Vizesi Cubiti

Cibuti Vizesi

Cibuti vizesi bir doğu Afrika ülkesi olan Cibuti’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almakla yükümlü oldukları vizedir. Cibuti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında kısmi vize muafiyeti vardır. Bu muafiyet yeşil renkli hususi pasaportları, gri renkli hizmet pasaportlarını ve yeşil renkli hususi pasaportları kapsamaktadır. Umumi bordo pasaport sahipleri ise bu ülkeye yapacakları seyahatin öncesinde vize için başvuru yapmalıdır. Cibuti vize başvurusu yalnızca bu ülkenin büyükelçiliğinden ve vize danışmanlık merkezlerinden yapılabilmektedir. Cibuti konsoloslukları vize işlemi konusunda yetkiye sahip değildir. Bu ülkeden vize almak isteyen kişilerin evraklarını eksiksiz bir şekilde hazırlaması ve başvuru esnasında sunması gereklidir.

Cibuti Vizesi Başvuru Formu

Cibuti vize işlemleri yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, ilk olarak Cibuti Büyükelçiliği’nin internet sitesinde yer alan Cibuti Vize Formu’nu doldurmalıdır. Bu form, karşı ülkenin başvuru sahibini tanıması açısından önem arz etmektedir. Formda talep edilen tüm bilgiler eksiksiz şekilde doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından ıslak olarak imzalanmalıdır. Seyahat birkaç kişi ile birlikte yapılacaksa, her kişi için ayrıca form doldurulması zorunludur. Formda yanlış bilgi vermek ya da kasıtlı olarak yanıltıcı bilgiler beyan etmek, vize başvurusunun reddine ya da başvuru sürecinin uzamasına neden olacağından dolayı dikkatli olunmalıdır. Cibuti vizesi, zor alınabilen bir vize değildir ancak her ülkede olduğu gibi burada da güvenlik nedeni ile başvuru sahipleri iyice analiz edilmektedir.

cibuti vizesi 1

Uluslararası Aşı Kartı Beyanı

Afrika bölgesinde çok sayıda salgın ve bulaşıcı hastalık olduğundan dolayı, bu ülkeye gidecek olan kişilerin başvuru evraklarına ek olarak bir de uluslar arası aşı kartı beyan etmelidir. Bu aşı kartında, gidilecek ülkede bulunan en yaygın hastalıklara karşı aşıların tam olarak yapıldığı işlenmiş olmalıdır. Aşılarında eksiklik olan kişilerin bu ülkeden vize alabilmeleri genellikle zordur. Vize başvuru sürecinin zorlayıcı bir süreç olduğunu düşünüyorsanız, başvurularınızı Long Vize Turizm firmamız üzerinden yapabilirsiniz. Uzun yıllardan beri bu alanda faaliyet gösteren firmamızın sunmuş olduğu hizmetler sayesinde, vize süresince karşılaşabileceğiniz olumsuzluklara karşı kendinizi güvenceye alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Long Vize firmamızı aramanız yeterlidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Cibuti Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Cibuti Konsolosluğundan öncelikli olarak Cibuti Vize Randevusu alması gerekmektedir.Randevu oluşturulduktan sonra Cibuti Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Cibuti Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Cibuti Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Cibuti Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Cibuti Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Cibuti Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Cibuti Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Cibuti Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Cibuti vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Cibuti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cibuti vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Cibuti Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Cibuti vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Cibuti Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Cibuti Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Cibuti Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek ve Cibuti Vizesi Kaç Günde Çıkar öğrenmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Cibuti, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Cibuti Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Cibuti seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Cibuti seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Cibuti’ ye giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilir ve Cibuti Vize Ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: