Vizesi Kuzey Kore

Kuzey Kore Vizesi

Kuzey Kore Vizesi Türkiye Cumhuriyeti’nden gidecek her vatandaş için zorunlu bir uygulamadır. Kuzey Kore adıyla bilinen ülkenin resmi adı Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’dir ve etnik yapısı bakımından homojen bir ülke yapısı göstermektedir. Bu da bize ülke nüfusunun tamamının Korelilerden oluştuğu bilgisini vermektedir.

Kuzey Kore’ye gitmek için vize başvurusunda bulunurken yapılması gereken ilk iş seyahat amacınıza uygun vize çeşidine başvuruda bulunmak olmalıdır. Kuzey Kore vize için başvuru formunu doldurup gerekli evrakları hazırladıktan sonra vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Tüm evraklar Kuzey Kore Konsolosluğu’na teslim edilir. Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin Kuzey Kore vize almak için yapmanız gereken Kuzey Kore Konsolosluğu’na başvuruda bulunmak olacaktır.

Evrakların tesliminden sonra Kuzey Kore Konsolosluğu’ndan online olarak randevu talebinde bulunulması gerekmektedir. Oluşturulan randevuya şahsen gidilmesi zorundur. Randevu esnasında biyometrik beyan (parmak izi)uygulaması ve Kuzey Kore Vizesine başvuran kişi ile mülakat yapılmaktadır. Kuzey Kore vizesini sorunsuz alabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçip tecrübeli çalışanlarımızla iş birliği yapabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Başvurum Reddedilebilir Mi?

Kuzey Kore vize başvurularında vizenizin ret yanıtı alma durumu olabilmektedir. Kuzey Kore Konsolosluğu’nun gerekli gördüğü şartları karşılayamamanız durumunda vizeniz ret ile sonuçlanabilir. Kuzey Kore Konsolosluğu’nun vize başvurusunu reddetme hakkı saklı tutulmaktadır.

Kuzey Kore vize başvurunuzda; seyahat amacınızı kanıtlayamazsanız, eksik veya sahte evrak beyan ettiyseniz, geçerli bir pasaportunuz elinizde değilse, daha önceden Kuzey Kore’den sınır dışı edildiyseniz, seyahat bitiminde ülkeden ayrılacağınızı beyan etmediyseniz gibi sebeplerden biri veya birkaçının olması durumunda ret cevabı almanız olası bir durumdur.

Vize başvurunuza ret yanıtınız bir ret mektubuyla tarafınıza bildirilir. Ret mektubunda aksi bir durum olmadığı sürece vize başvurunuzun neden ret aldığı açıklanmaktadır. Eksik veya yanlış değerlendirme olduğuna dair düşünceniz var ise profesyonel bir yardımla tekrar vize talebinde bulunabilirsiniz.

kuzey kore vizesi 1

Kuzey Kore Vizesinin Sonuçlanması

Kuzey Kore vize başvurularının sonuçlanması değişkenlik gösterebilmektedir. Konsolosluk görevlilerinin ek süreye ihtiyaç duyduğu durumlar ortaya çıkabilmektedir. Buna ek olarak başvurudaki evrak ek evrak istenmesi de süreyi uzatan etkiler arasında yer almaktadır. Evrakların doğru ve eksiksiz teslim edilmesi ve mülakatın olumlu sonuçlanması durumunda ortalama 7 iş gününde vizenin sonuçlanması beklenir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey Kore, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Kuzey Kore Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Kuzey Kore Konsolosluğundan öncelikli olarak Vize Randevusu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Kuzey Kore Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Kuzey Kore Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Kuzey Kore Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Kuzey Kore Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Kuzey Kore Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Kuzey Kore Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kuzey Kore Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Kuzey Kore Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Kuzey Kore vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuzey Kore vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Kuzey Kore Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Kuzey Kore vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Kuzey Kore Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kuzey Kore Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Kuzey Kore Vize Randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Kuzey Kore, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Kuzey Kore Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedür dür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Kuzey Kore seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Kuzey Kore seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Kuzey Kore’ye giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilir ve Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: