Vizesi Gabon

Gabon Vizesi

Gabon Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Gabon ülkesine yapacakları seyahatler için almak zorunda oldukları belgedir. Türkiye ile Gabon ülkesi arasında vize zorunluluğu vardır. Gabon’a seyahat edecek pasaport sahipleri, kısa süreli ve uzun süreli seyahatleri için vize almaları gerekir. Ancak hususi, diplomatik veya hizmet pasaportu bulunan kişiler, 90 günden az seyahatleri için vizeden muaftır. Gabon’a ticari, turistik, öğrenim görme gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin, bazı belgeleri ve evrakları tamamlaması gerekir. Bu belgeler ve evraklar seyahat türüne göre değişiklik gösterir. Bu nedenle talep edilen belge ve evrakları tamamlarken profesyonel destek alınması gerekir. Vize için gerekli evraklar ve belgeler hakkında detaylı bilgi alabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Şirketimiz yetkili seyahat firması olup, sizin adınıza vize işlemlerini tamamlayarak kısa sürede vize alarak planladığınız seyahati gerçekleştirebilmeniz için profesyonel hizmet vermektedir.

Gabon Vize İçin Talep Edilen Evraklar

Gabon’a seyahat edecek kişilerin, bazı evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir. Vize işlemlerinin başarılı olabilmesi için bu evrakların tamamlanması çok önemlidir. Vize başvurusu yapacak kişilerin, öncelikle geçerli pasaporta sahip olmaları gerekir. Pasaportun en fazla 10 yıl içerisinde alınmış olması ve seyahat süresinin bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekir. Ayrıca vize başvurusu yapacak kişilerin, pasaport hakkında dikkat etmesi gereken diğer bir hususta pasaportun eskimiş ve yıpranmış olmaması gerekir. Pasaportta görülen bu tür sorunlar vize işlemleri tamamlansa bile Gabon’a geçiş yapılmasına izin verilmez. Ayrıca vize evrakları ve belgeleri içerisinde yer alan başvuru formunun da istenilen şekilde doğru bilgilerle doldurulmasına dikkat edilmelidir.

Vize evrakları içerisinde yer alan fotoğrafın biyometrik fotoğraf olmasına ve arka fonu beyaz olmalıdır. Vize için gerekli evraklar ve belgeler hakkında güncel bilgiler için Long Vize şirketimiz ile irtibata geçerek çalışanlarımızdan hizmet alabilirsiniz.

gabon vizesi 1

Vize Uluslararası Aşı Kartı

Gabon vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, seyahat etmeden önce bazı aşıları yaptırmaları gerekir. Gabon’a seyahat edecek kişilerin menenjit, tifo ve çocuk felci gibi aşıları yaptırmaları gerekir. Ayrıca uluslararası aşı kartını seyahat boyunca yanında bulundurmaları gerekmektedir. Gabon vize başvurusu yapmadan önce Long Vize Turizm ile irtibata geçerek gerekli evraklar ve işlemler hakkında detaylı bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Gabon Vizesi Nasıl Alınır?

Gabon, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Gabon Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Gabon Konsolosluğundan öncelikli olarak Vize Randevusu alması gerekmektedir.Randevu oluşturulduktan sonra Gabon Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir.Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Gabon Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Gabon Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Gabon Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Gabon Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Gabon Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir.Gabon Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Gabon Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Gabon Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gabon vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Vize işlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gabon Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Gabon vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Gabon Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Gabon Konsolosluğu vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Gabon Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Gabon Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Gabon, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Gabon Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Gabon seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Gabon seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Gabon’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: