Vizesi Papua Yeni Gine

Papua Yeni Gine Vizesi

Papua Yeni Gine vizesi alacak olan kişiler bu süreçte çeşitli evrakları tamamlamak ve bu evrakları ilgili resmi kurumlara teslim etmek durumundadır. Vize işlemleri sırasında hiçbir pasaport türüne herhangi bir esneklik gösterilmiyor ve diplomatik, hizmet, umumi ve hususi tüm pasaport sahiplerinin vize alması şartı aranıyor. Bu ülkeye gitmeyi düşünen tüm Türk vatandaşları istisnasız bu vizeyi almak zorundadır.

İşlemler sırasında kişiler en fazla 30 günlük vize alabilme şansına sahiptirler. Bununla birlikte vize türleri arasında son derece geniş bir çeşitlilik vardır ve kişiler bu vize türlerinden birini seçerek evrak hazırlamak zorundadır. Evrakları da kişilerin alacakları vize türüne göre farklılık gösterebilir.

Vize İşlemleri ve Evrakları

Papua Yeni Gine vize başvurusu sırasında kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım evraklar vardır. Alınan vizeler için de kişilerin seyahatlerini 12 ay içerisinde gerçekleştirmesi gerekiyor. Vize almak isteyen kişiler Endonezya vizesine de başvurabilirler. Hazırlanması gereken evraklar şu şekildedir:

  • Seyahat sonrasında da 6 ay geçerli pasaport
  • başvuru formu ve Papua Yeni Gine Dilekçe Örneği
  • Banka hesap bilgileri
  • Seyahat bilgileri
  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Biyometrik iki fotoğraf
  • Davetiye mektubu

Bu evraklar dışında hazırlanması gereken diğer evraklar arasında uluslararası alanda geçerliliği olan seyahat sigortası, gidilen yerde kalınacak yerin ikametgâh bilgileri, çalışma ve eğitim bilgileri gibi bilgiler hazırlanmaktadır.

papua yeni gine vizesi 1

Papua Yeni Gine Vize Başvuruları

Papua Yeni Gine Seyahatiniz için alınması gereken vize işlemlerinde evrak skalası son derece geniştir. Bu evrakları hazırlamak için Long Turizm firmamızın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet almak istediğiniz vize işlemi konusunda sizin yerinize tüm evrak takibini yapıyoruz. Bu evraklar yanında kişilerin ödemesi gereken harç ücretleri de bulunuyor. Ücretleri yatıracağınız bankaları önceden öğrenmeniz gerekiyor.

Long Vize Turizm firmamız sizlere bu hizmetler konusunda detaylı bilgiler vermektedir. Takibini yaptığımız vizeler on iş günü içerisinde sonuç almaktadır. Ancak araya resmi bayram tatilleri gibi tatiller girdiğinde süre biraz daha uzayabiliyor. Bu nedenle de vize işlemlerine seyahatten 1 ay öncesinden başlanması önerilir.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Papua Yeni Gine Vizesi Nasıl Alınır?

Papua Yeni Gine, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Papua Yeni Gine Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Papua Yeni Gine Konsolosluğundan öncelikli olarak Vize Randevusu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Papua Yeni Gine Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Papua Yeni Gine Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Papua Yeni Gine Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Papua Yeni Gine Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Papua Yeni Gine Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Papua Yeni Gine Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Papua Yeni Gine Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Papua Yeni Gine Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Papua Yeni Gine vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Papua Yeni Gine Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Papua Yeni Gine vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Papua Yeni Gine Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Papua Yeni Gine Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Papua Yeni Gine vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Papua Yeni Gine Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Papua Yeni Gine Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Papua Yeni Gine Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Papua Yeni Gine Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Papua Yeni Gine, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Papua Yeni Gine Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Papua Yeni Gine seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Papua Yeni Gine seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Papua Yeni Gine’ ye giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilir ve Papua Yeni Gine Ticari Vize veya turistik vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: