Vizesi Letonya

Letonya Vizesi

Letonya Vizesi, Türkiye’den Letonya’ya giriş yapacak olan Türk vatandaşlarının almak zorunda olduğu bir vizedir. Letonya Vizesi almak isteyenler ülkenin belirlemiş olduğu bazı prosedürleri yerine getirmelidir. Vize başvuruları ve diğer süreçler ise Long Vize Turizm tarafından yürütülmektedir. Firmamız Letonya Büyükelçiliği ve konsolosluğu tarafından yetkilidir.

Kimler Letonya Vize Almalıdır?

Türk vatandaşı olup Hususi Paraport (Yeşil), Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) ve Hizmet (Gri) Pasaportu olanlar Letonya’ya belirli süreler içerisinde vizesiz giriş yapabilmekte. Bu vatandaşların pasaportlarının geçerlilik süreleri seyahat bitiş tarihinden sonra en az 3 ay süresi olması ve 10 yıldan eski pasaport olmaması ile 180 gün içerisinde 90 günün aşmamak kaydıyla vizede muaf tutulmaktadır.
Umuma Mahsus yani Bordo olarak bilinen pasaportlara sahip olan kişiler ise Letonya vizesine sahip olmalıdırlar. Letonya bir Avrupa ülkesi olmasının yanı sıra Schengen Bölgesi dahilinde olan bir ülkedir. Letonya vize başvurusu yapan vatandaşlar Letonya vizeden ziyade Schengen vizesi sahibi olabilir ve seyahatlerine Letonya’dan başlamak kaydı ile dilerlerse diğer Schengen Bölgesi ülkelerine de giriş yapabilir.

letonya vizesi

Letonya Vize Nasıl Alınır?

Letonya vize almak için bir dizi prosedürü yerine getirmeniz gerekmektedir. Letonya turistik vize, aile ziyareti, ticari vize gibi vize talepleri 90 günden az olması ile vize firmamız aracılığı ile vize başvuruları yapılabilir.
Vize işlemlerinizin gerçekleşmesi için sizlerden Letonya tarafından istenilen bazı evrakları talep edilmekte ve gerekli olan başvuru işlemlerini tarafımızca takip edilmektedir. Gerekli olan evraklar öncelikle sizlerden istenmekte ve daha sonrasında incelenmektedir, eğer varsa bir eksiklik giderilmektedir. Bu sayede evrak eksikliği veya yanlışlığı nedeni ile vize başvurularının ret cevabı alması engellenmektedir.

Vize Hizmetlerimiz ile Vizenizi Rahatlıkla Alabilirsiniz

Long Vize Turizm olarak sizlere sunduğumuz vize destek hizmetimiz ile Letonya vize başvurusu yapabilir ve işlemlerin tarafımızca takip edilmesini sağlayabilirsiniz. Başvuru evraklarının hazırlanmasından, başvuru işlemlerinin gerçekleşmesi ve sonuçlanmasına kadar olan bütün süreç firmamız tarafından takip edilmekte ve sizlerin hızlı bir şekilde vize alma işleminizi tamamlamanız sağlanmaktadır.
Sizlerde güvenilir ve kaliteli hizmet alarak vize işlemlerinizi tamamlamak istiyorsanız vize hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Vize başvurularınızın tüm aşamaları sizinle paylaşılmakta ve vize sonucunun olumlu çıkması için gerekli olan bütün işlemler tarafımızca takip edilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: