonucu ortaya çıkar. Vize başvurusu reddedilen kişilerin, Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne karara itiraz etme hakkı bulunur. Cezayir vize başvurusunda, başvuru formunun İngilizce ve Türkçe olarak eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulması gerekir.

Daha sonra seyahat nedenlere göre Konsolosluk tarafından belirlenen evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve teslim edilmesi gerekir. Cezayir vizesinde başvuruların reddedilmesini sebebiyet veren en önemli unsurlar, pasaport başvuru formu ve evraklardaki bilgilerin birbiriyle uyumsuz olması ve atılan ıslak imzanın farklı olmasıdır. Cezayir vize başvurularında red kararı almamak için evrakların ve işlemlerin eksiksiz tamamlanması hususunda Long Vize Turizm şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Cezayir vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Cezayir vizesi için gerekli tüm başvurularda istenen genel evraklar şunlardır:

 • En az 3 ay süresi bulunan pasaport.
 • 2 adet 35 x 45 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf.
 • T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Seyahat nedenini uygun dilekçe.
 • Uçak gidiş dönüş bileti.
 • Otel rezervasyonları.
 • Sağlık sigortası poliçesi.
Vizesi Kaç Günde Çıkar Cezayir
Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır

Cezayir vizesi nasıl alınır , başvuru yapacak kişinin mesleğine ve hangi amaçla seyahat ettiğine göre belirlenmiştir. Cezayir, doğal güzellikleri ve iş imkânları ile birçok kişinin seyahat ettiği ülkelerden birisidir. Her yıl ülkemizden birçok kişi çeşitli nedenlerle Cezayir’e seyahat etmektedir. Bir ülkeden başka bir ülkeye geçiş yapabilmek için ülkenin belirlediği şartların ve kuralların yerine getirilmesi gerekir. Türkiye Cumhuriyeti’nden, Cezayir’e gidecek vatandaşlara Cezayir devleti vize şartı koymuştur. Bordo pasaport sahibi kişilerin, seyahat nedenlerine göre vize başvurusunda bulunması gereklidir. Cezayir’e seyahat edecek kişilerin ticari, turistik, aile ziyareti gibi belirli bir nedeninin olması gerekir.

Cezayir vize başvurusu Cezayir Konsolosluğu’na veya Cezayir Büyükelçiliği’ne yapılır. Vize başvurusunun olumlu veya olumsuz sonuçlanması hakkında tek yetkili mercii, Başkonsolosluk veya Büyükelçiliktir. Vize başvurularında talep edilen evrakların ve işlemlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması, vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için oldukça önemli bir aşamadır. Long vize turizm olarak Cezayir vize işlemleri hızlı ve olumlu yönde sonuçlanabilmesi için danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Cezayir Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

Cezayir vize başvurusunda bulunan kişilerin, tamamlaması gereken evraklardan birisi de Cezayir vize başvuru formudur. Cezayir vize başvurusu formu, eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması çok önemlidir. Başkonsolosluk veya Büyükelçiliğin talep ettiği şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formunda geçen bilgiler ile evrakta geçen bilgilerin birbiriyle aynı olması gerekir.

Başvuru sahibinin forumda yer alan imza kısmına ıslak imzasını atmalıdır. Başvuru formunda fotoğraf kısmına biyometrik fotoğraf yapıştırılmalıdır. Ayrıca başvuru formu doldurulurken yazının okunaklı olmasına dikkat edilmelidir. Başvuru formunda görülen eksik veya yanlış bir bilgi Cezayir vizesi başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması için Long Vize turizm şirketi ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır En Kolay
En Kolay Cezayir Vizesi Nasıl Alınır

Cezayir Vizesi Ücreti

Cezayir vize işlemlerinde, evrakların ve belgelerin teslim edilmesinden sonra vize ücretinin ödenmesi gerekir. Vize türlerine göre yatırılan ücrette değişiklik görülebilir. İşlemlerinin olumlu sonuçlanabilmesi için bu vize ücretinin yatırılması zorunludur. Vize başvurusu olumsuz sonuçlandığı takdirde başvuru sahibine ücret tekrar ödenmez. Cezayir vize ücretleri hakkında detaylı bilgi için şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Cezayir’in Vize İstemediği Ülkeler

ArjantinMali
Batı SahraMoritanya
FasSeyşeller
LibyaTunus
MalezyaYemen
Maldivler
Cezayir’in Vize İstemediği Ülkeler

Cezayir Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus42,23 milyon (2018)
Para BirimiCezayir Dinarı
Resmi DiliArapça, Berber dilleri
Dini Müslüman
Telefon Kodu+213
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriBrochettes – Shakshuka – Chickpea Cake – Couscous – Mint Tea
Gezilecek YerlerŞehitler Anıtı – Jardin d’essai du Hamma – Kasbah – Djamaâ el Kebir – Bardo Müzesi
BaşkentCezayir
ŞehirleriCezayir – Vahran – Konstantin – Skikda – Tamanrasset – El Qued – Souk Ahras – Annaba
Yüz Ölçümü2.381.741 km2
Zaman DilimiCET
İnternet Alan Adı.dz
KurucusuAbdülkadir el-Cezairî
BaşkanıAbdulmecid Tebbun
Asgari ÜcretCezayir’de asgari ücret 268 Dolar civarında yani yaklaşık 32 bin Cezayir Dinarı.
İklimiAkdeniz – Çöl
Asker Sayısı512.000 
Komşu ÜlkeleriTunus – Libya – Nijer – Moritanya – Mali – Fas
Kuruluş Tarihi5 Temmuz 1962
Cezayir Hakkında Genel Bilgiler
Cezayir
Cezayir
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Cezayir Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

  Cezayir ülkesine gitmek isteyenler vize işlemlerinden sorumludur. Bazı pasaport sahipleri vizeden muaf tutulabilir. Ancak en doğru ve net bilgiler için vize merkezimizle iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

 2. Cezayir Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  Cezayir vize konusunda dikkatli olunması gereken nokta evraklardır. Evraklarda herhangi bir hata veya eksiklik olursa konsolosluk vizeye ret yanıtı verir.

 3. Cezayir Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

  Cezayir aile ziyareti vizesi için evrak ve belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Aile veya arkadaş olduğunuzu ispatlamazsanız konsolosluk vizenize ret yanıtı verir.

 4. Davetiyeli Cezayir Vizesi?

  Davetiyeli Cezayir vizesinde Cezayir ülkesinde yaşayan yakınınızdan sizi çağıran bir davet yazısı almanız gerekmektedir. Bu çağrı daveti sayesinde konsolosluk daha hızlı bir şekilde vizeyi onaylar.

 5. Cezayir Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

  Cezayir konsolosluğundan vize randevusu almak isteyenler konsoloslukla iletişime geçebilir. Vize firmaları da bu konuda kişilere yardımcı olarak bu yükü hafifletir.

 6. Cezayir Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

  Cezayir vize işlemleri ortalama olarak 10 gün sürer. Bu süreç konsolosluğun yoğunluk dönemlerine göre daha da uzun olabilmektedir.

 7. Cezayir Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

  Cezayir Büyükelçiliği vize konusunda bilgi almak isteyenlere yardımcı olur ve başvuruları kabul eder. Bunun için büyükelçilikten randevu da almanız gerekir. Büyükelçiliği aramanız yeterli olacaktır.

 8. Cezayir Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

  Cezayir Büyükelçiliği, Cezayir ülkesine gidecek olan vatandaşların vize işlemlerini yönetir ve bunun dışında tüm Cezayir vatandaşlarının sorun ve problemleriyle de yakından ilgilenir.

 9. Cezayir Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

  Cezayir ticari vize alma konusunda yapılması gereken en önemli olay ticari amaçla gidileceğinin kanıtlanmasıdır. Bunun için gerekli evrakların neler olduğunu vize merkezimizden hemen öğrenebilirsiniz.

 10. Cezayir Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

  Cezayir ticari vize konusunda çalışacağınız kurumdan veya şuanda çalıştığınız kurumdan bir davetiye mektubu almanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Konsolosluk bu belgeyle birlikte vizeyi daha hızlı sonuçlandırır.

 11. Cezayir Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

  Cezayir turistik vizesi almak isteyen vatandaşlar Cezayir ülkesinde kalacakları otellerin bilgilerini ve uçak biletlerini evrakları arasında bulundurmalıdır. Bunun yanında banka dokümanı da kişilerden istenecektir.

 12. Cezayir Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Cezayir turistik vizesi almak isteyenler eğer evrak ve belgelerini sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayıp ülkenin dış temsilciliklerinden birine teslim ederse ortalama 10 gün içerisinde bir cevap alacaktır.

 13. Cezayir Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

  Cezayir vize başvurusu vize merkezlerinden ve ülkenin dış temsilciliklerinden yapılabilmektedir. Daha hızlı ve pratik sonuçlar için yetkili vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

 14. Cezayir Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Cezayir vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken yerler bulunmaktadır. Özellikle evraklar ve belgeler bu işin bel kemiğini oluşturmaktadır.

 15. Cezayir Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

  Cezayir vize başvuru formu doldurulurken vize merkezimizin hazır formlarından faydalanabilirsiniz. Formlarda ülkeye kaç günlük gideceğiniz, nerelerde kalacağınız gibi bilgiler bulunmalıdır.

 16. Cezayir Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

  Cezayir vize başvuru formu Fransızca olarak doldurulmalıdır. Bu konuda herhangi bir sorun yaşayan varsa yetkili vize merkezimizin hizmetlerinden faydalanabilirler.

 17. Cezayir Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

  Cezayir vize başvuru formu doldurulurken Fransızca dili kullanılmalıdır. Bunun yanında yanlış bilgiler yazılması vizenin ret yanıtı almasına neden olmaktadır.

 18. Cezayir Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

  Cezayir vize işlemleri konsolosluğun istek ve prosedürlerine uyum sağlamalıdır. Bu konuda yetkili vize firmamız tüm vatandaşlara yardımcı olarak sürecin tüm yükünü üstlenmektedir.

 19. Cezayir Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

  Cezayir vize işlemleri yapılırken mutlaka doğru doldurulmuş ve eksiksiz evraklar hazırlanmalıdır. Evrak dolum aşamasında sıkıntı yaşayanlar vize merkezimizden yardım alabilmektedir.

 20. Cezayir Vize Randevusu Nasıl Alınır?

  Cezayir vize randevusu almak isteyenler konsolosluk veya büyükelçilikle iletişime geçerek randevu talebi oluşturabilmektedir. Vize merkezimiz de vatandaşlara yardımcı olmaktadır.

 21. Cezayir Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

  Cezayir vize randevusu alırken ülkeye ne amaçla gidildiğini belirtmeniz gerekecektir. Gerekli evrak ve belgelerle konsolosluğa giderek randevu talep edebilirsiniz.

 22. Cezayir Vize Ücreti 2021?

  Cezayir vize ücretleri her yıl değişiklik göstermektedir. En güncel ve en doğru bilgileri öğrenebilmek için yetkili vize firmamızla hemen iletişime geçebilirsiniz.

 23. Cezayir Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

  Cezayir vize ücreti konsolosluk ve büyükelçiliğe nakit olarak veya kredi kartı yoluyla yapılabilmektedir. Bunun için konsolosluğa gitmeniz yeterli bir cevap olacaktır.

 24. Cezayir Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

  Cezayir vizesi almak isteyenler konsolosluğun istediği şekilde dilekçe doldurup teslim etmelidir. Dilekçe örneği de bu yükümlülüğü hafifletmek için çok önemlidir.

 25. Cezayir Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

  Cezayir vizesi dilekçesi Fransızca dilinde yazılmalıdır. Bunun haricinde bir dille yazılan vize dilekçeleri kabul görmemektedir. Dil konusunda sorun yaşamamak için vize firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 26. Cezayir Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

  Cezayir vize dilekçesi Fransızca dilinde yazılmalıdır ve vize formuyla örtüşen bilgiler içermelidir.  Örnek dilekçe konusunda yetkili vize firmamızdan yardım alabilirsiniz.

 27. Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

  Cezayir vizesi için gerekli evrak ve belgeler her yıl güncellenmektedir. Bunun yanında vize türü de evrak ve belgelerin değişmesine neden olmaktadır. Vize firmamız en doğru bilgileri sizlere iletecektir.

 28. Cezayir Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

  Cezayir vizesi için birçok farklı doküman gerekebilir. Bu hangi vize türünü seçtiğinize bağlıdır. Güncel doküman listesi vize firmamız tarafından bütün vatandaşlara iletilmektedir.

 29. Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Cezayir vizesi sonuçlanma zamanı değişiklik gösterebilmektedir. Konsolosluğun yoğun dönemlerinde vize sonucu gecikebilmektedir. Ortalama olarak 10 gün içerisinde vizenize yanıt gelecektir.

 30. Cezayir Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

  Cezayir vizesi sonuçlanma zamanı seçilen vize türüne göre değişse de ortalama olarak 10 gün içerisinde sonuç almaktadır. Konsolosluğun tatil günleri ve yoğunluk günleri bu süreci geciktirebilir.

 31. Cezayir Vizesi Redde İtiraz

  Cezayir ülkesine gitmek isteyenler olumsuz sonuçlanan vizelerine itiraz etmek için bir dilekçe yazabilmektedir. Bu dilekçe itiraz dilekçesidir ve vize firmamız bu konuda yardımcı olmaktadır.

 32. Cezayir Çalışma Vizesi

  Cezayir çalışma vizesi almak isteyenler bu ülkeye çalışma amaçlı gittiklerini evraklarla resmiyete dökmelidir. Aksi takdirde konsolosluk veya büyükelçilik istenen vizeyi kabul etmez.

Soru sorun

Scroll to Top