Vizesi Kenya

Kenya Vizesi

Kenya vizesi bu ülkeye muhtelif amaçlarla ziyarette bulunmayı düşünen kişilerin ziyaretlerinden önce başvurmaları ve onay almaları gereken bir vize türüdür. Türkiye Cumhuriyeti ile Kenya Cumhuriyeti arasında kısmi vize muafiyeti uygulaması vardır. Bu uygulamaya göre Türkiye Cumhuriyeti’nden Kenya’ya gidecek olan kişilerden sadece bordo pasaport sahiplerinin vize alması gereklidir. Gri hizmet pasaportu, yeşil hususi pasaportu ve siyah diplomatik pasaportu olan kişilerin bu ülkeye girişlerinde 90 güne kadar vize talep edilmemektedir. Kenya vize başvurusu yapacak olan kişiler bu işlemlerini Kenya Büyükelçiliği üzerinden yapabilirler. Bunun dışında büyükelçilik Vize İşlemlerinde firmamız d vize başvuruları konusunda hizmet vermektedir.

Kenya İşlemi İçin Gerekli Olan Belgeler

Kenya Vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, başvuru öncesinde kendilerinden talep edilen bir takım evrakları hazırlayarak başvuru sırasında ibraz etmekle yükümlüdür. Evraklarında eksiklik bulunan kişilerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Gerekli olan belgeler, alınmak istenen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Örneğin Kenya turistik vize için başvuru yapacak kişilerin standart evrakları teslim etmeleri gerekirken, ticari vize için başvuruda bulunacak kişilerin ayrıca davetiye beyan etmeleri lazımdır. Vize başvurunuz için hangi evrakların gerekli olduğu ile ilgili bilgi almak için Long Vize Turizm firmamız ile görüşme sağlayabilirsiniz. Uzun yıllardan beri bu konuda deneyimli ekibi ile hizmet veren firmamız, vize başvuru sürecinizde sizlerin en büyük destekçisidir.

kenya vizesi 1

Kenya Vize İşlemi İçin Pasaport Şartı

Kenya için vize almak isteyen kişilerin her şeyden önce bir pasaporta sahip olmaları elzemdir. Bu pasaportun maksimum son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve seyahat tarihinin bitiminden sonra da en az 6 ay daha geçerliliğinin bulunması gereklidir. Ayrıca vizenin işlenebilmesi için pasaportta iki boş yaprağın bulunması önemlidir. Ancak Kenya’ya giriş yapabilmek için vize almış olmak yeterli değildir. Ülkeye giriş konusunda son söz sınır memurlarınındır. Bu nedenle de başvuru sahiplerinin yeni ve yıpranmamış bir pasaport ile başvurmaları önerilir. Yıpranmış pasaportlar, ülkeye giriş sırasında sorun olabilmektedir. Kenya Vize başvurularınızı sorunsuz bir şekilde yapmak ve sürecin zorluklarına karşı kendinizi güvenceye almak istiyorsanız Long Vize firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Kenya Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Kenya Konsolosluğundan öncelikli olarak Kenya vize randevusu alması gerekmektedir.Randevu oluşturulduktan sonra Kenya Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Kenya Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Kenya Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Kenya Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Kenya Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Kenya Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kenya Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Kenya Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Kenya vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Kenya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kenya vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Kenya Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kenya Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Kenya vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Kenya Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kenya Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Kenya Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanarak Kenya vizesi kaç günde çıkar öğrenmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Kenya Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Kenya, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Kenya Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Kenya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Kenya seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Kenya’ya giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilir ve Kenya vizesi nasıl alınır öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: