Skip to content

Kuzey Kore Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Kuzey Kore Vizesi Türkiye Cumhuriyeti’nden gidecek her vatandaş için zorunlu bir uygulamadır. Kuzey Kore adıyla bilinen ülkenin resmi adı Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’dir ve etnik yapısı bakımından homojen bir ülke yapısı göstermektedir. Bu da bize ülke nüfusunun tamamının Korelilerden oluştuğu bilgisini vermektedir.

Kuzey Kore’ye gitmek için vize başvurusunda bulunurken yapılması gereken ilk iş seyahat amacınıza uygun vize çeşidine başvuruda bulunmak olmalıdır. Kuzey Kore vize için başvuru formunu doldurup gerekli evrakları hazırladıktan sonra vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Tüm evraklar Kuzey Kore Konsolosluğu’na teslim edilir. Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin Kuzey Kore vize almak için yapmanız gereken Kuzey Kore Konsolosluğu’na başvuruda bulunmak olacaktır.

Evrakların tesliminden sonra Kuzey Kore Konsolosluğu’ndan online olarak randevu talebinde bulunulması gerekmektedir. Oluşturulan randevuya şahsen gidilmesi zorundur. Randevu esnasında biyometrik beyan (parmak izi)uygulaması ve Kuzey Kore Vizesine başvuran kişi ile mülakat yapılmaktadır. Kuzey Kore vizesini sorunsuz alabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçip tecrübeli çalışanlarımızla iş birliği yapabilirsiniz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Kuzey Kore Vizesi Başvurum Reddedilebilir Mi?

Kuzey Kore vize başvurularında vizenizin ret yanıtı alma durumu olabilmektedir. Kuzey Kore Konsolosluğu’nun gerekli gördüğü şartları karşılayamamanız durumunda vizeniz ret ile sonuçlanabilir. Kuzey Kore Konsolosluğu’nun vize başvurusunu reddetme hakkı saklı tutulmaktadır.

Kuzey Kore vize başvurunuzda; seyahat amacınızı kanıtlayamazsanız, eksik veya sahte evrak beyan ettiyseniz, geçerli bir pasaportunuz elinizde değilse, daha önceden Kuzey Kore’den sınır dışı edildiyseniz, seyahat bitiminde ülkeden ayrılacağınızı beyan etmediyseniz gibi sebeplerden biri veya birkaçının olması durumunda ret cevabı almanız olası bir durumdur.

Vize başvurunuza ret yanıtınız bir ret mektubuyla tarafınıza bildirilir. Ret mektubunda aksi bir durum olmadığı sürece vize başvurunuzun neden ret aldığı açıklanmaktadır. Eksik veya yanlış değerlendirme olduğuna dair düşünceniz var ise profesyonel bir yardımla tekrar vize talebinde bulunabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesinin Sonuçlanması

Kuzey Kore vize başvurularının sonuçlanması değişkenlik gösterebilmektedir. Konsolosluk görevlilerinin ek süreye ihtiyaç duyduğu durumlar ortaya çıkabilmektedir. Buna ek olarak başvurudaki evrak ek evrak istenmesi de süreyi uzatan etkiler arasında yer almaktadır. Evrakların doğru ve eksiksiz teslim edilmesi ve mülakatın olumlu sonuçlanması durumunda ortalama 7 iş gününde vizenin sonuçlanması beklenir.

Vizesi Kuzey Kore
Kuzey Kore Vizesi

Kuzey Kore Büyükelçiliği Vize

Kuzey Kore Büyükelçiliği Vize sonucunun son karar mercidir. Kuzey Kore Büyükelçiliği vize hakkında en kapsamlı bilgiler bu sayfada mevcuttur. Vize işlemleriniz sırasında yaşayacağınız tüm zorlukları omzunuzdan ve sizler yerine vize başvuru sürecinizi tamamlayan bir danışman şirketi olan Long Vize Turizm siz değerli müşterilerini beklemektedir. Vize başvuru işlemleri alanın bir marka haline gelen firmamızın tek misyonu müşteri memnuniyetidir. Her sürecinin sonunda müşterilerinden tam not almak Long Vize Turizm şirketinin hedefi haline gelmiştir.

Kuzey Kore Büyükelçiliği Görev ve Yetkileri

Kuzey Kore Büyükelçiliği görev ve yetkileri vize başvurunuzla doğru orantıdadır. Başvurunuzun sonucunun olumlu veya olumsuz oluşu tamamen bu kuruma kalmıştır. Özellikle resmi bir başvuru anlamına gelen başvuru formları dikkatlice incelenmektedir. Kuzey Kore Büyükelçiliği gerekli görüldüğü takdirde başvuru sahiplerinden ek belge ve evrak talebinde bulunacağı gibi ek süre de isteyebilir. Bu bağlamda başvuru sahiplerinin vize başvuruları için taleplerini haftalar öncesinden yapmaları gerekmektedir. Aksi halde değişkenliğin olduğu durumda ziyaretleri aksayabilir. Gerekli güncel bilgileri işin uzmanı olan Long Vize Turizm danışmanlarından isteyebilirsiniz.

Kuzey Kore’ye gitmek isteyenler Kuzey Kore Büyükelçiliği gerekli belge ve evraklar konusunda sürekli güncel bilgileri takip etmek zorundadır. Kuzey Kore Büyükelçiliği vize başvurunuzu titizlikle inceleyip bir sonuca varmakla yükümlüdür. Eğer başvuru formunda eksik ve yalan beyan varsa bunları önceden saptamaktadır. Gerekirse başvuru sahipleri için ek süre verebilir ya da başvuruya ret cevabı verebilir.

Kuzey Kore vizesi başvurunuzun sağlıklı ve itinayla yapılmasını istiyorsanız Long Vize Turizm şirketi olarak siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Kuzey Kore Vize Başvurusu Kaç Günde Belirlenir?

Kuzey Kore vize başvurusu kaç günde belirlenir sorusunun ortalama cevabı 7 ile 10 iş gün arasındadır. Elbette ki bu sürece Kuzey Kore Konsolosluğunun yoğunluğu veya ülkenin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tatil günleri de eklenir. Diğer bir önemli husus ise eksik belge ve evrakların dosyanızda yer almalısıdır. Bu durum vize alma sürecinin uzatacağı gibi red cevabı almanıza neden olur o yüzden Long Vize Turizm olarak sizler için süreç takibi yapmaktayız.

Büyükelçiliği Vize Kuzey Kore
Kuzey Kore Büyükelçiliği Vize

Kuzey Kore Konsolosluğu Vize

Kuzey Kore Konsolosluğu Vize hakkında bilmek istediklerinize yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu süreçte oluşacak sıkıntılı işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız sizlere yıllardır bu alanda hizmet vermiş Long Vize Turizm acente mızı sunuyoruz. 

Kuzey Kore vizesi alması en zor vizelerden biri olduğu için evraklarının hazırlanmasında çok dikkat edilmelidir. Konsolosluk, Kuzey Kore ülkesine giren ve çıkanlar için çok hassas bir süreç yönetmektedir. Ülkemizden direk uçak olmadığı gibi ancak Çin üzerinden Kuzey Kore’ye giriş sağlayabiliyorsunuz. Hazırlamış olduğunuz belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp Kuzey Kore konsolosluğuna teslim ettikten sonra konsolosluktan gelecek olumlu yanıtı beklemek zorunda kalıyorsunuz.

Kuzey Kore Konsolosluğunun Görevleri

 • Kuzey Kore Konsolosluğunun en temel görevi vize için olumlu veya olumsuz bir şekilde cevap vermesidir. Konsolosluğun görevlerini merak edenler için aşağıda topladık.
 • Yapılan vize başvurularını kontrol etmek (ki bu en önemlisidir)
 • Kuzey Kore vize başvurularında eksik belge varsa haberdar etmek
 • Türkiye’de yaşayan Kuzey Kore vatandaşlarının isteklerini dikkate almak
 • Kuzey Kore seyahatinizle ilgili güncel bilgileri aktarmak
 • Konsolosluğa teslim edilen kişisel evrak ve belgelerin korunmasını sağlamak
 • Vize isteğinde bulunan kişiler için gerektiğinde ek belge istemek

Kuzey Kore Konsolosluğu Vizesine Nasıl Başvurulur?

Kuzey Kore vizesine başvurmak için nerden başlanacağı birçok kişi tarafından sorun olmaktadır. Öncelikle ilk yapmanız gereken seyahat türünüzü belirlemektir. Yani hangi amaçla Kuzey Kore’ye gidiyorsunuz. Örneğin Kuzey Kore ticari vizesi, iş için gidenlerin kullanabileceği bir türdür. Daha sonra ise size acentamızın önerdiği güncel belge listesi verilir ve bu belgeler hazırlanıp konsolosluğa götürülür.

Bu süreçte randevu ile parmak izi de verilmektedir. Vize işlemlerinde de randevu kolaylıkla çıkmamaktadır. Bir süre bekledikten sonra e- mailinize gelen tarih ve zamanda randevunuzda bulunmanız gerekir. Bu evraklarınız arasında vize ödeneğinin ödendiğine dair bir belge de bulunmalıdır.

Tüm bu prosedürler vize alınmasını zorlaştırmaktadır. Ancak Long Vize Turizm ile vize işlemleriniz kolaylıkla ve daha kısa sürede halledilebilmektedir. Bu süreçte yanınızda bir yardımcının bulunması vizenizin olumsuz olmasını engelleyecektir. Vizeniz ret yanıtı alırsa siciliniz bundan kötü etkilenebilir.

Konsolosluğu Vize Kuzey Kore
Kuzey Kore Konsolosluğu Vize

Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi hakkında merak ettiğiniz ne varsa sayfamızda mevcuttur. En pahalı ülkeler arasında yer alan Kuzey Kore, vize alım sürecinde oldukça dikkatlidir. Özellikle başvuru formunun eksiksiz doldurulması Kuzey Kore Büyükelçiliği tarafından en dikkat edilen hususlar arasında yer alır. Long Vize Turizm şirketi olarak sizler için vize başvurunuzun her adımını takip edip sizleri bilgilendirir. Kuzey Kore ‘de yaşayan Kuzey Koreli vatandaşlar veya vatandaşlık alan tüm sevdiklerinize kavuşmanın bir yoludur vize başvurunuz. Bundan dolayı büyük bir önem taşır. Long Vize Turizm acentası bu önemin farkında olup aynı önem doğrultusunda vize işlemlerinizi yürütmekte ve yaşanacak aksiliklerin ortadan kalmasına yardımcı olacaktı.

Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi hakkında bilinmesi gerekenler her ayrıntıyı sayfamızda bulabilirsiniz. En kapsamlı bilgileri sizler için derledik. Bir vize türü olan aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvuruda bulunmanız için öncelikle bir pasaporta sahip olmanız gerekir. Eğer pasaportunuz yoksa kayıtlı olduğunuz ilçenin emniyet müdürlüğünden parmak iziniz ve kişisel bilgilerinizle bir pasaport temin edebilirsiniz. Pasaportunuz varsa yıpranmamış veya yırtılmamış olması yani 10 yılı aşmamış gerekmektedir.

Özellikle pasaportunuzdaki fotoğrafınızın netliği oldukça önem arz etmektedir. Diğer bir husus ile Kuzey Kore de ziyaret edeceğiniz kişiden bir davetiye mektubu almak olacaktır. Bu davetiye mektubunda Kuzey Kore’yi ziyaret ettiğinizde kalacağınız kişi hakkında genel bilgilerin olması ve yayında açık adresin bulunması oldukça önemlidir. Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyareti vizesi süreniz Kore Büyükelçiliği belirlediği süre zarfında gerçekleşmeli, ziyaret sürenizin uzaması halinde bunu yetkililere bildirmelisiniz.

Vize İşlemleri Sırasında Yetkili Vize Merkezlerinin Önemi

Vize işlemleri sırasında yetkili vize merkezinin önemi oldukça fazladır. Long Vize Turizm merkezi olarak vize başvurunuzu sizlerin adınıza yapmaktadır. Bu sayede düşüneceğiniz ve odaklanacağınız şey seyahatiniz olmalıdır. Vize başvuru sürecinde Kuzey Kore Büyükelçiliği’ni güncel olarak takip edip gerekli evrak ve belgelerinin teminini sizler adına yapmaktadır. Uzman çalışanlarımız siz değerli müşterilerimizle yakından ilgilenip her ihtiyacınızın çözümü için sizlerle bir hareket etmekten memnuniyeti duyar.

Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Kuzey Kore
Kuzey Kore Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kuzey Kore Ticari Vize

Kuzey Kore Ticari Vize, iş, toplantı, fuar, seminer, konferans gibi resmi iş bağlantıları ile Kuzey Kore’ye gidecek olan vatandaşların alması gereken vize türüdür.

Kuzey Kore Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

 • 1-Pasaport:  En az 6 ay geçerliliği vardır.
 • 2- Fotoğraf: Kuzey Kore başvuru işlemlerinde kullanılacak 2 adet biometrik fotoğraf olması gerekiyor. Arka fonu beyaz ve 3.5 cm. x 4.5 cm. boyutlarında olması gerekmektedir.
 • 3-Başvuru Formu: Bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde başvuru formuna doldurulması gerekmektedir. Başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Kuzey Kore vize formu için yazılan bilgiler doğru ve güncel olmalıdır. Long vize Turizm olarak bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • 4- Dilekçe: Kuzey Kore ticari vizesi için Vatandaş’ın bilgileri ve iş yerindeki görevi ve ziyaretinin içeriği yer almaktadır. Seyahat tarihini ve amacını belirten, şirket imza yetkilisi tarafından dilekçe kaşelenip imzalanmalıdır.
 • 5-Davetiye: Kuzey Kore ticari vize başvuru işlemlerinin yapılabilmesi için davetiye zorunlu bir belgedir.
 • 6-Kişisel Evraklar: 4B hizmet dökümü – barkodu ve Seyahat için vatandaşların yazmış olduğu şahsi dilekçe gerekmektedir.
 • 7-Seyahat Evrakları: Seyahat sağlık sigortası, Ulaşım rezervasyonu, Konaklama rezervasyonu
 • 8-Şirket Evrakları: Vergi Levhası Fotokopisi, İmza Sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi Formu, Şirket Banka Hesap Dökümü, Faaliyet Belgesi Fotokopisi
 • 9- Ek Evraklar: Nüfus cüzdanı nüshası ve Tam vukuatlı Nüfus Kağıdı Örneği gerekmektedir.

Kuzey Kore Vize Türleri:

Yapılacak işlem vize türlerine göre ayarlanmaktadır. Aşağıda bazı vize türleri açıklanmıştır.

 • Kuzey Kore Ticari Vize  -İş Veren
 • Kuzey Kore Ticari Vize – Çalışan
 • Kuzey Kore Turistik Vize – Emekli
 • Kuzey Kore Turistik Vize -Çalışan
 • Kuzey Kore Turistik Vize – İşveren
 • Kuzey Kore Turistik Vize – Öğrenci
 • Kuzey Kore Turistik Vize – Aile ziyareti
 • Kuzey Kore Turistik Vize – Memur
 • Kuzey Kore Vizesi – Transit

Kuzey Kore vize tiplerinden bazıları da şu şekildedir:

 • Geçici Basın Vizesi
 • Kısa Süreli İstihdam Vizesi
 • Öğrenci Vizesi
 • Kısa Süreli Ziyaretçi Vizesi
 • Genel Eğitim Vizesi
 • Uzun Vadeli İstihdam Vizesi
Ticari Vize Kuzey Kore
Kuzey Kore Ticari Vize

Kuzey Kore Turistik Vize

Kuzey Kore Turistik Vize başka ülkeden Kore’ye gezmek veya iş amacıyla yapılabilen gezileri kapsamaktadır. Bu konuda en kapsamlı bilgiyi Long Vize Turizm şirketimizden alabilirsiniz. Kuzey Kore vizesi işlemleri için öncelikle vize türünüzü belirlemelisiniz. Eğer vize türünüzü turistik olarak belirlediyseniz evraklarınızı aşağıdaki gibi ayarlamalısınız.

Kuzey Kore Turistik Vize Gerekli Evraklar

 • Pasaport: Seyahatin dönüş tarihi itibaren en az 6 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan pasaport. Eğer var ise eski pasaportlarınız. (Pasaport hamilinin imzası bulunması ve pasaportunuzun yırtık veya yıpranmış olmaması gerekmektedir.)
 • Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz, 3.5 cm. x 4.5 cm. boyutlarında 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • BAŞVURU FORMU: Eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış Kuzey Kore vize başvuru formu. (Tarafımızca hazırlanmaktadır.)
 • Dilekçe: Şirkete tarafından temin edebileceğiniz antetli kağıda, Kuzey Kore Konsolosluğu’na yönelik yazılmış, şirketteki görevinizi ve izin tarihlerinizi gösteren, şirket imza yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış belgeye denir.
 • EĞER GİDECEK KİŞİ ÇALIŞAN-İŞVEREN İŞE ŞİRKET EVRAKLARI:
 • Faaliyet Belgesi fotokopisi (Bağlı olunan Odadan “Ticaret Odası, Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası..vb” / Son 3 ay içinde alınmış olması gerekmektedir.)
 • Vergi Levhası fotokopisi
 • İmza Sirküleri fotokopisi
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Şirket banka hesap dökümleri. (Son 3 aya ait, bankanızdan kaşeli ve imzalı olarak alınmış olmalıdır
 •  Firma ünvanı mutlaka hesap adı kısmında yer almalıdır.)

Kişisel Evraklar:

 • SSK İşe Giriş Bildirgesi. (Kaşeli ve imzalı olarak alınmalıdır.)
 • Son 4 Aylık Maaş Bordrosu. (Kaşeli ve imzalı olarak alınmalıdır.)
 • SSK Prim Dökümü (4A hizmet dökümü – barkodlu)
 • Şahsi banka hesap dökümleri. (Son 3 aya ait, kaşeli, imzalı ve bakiyeli olması gerekmektedir.)
 • Tapu, ruhsat vb (Var ise evrakların fotokopileri yeterlidir.)
 • Seyahat detaylarını belirten şahsi dilekçe.

Seyahat Evrakları:

 • Konaklama rezervasyonu (Otel ya da konaklamanın nerede gerçekleştirileceğini gösteren belgedir. Davetiye mektubu vb. / Talep etmeniz durumunda tarafımızca otel rezervasyonu yapabilmekteyiz.)
 • Ulaşım rezervasyonu (Uçak, Gemi, Feribot,  Otobüs.. Vb / Talep etmeniz durumunda tarafımızca rezervasyon yapabilmekteyiz.)
 • Seyahat Sağlık Sigortası. (Talep etmeniz durumunda tarafımızca 30.000 Euro’ luk seyahat sağlık sigortası yapabilmekteyiz.)
 • Kuzey Kore Turistik Vize İçin İlave Evraklar:
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği. (Anne, baba, kardeş, eş ve çocuk bilgisi yer alacak şekilde alınmalıdır.)
 • Evlilik Cüzdanı.

*Konsolosluk gerekli gördüğünde ek evrak talebinde bulunabilir.

Turistik Vize Kuzey Kore
Kuzey Kore Turistik Vize

Kuzey Kore Vize Başvurusu

Kuzey Kore Vize Başvurusu hakkında bilmek istediğiniz her şeyi yazımızda bulabilirsiniz. Long Vize Turizm şirketi sizler için detayları paylaştı. Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin Kuzey Kore vizesi almak için Kuzey Kore Konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekmektedir. Fakat Diplomatik Pasaport sahipleri için duruma göre, gidiş amacına göre bazı imtiyazlar sağlanabilmektedir.

Kuzey Kore Vizesi almak için ilk başlangıçta randevu alınması şartı vardır. Daha sonra Kuzey Kore vizesi almak isteyen kişi gerekli evrakları Kuzey Kore Konsolosluğu’na teslim etmek zorundadır.

Kuzey Kore Vize Başvuru formunu eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurup diğer evraklarla birlikte acentemize teslim ederseniz onlar sizin adınıza başvuru yapabilir. Bu formun doldurulması konusunda firmamız sizlere gerekli yardımı sunacaktır. Sadece gidip bilgilerinizi kontrol edip imzalamanız yeterlidir.

Kuzey Kore Vize Başvurusu İşlemleri

Kuzey Kore Vize başvuru sürecinizi başlatmak için hemen Kuzey Kore Başvuru Formu bağlantımızdan formu doldurun. Kuzey Kore Vizesi almak için gerekli tüm aşamaları profesyonel danışmanlarımız aracılığı ile evinizden dahi çıkmadan gerçekleştirebilirsiniz. Size yalnızca randevu tarihinizde mülakata katılmak kalır.

Kuzey Kore Vizesi Başvurusu yapmadan önce ilk iş olarak seyahatimizin türüne kararlaştırmanız gerekmektedir. Vize türlerini sayfamızda bulunan Kuzey Kore Vize Türleri listesinden görebilirsiniz. Önce vize türünüzü belirlemelisiniz. Hangi tür vize alacağınızı belirledikten sonra yapmanız gereken ikinci işlem Kuzey Kore Online Vize Başvuru Formu doldurmanız gerekmektedir. Formun okunaklı bir şekilde İngilizce ve Türkçe olarak, tükenmez veya pilot kalem ile doldurulması gerekmektedir. Fakat web sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz

Kuzey Kore Online Vize Başvuru Formunun bilgisayar ortamı üzerinde doldurularak çıktısının alınması tavsiye edilir. Form doldurulup Kuzey Kore Vizesi için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra sıra vize ücreti ödemesine gelir. Daha sonra evraklar Kuzey Kore konsolosluğuna iletilir. Çevrimiçi olarak konsolosluktan randevu alınır. Randevu tarihi geldiğinde vize başvurusu sahibi şahsen konsolosluğuna giderek parmak izi vererek yetkililer tarafından mülakata tabi tutulur. Mülakat aşamasını da başarı ile tamamlandıktan sonra vize başvurusunun sonucunu bekler. Tüm bu işlemlerde acentamızdan gerekli yardımları alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Kuzey Kore
Kuzey Kore Vize Başvurusu

Kuzey Kore Vize Evrakları ve Belgeleri

Kuzey Kore Vize Evrakları Ve Belgeleri vize başvuru sürecinde önemli bir rol üstlenmektedir. Bu bağlamda yapılan bir hata veya eksik bir belge vize başvurusu sürecini olumsuz etkilemektedir. Gerekli evrak belge temininde en kapsamlı sayfadasınız. Kuzey Kore vize başvurunuzun sağlıklı ve sorunsuz yürütülmesini istiyorsanız Kuzey Kore Büyükelçiliği tarafından yetkin kılınmış bir yetkili şirketiyle anlaşmanızda fayda vardır.

Bu bağlamda en doğru adres Long Vize Turizm acentasıdır. Long Vize Turizm şirketi olarak sürecin takibini yapmak ve Kuzey Kore vize evrak ve belgelerini yakından takip edip sizler için temin etmek en başlıca görevlerimiz arasındadır. Her vize veren ülke gibi Kuzey Kore’de vize başvuru işlemleri hususunda oldukça hassas bir ülkedir ve birden fazla prosedür ile seyahat severlerin zor bir sürece girmesine neden olmaktadır. Ama bu süreci en sağlıklı yönetmek adına Long Vize Turizm vize merkezi ile anlaşabilir ve bir yola çıkabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Evrakları ve Belgeleri Hakkında

Kuzey Kore vize evrak ve belgeleri hakkında aradığınız ne varsa sayfamızda mevcuttur. Takip etmeye devam ediniz. Vize başvurusunda ilk yapmanız gereken şey vize başvuru türünüzü seçmektir. Vize başvuru türünüze göre gerekli olan evrak ve belgeler değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlik sadece vize başvuruyu türünü göre değil başvuru sahibin mesleki ve maddi durumuna göre de değişim görüşmektedir.

Hatta Kuzey Kore Büyükelçiliği sizlerden gerek duyduğu takdirde ek belge veya ek süre talebinde bulunma hakkına sahiptir. İşte sürekli takiplik gerektiren ve güncel kalınması amaçlanan bu süreçte bir danışman firmasına Kuzey Kore vize başvurunuzu emanet edebilirsiniz. Bu sayede sizler seyahatinize konsantre olurken geri kalan tüm işleri Long Vize Turizm’e güvenle bırakabilirsiniz. .

Kuzey Kore Vize Evrakları ve Belgeleri Nelerdir

 Kuzey Kore vize evrak ve belgelerin nelerdir sorusuna en güncel ve en kapsamlı bilgi için Long Vize Turizm şirketi ile irtibata geçiniz. Kuzey Kore vize evrak ve belgelerin sıralanışı şu şekildedir:

 • Pasaport
 • Başvuru formu
 • Başvuru dilekçesi
 • Seyahatinize ilişkin belgeler
 • Seyahat sağlık sigortası
 • İki biyometrik fotoğrafınız
 • Kişisel evraklarınız
Belgeleri Ve Evrakları Vize Kuzey Kore
Kuzey Kore Vize Evrakları Ve Belgeleri

Kuzey Kore Vize Formu

Kuzey Kore Vize Formu ile ilgili merak edilen tüm ayrıntıları Long Vize Turizm şirketi olarak sizler için hazırladık.

Doğu Asya’da Kore Yarımadası içerisinde olan, Kuzey Kore’ye seyahat etmek için imkanlar baya zordur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport tipi fark etmeksizin Kuzey Kore vizesine ihtiyaçları vardır.

Kuzey Kore Vize Formu Nasıl Alınır?

Kuzey Kore Vize Formu başvurusu yapmadan önce ilk iş olarak seyahatimizin türüne karar vermeniz gerekmektedir. Sayfamızdan vize türlerini görebilirsiniz. Hangi tür vize alacağınızı belirledikten sonra yapmanız gereken ikinci aşama Online Vize Başvuru Formunu doldurmanızdır. Formun okunaklı bir şekilde İngilizce ve Türkçe yazılı olarak, tükenmez ya da pilot kalem ile doldurulması gerekmektedir. Fakat web sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz vize başvuru formunun bilgisayar ortamı üzerinde doldurularak çıktısının almanız mümkündür.

Form doldurulup Kuzey Kore Vizesi için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra vize ücreti ödemesi yapılır. Daha sonra belgeler Kuzey Kore konsolosluğuna iletilir. Online olarak konsolosluktan randevu alınması gerekir. Randevu zamanı geldiğinde vize başvurusu sahibi şahsen konsolosluğuna giderek parmak izi verir ve yetkililer ile mülakat yapar. Mülakat aşamasını da tamamlandıktan sonra vize başvurusu tamamlanmış olur.

Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin Kuzey Kore vizesi almak için Kuzey Kore Konsolosluğuna başvuru yapılması şarttır. Vize başvuru sürecinizi başlatmak için sayfamızdan Kuzey Kore Başvuru Formunu tıklayarak formu doldurabilirsiniz. Kuzey Kore Vizesi almak için gerekli tüm aşamaları danışmanlarımız aracılığı ile evinizde otururken yapabilirsiniz. Size sadece randevu tarihinizde mülakata katılmak kalır.

Kuzey Kore Vize Formu için İstenilen Belgeler

 • Kişisel Detaylar
 • Vize verme onayı detayları
 • Pasaport Bilgileri
 • İletişim Bilgileri
 • Evlilik Durum Detayları
 • Eğitim
 • Mesleki Durum
 • Davet Eden Kişi ya da Kurum
 • Ziyaretin Amacı
 • Masrafları Karşılayacak Tarafın Detayları
 • Formu Doldururken Yardım Alma Durumunuz
 • Taahhütname

Kuzey Kore Vize Formu için Uyarılar

1. Herhangi bir alanı tamamlamak için fazladan yere ihtiyacınız olursa, ayrı bir kâğıda yazabilir ya da başvurunuzu destekleyebilecek ilgili belgeleri ekleyebilirsiniz.

2. Vize onaylandıktan sonra kaybolmuş ya da hasar görmüş pasaport yerine yeni pasaport aldığınızda, değiştirilen pasaport bilgilerinizi ilgili vize ofisine bildirmeniz gerekmektedir.

3. Vize size ait olasına rağmen sınır kapısında ülkeye girmenizde bir sakınca bulunursa, Kore Cumhuriyeti’ne girişiniz engellenebilir.

4. Göç Yasasının 9’uncumaddesinin 1. Paragrafına göre, C tipi vize sahiplerinin, Kore’ye girdikten sonra ikâmetgah durumlarını değiştirmeleri mümkün olmayacaktır.

Vize Formu Kuzey Kore
Kuzey Kore Vize Formu

Kuzey Kore Vize İşlemleri

Kuzey Kore Vize İşlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için sayfamızı takipte kalabilirsiniz. Kuzey Kore, Doğu Asya’da Kore Yarımadasında bulunan bir devlettir. Ülkenin kuzeyinde Rusya- Çin, güneyinde Kore Cumhuriyeti, doğusunda Japon Denizi ve batısında ise Sarı Deniz ile çevrilidir.  Başkenti Pyongyang olan ülke işçi partisi tarafından yönetildiği için ideolojisi sosyalizmdir. Kuzey Kore’ye vize alabilmek için pasaport tipi ayrımı yapmaksızın herkes pasaport almak zorundadır. Sadece diplomatik pasaporta sahip olan kişiler için belli bazı imtiyazları verilmektedir.

Kuzey Kore vize işlemleri için önce sizden istenmiş olan evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamış olmanız ve sonrasında Kuzey Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğuna vize başvurusunda bulunmalısınız. Online şekilde yapılan bu başvuruyu doldururken çok dikkatli olunmalıdır. Aksi takdirde işlemlerinizin yanlış bir şekilde yürümesine sebep olabilirsiniz. Bu başvuru formunu doldurduğunuz esnada randevu talebinizi e-mail olarak konsolosluğa gönderin. Randevu için verilmiş olan tarihte vize görüşmesi için Kore Büyükelçiliğinde bulunmalısınız.

Kuzey Kore Vize İşlemleri İçin Gereken Belgeler

Kuzey Kore için gereken belgeler esasında hangi amaç için gittiğinizle doğru orantılıdır. Sizlere genel olarak istenen belgeler hakkında bilgi verelim.

 • Kuzey Kore Ticari Vize İşlemleri için Gereken Belgeler:
 • . Başvuru Formu
 • . En az 6 ay geçerli Pasaport
 • . Son 3 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf
 • .  Firma Davetiyesi
 • . Otel rezervasyonu
 • . Uçak rezervasyonu
 • . Son 6 aylık maaş bordrosu
 • . Kimlik ve kimlik fotokopisi

Kuzey Kore İşlemleri Ne Zaman Sonuçlanır?

Kuzey Kore için işlemlerin sonuçlanması ortalama 5(beş) iş günü içerisindedir. Evraklarınızın eksik olmaması halinde veya konsoloslukta yoğunluk olmaması halinde bu süre uzamamaktadır. Herhangi bir gecikme veya seyahat planlarınızın bozulmaması için bir hafta öncesinden başvuru yapmanız, sorun çıkması halinde telafiyi mümkün kılar. Bu yüzden eksiksiz evrak vermeniz işlemleri hızlandırır.

Kuzey Kore Vizesi İçin Nereye Müracaat Etmeliyz?

Kuzey Kore vizesi için müracaat edeceğiniz yer, Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’dur. Tabii Türkiye’nin her ilinden başvuruda bulunabilirsiniz. Özellikle Long Vize Turizm sizler için bu imkânı sağlamaktadır. Sizler adına vize başvurusunda bulunup bu sürecin takibini yaparak, işlem sonucunda vizenizi sizlere postalamaktayız.

Vize İşlemleri Kuzey Kore
Kuzey Kore Vize İşlemleri

Kuzey Kore Vize Randevusu

Kuzey Kore Vize Randevusu alabilmek için öncelikle vize evraklarınızın tamamlanmış olması gerekmektedir. Sonra ise Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğuna online olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Hatta başvurularınızı kolay bir şekilde yapabilmek için bizler Long Vize Turizm olarak sizler adına süreci takip ediyoruz. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin güncel olması işlerinizin daha hızlı bir şekilde ilerlemesi demektir.

Başvuru formunu doldururken dikkatli bir şekilde doldurmalısınız. Aksi halde sürecinizin yanlış şekilde ilerlemesine sebep olabilirsiniz. Başvuru formunuzu doldurduktan sonra sizlere randevu bilgisi olarak e-posta gelmektedir. Size verilmiş olan randevu tarih ve saatinde orada bulunmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra Kuzey Kore’ye gidiş sebebinizin net bir şekilde belirtilmiş olması da gereklidir. Aksi durumlarda vize başvurularınız ret yanıtı alabilir.

Kuzey Kore Vize Randevusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kuzey Kore vizesinin sonuçlanması, ortalama 7 (yedi) iş günüdür. Tabi herhangi bir aksilikle karşılaşmamak adına vize başvurunuzu en az 1(bir) ay öncesinden yapmanız gereklidir. Eksik evraklarınız varsa veya Konsolosluktaki yoğunluğa göre bu süre uzayabilir. En önemlisi evraklarınızın tamamlandıktan sonra başvuruda bulunmanızdır. Diğer bir durumda planlarınız alt üst olurken maddi kayıplara da sebebiyet verilmiş olunur.

Kuzey Kore Vize Ücretleri Nelerdir?

Kuzey Kore vize ücretleri, hangi türde vize almış olduğunuzla doğrudan ilgilidir. Bu şekilde bir ücretlendirmeye tabi tutulur. Her yıl fiyatlarda güncelleme yapıldığı için, bu konuda sizlere Long Vize Turizm olarak fiyat bilgilendirmesi yapabilmekteyiz.

Kuzey Kore İçin Vize Başvurusunda Eksik Evrak Varsa Ne Olur?

Kuzey Kore vizesi başvurusunda eksik evrak varsa, konsolosluklar tarafından sizden evrak da istenebilir veya vize başvurunuz ret olabilir. Peki hangi durumlarda sorun çıkabilir bir bakalım; Seyahat amacınızın kanıtlanmaması durumunda, sahte veya eksik evrak verilmesinde, onaylı pasaport vermediğinizde, aynı ülke için sınır dışı kararınızın bulunması gibi durumlarda vize başvurunuzun geri çevrilmesi mümkündür.

Yapmış olduğunuz otel ve uçak rezervasyonlarınızın iptaline bunun sonucunda da maddi olarak kayıplara da sebebiyet vermektedir. Buna mahal vermemek adına evraklarınızı başvuru yapmadan önce eksiksiz şekilde tamamlayıp daha sonra formu doldurmanız sağlıklı olacaktır.

Vize Randevusu Kuzey Kore
Kuzey Kore Vize Randevusu

Kuzey Kore Vize Ücreti

Kuzey Kore Vize Ücreti hakkındaki detaylı bilgileri yazımızdan edinebilirsiniz. Kuzey Kore vize ücretinizin diğer evraklarınızla beraber yatırılması zorunludur. Yatırılma işlemi gerçekleşmediğinde Kuzey Kore vizesi başvurunuz iptal olur. Kuzey Kore vize ücretleri için en güncel bilgileri ise acentemiz Long Vize Turizm’den elde edebilirsiniz. Kuzey Kore vizesi alacaklar vizenin türünü ve zaman aralığını belirledikten sonra ücretle ilgili net bilgiye bizlerden ulaşabilir.

Kuzey Kore Vize Ücreti Türleri

 • Kuzey Kore vizesi için bazı vize türlerini sizlerle paylaştık. Bunlardan birini seçmeniz durumunda vizenizin ücreti belirlenebilir.
 • Kuzey Kore ticari vizesi
 • Kuzey Kore turistik vizesi
 • Kuzey Kore aile-arkadaş vizesi
 • Kuzey Kore Konferans vizesi

Bunlar dışında başka vize türleri de bulunmaktadır. Vizenizin ne kadar süre aralığını kapsadığı da önemlidir. Uzun bir süre Kuzey Kore’de kalacaksanız vizenizin ücreti de buna göre artacaktır.

Kuzey Kore Vizesinin Sonuçlanma Süresi

Kuzey Kore vizesi başvurunuzun sonuçlanması Kuzey Kore Konsolosluğu’nun yoğunluk durumuna ve tatil günlerine göre değişmektedir. Bu yüzden sonuç süresi hesaplanırken tatil günlerinin ayrıntılı hesap edilmesi gerekmektedir. Bu konudaki en güncel bilgileri acentamızdan elde edebilirsiniz. Bu süreç kesin olarak bilinmemekle beraber ortalama olarak 1 aylık bir süreyi kapsar.

Kuzey Kore Vizesi Hakkındaki Detaylar

Kuzey Kore’ye seyahat için toplam ödeyeceğiniz miktarı en net şekilde Long Vize Turizm aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Seyahat sırasında yapacağınız işlemler (sağlık sigortası, hizmet bedelleri, biyometrik işlem bedelleri) tamamen size aittir ve vize ücretlendirmesine dahil değildir.

Kuzey Kore vizesi için evrak ve belgeleriniz kesin, tam ve eksiksiz bir şekilde sunulmalıdır. Evrak eksikliği vizenizin ret yanıtı almasına yol açar. Evraklarınızdaki bilgilerin yanlış doldurulması da yine ret yanıtı alacağınız diğer durumlardandır.

Kuzey Kore evraklarının dili İngilizce olmalıdır. İngilizce bilmeyenler için Long Vize Turizm gerekli desteği sağlayacaktır. Kuzey Kore vizesi zor alınan vizelerden biridir. Ülkenin neredeyse hepsi kuzey Koreli vatandaşlardan oluşur ve dışarıdan gelecek kişiler son derece hassas bir süreçten geçer. Firmamıza başvurursanız hem büyük bir yükten kurtulursunuz hem de zaman ve para tasarrufu sağlamış olursunuz.

Vize Ücreti Kuzey Kore
Kuzey Kore Vize Ücreti

Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Örneği

Kuzey Kore Vizesi dilekçe Örneği önemli bir belge olmakla beraber Kuzey Kore vizesi almak isteyenler için zorunludur. Yani vizenizin olumlu sonuçlanması için dilekçe örneğinin uygun şekilde doldurulup Kuzey Kore Konsolosluğuna teslim edilmesi gerekmektedir. Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Örneğinde yazdığınız bilgilerin Kuzey Kore vize formunda yazdıklarınızla örtüşmesi gerekmektedir. Kuzey Kore evraklarınızın İngilizce olarak hazırlanması da büyük önem arz etmektedir. Bu anlamda sizlere en profesyonel çalışmayı sunarak yardımcı olacak acenteniz Long Vize Turizm’dir.

Kuzey Kore Dilekçenizde Yazmanız Gerekenler

Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Örneği seyahatinizdeki masrafları üstleneceğinize dair bilgileri mutlaka belirtmeniz gerekmektedir. Kuzey Kore seyahatinizin türü ve kaç gün süreceği, geri döneceğiniz tarihler mutlaka dilekçede belirtilmelidir. Kuzey Kore vizesi alınması en zor vizedir ve sadece Çin’den girişleri kabul etmektedir. Ülke dünyada gizemini en üst düzeyde tutmaktadır. Bu açıdan vize evrak ve belgelerinde de oldukça titiz davranılmaktadır.

Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Örneği Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuzey Kore vizesi için doldurmanız gereken dilekçe için çok dikkatli olmalısınız. Dilekçenize başlarken Kuzey Kore Konsolosluğu’na diyerek başlamalısınız. Daha sonra sol üste tarih, sol alt bölüme de isim-soyisim imza gibi bilgilerin verilmesi gerekir. Bu kısımda atacağınız imzanız her yerde kullandığınız stabil imzanız olmalıdır.

Ev adresi ve telefon bilgilerinizin de dilekçeye eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Tüm bu zor ve karmaşık işlerle tek başına uğraşmak yerine sizler için profesyonel bir acenta olan Long Vize Turizm’i öneriyoruz. Firmamız süreci sizin adınıza yönetir ve vizenizin olumlu olma şansını arttırır. Konsolosluklar, randevular derken zamanınızın boşa gitmesini önlemek istiyorsanız acentamıza başvurarak işlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Sonucu Kaç Günde Çıkar?

Bu sorunun cevabına tam net bir gün veremesek de ortalama olarak bir ayı bulur diyebiliriz. Çünkü vizenizin sonuçlanmasında Kuzey Kore Konsolosluğu’ndaki yoğunluk ve tatil günleri hesaba katılır. Bunun yanında evraklarınız ayrıntılı incelenir ve gerekirse ek evrak istenir. Vizeniz ret yanıtı alırsa siciliniz bundan oldukça olumsuz etkilenir. Bu yüzden mutlaka yetkili bir acenta olan Long Vize Turizm’e başvurmanızı tavsiye ederiz. Kuzey Kore’ye zamanında ulaşmak için de 1 ay öncesinden işlemlerinize başlamanızı tavsiye ederiz.

Dilekçe Vizesi Örneği Kuzey Kore
Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Örneği

Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusunun cevabını Long Vize Turizm sizler için yazdı. Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar, evrakların değerlendirme süresine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hatta bazı durumlarda konsolosluk görevlileri ek süreye ihtiyaç duyduklarını söyleyebilirler. Bu durum vizenin açıklanma süresine etkileyebilir. Sürecin uzaması durumunda veya evraklarda mühim olanların eksik olması halinde vize ret cevabı ile karşılaşabilir. İlaveten konsolosluk ihtiyaç duyması halinde ek evrak talebinde bulunabilir.

Evrakların tam, doğru ve eksiksiz olarak teslim edilip vize işlemleri sırasında herhangi özel bir durum olmayarak vize işlem sonucunun pozitif olması halinde Kuzey Kore Vize için çıkış süresi ortalama 7 iş günüdür. Bundan dolayı seyahat planlamanızı yaparken en az 1 ay öncesinde Kuzey Kore Vize başvurunuzu yapmış olmanız önerilmektedir. Evrakların eksik olması veya vize işlemleri esnasında Kuzey Kore Konsolosluğunun yoğun olması veya ek evrak istemesi gibi şahsi durumların olması halinde vize işlemlerinin sonuçlanma süresi uzayabilir.

Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar Ve Red Nedenleri Nelerdir?

Kuzey Kore vizesi başvuruları bazen ret ile sonuçlanabilmektedir. Konsolosluk tarafından talep edilen şartların tam olarak sağlanmaması buna sebep olmaktadır. Vize başvuruları için talep edilen şartlar yapılmadığında, Kuzey Kore Vize başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

Kuzey Kore vizesi başvurularında;

 • Seyahat amacının kanıtlanmaması,
 • Geçersiz veya eksik evrak ibraz edilmesi,
 • Geçerli pasaporta veya tasdikli seyahat belgesine sahip olunmaması,
 • Gidilmek istenen ülke için daha önceden sınır dışı kararının bulunması, Vize başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması,
 • Seyahat bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması gibi durumlarda vize başvurusu,  Vize reddi ile sonuçlanabilmektedir
 • Öncelikle size verilen vize ret mektubunu çok dikkatli incelemelisiniz. Çoğu zaman vize red nedeni açık olarak bu mektuba yazılmaktadır. Eğer vize görevlisinin Kuzey Kore vize başvurunuzu reddetme nedenlerinin yanlış veya eksik olduğunu düşünürseniz Long Vize Turizm’den profesyonel bir yardım alarak yeni bir başvuru yapabilirsiniz.
 • Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına dikkat edilmesi önerilir. Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz gerekmektedir.
 • Bütün şartlar sağlanmış olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini yazılı-sözlü açıklayabilirler veya açıklamama hakları da bulunmaktadır.
Vizesi Kaç Günde Çıkar Kuzey Kore
Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar

Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır sorusuna en uygun cevabı sayfamız aracılığıyla bulabilirsiniz. Kuzey Kore’nin resmi adı Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’dir. Kuzey Kore, Uzakdoğu Asya’da yer alan ve Kore Yarımadası’nı Güney Kore ile birlikte paylaşan bir ülkedir. Dünyanın hakkında en az bilgiye sahip olduğu bu ülke, bilinmezliğin bir devlet politikası olarak uygulanmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda Kuzey Kore vizesi nasıl alınır, dünyanın girmesi en zor ülkesidir. Bu nedenle de Kuzey Kore’ye yapılacak olan seyahatlerde sadece devletin izin verdiği tur şirketleri aracılığıyla yapılabilmektedir.

Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır Hakkında Bilgiler

Kuzey Kore’ye seyahat etmek isteyen Hususi (Yeşil) pasaport, Diplomatik (Siyah) pasaport, Hizmet (Gri) pasaportu ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaportlarından herhangi birine sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamının bu ülkeye giriş yapmadan önce vize almaları gerekmektedir. Oldukça katı bir vize politikasına sahip olan Kuzey Kore’ye Çin üzerinden ve devletin izin verip güvenini kazanan tur şirketleri aracılığıyla giriş yapılabilmektedir. Çin üzerinden giriş yapılabilen bir ülke olan Kuzey Kore’de ülkeye giriş esnasında ve giriş sonrasında devlet yetkililerinin incelemelerine ve yoğun sorgularına maruz kalınmaktadır.

Kuzey Kore Vizesi Almak İçin Yapılacaklar

Kuzey Kore vize başvurusu yapmadan önce ilk aşama olarak seyahat amacı belirleyip bu amaca uygun vize türüne karar verilmelidir. Hangi tür vize alınacağını belirledikten sonra yapılması gereken ikinci aşama online vize başvuru formu doldurmak olacaktır.

Form doldurulup Kuzey Kore vizesi için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra vize ücreti ödenmelidir. Ardından evraklar Kuzey Kore Konsolosluğu’na iletilmelidir. Daha sonra online olarak konsolosluktan randevu alınmalıdır. Randevu günü ve saati geldiğinde vize başvurusu sahibi şahsen Kuzey Kore Konsolosluğu’na giderek parmak izi vermeli ve yetkililer tarafından yapılacak olan mülakata katılmalıdır. Mülakat aşaması da tamamlandıktan sonra vize başvurusunun sonuç aşamasına geçilecektir.

Kuzey Kore Vizesini Alabilmek İçin Kaç Gün Beklemek Gerekir?

Bu süre, evrakların değerlendirilme süresine göre değişiklik göstermektedir. Evrakların eksiksiz ve doğru olarak teslim edilip vize işlemleri sırasında herhangi bir özel durum olmadığı takdirde işlem sonucunun olumlu olması halinde Kuzey Kore vizesi için çıkış süresi 7 iş günüdür. Bu nedenle seyahat planlaması yaparken herhangi bir kötü sürprizle karşılaşmamak için en az bir ay öncesinden başvuru yapılmalıdır.

Vizesi Nasıl Alınır Kuzey Kore
Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır

Kuzey Kore’nin Vize İstemediği Ülkeler

Aşağıdaki ülkelerin vatandaşlarına verilen diplomatik veya hizmet pasaportu sahipleri için vizesiz Kuzey Kore’yi ziyaret edebilirler;

ArnavutlukKaradağ
BelarusMyanmar
BulgaristanRusya
ÇinSırbistan
KübaSingapur
Endonezyaİsviçre
İranSuriye
KırgızistanTacikistan
LaosUkrayna
LetonyaVietnam
MoğolistanZimbabve
Kuzey Kore’nin Vize İstemediği Ülkeler

Kuzey Kore Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus25,55 milyon (2018)
Para BirimiKore Halkın wonu (₩) (KPW)
Resmi DiliKorece
DiniAteist – Budizm
Telefon Kodu+850
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriDana kaburga çorbası – Çançiçeği – Chapch’ae – Çin lahanası yahnisi – Jokbal 
Gezilecek YerlerTomb of King Kongmin – Özgürlük Anıtı – Juche Kulesi – Sonjuk Köprüsü
BaşkentPyongyang
ŞehirleriPyongyang – Kimchaek – Hoeryong – Chongju – Anju – Songrim – Tanchon
Yüz Ölçümü120.540 km2
Zaman DilimiUTC+9 (Pyongyang Zamanı)
İnternet Alan Adı.kp
KurucusuKim İl-sung
BaşkanıKim Jong-un
Asgari Ücret1800 Dolar
İklimiMuson
Asker Sayısı9.495.000
Komşu ÜlkeleriRusya – Çin – Japonya Denizi – Sarı Deniz
Kuruluş Tarihi9 Eylül 1948
Kuzey Kore Hakkında Genel Bilgiler
Kuzey Kore
Kuzey Kore
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

Kuzey Kore, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Kuzey Kore Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Kuzey Kore Konsolosluğundan öncelikli olarak Vize Randevusu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Kuzey Kore Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Kuzey Kore Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Kuzey Kore Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Kuzey Kore Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Kuzey Kore Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Kuzey Kore Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kuzey Kore Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Kuzey Kore Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Kuzey Kore vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar ve Sonuçlanır?

Kuzey Kore vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Kuzey Kore Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Kuzey Kore vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Kuzey Kore Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kuzey Kore Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Kuzey Kore Vize Randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Kuzey Kore, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Kuzey Kore Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedür dür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Kuzey Kore seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Kuzey Kore seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Kuzey Kore’ye giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilir ve Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır öğrenebilirsiniz.

Kuzey Kore Büyükelçiliği Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Kuzey Kore ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecekler için vize başvurusu Büyükelçilikten yapılmamaktadır. Kuzey Kore Vize İşlemleri ile ilgilenen merci Kuzey Kore Konsolosluğu dur. Vize başvuruları konsolosluk üzerinden gerçekleştirilirken, Büyükelçilik Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi işlemlerini yürütmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize işlemleri ve vize başvurusu hakkında detaylı bilgi alarak vize başvurunuzu güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Kuzey Kore Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Yapılıyor Mu?

Kuzey Kore Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kore ülkesi arasındaki diplomasi ile ilgili konularda ilgilenir. Kuzey Kore Vize Başvurusu, ülkemizden seyahat edecek vatandaşlar için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kuzey Kore Vize başvuru işlemleri ile Büyükelçilik herhangi şekilde ilgilenmemektedir. Kuzey Kore vize işlemleri ile ilgili prosedürleri ve gerekli evrak listeleri ile ilgili bilgi almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Kuzey Kore Büyükelçiliği Vize Randevusu Alınır Mı?

Kuzey Kore seyahatleri için vize başvuruları konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup vize işlemleri ile de yine konsolosluk ilgilenmektedir. Bu nedenle vize işlemlerinin ilk adımı olan vize randevusu da Kuzey Kore konsolosluğundan alınmaktadır. Kuzey Kore Vize Randevusu almak ve vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için profesyonel bir hizmet almanız vize işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizin adınıza vize randevunuzu alarak vize işlemlerinizi gerçekleştirir.

Kuzey Kore Vize Ücreti Büyükelçiliğe Mi Ödenir?

Kuzey Kore Vizesi almak için vize başvurularında ödenecek olan Kuzey Kore Vize Ücretleri Büyükelçilik tarafından alınmamaktadır. Vize işlemleri ile Büyükelçilik herhangi şekilde sorumlu olmamakta, vize başvuruları ve vize ile ilgili işlemlerde konsolosluk görevli olmaktadır. Bu durumdan ötürü vize ücreti Büyükelçilik tarafından kabul edilmemektedir. Vize ücretleri başvuru öncesinde bankaya yatırılarak, işlem dekontu vize evrakları ile birlikte konsolosluğa sunulur. Güncel Kuzey Kore vize ücretleri için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilir ve Kuzey Kore vize işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kuzey Kore Büyükelçiliği Vize Sonucu İçin İtiraz Edilir Mi?

Kuzey Kore vize başvuruları Kuzey Kore Büyükelçiliği üzerinden kabul edilmemektedir. Kuzey Kore vize başvuruları konsolosluk tarafından kabul edilerek, vize işlemleri bu merci üzerinden devam ettirilmektedir. Kuzey Kore vize başvuru sonucunun olumsuz gelmesi yani red almanız durumunda vize sonucuna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu itirazı vize başvurusunun gerçekleştirildiği konsolosluğa yapılması gerekmektedir. Kuzey Kore Vize İtiraz Dilekçesi için detaylı bilgi almak adına firmamız Long Vize Turizmden profesyonel ve kaliteli bir hizmet alabilir ve Kuzey Kore vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kuzey Kore Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Kuzey Kore Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecek olan kişilerin vize işlemlerini kabul eden mercidir. Kuzey Kore Vize Başvuru işlemleri ile ilgili prosedürler Kuzey Kore Konsolosluğu vize bölümü üzerinden gerçekleştirilir. Kuzey Kore Konsolosluğu vize bölümü vize randevusu vererek, vize işlemleri ile vize başvuru evraklarını kabul etme ve vize başvurularını sonuçlandırma işlemlerinden sorumludur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuruları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve başvurularınızı güven içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Kuzey Kore Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kuzey Kore seyahatlerinden önce alması gerekli olan Kuzey Kore vizesi için, vize başvuruları Kuzey Kore Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Kuzey Kore Konsolosluğundan vize başvurusu gerçekleştirebilmek için ilk olarak konsolosluktan vize randevusu oluşturmanız gereklidir. Kuzey Kore Vize Randevunuzun alınmasının ardından vize başvurunuzu Kuzey Kore Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kuzey Kore vize başvurularında profesyonel bir destek almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Kuzey Kore seyahatlerinden önce vize almaları zorunlu bir işlem olmak ile birlikte vize başvuruları için bazı yerine getirilmesi gereken prosedürler mevcuttur. Kuzey Kore Vizesi almak için Kuzey Kore Konsolosluğunun belirlemiş olduğu belli bir vize harç bedeli vardır. Bu vize harç bedelleri her başvuru sahibi tarafından ödenmek zorunda olup, vize ücretleri farklı durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel Kuzey Kore vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Kuzey Kore Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ülkemiz vatandaşlarından Kuzey Kore’ ye seyahat planlayanların vize başvuru işlemi yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde Kuzey Kore Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Kuzey Kore Konsolosluğu vize işlemlerinde yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için Kuzey Kore Vize İşlemleri randevu usulüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Vize randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kuzey Kore vize randevusu oluşturmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Konsolosluğuna Vize Sonucu İçin İtiraz Edilebilir Mi?

Kuzey Kore Vize İşlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuru evrakları konsolosluk tarafından kabul edilir. Konsolosluk vize evraklarını değerlendirerek vize başvurusunu sonuçlandırmaktadır. Kuzey Kore Vize başvurunuzun olumsuz yani red alması gibi durumlarda vize sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu işlem için Kuzey Kore vize itiraz dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir ve itiraz dilekçeniz yine konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilir ve Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır öğrenebilirsiniz.

Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine Başvuru yapacak vize başvuru sahiplerinin öncelikli olarak Kuzey Kore’den gelen davetiyeye istinaden Kuzey Kore Konsolosluğundan Vize randevusu oluşturmalıdır. Başvuru sahibi kişisel evrakları ve gelen davetiye ile birlikte randevu günü başvurunuzu gerçekleştirebilir. Ziyaret vizesi için alacağınız vize davetiyesi Kuzey Kore de yaşayan ve oturumu olan aile üyeniz veya akrabanız ya da arkadaşınız tarafından gönderilmelidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız vize işlemlerinde sizlere en iyi vize desteğini vermeye firma olarak hazırız. Profesyonel ve kaliteli bir hizmet almak için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde Davetiye Olmak Zorunda Mı?

Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurunuz için Kuzey Kore da yaşayan ve oturumu bulunan aile üyesi veya arkadaşınızın bulunması gereklidir. Kuzey Kore Konsolosluğunu, vize başvurusunda Aile üyesi, akraba veya arkadaşınızı ziyarete gideceğinizi beyan etmeniz ve bu durumu kanıtlamanız için davetiye almanız gereklidir. Bu koşulun sağlanması ile ziyaret vizesi başvuru yapabilmektesiniz. Ziyaret vizesi için diğer gerekli Kuzey Kore Vize Evrakları Ve Belgelerinin doğru ve eksiksiz tamamlanması vize başvuru sonucunun olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Kuzey Kore ye yapacağınız Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusu için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilir ve Kuzey Kore vizesi nasıl alınır öğrenebilirsiniz.

Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyaretinde Davetiyesini Kimler Gönderebilir?

Kuzey Kore’ye yapacağınız ziyaret amaçlı seyahatleriniz için almanız gereken ziyaret vizesinin başvurusunda kullanacağınız davetiye Kuzey Kore’ de yaşayan ve oturumu olan aile üyeleri, akrabalar veya arkadaşlar tarafından gönderilebilir. Bu davetiyeler sadece ziyaret vizesi başvurusunda kullanılabilmekte olup bu davetiye ile Kuzey Kore Ticari Vize veya Kuzey Kore Çalışma Vizesi gibi vize başvurularında kullanılamaz. Davetiye mektubunu gönderen kişilerin davetiyeyi bulunduğu ülkede konsolosluğa onaylatılmalı dır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinize dair detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle iletişime geçebilir ve Kuzey Kore vizesi kaç günde çıkar öğrenebilirsiniz.

Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Kuzey Kore aile arkadaş ziyareti vizesi için ülkemiz vatandaşlarından herhangi pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Vize başvuru işlemleri için konsolosluktan alacağınız vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk adımı olmaktadır. Kuzey Kore Vize Randevu tarihinize kadar gerekli evraklarınızın hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra Kuzey Kore vize başvurunuzun sonuçlanması süreci başlar. Kuzey Kore vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilmekte olup vize süreniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Başvuru işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet vermektedir.

Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Kuzey Kore ülkesi konsolosluğundan alacağınız Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi ile Kuzey Kore de yaşayan aile üyeniz, akrabanız veya arkadaşınızı ziyarete gidebilirsiniz. Ancak alacağınız Kuzey Kore vize ile bu ülkeden başka bir ülkeye herhangi bir amaçla geçiş yapmanız mümkün değildir. Aynı zamanda bu ülkeye yapacağınız ticari veya turistik amaçlı seyahatleriniz için de ziyaret vizesi kullanmaz uygun olmamaktadır. Tabi ki ziyaret amaçlı seyahatleriniz için de Kuzey Kore Turistik Vize veya Kuzey Kore Ticari Vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize işlemlerinizde profesyonel bir hizmet alarak başvurunuzu gerçekleştirebilir ve Kuzey Kore Vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kuzey Kore Ticari Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Kuzey Kore Ticari Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken durumlar Kuzey Kore’den gelecek olan davetiyedir. Kuzey Kore’den gelen davetiye ye oradan bir firmayla iş yapacağınızı yazması gerekmektedir ya da orada bulunan fuardan fuar giriş bileti olması gerekmektedir. Gelen davetiye ile birlikte Kuzey Kore Konsolosluğundan Vize Randevusu oluşturulup Ticari Vizeye başvuru yapılır. Bunun yanı sıra vize başvurusunda bazı iş yeri evraklarının da hazırlanarak konsolosluğa sunulması gereklidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız Ticari Vize Başvurusunda Kuzey Kore Konsolosluğundan Vize Randevusu alabilirsiniz.

Kuzey Kore Ticari Vize Nasıl Alınır?

Kuzey Kore Ticari Vizesi Kuzey Kore Ülkesinde bir ticaret ya da bir fuar üzerine verilen bir vize türüdür. Kuzey Kore Ticari Vizesi alırken en önemli hususlardan birisi Kuzey Kore Hükumetinden gelen ticari bir davetiye ya da bir fuar davetiyesidir. Bu davetiye şahsınıza veya iş yerinizin adına olabilir. Ticari vize başvurusu Kuzey Kore Turistik Vize başvurularına göre daha farklı evraklar içermektedir. Bu evraklar seyahat amacı ve çalışma durumunuza göre farklılıklar göstermektedir. Ticari vize için gerekli evraklar listesine Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi Kuzey Kore Ticari Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilmektedir.

Kuzey Kore Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Kuzey Kore Ticari Vize Başvurusu yaparken davetiye olması şarttır. Davetiye olmaması durumunda vize başvurunuzun türü Ticari Vize İşlemlerine girmemektedir. Kuzey Kore dan gelen davetiyede sizlerin orada ne tür bir iş yapacağınız kaç gün kalmanız gerektiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Davetiye içeriğinin doğru olması yapılacak vize başvurusu açısından önem arz etmektedir. Bu açıdan vize başvuru işlemleriniz için profesyonel bir hizmet almanız faydalı olacaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İle Kuzey Kore Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilir sizler için gerekli olan evrak listesini alabilirsiniz.

Kuzey Kore Ticari Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Kuzey Kore Ticari Vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bütün pasaport sahiplerinin ticari amaçlı seyahatleri için yapılması gereklidir. Belgelenebilecek herhangi bir ticari amaçlı seyahat için pasaport ve diğer gerekli Kuzey Kore Vize Evrak ve Belgelerine sahip kişiler Kuzey Kore’ye Ticari Vize başvurusunda bulunabilirler. Ticari Vize başvurunuz için seyahat amacınızın ticari olarak belgelenebilir olması yani Kuzey Kore’dan gelecek olan bir Ticari davetiye veya fuar bileti gibi evraklar gereklidir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize işlemleriniz sizin adınıza en güvenli ve profesyonel şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kuzey Kore Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Kuzey Kore Ticari Vizesi için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, diğer vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Bunun yanı sıra başvuru yapacağınız ticari vize, kendi içinde de kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ve yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Kuzey Kore ülkesine seyahatiniz için yapacağınız ticari vize başvurusunda gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Kuzey Kore Vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Turistik Vize Nasıl Alınır?

Kuzey Kore Turistik Vize Başvuru sahipleri öncelikli olarak Kuzey Kore Konsolosluğundan Vize Randevusu oluşturması gerekmektedir. Oluşturulan Vize randevusuna istinaden Kuzey Kore Konsolosluğunun istemiş olduğu evraklar hazırlanır. Bu Evrakların içinde en önemlisi vize talep dilekçesidir. Yazılan dilekçe örneğinde neden turistik gitmek istediğinizi Kuzey Kore gittiğinizde ne yapacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Vize talep dilekçesinin doğru hazırlanması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ihtimali arttırmaktadır. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Kuzey Kore Vize Başvuru İşlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kuzey Kore Turistik Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kuzey Kore Turistik Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi seyahatinin turistik olduğunu Kuzey Kore Konsolosluğu vize memuruna inandırmanız gerekmektedir. Kuzey Kore Konsolosluğuna vereceğiniz evrakların içinde en önemlisi opsiyonlu otel uçak biletleriniz olmasıdır. Kuzey Kore Vize Başvuru işlemleriniz deki diğer önemli faktör ise evrakların ve belgelerin hatasız ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerekliliğidir. Eksik veya hatalı evrak ile başvuru yapılması vize sonucunun doğrudan red almasına neden olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri merkezimizi arayarak Kuzey Kore Vize İşlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kuzey Kore Turistik Vize Şartları Nelerdir?

Kuzey Kore Vize Şartları Kuzey Kore Konsolosluğundan öncelikli olarak Vize Randevusu alınması gerekmektedir. Randevu işlemleri gerçekleştirildikten sonra meslek durumunuza göre vize evraklarınızı hazırlayıp başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tabi hazırlamanız gereken evraklar meslek durumunuzun haricinde yaşınız ve sosyal güvenceniz gibi faktörler göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu işlemleri merkezimizi arayarak Kuzey Kore da Vize Evraklarınızı ve Kuzey Kore Vize Randevunuzu Oluşturabilirsiniz.

Kuzey Kore Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Kuzey Kore ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından turistik amaçlı seyahat etmek isteyen ve herhangi pasaport sahibi olan kişiler başvuru yapabilirler. Kuzey Kore’ye turistik vize alabilmek için tatil, gezi, tarihi yerleri görmek gibi seyahat amaçlarınız olması gereklidir. Vize randevusu ve vize başvuru işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmanız vize başvuru işlemlerinizi ve vize almanızı kolaylaştıracaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Kuzey Kore Vizesine dair detaylı bilgiye ulaşabilir, vize başvurunuzu güven içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Kuzey Kore Turistik Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Kuzey Kore Turistik Vizesi turistik amaçlı seyahatleriniz için başvuru yapmanız gereken vize türüdür. Bu nedenle herhangi davetiyeye ihtiyaç yoktur. Davetiye mektupları genellikle Kuzey Kore Ticari Vize, Kuzey Kore Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Kuzey Kore Çalışma Vizesi gibi vize türlerinde kullanılmaktadır. Kuzey Kore’ye gerçekleştireceğiniz vize başvurusu için en önemli belge Vize Dilekçesidir. Vize dilekçesinde seyahatinin turistik amaçlı yapıldığına dair inandırıcı olmanız gereklidir. Kuzey Kore turistik vize başvurusunda Vize talep dilekçesinin doğru hazırlanması ve diğer gerekli evrak ve belgelerin listesine ulaşmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuzey Kore Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kuzey Kore Konsolosluğu Vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kuzey Kore Vize Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize evrakları dır. Bu Vize evrakları kişilerin İş Ve Meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu Meslekler Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Kuzey Kore Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kuzey Kore Vize Başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içinde de kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ve yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Kuzey Kore ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilir ve Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır öğrenebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Başvurusunda Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Kuzey Kore Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Kuzey Kore Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Kuzey Kore Vize İşlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm Kuzey Kore Vizesi başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Kuzey Kore Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kuzey Kore vize başvurusu yetkili bir başvuru merkezinin bulunmaması nedeniyle Kuzey Kore Konsolosluğu tarafından kabul edilir. Kuzey Kore Konsolosluğu vize başvurularını ve Kuzey Kore başvuru evraklarını değerlendirerek, vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Vize başvuru işlemleri ile Kuzey Kore vize başvurunuzun sonuçlanma süresi sabit bir süreç olmamak ile birlikte ortalama olarak bir hafta ile 15 gün arasında sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar öğrenebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kuzey Kore Vize Başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içinde de kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ve yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Kuzey Kore ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilir ve Kuzey Kore Vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Gerekli Evrak Listesini Nereden Öğrenebilirim?

Kuzey Kore Vize Evrakları Ve Belgeleri, Kuzey Kore Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Kuzey Kore Vize Başvuru evrakları birçok unsura göre farklılıklar içermektedir. Evraklarda ki farklılıklar, başvuru yapacağınız vize türüne, başvuru sahibinin özel durumlarına, meslek durumunuza ve yaşınıza göre oluşur. Vize başvurunuzda hangi evraklara ihtiyacınız olduğu bu faktörlerin bir araya gelmesiyle belirlenir. Vize başvuru evraklarının güncel listesine Long Vize Turizm ile kolayca ulaşabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Evrakları Ve Belgeleri Nereye Verilir?

Kuzey Kore vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, Kuzey Kore Konsolosluğundan yapılmakta olup gerekli evrak ve belgeler yine Kuzey Kore konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Kuzey Kore Vize Randevusu ve Kuzey Kore vize başvuru işlemleri ile doğrudan konsolosluk ilgilenmekte olup hazırlanan evrak ve belgeler yine konsolosluğa sunulmaktadır. Vize başvuru işlemleriniz ve vize randevunuz için yetkili başvuru merkezi olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Evrakları Ve Belgeleri Teslimi Ne Zaman Yapılır?

Kuzey Kore Vize Evrakları Ve Belgeleri, konsolosluk tarafından vize başvurusu olarak kabul edilmektedir. Vize evrakları hazırlanmadan önce ilk olarak Kuzey Kore Vize Randevusu alınmalıdır. Vize randevusunun alınmasının ardından randevu tarihine kadar gerekli evrak ve belgeler hazırlanır. Daha sonra hazırlanan belgeler ile oluşturulan başvuru dosyası randevu gününde konsolosluğa sunulur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere vize başvurusu konusu da profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Kuzey Kore Vize İşlemleri ile ilgili bütün detaylara firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Kuzey Kore vize başvuru işlemlerini kabul eden Kuzey Kore Konsolosluğu, vize işlemleri için randevu usulü ile evrak kabul etmektedir. Vize başvuru işlemleri, vize randevunuzun alınması ile başlar. Kuzey Kore vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli husus, başvuru evraklarının güncel olmasıdır. Bu nedenle vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması ve tamamen güncel olması gereklidir. Güncel evrak ve belge listesi ile Kuzey Kore Vize Ücret listesi için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Kuzey Kore Vize Formu, vize başvuru işlemlerinde gerekli evrak ve belgeler içerisinde yer alan ve vize başvurusu açısından önem teşkil eden bir evraktır. Vize başvuru formu konsolosluktan temin edilmekte olup doğru ve hatasız hazırlanması gereken bir evraktır. Kişisel bilgilerinizin ağırlıklı olduğu evrakta çalışma bilgileriniz, gidiş amacınız ve gideceğiniz yer ve pasaport bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır. Kuzey Kore Vize Başvuru formuna ulaşmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Formunu Nereden Alabilirim?

Kuzey Kore Vizesinin önemli başvuru evraklarından birisi olan Kuzey Kore Vize Formu, vize başvurusu yapacak başvuru sahipleri tarafından Kuzey Kore Konsolosluğundan temin edilebilmektedir. Kuzey Kore Vize Randevusunun alınmasının ardından hazırlanacak olan başvuru evrak ve belgeleri, randevu gününde Kuzey Kore Konsolosluğuna sunulurken vize formunun eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmuş olması gereklidir. Ayrıca vize başvuru formuna firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçerek de sahip olabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Formu Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kuzey Kore vize başvuru evraklarının en önemlilerinden birisi olan vize başvuru formu çok dikkatli, eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalıdır. Konsolosluktan alınacak olan vize başvuru formunda ağırlıklı olarak kişisel bilgileriniz yer almakta bunun yanı sıra pasaport bilgileri, seyahat tarihleri ve gidiş amacınız bulunmaktadır. Bu nedenle vize formu doldurulurken konsolosluğun istediği dilde hatasız ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Kuzey Kore Vizesi formunuzu doldururken firmamız Long Vize Turizmden hizmet alabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Formu Ücretli Midir?

Kuzey Kore Vize başvurusunda gerekli belge ve evraklar arasında bulunan Kuzey Kore Vize Başvuru Formu konsolosluktan temin edilmekte olup, herhangi bir ücret karşılığında verilmemektedir. Vize randevusu alındıktan sonra temin edilecek olan vize başvuru formu tamamen ücretsizdir. Kuzey Kore Vize başvuru formu ile Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Örneğine konsolosluktan ve firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Long Vize Turizm vize başvuru işlemlerinizde sizlere profesyonel ve kaliteli bir hizmet sunmaktan memnuniyet duymaktadır.

Kuzey Kore Vize Formunun Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

Kuzey Kore Vize Formu, vize başvurusu yapacak olan vize başvuru sahibinin kişisel bilgilerini, seyahat amacını ve seyahat tarihlerini içermesi sebebiyle başvuru evrakları arasında önemli bir yer tutar. Başvuru formunun teslim edilmemesi eksik evrak olarak değerlendirilir ve evrak tesliminin konsolosluk tarafından kabul edilmez. Yani Kuzey Kore Vize İşlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Başvuru formuna ulaşmak ve doğru bir şekilde doldurmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Kuzey Kore Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kuzey Kore Vize İşlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize evrakları dır. Bu vize evrakları kişilerin İş Ve Meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu Meslekler Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Kuzey Kore Vizesi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kuzey Kore Vize İşlemleri için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içinde de kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ve yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Kuzey Kore ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize işlemlerinde gerekli olan Kuzey Kore Vize Evrakları Ve Belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

Kuzey Kore Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kuzey Kore konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Kuzey Kore Vize Randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize İşlemlerine Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Kuzey Kore Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Kuzey Kore Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Kuzey Kore Vize İşlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Kuzey Kore Vize Başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi vize başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Kuzey Kore Vize Randevusu Nereden Alınır?

Kuzey Kore vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Kuzey Kore Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kuzey Kore Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Kuzey Kore Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ülkemiz vatandaşlarından Kuzey Kore’ye seyahat planlayanların vize işlemi yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde Kuzey Kore Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Kuzey Kore Konsolosluğu Vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için Kuzey Kore vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Kuzey Kore Vizesi Randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize randevusu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi İçin Randevu Almak Zorunlu Mudur?

Kuzey Kore Vize İşlemlerinin ilk adımı olan Kuzey Kore Vize Randevusu, ülkemiz vatandaşlarından başvuru yapacaklar için konsolosluk tarafından verilmektedir. Kuzey Kore Konsolosluğunun vize başvurularını randevu usulüne dayalı olarak kabul etmesi vize randevusu alınmasını zorunlu kılmaktadır. Vize başvuru işlemleri vize randevusunun alınmasıyla başlayan bir süreç olup Kuzey Kore Vize Başvurunuzun sonuçlanmasıyla sona eren bir süreçtir. Vize randevunuzu hemen almak ve vize başvuru işlemlerinizi hemen gerçekleştirmek için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Verilir?

Kuzey Kore Vize Randevusu, Kuzey Kore Konsolosluğunun vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için uygulanan bir yöntemdir. Bu nedenle vize randevusu ortalama olarak 5 ile 10 gün sonrasına kadar verilmektedir. Tabi bu durum konsolosluğun vize başvurusundaki yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kuzey Kore vize randevusunu almak ve Kuzey Kore Vize İşlemlerini gerçekleştirerek bu süreci kontrol altında tutmak için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Randevusunda Kendim Bulunmak Zorunda Mıyım?

Kuzey Kore vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Kuzey Kore Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Kuzey Kore Vize İşlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır öğrenmeniz için firmamız Long Vize Turizm sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Kuzey Kore Vize Ücreti Ne Kadar?

Kuzey Kore Vize Ücreti, vize başvurusu karşılığında Kuzey Kore Konsolosluğa ödenen vize harç bedelidir. Vize ücreti her vize türüne göre farklı olmakta ve başvuru yapacağınız vize türüne göre değişmektedir. Başvuru yapacağınız vize türünün haricinde vize süreniz ve yaşınız gibi unsurlarla da değişkenlik gösterebilmektedir. Vize ücretlerinin güncel ve detaylı listesine ise firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak bütün Kuzey Kore Vize İşlemlerinizde sizlere profesyonel hizmet sunmaktayız.

Kuzey Kore Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Kuzey Kore Vizesi almak için vize başvurularında ödenecek olan Kuzey Kore Vize Ücreti, vize başvurusu öncesinde bankaya yatırılarak, işlem dekontu vize evrakları ile birlikte konsolosluğa sunulur. Kuzey Kore Vize Başvuru ücretlerinin birçok unsura göre farklılık göstermesi sebebiyle vize ücreti ödenmeden önce ne kadar ödemeniz gerektiğini yetkili vize başvuru merkezimiz olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden öğrenmeniz faydalı olacaktır. Güncel vize ücretleri için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Ücretini Kim Belirler?

Kuzey Kore vize başvuruları, ülkemizden seyahat edecek olan Türk vatandaşlar için konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Vize işlemleri ile baştan sona kadar Kuzey Kore Konsolosluğunun ilgilenmesi, başvuru evrakları ve belgeleri ile vize ücretlerinin belirlenmesinde de konsolosluk yetkilidir. Vize başvuru ücretini bankalar aracılığı ile kabul eden Kuzey Kore Konsolosluğu Vize evrakları arasında işlem dekontunu da istemektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize ücretleri ve vize evrakları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Kuzey Kore Vize Ücreti, vize başvurusu yapacak kişiler tarafından ödenmektedir. Vize ücretleri konsolosluk tarafından belirtilmekte olup, vize türü, vize süresi ve başvuru sahibinin yaşı gibi nedenlerle değişkenlik gösterebilmektedir. Konsolosluktan alınan Kuzey Kore Vize Randevusu sonrası vize evraklarının hazırlanması ile vize başvurusuna gidilir. Randevu öncesinde vize başvuru ücreti ilgili banka hesaplarına ödenir ve işlem dekontu konsolosluğa sunulur. Vize ücretlerinin güncel listesi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Harç Bedeli Neye Göre Belirlenir?

Kuzey Kore Vize harç bedelleri konsolosluk tarafından belirlenmekte olup vize harç bedelleri birçok unsura bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Vize ücretleri, başvuru yapacağınız vize türüne, vize sürenize ve başvuru sahiplerinin özel durumlarına göre belirlenmektedir. Başvuru işlemlerinde vize ücretinin belirlenmesi işlemi konsolosluğun belirlediği koşullar doğrultusunda olur. Vize başvuru işlemleriniz ve vize harç bedellerinin güncel listesi için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar öğrenebilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Örneği, vize başvuru işlemlerinde gerekli evrak ve belgeler içerisinde yer alan ve vize başvurusu açısından önem teşkil eden bir evraktır. Kuzey Kore Vize Başvuru dilekçesi konsolosluk tarafından gerekli kılınmakta olup doğru ve hatasız hazırlanması gereken bir evraktır. Vize talep dilekçesi konsolosluğun istediği dilde, seyahat amacınız, ülkede kalacağınız tarihler, yapacağınız harcamalar ile ilgili bilgiler belirtilerek yazılmalıdır. Vize başvuru dilekçesi örneğine ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Dilekçesinin Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

Kuzey Kore Vizesi Dilekçe Örneği, vize başvurusu yapacak olan vize başvuru sahibinin seyahat amacınız, ülkede kalacağınız tarihler, yapacağınız harcamalar hakkında bilgiler sebebiyle başvuru evrakları arasında önemli bir yer tutar. Kuzey Kore Vizesi talep dilekçesi teslim edilmemesi eksik evrak olarak değerlendirilir ve evrak teslimini konsolosluk tarafından kabul edilmez. Yani vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Vize talep dilekçesine ulaşmak ve doğru bir şekilde hazırlamak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Kuzey Kore Vize Dilekçe Örneği Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kuzey Kore vizesi dilekçe örneği başvuru evraklarının en önemlilerinden birisi olan vize talep formu çok dikkatli, eksiksiz ve hatasız bir şekilde yazılmalıdır. Konsolosluğa sunulacak olan talep dilekçesinde seyahat amacınız, ülkede kalacağınız tarihler, yapacağınız harcamalar yer almaktadır. Bu nedenle vize talep dilekçesi hazırlanırken konsolosluğun istediği dilde hatasız ve eksiksiz olarak yazılmalıdır. Kuzey Kore vizesi talep dilekçesi örneği için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilir ve Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar öğrenebilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Kuzey Kore vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Kuzey Kore Vize işlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün Kuzey Kore işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilir ve Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar öğrenebilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar ve Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kuzey Kore vize başvurusu yetkili bir başvuru merkezinin bulunmaması nedeniyle Kuzey Kore Konsolosluğu tarafından kabul edilir. Kuzey Kore Konsolosluğu Vize başvurularını ve başvuru evraklarını değerlendirerek, vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Vize başvuru işlemleri ile vizenizin sonuçlanma süresi sabit bir süreç olmamak ile birlikte ortalama olarak 7 gün ile 15 gün arasında sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Verilir 2021?

Kuzey Kore Vize Randevusu, Kuzey Kore Konsolosluğunun vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için uygulanan bir yöntemdir. Bu nedenle Kuzey Kore Vize Randevusu ortalama olarak 5 ile 10 gün sonrasına kadar verilmektedir. Tabi bu durum konsolosluğun vize başvurusundaki yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Vize randevusunu almak ve vize başvuru işlemlerini gerçekleştirerek bu süreci kontrol altında tutmak için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Kaç Günlük Çıkar?

Kuzey Kore vizesi için ülkemiz vatandaşlarından herhangi pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Vize başvuru işlemleri için konsolosluktan alacağınız vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk adımı olmaktadır. Vize randevu tarihinize kadar gerekli evraklarınızın hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanması süreci başlar. Kuzey Kore Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilmekte olup vize süreniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Başvuru işlemleriniz için firmamız Long Vize Turizm sizlere profesyonel bir hizmet vermektedir.

Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Kuzey Kore, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Kuzey Kore Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Kuzey Kore Konsolosluğundan öncelikli olarak Vize Randevusu alması gerekmektedir. Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır sorunuz için Randevu oluşturulduktan sonra Kuzey Kore Konsolosluğunun istemiş olduğu evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Kuzey Kore Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Kuzey Kore Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kuzey Kore Vizesi Nasıl Alınır ve Kuzey Kore Vize Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize evrakları dır. Bu Vize Evrakları kişilerin İş Ve Meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu Meslekler Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Kuzey Kore Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kuzey Kore Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kuzey Kore Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kuzey Kore konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilir ve Kuzey Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar öğrenebilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu