Vizesi Laos

Laos Vizesi

Laos vizesi bu ülkeye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almakla yükümlü olduğu bir vizedir. Türkiye ile Laos arasında vize konusunda herhangi bir ilişki yoktur. Bu nedenle de sahip olduğu pasaport türü ne olursa olsun, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkeye giriş için vize alması zorunludur.  Laos vize başvurusu yapacak olan kişiler için Türkiye’de herhangi bir makam yoktur. Laos’un büyükelçiliği ya da konsolosluğu bulunmadığı için doğrudan başvuru yapmak mümkün değildir. Laos vize işlemi bireysel olarak almak isteyen kişiler Vietnam, Kamboçya ya da Tayland ülkelerinden birine giderek burada bulunan Laos Büyükelçiliği’nden vize alabilirler. Ayrıca bazı vize danışmanlık merkezleri de Laos için vize alma konusunda hizmet vermektedir.

Laos Vizesi Nasıl Alınır

Laos vize işlemleri bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişiler açısından oldukça zorlayıcı bir süreçtir. Zira Türkiye’de bu ülkeye ait herhangi bir temsilciliğin bulunmaması nedeni ile bireyler başvuru için başta Vietnam olmak üzere Laos’a komşu ülkelere gitmektedir. Bu zorluklar nedeni ile de zorunlu olmadığı sürece Türk vatandaşları Laos’u çok fazla tercih etmemektedir. Laos vizesi nasıl alınır bilmek isteyen kişiler öncelikle Vietnam vizesini araştırmalı ve bu vizeye başvurmalıdır. Vietnam vizesinin onay almasından sonra bireyler bu ülkede bulunan Laos temsilciliklerinden vize başvurusu yapabilir ve sonrasında da ülkeye geçiş yapabilir.

laos vizesi 1

Laos Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Laos için vize başvurusunda bulunacak kişilerin en çok merak ettikleri konulardan biri de başvuruların kaç günde sonuçlanacağıdır. Laos, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına bazen zorluk çıkarabilmektedir. Bu nedenle de vize başvuruları 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuca ulaşır. Ancak unutulmaması gerekir ki Vietnam’a kadar gittikten sonra Laos vize için yapılan başvurunun kabul edilmemesi ve geri dönem gibi bir durum da söz konusudur. Laos vize hakkında daha detaylı bilgi almak için uzun yıllardan beri vize danışmanlık hizmeti sağlayan Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Firmamız vize başvurularınız için gerekli olan her türlü işlemi ve yönlendirmeyi sizlerin hizmetine sunmaktadır. İhtiyacınız olan her anda Long Vize sizlere bir telefon kadar yakın.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Laos Vizesi Nasıl Alınır?

Laos, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Laos Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Laos Konsolosluğundan öncelikli olarak Laos Vize Randevusu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Laos Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Laos Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Laos Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Laos Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Laos Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Laos Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Laos Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Laos Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Laos vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Laos Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Laos vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Laos Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Laos Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Laos vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Laos Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Laos Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Laos Vize randevunuzu almak ve Laos vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Laos Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Laos, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Laos Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Laos seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Laos seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Laos’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilir ve Laos Vizesi Kaç Günde Çıkar öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: