Vizesi Gambiya

Gambiya Vizesi

Gambiya vizesi, Gambiya’ya seyahat edecek kişilerin almak zorunda oldukları belgedir. Ülkemizden her yıl birçok kişi çeşitli nedenlerden dolayı Gambiya ülkesine seyahat etmektedir. Gambiya’ya seyahat edecek umumi, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri, uzun süreli ve kısa sureleri seyahatleri için vize almaları gerekir. Gambiya ülkesine seyahat edecek kişilerin, öncelikle seyahat nedenlerini belirleyip, seyahat türüne uygun şekilde talep edilen evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir.

Gambiya vizesi başvurusu, Gambiya Konsolosluğu’na veya Gambiya Büyükelçiliği’ne yapılır. Gambiya Konsolosluğu; nüfus işlemleri, noter işlemleri, pasaport gibi konularda hizmet vermektedir. Ancak vize başvurularının sonuçlandırılmasında yetkili değildir. Vize işlemlerinin sonuçlandırılmasında Gambiya Büyükelçiliği yetkilidir. Gambiya vize hakkında güncel ve detaylı bilgiler için yetkili seyahat acentesi olan Long Vize turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm, Gambiya vize işlemlerinde seyahat acentesi olarak görev yapmaktadır. Şirketimiz bünyesinde çalışan uzman ve deneyimli müşteri temsilcilerimiz, vize başvurusu ve diğer işlemlerin yürütülmesi hakkında müşterilerimize profesyonel hizmet vermekteyiz.

Gambiya Vizesinin Gerekli Evraklar ve Belgeler Nelerdir?

Gambiya’ya seyahat edecek kişilerin, öncelikle seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekir. Seyahat nedenlerine uygun şekilde seyahat süresini ve seyahat nedenini açıklayan bir dilekçe yazıp, Gambiya Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne göndermeleri gerekir. Gambiya’ya seyahat edecek kişilerin, henüz geçerliliği bulunan bir pasaportlarının bulunması gerekir. Pasaportların geçerlilik süresi dolmuş kişilerin, tekrar pasaport başvurusunda bulunmaları gerekir. Pasaportu bulunmayan kişilerin, vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlanır. Vize işlemlerinde en önemli evraklardan birisi de başvuru formudur.

gambiya vizesi 1 3

Gambiya vize formu, vize başvurusunda bulunan kişi hakkında bilgi edinebilmek için Gambiya Büyükelçiliği tarafından talep edilir. Gambiya Büyükelçiliği yetkililerinin nazarında olumlu bir sonuç bırakabilmek için başvuru formunun prosedüre uygun şekilde doldurulması gerekir. Gambiya vize başvurusunda bulunan kişilerin, temin etmesi gereken evraklardan birisi de en fazla 6 ay içerisinde çektirilmiş 3,5*4,5 santim boyutlarında 2 adet biyometrik fotoğraftır. Bunların dışında T.C. nüfus cüzdan fotokopisi, banka hesabında yeterli miktarda para,  banka hesap ekstresi gibi belgelerin ve evrakların hazırlanması gerekir. Gambiya vize için gerekli evraklar ve belgeler hakkında güncel ve detaylı bilgiler için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri hizmetlerini arayarak veya biri bir görüşme sağlayarak öğrenebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır?

Gambiya, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Gambiya Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Gambiya Konsolosluğundan öncelikli olarak Vize Randevusu alması gerekmektedir. Randevu alındıktan sonra Gambiya Konsolosluğunun istemiş olduğu belgelerin listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa sunulur ve vize başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Gambiya Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Gambiya Vize İşlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Gambiya Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Gambiya Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Gambiya Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Gambiya Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Gambiya Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli belgelerin tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Gambiya Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Gambiya vize işlemleriniz için detaylı ve güncel bilgilere erişebilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Gambiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gambiya vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Gambiya vize işlemleriniz için randevunuzun oluşturulmasından sonra randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Gambiya Vize Randevusu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 10 gün ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gambiya Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Gambiya vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Gambiya Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Gambiya Konsolosluğu vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize işlemlerinde randevu usulü çalışmaktadır. Gambiya vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Gambiya vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve Gambiya Vize Formuna ulaşarak vize başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Gambiya Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Gambiya, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Gambiya vize işlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Gambiya Vize Başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Gambiya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Gambiya seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Gambiya ya giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: