Skip to content

Hindistan Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Hindistan Vizesi Hindistan, ülkesini ziyaret edecek yabancı ziyaretçiler için 2013 yılından itibaren vize uygulaması başlatmıştır. Bu vize başvuruları sırasında kişilerin gerekli prosedürleri eksiksiz yerine getirmesinin yanında parmak izi uygulamasından da sorunsuz geçmesi beklenmektedir. 

Hindistan vize türü online vize türü olduğundan kişilerin müracaatlarını online platformlar üzerinden gerçekleştirmesi gerekiyor. Kişiler vize işlemleri sırasında istenilen evrakları eksiksiz ve doğru şekilde doldurması gerekiyor. Bununla birlikte Hindistan vize işlemleri yapılırken tüm evrakların İngilizce olarak doldurulması dikkat edilen konular arasında bulunuyor. Tüm vize işlemlerini eksiksiz şekilde yerine getirmek ve seyahatiniz sırasında herhangi bir sorun yaşamamak için Long Vize firmamızdan vize işlem desteği alabilirsiniz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Hindistan Vizesi Başvuru Süreci

Hindistan’a seyahat edecek yolcular için kişilerin vizesini yolculuktan belli bir süre öncesinden almaları gerekiyor. Umuma Mahsus Pasaport, hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahiplerinin, Türkiye’de uzun süre oturma izni olan yabancıların vize alması zorunludur. Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik Pasaport sahibi olan kişilerin 90 süresi olan vize muafiyeti bulunuyor. Bununla birlikte Hindistan vize uygulaması başlatıldığı sırada kişilerin pasaportlarının vize tarihinden sonra 6 ay daha geçerliliğinin bulunması şartı aranıyor.

Vize almak için tüm yasal prosedürler için Long Vize Turizm firmamızdan destek alabilir ve bu karmaşık işlem sürecini profesyoneller ile daha kolay şekilde geçebilirsiniz.  Gerekli evrakların hazırlanmasından, çıkartılacak vize türünün ne olması gerektiğine kadar bu süreçte firmamızın profesyonel çalışanları sizlere en iyi şekilde yol gösterecektir.

Hindistan Vize Randevusu ve Parmak İzi

Hindistan vize başvurusu sırasında dijital parmak izi verilmesi zorunlu bir uygulamadır. Kişilerin biyometri veri sistemi için verilmesi gereken parmak izi için çalışanlarımız sizin en için uygun olan tarihi seçiyorlar. Aynı zamanda bu uygulama sırasında yapılması gereken her detay hakkında sizi bilgilendiriyorlar.

Firmamız sizin adınıza vize öncesi tüm işlemleri yerine getiriyor ve vize alımı sırasında oluşabilecek tüm problemlerin önceden ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Firmamız aracılığı ile vizenizi tüm işlemler tamamlandıktan sonra 1-2 iş gününde alabilme imkânınız oluyor. Ancak vizenizin tam zamanında alınabilmesi için en az 30 öncesinden vize çalışmalarına başlamamız gerekiyor.

Vizesi Hindistan
Hindistan Vizesi

Hindistan Büyükelçiliği Vize

Hindistan Büyükelçiliği Vize işlemleri hakkında detaylı bilgiler bu sayfamızda yer almaktadır. Hindistan ziyareti için kişilerin farklı vize türünde vize alması zorunlu durumlardan biridir. Ticari vize, öğrenci vizesi, turistik vize, arkadaş akraba ziyareti vizesi ve daha birçok vize türü için kişilerin gerekli tüm evrakları hazırlaması ve online başvuru işlemini yapması gerekiyor. Online başvuru işlemi için Hindistan Büyükelçiliği vize bölümüne başvuru yapılabiliyor.

Ancak öncesinde kişilerin gerekli evrakları hazırlaması ve başvuru formunu İngilizce olarak doldurması gerekiyor. Hindistan vize işlemleri için öncelikle pasaportunuzun yeterli seviyede olması gereklidir. Diplomatik siyah pasaport sahipleri 90 süreyi geçmeyecek şekilde vizeden muaf tutulsalar da diğer pasaport sahiplerinin vize alması şarttır. Pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması, yıpranmış ya da yırtık olmaması ve en az iki boş sayfasının olması gerekiyor.

Hindistan Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Hindistan vizesi alabilmek için başvuru formu ve dilekçe dışında davetiye, eğitim ve finans bilgileri, konaklama ve seyahat bilgileri gibi bilgilerin yer aldığı evrakların da hazırlanması gerekiyor. Karmaşık bir süreçten ibaret olan Hindistan vize başvurusu için firmamızın profesyonel çalışanlarından destek alabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak vize başvurunuzu firmamız sizler adına evrakların tamamını dosya haline getiriyor.

Başvuru ve dilekçe formlarını İngilizce olarak yazıyor ve online işlemler için sizinle birlikte yetkili mercilere kadar eşlik ediyoruz. Çalışanlarımız burada işlemler tamamlanırken sizlere sonraki süreç hakkında da detaylı bilgiler veriyor. Hindistan vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için alınan vize randevusunda da sizleri yalnız bırakmayan çalışanlarımız vize harçlarının yatırılmasında da gerekli desteği veriyor.

Hindistan Vize Başvuru İşlemlerinin Tamamlanması

Hindistan vizesi Hindistan Büyükelçiliği’nde ya da konsolosluğunda tamamlanması gereken tüm işlemler sırasında Long Vize firmamızdan destek alabilirsiniz. Çalışanlarımız dijital ortamda verilen parmak izi uygulaması sonrasında sizlere yöneltilecek olan vize soruları hakkında da sizlere yardımcı oluyor.

Vizenizin amacına uygun olmayan cevaplar vermek vize başvurusu reddine neden olabilmektedir. Long Vize Turizm firmamız süreç hakkında bilgi vermekle kalmıyor aynı zamanda sürecin takip edilmesi, evraklar ve belgelerin İngilizce olarak hazırlanması, vize harçlarının yatırılması ve randevu tarihinin alınması gibi konularda da sizlere yardımcı olmaya önem veriyor.

Büyükelçiliği Vize Hindistan
Hindistan Büyükelçiliği Vize

Hindistan Konsolosluğu Vize

Hindistan konsolosluğu Vize işlemleri Hindistan ziyareti için her ziyaretçi ülkeyi ziyaret ediş amacına uygun bir vize almak zorundadır. Hindistan Konsolosluğu vize uygulamalarında geçebilmek ve en kısa sürede vizeyi alabilmek için kişilerin her evrakı eksik olmayacak şekilde hazırlaması gerekiyor. Ancak vize süreci karmaşık bir süreçtir ve bu süreçte hazırlanması gereken birçok belge vardır.

Vize evraklarının doğru hazırlanması, vize randevusuna zamanında gidilmesi, dijital parmak izi uygulamasından başarı ile geçilmesi kişilerin zorlandığı bir süreç olmaktadır. Bu süreçte Long Vize firmamızın profesyonel uzman kadromuzdan hizmet alabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak firmamız sizlere süreç hakkında bilgi vermekle kalmıyor aynı zamanda vize başvuru sürecinizin detaylı takibini de yapıyor.

Hindistan Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalı?

Hindistan vize başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Bu formun ve vize talep dilekçesinin bu konuda profesyonel olan kişiler tarafından İngilizce olarak doldurulması son derece önem gerektiren konulardan biridir. Bir diğer önemli evrak pasaporttur.

Pasaport on yıldan daha eski bir tarihe ait ise başvuru işlemlerine başlamadan önce yenilenmesi gereklidir. Yenileme işleminden sonra hem eski hem de yeni pasaportu mutlaka başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız.

Yenileme yapılmayan pasaportlarda da geçerlilik süresinin seyahat bitiminden 6 ay sonrasında kadar devam ediyor olması ve pasaportta en az 2 tane de boş sayfa bulunması şarttır. Bunlara ek olarak kişilerin 2 adet 5*5 ölçülerinde biyometrik fotoğraf bulundurması da vize başvuru sürecinde önemli konular arasındadır. Yerleşim yeri bilgisi, banka bilgisi, eğitim ve seyahat bilgileri de kişilerin başvuru sırasında yetkililere bildirmesi gereken bilgiler arasında yer alıyor. Bunlara ek olarak kişilerin özel durumları ile ilgili olarak da evraklar talep edilebiliyor.

Hindistan Konsolosluğu Vize Online İşlemler

Hindistan vize işlemleri online platformlarda yapılan işlemlerdir. Evraklarınız tamamlandıktan sonra Firmamız Long Vize Turizmin uzman kadrosu sizinle birlikte resmi kurumlara kadar gelerek bu işlemlerin eksiksiz şekilde yapılmasına yardımcı oluyor. 

Long Vize Turizm vizesi alımı sırasında firmamız sizin adınıza her işlemin takibini yapıyor. Bu süreçte vizeniz kısa bir süre içerisinde size ulaşıyor. Vize işlemlerinizi seyahatinizden 30 gün önce yaptırmanız önemlidir.

Konsolosluğu Vize Hindistan
Hindistan Konsolosluğu Vize

Hindistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hindistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi alımı hakkında detaylı bilgilere yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Hindistan’a aile ya da arkadaş ziyareti amacı ile gitmek isteyenlerin Hindistan Aile Arkadaş ziyareti vizesi alması gerekliliği bulunuyor. Bu vizenin alınabilmesi için istenilen evrakların hazırlanması ve başvurunun da online ortamlardan gerçekleştirilmesi gereklidir. Aile arkadaş ziyareti yapacak olan kişilerin önem vermesi gereken konuların başında pasaport bilgisi geliyor.

Kişilerin pasaportları 10 yıldan daha eski bir pasaport ise mutlaka bu pasaportun yenilenmesi ve eski pasaport ile birlikte dosyaya eklenmesi gerekiyor. Pasaportta en az iki tane boş sayfa bulunması ve süresinin de seyahatin bitiminden 6 ay sonrasında kadar geçerliliği olması gereklidir. Hindistan aile arkadaş ziyareti için aynı zamanda başvuru formu ve diğer evrakların da eksiksiz olması gereklidir. Long Vize turizm şirketimiz bu konuda sizlerin en büyük destekçinizdir.

Hindistan Vize Evrakları 2021

Pasaport dışında hazırlanması gereken evraklar arasında başvuru formu büyük bir önem taşıyor. Bu form üzerindeki kişi bilgileri ile iletişim bilgilerinin doğru olması son derece önemlidir. Bununla birlikte formun İngilizce olarak hazırlanması da zorunluluklardan bir diğeridir. 

Hindistan vizesi alacak olanların biyometrik fotoğraf bulundurması ve bu fotoğrafların 5*5 ölçülerinde olması gereklidir. Fotoğrafların son üç ay içerisinde çekilmiş olması da önemlidir.

Hazır bulundurulması gereken evraklar içerisinde İngilizce yazılmış bir vize talebi dilekçesi olması gerekiyor. Dilekçede ziyaret amacınızın net şekilde dile getirilmesi son derece önemli bir konudur. Bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz çalışanlarımızdan destek alabilirsiniz. 

Vize başvuru evrakları arasında davetiye olması da zorunlu durumlar arasındadır. Seyahat belgeleriniz, konaklama bilgileriniz, ne kadar süre kalacağınız bildirilmesi gereken konulardandır.

Hindistan Vize Başvurusu 2021

Hindistan vize başvurusu sırasında kişiler ret kararı ile karşılaşabilirler. Vize reddi ile karşılaşmak istemeyenlerin bu işlemleri yetkilendirilmiş aracı kurumlardan yardım almaları son derece önemlidir. 

Long Vize Turizm firmamız bu konuda büyük bir titizlik göstermektedir. Online ortamda yapılan başvuru sonrasında sizlere bir randevu tarihi verilir. Bu randevu tarihinde mutlaka görüşmeye gitmeniz gerekiyor.

Randevu sırasında sizlere ne yapılması gerektiği hakkında detaylı bilgiler sunan çalışanlarımız burada parmak izi uygulamasından da başarı ile geçmenize yardımcı oluyorlar.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Hindistan
Hindistan Aile Arkadaş ziyareti Vizesi

Hindistan Ticari Vize

Hindistan Ticari Vize hakkında tüm detaylar bu başlık altında açıkça belirtilmiştir. Hindistan’a gidebilmek için kişilerin öncelikle vize alması mecburiyeti bulunuyor. Eğitim, iş, turistik gezi gibi alanlarda alınan vizeler ile belli bir süre boyunca rahatlıkla Hindistan’da kalabilme özgürlüğüne sahip olabiliyorsunuz. Hindistan ticari vize de vize türleri arasında bulunan ve alınması mecburi vizelerden biridir. Bu vizenin alınabilmesi için gerekli evrakların eksiksiz olmasına özen gösterilmesi gerekiyor.

Hindistan ticari vizesi başvurusu sırasında on yıldan daha eski olan pasaportlar kabul edilmiyor. Bununla birlikte pasaport tarihinin Hindistan seyahatinin bitiminden en az 6 ay daha geçerliliğinin bulunması gerekiyor. 

Hindistan vizesi işlemlerinde kullanılacak olan pasaportta en az iki sayfanın da boş olması gereklidir. Vize işlemleri yapılırken birçok prosedürün yerine getirilmesi gereklidir. Kişiler bu süreci daha kolay hale getirebilmek için Long Vize turizm firmamızın hizmetlerinden yararlanabilirler.

Hindistan Ticari Vizesi Başvurusu

Hindistan’a ticari amaçla gidecek olan kişilerin vize başvurularını online olarak alıyor. Vize başvuru formunu hem eksik olmayacak şekilde hem de doğru olarak doldurulması gerekiyor. Bununla birlikte vize başvurusu yaparken bu başvuru formunun İngilizce doldurulması da dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunuyor.

Hindistan vize işlemleri sürecinde ticari işleriniz ile ilgili olarak da özel evrak talebinde bulunabilirler. Vize başvuru evrakı ile birlikte kişilerin son 3 ay içerisinde çekilmiş ve belirtilen ölçülerde olan biyometrik fotoğrafta kullanılması gerekiyor. Evrak listesinde ikametgâh belgesi, Hindistan vizesi dilekçe örneği , davetiye, kuruluş belgesi, finansal durum ile ilgili evrakların da bulunması gereklidir.

Hindistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hindistan ticari vize başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle gerekli evrakları eksiksiz şekilde hazırlaması ve sonrasında online olarak başvurularını yapmaları gereklidir. Başvuru süreci sonrasında kişilere vize randevu tarihi verilir. Hollanda Vize randevusu sırasında dijital ortamda parmak izi taraması yapılır ve vize başvurusu tamamlanır.

Ancak süreç karmaşıktır ve hazırlanması gereken evrak listesi geniştir. Özellikle ticari vize kapsamında hazırlanacak olan evraklarda çeşitli şirket ve iş evraklarının da bulundurulması gereklidir. Vize başvurusu sırasında sorun çıkmaması ve kısa süre içerisinde vizenin alınabilmesi için Long Vize Turizm firmamızdan destek alabilirsiniz.

Ticari Vize Hindistan
Hindistan Ticari Vize

Hindistan Turistik Vize

Hindistan Turistik Vize işlemleri Hindistan’a turizm amaçlı olarak ziyarette bulunacak olan kişilerin alması gereken vize türü turistik vizedir. Hindistan turistik vize için hazırlanması gereken evraklar diğer vize türlerinde belirtilen evraklar gibi son derece geniş kapsamlı evraklar dır. Kişilerin vize başvurusu sırasında 10 yıldan eski olmayan bir pasaport kullanması gerekiyor.

Aynı zamanda daha önceden kullanılmış ve süresi dolmuş pasaportları varsa bunları da başvurusu sırasında belirtmesi gereklidir. 

Hindistan vizesi alırken kullanılacak olan pasaportun mutlaka seyahat bitiminden 6 ay sonrada kullanılacak şekilde süresinin olması gereklidir. Pasaport ile birlikte fotoğraf konusunda da istenilen detaylara önem verilmelidir. Fotoğrafların biyometrik olması ve istenilen ölçülere uygun olması gerekiyor.

Hindistan Vize Evraklar

Hindistan turistik vizesi alırken evraklar içerisinde seyahat edeceğiniz yerden gönderilen bir davetiye, ikametgâh bilgisi, banka finans bilgileri, fotoğraf gibi evrakların hazırlanmış olması gereklidir. Bunun yanında başvuru formu ve dilekçe de vize dosyasında olması gerekli evraklar içerisindedir. 

Hindistan vize başvurusu yaparken mutlaka başvuru formunun İngilizce doldurulması gerekiyor. İngilizce doldurulmayan başvuru formları kabul edilmiyor.

Başvuru sırasında vize türü olarak da mutlaka turistik vize olduğu belirtilmelidir. Yanlış belirtilen vize türü bilgisi vize başvurusunun iptal edilmesine neden olacaktır. Vize başvurularının ret almaması ve kısa süre içerisinde sonuçlanması için Long Vize turizm firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Firmamız bu süreçte sizin adınıza tüm evrakları hazırlıyor ve başvurunuzu ilgili mercilere yapıyor.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hindistan turistik vize başvurusunun online ortamda yapılması gereklidir. Bunun için yetkilendirilmiş Turizm Firmalarından biri olan Long Vize Turizm firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Vize başvurusu sırasında sorun oluşmaması açısından her evrak çalışanlarımız tarafından titizlikle hazırlanmaktadır. Bu süreçte başvuru formunu İngilizce olarak hazırlayan çalışanlar sizin yerinize başvuruyu yaparak vize randevu tarihini alıyorlar. Vize randevu tarihi genelde 7-10 sonrasına veriliyor.

Randevu sırasında mutlaka dijital ortamda alınan parmak izi uygulamasına iştirak etmelisiniz. Sizlere yöneltilen sorulara ziyaret amacınız ile çelişmeyecek cevaplar vermelisiniz. Bu konuda da sizlere çalışanlarımız en iyi şekilde destek vererek birkaç günlük süre içerisinde vizenizi alabilme imkanı sunuluyor.

Turistik Vize Hindistan
Hindistan Turistik Vize

Hindistan Vize Başvurusu

Hindistan Vize Başvurusu Hindistan’a herhangi bir nedenle ziyarette bulunacak olan kişilerin 2013 yılından bu yana vize alması zorunlu hale getirilmiştir. Yalnızca diplomatik pasaportu olan kişilerin 90 günü aşmayacak şekilde vizeden muaf tutulması dışında diğer tüm pasaport sahiplerinin seyahat tarihinden önce vize işlemlerini başarı ile tamamlamış olması gerekiyor.

Hindistan vize başvurusu online platform üzerinden gerçekleştirilen bir işlemdir. Bununla birlikte tüm işlemlerin İngilizce olarak yapılması zorunlu durumlar arasında yer alıyor. Hindistan’a seyahat ederken uyulması gereken prosedürler konusunda Long Vize firmamız profesyonel bir hizmet sunuyor. Bu süreç içerisinde her türlü detay konusunda bilgilendirme yapılıyor ve başvuru sonrasında en kısa sürede vizenizi alabilme imkânı sunuluyor.

Hindistan Vize Evrakları

Hindistan vizesi alırken hazırlanması gereken bir evrak listesi bulunuyor. Hemen her ülkenin vize başvurusu sırasında hazırlanan genel evrak listesi dışında Hindistan vize başvurusu sırasında vizenin türüne göre ek evraklar da istenebiliyor. Vize evraklarınız arasında bulunması gerekenlerden en önemlisi başvuru formudur.

Başvuru formunun İngilizce doldurulması gerekiyor. Bu evrakı doldururken hem doğru hem de eksiksiz olmasına özen gösterilmelidir. Evrak Listesini Hindistan Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden de yayınlanıyor.

Ancak hem yabancı bir dilde doldurulması hem de çok fazla detay gerektirmesi bu evrak için Long Vize Turizm profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Diğer evraklar arasında güncel fotoğraf, banka hesap cüzdanı, varsa eski pasaportlarınız, Hindistan vize talep dilekçeniz ve daha birçok belgenin eksiksiz hazırlanması gerekiyor. Vize başvurusu sırasında verilen fotoğrafın 35 x45 ölçülerinde olması ve son 3 ay içerisinde çekilmiş bir fotoğraf olması gerekiyor. Aynı zamanda herhangi bir vize işlemi sırasında kullanılmamış olması da önemli bir detaydır.

Hindistan Vizesinin Çıkış Süresi Ne Kadar?

Hindistan vize işlemleri sırasında randevu tarihinin de uygun bir zaman için alınması gerekiyor. Randevu tarihi genel olarak 7 ya da 10 iş günü sonrasına veriliyor. Bu süreçte ne yapılması gerektiği hakkında tüm detaylı bilgiler firmamızın uzman çalışanları tarafından sizlere veriliyor. 

Hindistan Vize işlemleri sırasında dijital parmak izi uygulamasından da geçmeniz gerekiyor. Her işlem sorunsuz şekilde tamamlandıktan sonra 1 ya da 2 gün içerisinde vizenizi alabiliyorsunuz. Vize sırasında sorun yaşamamak ve en hızlı şekilde vize alabilmek için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Hindistan
Hindistan Vize Başvurusu

Hindistan Vize Evrakları ve Belgeleri

Hindistan Vize Evrakları ve Belgeleri Hindistan vizesi almak isteyenlerin hazırlaması gereken evraklar arasında birçok belgeden bahsedilebilir. Her belgenin büyük bir titizlikle hazırlanması ve eksik olmaması vize alım sürecini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Hindistan vize formu ve daha birçok belgenin hazırlanmasında profesyonel destek almanız gerekli olabilir. Böyle durumlarda Long Vize firmamızdan destek alabilirsiniz. Hindistan ziyareti amacı ile vize başvurusunda bulunan kişilerin hazırlaması gereken belgeler vizenin türüne göre farklılık gösterebiliyor. Ancak her ziyaretçinin başvuru dosyasında bulundurması gereken standart evraklar da vardır. Bu evrakların hem güncel olması hem de doğru olması büyük bir öneme sahiptir.

Hindistan Vize Evrakları ve Belgeleri Nelerdir?

Hindistan vize evrakları ve belgeleri arasında şunlar sayılabilir:

  • Pasaport: Vize evrakları arasında bulundurulması gereken pasaportun 10 yıldan eski olmaması gerekiyor. Aynı zamanda geçerlilik süresinin seyahat bitiminden 6 ay daha geçerliliğinin olması mecburidir. Pasaport üzerinde en az iki boş sayfa bulunması, yırtık ya da yıpranmış olmaması gereklidir.
  • Başvuru formu: Vize başvurusu sırasında başvuru formunun eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekiyor. Aynı zamanda bu formun İngilizce doldurulması da mecburi durumlardan biridir.
  • Vize Başvuru Talep Dilekçesi: Vize başvuru talep dilekçesi de başvuru formu gibi eksiksiz olarak ve İngilizce yazılması gerekli evraklardan biridir.
  • Davetiye: Vizenizin türüne göre Hindistan’dan gönderilmiş bir davetiye vize süreciniz için önemli belgelerden biridir.
  • Seyahat bilgileri, finansal durumu gösteren dekontlar, vize harcının yatırıldığını gösteren dekontlar, konaklama bilgileriniz de yine vize evrakları arasında bulunuyor.

Bu evraklar dışında vize türüne göre ek belge isteminde bulunabilirler. Bu sürecin daha kolay işlemesini isterseniz Long Vize Turizm şirketimizden hizmet alabilirsiniz.

Hindistan Vize Evrakları ve Belgeleri Ve Hindistan Vize Randevusu

Hindistan vizesi evrakları tamamlandıktan sonra kişiler başvurularını online ortamda yapmak zorundadır. Online olarak yapılan işlemlerden sonra kişilere Hindistan vize randevusu verilir. Bu randevu sırasında parmak izi uygulaması yapılır ve kişilere ziyaret sebebi ile ilgili sorular yöneltilir. Tüm vize başvuru sürecinde firmamızın çalışanları sizin yanınızdadır ve her aşamanın kolay atlatılabilmesi için sizlere bilgi vermekle görevlidirler.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Hindistan
Hindistan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Hindistan Vize Formu

Hindistan Vize Formu Hindistan Devleti 2013 yılından bu yana ülkeye gelecek olan yabancılar için vize işlemlerini zorunlu hale getirmiştir. Vizesiz girişin yasak olduğu ülkeye giriş için yalnızca diplomatik siyah pasaport sahipleri 90 süreden fazla olmamak kaydı ile vizeden muaf tutuluyor. Bunun dışında kişilerin hangi pasaporta sahip olursa olsun istisnasız olarak vize alması zorunlu hale getirilmiştir.

Vize alabilmek için kişilerin seyahatlerinden en az 30 gün önce vize başvuru sürecine başlaması gereklidir. Long Vize firmamız bu kapsamda sizlere profesyonel hizmet sunarak vize takip işlemlerinizi en kurumsal şekilde sürdürmektedir. Hindistan Vize başvuru sürecinde dikkat edilmesi gereken birtakım önemli hususlar bulunuyor.

Hindistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması

Hindistan vizesi alabilmek için kişilerin hazırlaması gereken birçok evrak bulunuyor. Bu evrakların eksik olmadan ve doğru şekilde hazırlanması vizeyi alabilmek adına büyük bir önem taşıyor. Hindistan vize formu da bu evraklar arasında en çok üzerinde durulan evraklardan biridir. Başvuru formu üzerinde yer alan kişisel bilgiler, kimlik bilgileri ve iletişim bilgileri kısımlarının okunaklı ve doğru olarak doldurulması gereklidir.

Aynı zamanda formun tamamı ve vize talebi dilekçesinin İngilizce olarak yazılması büyük bir önem taşıyor. İngilizce yazılmayan dilekçe ve form vize başvurusunun ret almasında son derece etkilidir. Long Vize Turizm turizm firmamız bu süreçte sizlere en iyi şekilde destek sunarak vize işlemlerinizi tamamlamanızda yardımcı olmaktadır.

Vize Başvurusunda Diğer Evraklar

Hindistan vize işlemleri sırasında verilmesi gereken diğer evraklar arasında fotoğraf ve davetiye de bulunuyor. Fotoğrafın 5*5 boyutlarında olması ve iki tane olması gereklidir. Aynı zamanda ikametgâh belgesi, eğitim ve finans durumu ile ilgili bilgiler, konaklama ve uçak bileti bilgileri gibi bilgilerin de vize dosyasında bulundurulması gerekiyor.

Vizenin hızlı şekilde alınabilmesi için vize ücretinin de zamanında yatırılması ve vize randevusu sırasında kişilerin ikna edici olması son derece önemlidir. Firmamız bu süreçte sizlere gereken her detay hakkında bilgi paylaşımını yapıyor. Randevu sırasında sorulabilecek sorular, parmak izinin nasıl verildiği gibi daha birçok konuda firmamızdan destek alabilirsiniz.

Vize Formu Hindistan
Hindistan Vize Formu

Hindistan Vize İşlemleri

Hindistan Vize İşlemleri Hindistan vize uygulaması ile ziyaretçi kabul eden ülkeler arasında yer alıyor. Vize işlemlerinin online platform üzerinden gerçekleştirilmesi ve her belgenin İngilizce olarak hazırlanması sırasında Hindistan Büyükelçiliği Vize İşlemleri sırasında Long Vize firmamız en iyi destekçiniz oluyor. Hindistan Devleti, Hususi, Umuma Mahsus, Hizmet pasaportu olan kişileri vize uygulamasına tabi tutuyor. 

Hindistan vize işlemleri sırasında pasaportunuzun başvuru tarihi ile birlikte en az 6 ay süresinin bulunması gerekiyor. Hindistan’a ziyarette bulunacak olan kişilerin başvuru evraklarını eksiksiz hazırlaması, uygun ölçülerde fotoğraf bulundurmaları ve hangi vize türüne başvuru yapacaklarını bilmeleri gerekiyor. Tüm karmaşık işlem sürecinde Long Vize Turizm firmamız gerekli her prosedürde sizlere yardımcı oluyor.

Hindistan Vize İşlemleri Türleri

Hindistan vize başvurusu sırasında kişilerin hangi alanda vize alacaklarını detaylı şekilde belirtmeleri gerekiyor. Bununla birlikte ne kadar süre ile Hindistan’da kalınacağı da belirtilmesi gereken hususlar içerisinde yer alıyor. Vize alırken vizenin neden alındığına net bir açıklama getirilmesi gerekiyor. Çünkü öğrenci vizesi, arkadaş ziyareti vizesi, akraba ziyareti vizesi, ticari vize, turistik vize gibi birçok vize türü bulunuyor.

Eğitim amaçlı olarak Hindistan’a giden birinin turistik vize başvurusu yapması başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Böyle sorunlarla karşılaşmamak için de yetkilendirilmiş vize kurumumuzdan profesyonel yardım alabilirsiniz. Vize işlemleri sırasında hem evrakların eksiksiz hazırlanması hem de vize randevusu sırasında ki prosedürlerin yerine getirilmesinde çalışanlarımız son derece titiz çalışıyorlar.

Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hindistan vize randevusu almak için çalışanlarımız sizlerin en uygun olduğunuz tarihi ve saati belirliyorlar. Bununla birlikte randevu sırasında ki tüm prosedürler konusunda sizlere detaylı bilgiler veriyorlar. Dijital parmak izi uygulaması da randevu sırasında gerçekleştiriliyor. Vize randevusu en erken 7 en geç 10 iş günü sonrasına veriliyor. Vizenin çıkması ise Türk vatandaşları için bir gün sürüyor. Ancak Türkiye’de ikamet eden yabancılar için bu süre en az 4 günü bulabiliyor. 

Hindistan Vize başvurusu sırasında sorun yaşamamak ve en erken tarihte vizenizi alabilmek için seyahat tarihinden 30 gün önce başvurularınızı yapmanız gerekiyor. Firmamızdan vize süreci hakkında bilgi alabilir dilerseniz profesyonel turizm hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Vize İşlemleri Hindistan
Hindistan Vize İşlemleri

Hindistan Vize Randevusu

Hindistan Vize Randevusu Diğer ülkelerde bulunan vize prosedürlerinin birçoğu Hindistan için de geçerlidir ve bu süreçte her evrakın eksiksiz ve doğru doldurulması mecburiyeti vardır. 2013 yılından itibaren zorunlu hale getirilen Hindistan vize işlemleri profesyonel bir turizm hizmeti ile kolayca yapılabiliyor.

Vize işlemleri sırasında muafiyet yalnızca diplomatik yani siyah pasaportlara verilmektedir. Bu da yalnızca 90 gün ile sınırlıdır. Bunun dışındaki tüm pasaport sahiplerinin seyahat amaçlarına uygun olan vize türünde vize işlemlerini yaptırmaları gerekiyor. Long vize firması olarak vize işlemleriniz sırasında sizlere gereken her türlü desteği sunmaya özen gösteriyoruz.

Hindistan Vize Süreci

Hindistan vizesi almak için belli prosedürlerin yerine getirilmesi zorunludur. Evrakların eksiksiz hazırlanması, işlemlerin online platform üzerinden yapılması, vize randevusuna zamanında gidilmesi ve dijital parmak izi uygulamasından başarı ile geçilmesi gerekiyor. Ancak vize işlemleri süreci çok karmaşık bir süreçtir. Bununla birlikte Hindistan vize randevusu alabilmek için dahi profesyonel bir turizm hizmeti gerekli hale gelebiliyor.

Seyahat tarihinden en az 30 gün önce başlatılması gereken vize işlemleri konusunda profesyonel çalışanlarımız sizlere süreç hakkında detaylı bilgiler veriyor.  Firmamız Hindistan vize işlemlerinizin müracaatını yapabilme ve takip etme yetkisine sahip firmalardan biridir. Bu süreçte eksiksiz işlem yapmak ve evrak hazırlamak önemlidir.

Vize Evrakları

Hindistan vizesi alabilmek için evrakların eksiksiz ve İngilizce olarak hazırlanması gerekiyor. Aynı zamanda vize randevunuz da uygun bir tarihte alınmalıdır.  Randevu sırasında Biyometri vize sistemine dijital parmak izi alınması işleminin yapılması gerekiyor. Karmaşık bir süreç olan vize işlemleri için Long Vize Turizm firmamız turizm hizmeti sunuyor ve bu sürecin daha kolay şekilde atlatılmasında yardımcı oluyor. Vize başvuruları esnasında başvuru formunun doldurulması, fotoğrafın nasıl olması gerektiği, vize türünün belirlenmesi, pasaport yenileme işlemlerinin yapılması gibi çok geniş bir skalada sizlere hizmet veriyoruz. 

Hindistan Vizesi Evrakları Ve Belgelerinin teslimi ve parmak izi uygulamasından sonra birkaç iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Resmi tatil günlerinde denk geldiğinde süreç uzayabiliyor. Tüm işlemler için turizm hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Vize Randevusu Hindistan
Hindistan Vize Randevusu

Hindistan Vize Ücreti

Hindistan Vize Ücreti Hindistan’a gidebilmek için kişilerin 2013 yılından bu yana vize alma mecburiyetleri bulunuyor. Birçok ülkede olduğu gibi Hindistan’da vize sürecinde kişilerden çeşitli prosedürleri yerine getirmesini istiyor. Vize başvurusu sırasında gerek evrakların hazırlanması gerekse vize ücretlerinin eksiksiz yatırılabilmesi için profesyonel bir seyahat hizmeti almak gerekli hale geliyor. 

Hindistan vizesi başvurusunda hazırlanması gereken evraklar konusunda titiz davranmak ve profesyonellerle bu süreci geçirmek vize almayı daha kolay hale getiriyor. Long vize firmamız Hindistan vize evraklarınızın hazırlanmasında sizlere her aşamada en iyi desteği sunuyor. Vize ücreti ödenmeden önce kişilerin hazırlaması gereken birtakım evraklar var. Bu evraklar arasında pasaport ve başvuru formu son derece önemlidir.

Vize Evrakları ve Ücretleri

Hindistan vize evrakları ve belgeleri arasında bulunan başvuru formu kişisel ve iletişim bilgilerinin bulunduğu bir formdur. Bu formun İngilizce olarak doldurulması gerekiyor. Aynı zamanda Vize Dilekçe Örneğin de İngilizce doldurulmasına önem verilmelidir. İngilizce olmayan evraklar başvurunun reddine neden olabiliyor. Evraklar arasında pasaport de önemli bir yere sahiptir. Pasaportun güncel olması ve yırtık ya da yıpranmış olmaması gerekiyor. Pasaportun geçerlilik tarihinin olması ve en az iki boş sayfası bulunması gereklidir.

Eski pasaportlar varsa onların da dosyada bulundurulmasına gereken önem verilmelidir. Başvuru sırasında istenilen diğer evraklar ise şu şekildedir: davetiye, vize harçlarının ödendiğini gösteren dekontlar, banka ve finans bilgileri, eğitim durumunuzu gösteren belge, ikametgah belgesi, konaklama ve seyahat belgeleri olmak üzere birçok belge vardır. Bunların hepsinin detayları hazırlanması için firmamızdan destek alabilirsiniz. Bu evraklar dışında gidiş amacınıza göre farklı olarak ek belgelerin talebinde de bulunabilirler.

Hindistan Vize Harcının Ödenmesi

Hindistan vize ücreti de kişilerin vize başvuru sürecinde bilmesi gereken konular arasında yer alıyor. Bu ücretler her sene güncelleniyor. Vize ücretleri hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz firmamızı arayabilir ve güncel bilgilerden haberdar olabilirsiniz. Hindistan vizesi almak karmaşık bir süreçtir. Ancak Long Vize Turizm firmamız bu konuda sizlere her türlü desteği vermektedir. Yetkilendirilmiş kurumlar arasında bulunan firmamız her aşamada sizlere profesyonel destek sunuyor.

Vize Ücreti Hindistan
Hindistan Vize Ücreti

Hindistan Vizesi Dilekçe Örneği

Hindistan Vizesi Dilekçe Örneği Hindistan ziyareti sırasında kişilerin vize alması 2013 yılından bu yana mecburi duruma getirilmiştir. Vizenin sorunsuz şekilde alınabilmesi için kişilerin gerekli evrakları tam olacak şekilde hazırlaması ve dijital parmak izi uygulamasından geçmesi gereklidir. Hindistan vizesi alacak olanların hazırlayacakları evrakların bir kısmı İngilizce olarak hazırlanması mecburidir. Bu evraklar vize talep dilekçesi ve başvuru formudur.

Hindistan Vize Dilekçe Örneği Nasıl Yazılmalıdır

Hindistan vizesi dilekçe örneği çeşitlerine bakıldığında her dilekçenin detaylı olarak ve İngilizce hazırlandığı görülebilir.  İngilizce konusunda firmamızın çalışanlarından detaylı bilgiler alabilir dilerseniz evraklarınızın tüm hazırlanma ve teslim edilmesi sürecinizi bizlere bırakabilirsiniz. Vize işlemleri konusunda yetkilendirilmiş firmalardan biri olan Long Vize firmamız sizin adınıza her işlemi detaylı şekilde tamamlıyor.

Hindistan Vize Talebi Dilekçesi

Hindistan vize başvurusu yapacak olan kişilerin hazırlaması gereken önemli evraklardan birisi de vize talebi dilekçesidir. Bu dilekçenin açık ve net şekilde hazırlanması büyük bir önem taşıyor. Çünkü vizeyi neden almak istediğinizi bu vizede belirtiyorsunuz. Hindistan vizesi talep dilekçesinin mutlaka İngilizce olarak yazılması ve hangi sebeple vize istendiğinin belirtilmesi gerekiyor. Öğrenci vizesi, akraba ziyaret vizesi, turistik vize gibi vize türleri de İngilizce olarak dilekçede belirtilmelidir.

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hindistan vizesi alacak olan kişilerin güncel bir pasaporta sahip olması ve varsa eski pasaportlarının da vize dosyasında bulundurulması gerekiyor. Bunlara ek olarak ikametgâh belgesi, seyahat ve konaklama belgesi, vize ücretlerinin ödendiğini gösteren dekontlar, başvuru ve dilekçe, eğitim durumunu gösteren belgeler istenilen evraklar arasındadır. Bu evraklara ek olarak ticaret ve eğitim amaçlı olarak gidecek kişilerin vize türlerine özel olarak istenilen ek belgeleri de hazırlaması gerekiyor. Aynı zamanda davetiye de istenilen evraklar arasındadır. Evrakların eksik olması ya da yanlış beyanda bulunulması durumunda vize başvurunuz reddediliyor.

Hindistan Vizesi Başvurusunun Yapılması

Hindistan vizesi için gerekli olan dilekçe ve diğer tüm evraklar tamamlandıktan sonra ilgili Hindistan Büyükelçiliği’ne ya da Hindistan Konsolosluğu’na gidilmesi gerekiyor. Burada başvurular online olarak alınıyor ve sizlere bir randevu tarihi veriliyor. Tüm bu süreçte zorluk çıkmaması için Long Vize Turizm firmamızın profesyonel desteklerinden yararlanabilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Hindistan
Hindistan Vizesi Dilekçe Örneği

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Vize işlemleri son derece karmaşık ve meşakkatli süreçlerdir. Hindistan ülkesini ziyaret edecek olan kişiler için de vizenin zorunlu hale getirilmesi bu süreçte kişilerin bir hayli zorlanmasına neden oluyor. 2013 tarihinden itibaren getirilen vize uygulamaları neticesinde hazırlanması gereken birçok yasal evrak prosedürü ortaya çıkıyor.

Vize türünün belirlenmesi, evrakların doldurulması, vize randevusunun alınması, dijital parmak izi uygulamasından geçilmesi kişilerin tek başlarına zorlandıkları konular arasında yer alıyor. Bu uygulamaların tek birinde başarısız olmak sürecin en başa dönmesine neden oluyor. Hindistan’a gidecek olan kişilerin vize sürecinde Long vize firmamızdan hizmet alması ise süreci kısaltıyor ve daha kolay hale getiriyor.

Hindistan Vizesi Evrakları Neler?

Hindistan vizesi işlemleri sırasında istenilen evraklar birbirinden farklılık gösterebiliyor. Bu evraklar arasında öğrenciler, ticari işle uğraşanlar, resmi bir işte çalışanlar, turist olarak ülkeyi ziyaret etmek isteyenler farklı evraklar hazırlamak durumunda kalıyorlar. Dolayısı ile kişiler bu durum karşısında önemli problemlerle karşılaşabiliyorlar.

Akraba ziyareti için Hindistan’a gitmeyi düşünen kişilerin turistik Hindistan vize başvurusu yapması başvurunun ret almasında son derece önemlidir. Vize işlemlerinin tam zamanında tamamlanabilmesi ve seyahat tarihinden önce vizenin alınabilmesi için profesyonel bir turizm hizmeti gereklidir. Long Vize Turizm firmamız bu süreci takip etme ve sizin adınıza vize başvurusu yapabilme yetkisine sahip aracı kurumlardan biridir.

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar & Vizenin Çıkma Süreci

Hindistan vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtını merak eden birçok başvuru sahibi bulunuyor. vizenin çıkma süreci evrakların eksiksiz ve doğru olmasına bağlı olduğu kadar yoğunluk derecesine göre de değişebiliyor.

Türk vatandaşları başvurularını eksiksiz şekilde yaptıklarında birkaç gün içerisinde vizelerini alabiliyorlar. Ancak araya resmi tatil ya da bayram tatili girdiğinde 7-10 günlük bir süreci bulabiliyor. Bununla birlikte Türkiye’de yaşayan yabancılar için vizenin çıkması 4 günü bulabiliyor. Hindistan Vize randevusu için ise 7 gün ile 10 gün sonrasına bir tarih alabilmeniz mümkündür.

Vize sürecinde sorun yaşamamak ve işlemlerin hızlı şekilde onaydan geçmesi için firmamızdan destek alabilirsiniz. Alanında profesyonel olan vize çalışanlarımız sizlerin adına gerekli tüm işlemleri yapma yetkisine sahiptir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Hindistan
Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır? Hindistan’a seyahat etmeyi planlayan ziyaretçilerin Hindistan vizesi alabilmesi için geçerli bir pasaportlarının olması gerekiyor. Eğer pasaportları 10 yıldan daha eski ise yenileme işlemlerinin yapılmasına önem verilmelidir. Hindistan vizesi nasıl alınır sorusunu merak edenlerin öncelikle hazırlamaları gereken evraklar hakkında detaylı bilgi edinmeleri gerekiyor. Vize işlemleri online olarak yapıldığı için bu konuda mutlaka profesyonel destek almak büyük önem taşıyor. Hindistan vizesi evrakları ve belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde hazırlandı ise kişilerin bu evrakları teslim etmesi ve başvurularını da online olarak yapmaları gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan birisi de başvuru sırasında vize türünün doğru seçilmesidir.

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır? Vize Türleri

Hindistan’ı ziyaret etmek amacı ile vize alacak olan kişilerin karşılaşacağı birçok vize türünden bahsedilebilir. Bu vize türleri arasında ticari vize, eğitim vizesi, turistik vize, arkadaş ve aile ziyaret vizesi geniş bir skala bulunuyor. Vize işlemi esnasında yanlış bir vize türü seçmek vizenin iptal edilmesine neden olacaktır. Bu nedenle başvuru sırasında Long Vize seyahat firmamızdan destek alabilirsiniz.

Çalışanlarımız istenilen evrakları detaylı şekilde hazırlıyor ve sizin adınıza vize başvurunuzu yaparak vize randevusunu alıyor. Bu süreçte hazırlanması gereken her evrak üzerinde titizlikle durularak vizenin ret almaması için her detaya büyük bir önem veriliyor. Hindistan vize randevusu sırasında kişilerden parmak izi de alınıyor ve bu işlem yapılmadığında vizeniz onaydan geçmiyor.

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır ? & Hindistan Vize Belgeleri

Hindistan vizesi alınacağı zaman hazırlanacak olan evrakların detaylı şekilde hazırlanması büyük bir önem gerektiriyor. Standart belgelerin yanında kişilerin ziyaret amacına göre ek belgeler de hazırlanması istenebiliyor.

Pasaport, başvuru formu, dilekçe örneği, ikametgâh belgesi, finansal bilgiler, davetiye ve ek belgeler ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Vize belgeleri arasında bulunan davetiye ve başvuru formunun İngilizce olarak hazırlanması son derece önemlidir. Bunun yanında gerekli harçların da yatırılmış olması vize başvurusu sırasında önem verilen konular arasında bulunuyor.

Hindistan vize başvuru süreci karmaşık ve birçok yasal prosedür gerektiren konulardır. Bu nedenle vize alımı sırasında Long Vize Turizm firmamızın çalışanlarından hizmet alabilirsiniz.

Hindistan Vizesi En Kolay Nasıl Alınır
En Kolay Hindistan Vizesi Nasıl Alınır

Hindistan’ın Vize İstemediği Ülkeler

Butan
Maldivler
Nepal
Hindistan’ın Vize İstemediği Ülkeler

Hindistan Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus1,353 milyar (2018)
Para BirimiHint rupisi (₹, INR)
Resmi DiliHintçe, İngilizce
DiniHinduizm 
Telefon Kodu+91
Trafik Akış YönüSoldan
En Popüler YemekleriDal – Naan – Roti – Briyani – Paneer ve Palak Paneer – Samosa – Aloo Gobi
Gezilecek YerlerDelhi – Bathinda – Chennai – Agra – Jaipur – Kerala
BaşkentYeni Delhi
ŞehirleriMumbai – Delhi – Bengaluru – Kalküta – Ahmedabad – Haydarabad – Ludhiana – Agra – Visakhapatnam
Yüz Ölçümü3.287.000 km²
Zaman DilimiUTC+05:30
İnternet Alan Adı.in
KurucusuMahatma Gandi
BaşkanıRam Nath Kovind
Asgari Ücret200 Dolar
İklimiMuson
Asker Sayısı1.325.000
Komşu ÜlkeleriPakistan – Çin – Nepal – Bhutan – Bangladeş – Myanmar 
Kuruluş Tarihi15 Ağustos 1947
Hindistan Hakkında Genel Bilgiler
Hindistan
Hindistan
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Hindistan Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri öncelikli olarak Hindistan Konsolosluğundan Vize Randevusu alması gerekmektedir. Vize randevusu almadan önce online İngilizce vize başvuru formu doldurulur sonrasında acılan ekrandan vize randevusu oluşturulur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Hindistan Vize Başvuru İşlemlerinizi Gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Vize Randevusu Almak Gereklimi?

Hindistan Vize Randevusu almak gereklidir. Hindistan Konsolosluğu vize randevusu alınmadan vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmez. Vize Randevusu online form doldurulduktan sonra online olarak en uygun tarih gösterilir ve o tarihe göre alınır. Firmamız Long Vize Başvuru İşlemleri Merkezini arayarak Hindistan Vize Randevu İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Hindistan Vizesi Başvurusundan sonra alına vize ile sadece Hindistan’a seyahat edebilirsiniz. Hindistan Vize İşlemleri Hindistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Alınarak yapılmaktadır. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Hindistan Vize Evraklarını ve Hindistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Büyükelçiliğin Görevleri Nelerdir?

Hindistan Büyükelçiliği kendi ülkesi dışında diploması durumları kontrol eden mercidir. Hindistan Büyükelçiliği Vize İşlemlerinde görev yapmamaktadır. Vize İşlemlerinizi Hindistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Firmamız Long Vize İle Hindistan Konsolosluğundan kolayca Vize Randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hindistan Büyükelçiliğinden Vize Başvurumu Yapabilir miyim?

Hindistan Büyükelçiliğinden vize işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Vize İşlemlerine Hindistan Konsolosluğu bakmaktadır. Hindistan konsolosluğundan vize işlemleri yapmadan önce Vize randevusu oluşturmanız gerekmektedir. Vize Randevunuzu online form doldurulduktan sonra online bir şekilde alabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Hindistan Form Ve Randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Büyükelçiliğin Adresleri Neresidir?

Hindistan Büyükelçiliği kendi ülkesi dışındaki diploması durumları kontrol eden mercidir. Hindistan Büyükelçiliği Vize İşlemlerinde görev yapmamaktadır. Vize İşlemlerinizi Hindistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Firmamız Long Vize İle Hindistan Konsolosluğundan kolayca Vize Randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hindistan Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevi Nedir?

Hindistan Konsolosluğu bulundukları ülkelerdeki vize başvuru sahiplerinin vize işlemleri ile ilgilenen mercidir. Hindistan Konsolosluğundan direk başvuru gerçekleştirmem mümkün olmamaktadır. Öncelikli olarak Hindistan Konsolosluğundan online form doldurulur sonrasında vize randevusu alınır. Firmamız Long Vize Turizm ile Vize Randevu işlemlerinizi ve gerekli evrak listesine sahip olabilirsiniz.

Hindistan Konsolosluğundan Vize Nasıl Alınır?

Hindistan Konsolosluğundan Vize öncelikle olarak konsolosluğun istemiş olduğu evraklar hazırlanır sonrasında online form doldurulduktan sonra Hindistan Vize Randevusu oluşturulur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Hindistan Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Konsolosluğu Adresleri Nelerdir?

Türkiye’nin 2 büyük olan Ankara Ve İstanbul’da Hindistan Konsoloslukları bulunmaktadır. Hindistan Konsolosluğundan işlem yaptırmadan önce vize randevusu alınması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Hindistan Vize Randevunuzu oluşturabilirsiniz.
Ankara Konsolosluğu Adresi: Çankaya, Cinnah Cd. 77 / A, 06680 Çankaya/Ankara
İstanbul Konsolosluğu Adresi: Harbiye, Cumhuriyet Cd. Dortler Apt. No:42 D:11-12, 34367 Şişli/İstanbul

Hindistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan Aile Arkadaş Ziyareti öncelikli olarak Hindistan’dan gelen davetiye üzerine başvuru gerçekleşmektedir. Gelen davetiye istinaden Hindistan Konsolosluğundan Online form doldurulduktan sonra vize randevusu oluşturulur. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak Hindistan Vize Başvurunuzu Gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinden Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Hindistan Aile Arkadaş Ziyaretinde bulunacak vize başvuru sahipleri vize türü sebebiyle davetiye kullanmak zorundadırlar. Gelen Davetiye ile Hindistan Konsolosluğundan vize başvurularını gerçekleştirebilirler. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Hindistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Aile Ve Arkadaş Ziyareti Evrak Listesi?

Hindistan Vize Başvuru sahiplerinin vize evrakları kişilerin iş durumu ve meslek durumlarına göre değişmektedir. Bunun yanı sıra yapacakları vize başvuru türüde evrak listesine değişmesine sebeptir. Firmamızı arayarak sizler için en uygun evrak listesini öğrenebilir Hindistan Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Ticari Vize Nasıl Alınır?

Hindistan Ticari Vizeye başvuruda bulunacak vize başvuru sahipleri öncelikli olarak Hindistan Konsolosluğunun istemiş olduğu formatta Ticari davetiye gelmesi gerekmektedir. Ticari davetiye Hindistan’da bulunan ya bir firma ya da bir fuar etkinliği üzerine alınan bir vizedir. Ticari vizeye başvuru yapacak olan kişiler öncelikli olarak vize randevusu alması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Hindistan Vize Randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hindistan Ticari Vize Alırken Davetiye Sunmam Şart Mı?

Hindistan Ticari vize alırken davetiye sunulması şarttır. Vize türü ticari vize olduğu için mecburen bir davetiye veya fuar davetiyesi vize evraklarınızın içinde beyan etmeni gerekmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile Hindistan Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Hindistan Ticari vize evrakları Hindistan Konsolosluğunun istemiş olduğu evraklardır. Bu evraklar kişilerin iş durumu ve meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Ticari vize alırken en önemli hususlardan birisi Hindistan Konsolosluğunun istemiş olduğu davetiyedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Hindistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Turistik Vize Nasıl Alınır?

Hindistan Turistik Vize alırken en önemli hususlardan birisi Hindistan Konsolosluğundan Online Form doldurulduktan sonra online sistem üzerinden Vize Randevusu oluşturulması gerekmektedir. Oluşturulan randevu üzerine konsolosluğun istemiş olduğu evrak listesi ile birlikte başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız Long Vize Randevu Ve Başvuru Merkezimizi arayarak Hindistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Turistik Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Hindistan Vizesi alırken en önemli hususlardan birisi turistik olarak gideceğinize vize memurunun inanmasıdır. Bu durum sunmuş olduğunuz evraklar ve en önemlisi olan otel uçak rezervasyonlarınızın opsiyonlu olmasıdır. Opsiyonsuz ya da geçersiz rezervasyonlar sizin cidden bir seyahat yapmayacağınızı gösterir bu durumda sizlerin red almasına sebep olabilir. Firmamız Long Vize Merkezi Sizler adına rezervasyonlarınızı opsiyonlu yapmaktadır.

Hindistan Turist Vizesi Alırken Dilekçede Ne Yazmam Gerekli?

Turistik bir vize başvurusu gerçekleştirecekseniz eğer Hindistan Konsolosluğunun istemiş olduğu formatta Vize Talep dilekçesi yazılması gerekmektedir. Vize Talep dilekçesi nasıl yazılır? dilekçe gidiş amacınızı anlatan kaç gün kalmak istediğinizi belirtilmesi gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri merkezini arayarak Hindistan Dilekçe Örneği ve Gerekli evrak listesine sahip olabilirsiniz.

Hindistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır 2021?

Hindistan Vize İşlemleri Hindistan Konsolosluğunun istemiş olduğu evraklar hazırlandıktan sonra online form doldurulur ve sonrasında online randevu alınır. Randevu saatinizde hazırladığınız evraklarla beraber Hindistan Konsolosluğundan vize başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak Hindistan Vize Randevu ve Gerekli evrak listesini alabilirsiniz.

Hindistan Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Hindistan Vize İşlemlerinde bulunacak vize başvuru sahipleri öncelikle hazırlayacakları evrakları güncel ve orijinal hazırlaması gerekmektedir. Hazırlanan evrakların sonrasında online randevu oluşturulması gerekmektedir. Randevu bilgileri doğru ve hazırlanan evraklarda hiç bir problem olmamasından sonra vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Long Vize Merkezimizi arayarak gerekli evrak listesini ve başvuru süreçlerini öğrenebilirsiniz.

Hindistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrak Listesi Nedir?

Hindistan Vize Başvuru sahipleri hazırlayacakları evrak listesini Hindistan Konsolosluğunun ya da Long Vize Merkezimizin sayfasından alabilirler. Hazırlanması gereken evrak listeleri birbirinden farklılık göstermektedir bunun sebebi kişilerin iş durumu ve meslek durumlarına göre değişmektedir. Firmamızı arayıp sizler için en uygun evrak listesini temin edebilirsiniz.

Hindistan Vize Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir?

Hindistan Vize Başvuru Sahipleri Hindistan Konsolosluğunun istemiş olduğu evrakları hazırlaması gerekmektedir. Bu Evraklar kişilerin meslek durumuna iş durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Hindistan Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilir gerekli evrak listesine sahip olabilirsiniz.

Hindistan Konsolosluğu Vize İşlemlerinde İstedikleri evraklar nelerdir?

Hindistan Konsolosluğu Vize işlemleri sırasında kişilerin başvuru türü ve iş durumuna göre evraklar istemektedir. Ticari Vize Başvuruları için davetiye Turistik Vize Başvuruları İçin opsiyonlu otel uçak rezervasyonu istemektedir. Bunlara ek olarak ta kişilerin iş durumlarına göre evraklarda değişmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezini arayarak sizlere uygun evrak listesine sahip olabilir Hindistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Hindistan Vizesi alırken vize türünüze göre vize talep dilekçesi yazılması gerekmektedir. Vize Talep dilekçesi yazarken gidiş amacınızın nedeni hangi tarihler arası gitmek istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak sizlerin adına dilekçenizi ve Hindistan Vize Başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Hindistan Vize Formu Hindistan Konsolosluğunun sayfasından online İngilizce olarak doldurulmaktadır. Doldurulan online formdan sonra vize randevusu oluşturulmaktadır. Vize Formu Doldurulurken güncel evraklarınızın bilgisi ve pasaport bilgilerinizle olarak doldurulması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Hindistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilir gerekli evraklara sahip olabilirsiniz.

Hindistan Vize Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Hindistan Vize Formu Doldurulurken en önemli hususlardan birisi formun online dolması ve İngilizce olarak doldurulmasıdır. Doldurulan İngilizce vize formundan sonra online vize randevusu oluşturulur randevu bilgileri ve pasaport bilgilerini güncel ve doğru bilgi ile doldurulması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Sizler İçin uygun ve en yakın Hindistan Vize Randevu tarihini belirleyebilirsiniz.

Hindistan Vize Formu Olmadan Vize Başvuru İşlemi Gerçekleştirebilir miyim?

Hindistan Vize Formu Olmadan Vize Başvurusunu gerçekleştirmeniz mümkün degildir.Hindistan vize formu online İngilizce olarak doldurulur ve sonrasında randevu form doldurulduktan sonra belirlenir bu sebepten dolayı formsuz başvurular kabul görmemektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Hindistan Vize Formunuzu Ve Hindistan Gerekli Evrak Listesine Ulaşabilirsiniz.

Hindistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Hindistan Vize İşlemleri Hindistan Konsolosluğunun istemiş olduğu evraklar hazırlanır sonrasında online form doldurulur ve online vize randevusu alınır. Randevu alındıktan sonra randevu saatinde Hindistan Konsolosluğundan vize işlemleri gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Merkezimizi arayarak Hindistan Vize Evraklarını Ve Vize Randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hindistan Vize İşlemlerinde Nelere Dikkat Etmem Gerekli?

Hindistan Vize İşlemleri sırasında en önemlisi online formun doğru bilgilerle doldurup pasaport bilgisiyle randevu oluşturmaktır. Hindistan Vize İşlemleri sırasında iş ve meslek durumunuza göre hazırlayacağınız evraklarda vizenin kararını çok fazlasıyla etkileyecektir. Firmamız Long Vize Merkezimizi arayarak Hindistan Vize Randevunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Vize İşlemleri İçin Gerekli Evrak Listesi Nedir?

Hindistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirirken Hindistan Konsolosluğunun belirlemiş olduğu evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bu Evraklar kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir bu değişme durumları vizenin türü ve Türkiye’deki iş ve meslek durumuna göre değişmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak sizler için detaylı evrak listesine sahip olabilirsiniz.

Hindistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hindistan Vize Randevusu Hindistan Konsolosluğunun online formu doldurulduktan sonra alınır. Alınan randevu doğru pasaport bilgileriyle alınması gerekmektedir aksi takdirde alınan yanlış randevu ile başvuru gerçekleştirilemez. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Hindistan Vize Randevunuzu Ve Gerekli Evrak Listesine sahip olabilirsiniz.

Hindistan Vize Randevusu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Hindistan Vize Randevusu Alırken En Önemli Hususlardan birisi Online form doldurduktan sonra doğru bilgilerle onaylamaktır. Alınan yanlış bilgilerle randevu kabul görmemektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Hindistan Vize Başvurunuzu Gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Randevusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hindistan Vize Randevusu İçin Gerekli evraklar listesi vize başvuru sahiplerinin yapacak olduğu vize türü ve iş meslek durumlarına göre değişmektedir. Hindistan Vize Randevunuzu oluştururken en önemli hususlardan biriside eksik evraksız randevu alıp başvuru gerçekleştirmektir. Aksi Takdirde vize başvurunuz red edilebilir kabul görmeyebilir. Firmamız Long Vize Merkezini Hindistan Vize İşlemleri için arayarak destek alabilirsiniz.

Hindistan Vizesi Ücreti Nereye Yatılır?

Hindistan Vize Ücreti Hindistan Konsolosluğundan Vize Randevusu oluşturulduktan sonra Vize Başvuru günü elden olarak konsolosluk vize memuruna verilmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Hindistan Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Fiyatları Ne Kadardır?

Hindistan Vize Fiyatları Hindistan Konsolosluğundan yapacağınız vize türü kalış süresi gibi durumlarda değişiklik göstermektedir. Firmamız Long Vize Merkezini Arayarak Vize Türünüz Ve Vize Ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilir Hindistan Vize İşlemlerinizi Gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Ücreti Euro Mu Dolar Mı Olarak Ödenir?

Hindistan Vize Ücretleri Hindistan Vize Başvurusu gerçekleştirildikten sonra vize memuruna vize türüne göre dolar olarak yapılmaktadır. Ödenen ücret tam olması gerekmektedir. Ödenecek vize ücreti vize memuruna ödeme yapılırken dolarda eski tarih veya yıpranma olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde konsolosluk çalışanı ödemeyi almayıp randevu saatini kaçırabilirsiniz. Firmamız Long Vize Merkezini Arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hindistan Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Hindistan Vize Dilekçesi Hindistan Konsolosluğuna yapılan vize başvuru sırasında verilen bir belgedir. Vize Dilekçe Örneğinin içinde yapmak istediğiniz vize türü nedir gidiş amacınız nedir ve gidip döneceğiniz tarih belirtilerek güncel bi dilekçe yazılmalıdır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi Arayarak Hindistan Vize Dilekçenizi Ve Hindistan Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Dilekçesi Zorunlu mudur?

Hindistan Vize Dilekçesi Hindistan Konsolosluğundan gerçekleşen vize başvuru sırasında vize memuruna sunulması gereken zorunlu bir belgedir. Vize Dilekçe örneğinin içinde gidiş amacınız ve gidiş dönüş tarihinizi belirtmeniz gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru ve Randevu Merkezimi arayarak Hindistan Konsolosluğunun istemiş olduğu formatta dilekçeye sahip olabilirsiniz.

Hindistan Vizesi Dilekçesi Hangi Dilde Yazılır?

Hindistan Vize Dilekçesi Hindistan Konsolosluğunun istemiş olduğu dilde yazılması gerekmektedir. Genel olarak İngilizce kabul görmektedir. Hindistan Vize Dilekçe Örneğini Firmamız Olan Long Vize Başvuru İşlemleri Merkezimizden telefon ile destek alabilir Hindistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Hindistan Vizesi Hindistan Konsolosluğundan online vize randevusu oluşturulduktan sonra vize randevu günü sonucu belli olmaktadır. Hindistan Vize Başvurusu yapacak vize başvuru sahipleri öncelikli olarak online form doldurmalı ve evrakları konsolosluğun istemiş olduğu şekilde hazırlamalılar. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayak Hindistan Vize Başvuru Evrakları listesine sahip olabilirsiniz.

Hindistan Vizesi Başvurusunu Seyahatimden Kaç Gün Önce Yapmalıyım?

Hindistan Vize Başvurunuzu Seyahatinize son 3 ay kala gerçekleştirebilirsiniz. Hindistan Vizesi Alırken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağınız evraklar ve alacağınız online vize randevunuz dur. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Hindistan Vize Başvurunuzu sorunsuz halledebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Başvurusu Nereden Yapılır?

Hindistan Vize Başvurusu Hindistan Konsolosluğundan online vize randevusu alınarak yapılır. Online vize randevusu almadan önce online İngilizce vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Hindistan Vizesi Sadece Konsolosluktan gerçekleşmektedir. Firmamız Long Vize İle Hindistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Ve Online Form için destek alabilir Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Şartları Nelerdir?

Hindistan Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahiplerinin öncelikle olarak konsolosluktan randevu alması gerekmektir. Randevu oluşturulduktan sonra vize evraklarını Hindistan konsolosluğundaki vize memuruna teslim ederek vize başvurusunu tamamlamış olur. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak Hindistan Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Alırken Dikkat Etmem Gereken Durumlar Nelerdir?

Hindistan Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi online vize başvuru formu ve online vize randevu sudur. Bu iki durumu yanlış yapmanız durumunda vize randevunuz veya vize başvurunuz kabul görmemektedir. Firmamız Long Vize Merkezi İle sıkıntı yaşamadan Hindistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Hindistan Vize Başvurusu Hindistan Konsolosluğundan yapılır. Fakat Hindistan Konsolosluğuna gitmeden önce online vize başvuru formu doldurmanız ve online vize randevusu almanız gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Hindistan Konsolosluğundan vize randevu ve vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu