Vizesi Doğu Timor

Doğu Timor Vizesi

Doğu Timor vizesi alacak olan kişiler bu süreçte çeşitli evrakları tamamlamak ve bu evrakları ilgili resmi kurumlara teslim etmek durumundadır. Vize işlemleri sırasında hiçbir pasaport türüne herhangi bir esneklik gösterilmiyor ve diplomatik, hizmet, umumi ve hususi tüm pasaport sahiplerinin vize alması şartı aranıyor. Bu ülkeye gitmeyi düşünen tüm Türk vatandaşları istisnasız bu vizeyi almak zorundadır. Doğu Timor Vize işlemleri sırasında kişiler en fazla 30 günlük vize alabilme şansına sahiptirler. Bununla birlikte vize türleri arasında son derece geniş bir çeşitlilik vardır ve kişiler bu vize türlerinden birini seçerek evrak hazırlamak zorundadır. Vize evrakları da kişilerin alacakları vize türlerine göre farklılık gösterebilir.

Doğu Timor Vize İşlemleri ve Evrakları

Doğu Timor vize başvurusu sırasında kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım evraklar vardır. Alınan vizeler için de kişilerin seyahatlerini 12 ay içerisinde gerçekleştirmesi gerekiyor. Doğu Timor vizesi almak isteyen kişiler Endonezya vizesine de başvurabilirler. Hazırlanması gereken evraklar şu şekildedir:
Seyahat sonrasında da 6 ay geçerli pasaport
Vize başvuru formu ve dilekçe
Banka hesap bilgileri
Seyahat bilgileri
Nüfus cüzdan fotokopisi
Biyometrik iki fotoğraf
Davetiye mektubu

Bu evraklar dışında hazırlanması gereken diğer evraklar arasında uluslararası alanda geçerliliği olan seyahat sigortası, gidilen yerde kalınacak yerin ikametgâh bilgileri, çalışma ve eğitim bilgileri gibi bilgiler hazırlanmaktadır.

dogu timor vizesi 1

Doğu Timor Vizesi Başvuruları

Doğu Timor seyahati için alınması gereken vize işlemlerinde evrak listesi son derece geniştir. Bu evrakları hazırlamak için Long Turizm firmamızın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet almak istediğiniz vize işlemi konusunda sizin yerinize tüm evrak takibini yapıyoruz. Bu evraklar yanında kişilerin ödemesi gereken harç ücretleri de bulunuyor. Ücretleri yatıracağınız bankaları önceden öğrenmeniz gerekiyor. Long Vize Turizm firmamız sizlere bu hizmetler konusunda detaylı bilgiler vermektedir. Takibini yaptığımız vizeler on iş günü içerisinde sonuç almaktadır. Ancak araya resmi bayram tatilleri gibi tatiller girdiğinde süre biraz daha uzayabiliyor. Bu nedenle de vize işlemlerine seyahatten 1 ay öncesinden başlanması önerilir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Doğu Timor Vizesi Nasıl Alınır?

Doğu Timor’a seyahat gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Doğu Timor Vize Başvurusu yapmak isteyen vize başvuru sahipleri, Doğu Timor Konsolosluğundan öncelikli olarak Vize Randevusu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Doğu Timor Vize Evrakları Ve Belgeleri eksiksiz olarak hazırlayarak, randevu gününde konsolosluğa teslim edilir ve başvuru süreci başlamış olur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Doğu Timor Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Doğu Timor Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Doğu Timor Vizesine başvuru yapacak başvuru sahipleri, Doğu Timor Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için işlemlerinizi Doğu Timor Konsolosluğu Vize Bölümünden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Doğu Timor Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması zorunludur. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin tüm başvuru hizmetlerinizde destek olarak, başvurunuzu gerçekleştirebilir. Doğu Timor vize başvuru işlemlerinizde detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Doğu Timor Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Doğu Timor vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu Doğu Timor Vize Randevusu sistemi üzerine kuruludur. Doğu Timor Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar tüm evraklarınızın güncel ve mümkün olduğunca asılları sunularak işleme devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doğu Timor Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Doğu Timor vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Doğu Timor Konsolosluğu üzerinden vize süreci yürütülmektedir. Doğu Timor Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu sistemi ile çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınmaktadır.Doğu Timor Büyükelçiliği Vize Bölümü Randevu sağlamamaktadır.vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Doğu Timor Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçip,işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Doğu Timor Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Doğu Timor, Türkiye vatandaşlarına seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Doğu Timor Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Doğu Timor seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alınan bu vize ile sadece Doğu Timor seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Doğu Timor’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapmanız yasaktır. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: