Skip to content

Portekiz Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Portekiz Vizesi işlemleri için merak edilenleri tek bir sayfada bulabilirsiniz. Portekiz Devleti’ne seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarımız ve Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin yerine getirmesi gereken bazı prosedürler mevcuttur. Her ülkenin olduğu gibi Portekiz Devleti‘nin de ülkesine özgü bazı prosedürleri vardır. Bu prosedürler hangi gerekçeyle olursa olsun gerçekleşmediği durumunda vize işlemlerinizin kabul görmeme durumuyla karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte Long Vize Turizm olarak işlemlerinizin hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmesi için kolaylık sağlar. Uzman kadrosuyla vize işlemlerinizde yanınızda olan Long Vize Turizm yükünüzü hafifletip sizler adına randevu oluşturmaktadır.

Portekiz’ e seyahat etmeyi düşünen seyahat severlerin Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu, Bordo Pasaport hamili Türkiye vatandaşları Portekiz vizesi başvurusu yapmaları gerekir. Vize başvurusunda bulunacak olan başvurusu sahibinin şayet Schengen Vize varsa Portekiz vize başvurusu işlemi yapmadan mevcut vizesiyle seyahat edebilir. Ama Schengen vizesine sahip değilse mutlaka Schengen vize başvurusunda bulunması gerekir.

Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu, Diplomatik Pasaport hamili Türkiye vatandaşları 180 gün içeresinde 90 günü aşmayan seyahatleri için Portekiz vize başvuru işlemlerini yapmasına gerek yoktur.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Portekiz Vizesi Başvuru İşlemleri

Portekiz vize başvuru işlemleri için ilk önce Schengen vizesine sahip olmak gerekir. Portekiz Devleti Schengen Bölgesi ‘ne üye olan ülkeler arasında yer almaktadır. Schengen Bölgesi tam 26 ülkeden oluşan ve içinde Portekiz’inde bulunduğu bir oluşumdur. Bu vizeye sahip kişilerin ilk önce başvuruyu yaptığı ülkeden başlamak kaydıyla seyahatini Schengen üyeliği olan diğer ülkelerle tamamlayabilir. Ama tercihini seyahatini vize için başvurduğu ülkeden değil de herhangi bir Schengen ülkesinden kullanırsa bir daha o ülkeden vize alma durumu zorlaşmakla birlikte red cevabı alması oldukça muhtemeldir.

Seyehat etme süreniz 90 günden fazla olmasını planlıyorsanız bunu vize alırken belirtmek zorundasınız. Böyle bir durumda vizenizi Uzun Süreli Long vize olarak almanız gerekmektedir. Sürecin sağlıklı takibi için Long Vize Turizm’i tercih edip rahatlayabilirsiniz.

Portekiz Vize Türleri

Portekiz vize türlerinden birini seçip başvurunuzu amacınıza uygun gerçekleştirmelisiniz. Bu süreçte başvuru amacınız ve mesleki konumuz önemli rol oynar.

 • Portekizin Çalışma Vize
 • Portekiz Turistik Vize
 • Portekizin Aile veya Akraba Ziyareti Vizesi
 • Portekiz Oturma Vize
 • Portekiz Ticari Vize
 • Portekiz Sosyal ve Kültürel Vize
Vizesi Portekiz
Portekiz Vizesi

Portekiz Büyükelçiliği Vize

Portekiz Büyükelçiliği Vize başvurularında Portekiz Vize Konsolosluğu ile birlikte yetkilidir. Portekiz bir Schengen ülkesidir. Portekiz Schengen vizesi için gidiş amacınıza uygun şekilde farklı belgeler istenmektedir. Doğru şekilde prosedürleri yerine getirmeniz sizlerin vize işlemlerinin olumlu ve çabuk sonuçlanmasını sağlayacaktır.  Olumlu yanıt alma şansını arttırmak ve güncel bilgileri edinmek isterseniz bizlere başvurabilirsiniz. Bizler sizin için konsoloslukla arada köprü kurar işlemleri kurarak sizlere hem zamandan hem emekten tasarruf sağlar.

Portekiz Büyükelçiliği Vize Başvurusu Hakkında

Portekiz vizesi için başvuru yapmak istiyorsanız, Long Vize Turim Vize Başvuru Merkezi’ne müracaat edebilirsiniz. Doğru bir şekilde Portekiz vize evrakları ve belgeleri teslim edildiği takdirde vize başvurunuz ortalama olarak15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Portekiz Vize Büyükelçiliği’nde yaşanan yoğunluğa ve tatil günlerine bağlı olarak süre daha uzun olabilir.

Portekiz Büyükelçiliği Vize Bölümü Tatil Günleri

 • 15 Temmuz Demokrasi ve Direnme Hakkı günü
 • Ramazan Bayramı arifesi ve Ramazan Bayramı
 • Kurban Bayramı Arifesi ve Kurban Bayramı
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 31 Aralık Yılbaşı
 • 15 Mart Macaristan Ulusal Bayramı
 • 13-14 Nisan Kutsal Cuma
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
 • 31 Mayıs- 1 Haziran Pönkosd/ Pentecost
 • 20 Ağustos St. Stephan Günü
 • 21-23 Ağustos Dinlenme Günü
 • 23 Ekim 1956 İhtilali/Dinlenme Günü
 • 1 Kasım Azizler Günü/Dinlenme Günü
 • 24-27 Aralık Noel Tatili

Portekiz Vize Başvurusu bu tatil günleri bilindikten sonra ortalama kaç gün sora vize başvurusunun sonuçlanabileceği tahmin edilmektedir. Bizler vize başvurularınız için  tüm tatil günlerine göre evraklarınızı düzenleyip göndermekteyiz. Eğer vakit kaybı yaşamamak ve işlemlerinizi daha hızlı yapmak istiyorsanız bizlere başvurabilirsiniz.

Kimler Portekiz Vizesine Başvurmalıdır?

Portekiz’e gitmek için öncelikle seyahat amacınızı bildirmeniz gerekmektedir. Tabii bu seyahat; turistik, kültürel, arkadaş ziyareti, eğitim veya sportif faaliyetler ve karayolunda nakliyat taşımacılığı isteyen herkes başvuruda bulunabilir.

Portekiz Vizesi Büyükelçiliğinden Randevu Almak

Büyükelçilikler tarafından görevlendirilmiş olan başvuru merkezlerinden randevu alınması gerekmektedir. Randevu alınırken bazı yoğunluklar yaşandığından dolayı işlemleriniz uzun sürebilir. Tüm randevu işlemlerinizi Long Vize Turizm olarak sizler için gerçekleştirebiliyoruz. Sizler randevu alındıktan sonra sadece günün de ve şahsi olarak gitmek zorundasınız. Tüm işlemlerinizin hızlı ve eksiksiz olarak gerçekleşmesi için yıllardır bu alanda çalışan, deneyimli firmamıza anında ulaşabilir ve tüm sıkıntılarınızı iletebilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Portekiz
Portekiz Büyükelçiliği Vize

Portekiz Konsolosluğu Vize

Portekiz Konsolosluğu Vize başvurularının yapıldığı, değerlendirildiği ve sonuçlandığı ülkemizde yer alan en yetkili kurumdur. Türkiye Cumhuriyeti’nden Portekiz’e seyahat etmeyi planlayan bir kişi, eğer Schengen vizesine sahip değil ise Portekiz Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah-Kırmızı) veya Hizmet (Gri) pasaport sahibi olan Türk vatandaşları ise, 90 günü aşmayacak seyahatler için Portekiz Konsolosluğu vize işlemlerinden sorumlu tutulmayacaktır.

Portekiz Konsolosluğu Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Portekiz Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunurken seyahat amacına uygun olarak evraklar hazırlanmalıdır. Evraklar seyahat amacını desteklemediği takdir de vize ret alabilir. Bir örnekle açıklamak gerekirse Portekiz’de gerçekleşen bir fuara katılım sağlamak için Portekiz Ticari vize başvurusunda bulunmak ve bu vize türüne ait belgeleri hazırlamak gerekmektedir.

Schengen ülkeleri arasında yer alan Portekiz’e gitmek için seyahatinizin süresi önemlidir. Şayet ziyaretiniz 90 günden az sürecek ise Portekiz Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Schengen vizesini Portekiz Konsolosluğundan aldığınızda da seyahat edeceğiniz ilk ülke Portekiz olmak zorundadır.

Portekiz vize işlemlerinin gerçekleşmesi adına Macaristan ve Portekiz arasında yapılan anlaşmaya göre; 15 Mart 2011 tarihinden bu yana Portekiz vize işlemleri Macaristan Büyükelçiliği ile Macaristan Konsolosluğu’ndan da yapılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Portekiz’e seyahat etmek için gerekli tüm evraklarını eksiksiz hazırladıklarında Macaristan Büyükelçiliği’ne veya Macaristan Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirler. Ancak bu belgelerin Macaristan Konsolosluğu tarafından belirlenmiş dillerde (Türkçe- İngilizce) hazırlanmış olması önemlidir.

Portekiz vizesi başvurusu için gerekli yerlere başvuracak olan kişiler Long Vize Turizm aracılığıyla işlemleri çok daha rahat yapabilirler. 10 ile 15 iş günü içerisinde vize başvurusunun resmi günlere denk gelmediği takdirde sonuçlanması beklenir.

Portekiz Konsolosluğu Vize Randevusu

Portekiz vize randevusu Portekiz’e gitmek isteyen herkesin alması gereken bir durumdur. Dünyada geniş bir kullanıma sahip olan Vize Bilgi Sistemi Portekiz vizesi almak içinde kullanılmaktadır. Vize başvuru işlemlerini başlatan birisinden alınması zorunlu olan biyometrik parmak izi (10 parmağın tümü) için işlem sırasında olması gerekir. Parmak izi uygulamasından muaf olunan durumlar da mevcuttur. Bunlar hükümet veya ülke liderlerinin, kral ve hükümdarlar ve onların aile üyelerinin resmi davetler ile seyahat etmeleri gerekçesiyle parmak izi uygulaması zorunlu tutulmamaktadır. Parmak izi tarama işlemi büyük bir gizlilik yasası içerisinde gerçekleşir. Parmak izi alınması için bir randevu alınır ve o randevu gününde şahsi olarak orada bulunulur.

Portekiz Konsolosluğu vize işlemleri sırasında ek evrak isteme yetkisi mevcuttur. Bu nedenle başvuru tarihinin olabildiğince erken olması gerekir. Bunun yanı sıra kişi mülakata çağırılabilir. Belgelerde bir uyuşmazlık söz konusu olduğunda, mülakatın kaçırılması durumunda veya gerekli ödemelerin yapılmaması sonucunda vize başvurusunu Portekiz Konsolosluğu direkt olarak reddedebilir. Tüm bu aksi durumların yaşanmaması adına Long Vize Turizm desteğinden yararlanabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Portekiz
Portekiz Konsolosluğu Vize

Portekiz Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi

Portekiz Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi için kişisel evraklarla birlikte davet mektubuna mutlaka ihtiyaç vardır. Böylece ziyaret edeceğiniz yakınınızla ilgili ayrıntılı bilgileri Portekiz Konsolosluğu’na iletip seyahatinizle ilgili durumu beyan etmiş olursunuz.

Portekiz Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrak Listesi

Portekiz vize evrakları ve belgeleri farklı vize türleri için ortak olsa da aile/arkadaş ziyareti vizesi için gerekli bazı ekstra evraklar bulunmaktadır. Bu evrakların İngilizce dilinde ifade edilmesi çok önemlidir. Çünkü dili İngilizce olmayan evraklar kabul edilmeyecektir. Aile/arkadaş ziyareti için gerekli evrakları sizler için Long Vize Turizm olarak paylaştık.

 • Pasaport ( seyahat sonrası 6 ay boyunca geçerli olacak bir pasaport olmalı ve 2 sayfası da boş olmalıdır. Aynı zamanda 10 yıldan daha eski pasaportlar kabul edilmez.)
 • Vize formu ( Portekiz vize formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş olmalıdır.)
 • Nüfus cüzdanının ön ve arka tarafının fotokopisi
 • 2 tane biyometrik fotoğraf (35*45 mm ölçülerinde ve arka fonu da beyaz olmalı)
 • Sponsor olacak kişinin belgeleri, çalışıyorsa: imza sirkülerinin fotokopisi, son vergi yılına ait vergi levhası fotokopisi, ticaret sizil gazetesinin fotokopisi ve son 3 ayı kapsayacak faaliyet belgesinin fotokopisi (yalnızca 1. Dereceden yakın akrabalar sponsor olabilir.)
 • Başvuran kişiye sponsor olacak kişinin yazacağı mektup ve bu mektubun İngilizce olarak yazılması, ıslak imzalı da olması
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Nüfus kayıt örneği
 • Uçak rezervasyonu
 • Banka hesap cüzdanı ( son 6 ayı içeren imza sirkülerinin olduğu son 15 gün içinde alınmış hesap özeti ile birlikte verilmeli)

Portekiz Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Davet Mektubu

Portekiz vizesi almak için aile ya da arkadaşınız tarafından yazılan davet mektubu aşağıda yazdığımız bilgileri içermelidir.

 • Planlanan seyahatin tarihleri
 • Gelen kişinin Portekiz’de sığınmacı olarak kalıp kalmayacağı
 • Seyahatin sonunda ülkeden ayrılacağının belirtilmesi
 • Mektubu yazan kişinin bilgileri
 • Mektubu yazan kişinin ıslak imzası

Bunlara ek olarak davet eden kişinin Portekiz kimliği ya da pasaportunun fotokopisi de mektuba eklenmelidir. Mektubu yollayan kişinin adres bilgileri, seyahatin kim tarafından finanse edileceği gibi bilgilerin girilmesi çok önemlidir. Portekiz vize ücreti ile ilgili güncel bilgiler ve daha fazlası için Long Vize Turizm olarak bizlere ulaşabilir, işlemlerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde hızlandırabilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Portekiz
Portekiz Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Portekiz Ticari Vize

Portekiz Ticari Vize işlemleri ilgili istediğiniz tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. Portekiz’i ziyaret etmek isteyen umuma mahsus(bordo), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahipleri kısa süreli olsa da Portekiz vizesi almalıdır. İş amacıyla yapılan gezilerde alınması gereken Portekiz ticari vizesi için gerekli evraklar, diğer vize türlerine göre farklılık gösterebilir. Long Vize Turizm arayarak başvurunuzu eksiksiz halledebilirsiniz. Portekiz vize başvurusu yapmak isteyenler bizlere ulaşıp sormak istedikleri her şeyi sorabilirler.

Portekiz Ticari Vize Hangi Amaçla Alınır?

Portekiz ticari vizesi iş amacıyla seyahat etmek isteyenlerin alabileceği vizelerdir. Aşağıda detaylar mevcuttur.

 • -İş anlaşmaları yapmak
 • -İş görüşmeyi yapmak
 • -İş sözleşmeleriyle ilgili işlemler
 • -İş ile ilgili toplantılar

Bu gibi amaçları olanlar Portekiz Ticari Vizesi alabilmektedir. Eğer işlemleriniz sırasında bir sıkıntı olursa veya işlemlerinizi yaparken vakit kaybı yaşamak istemiyorsanız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Portekiz Ticari Vizesi İçin Gereken Evraklar

Portekiz ticari vize almak isteyenler bu vize türü için gerekli olan vize evrakları ve belgeleri tüm dokümanları bizlere teslim etmelidir. Yazımızda bu dokümanların neler olduğunu görüp öğrenebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için ise Long Vize Turizm olarak bizlere ulaşabilirsiniz. Nerede ve hangi pozisyonda çalıştığınızı gösteren SGK Hizmet Dökümü ve SGK İşe Giriş Belgesi gibi belgeleri beyan etmeniz gerekmektedir. Aksi halde başvurunuz red alıp yanabilir. Tüm bunların yanında ticari vize için en önemli belge davet mektubudur. Davet mektubunuza göre vizenizin sonucu hızlanabilir.

Portekiz Vize İçin Gerekli Olan Davet Mektubu

Portekiz ticari vizesini almak isteyen vatandaşlar davet mektubunu teslim etmek zorundadır. Portekiz’deki şirketlerden gelen davet mektubunun aslı olmalıdır, fotokopisi kabul edilmez. Davet mektubu İngilizce olarak yazılmalı ve aşağıdaki bilgileri de içermelidir.

 • -Firma ismi
 • -Firma adresi
 • -Telefon numarası
 • -İnternet adresi
 • -E-mail adresi
 • -Mektubu gönderen kişinin ismi, soyismi, şirketteki pozisyonu
 • -Firma yetkili temsilcisinin ıslak imzası
 • -Firmanın Portekiz’e sizi çağırma sebebi
 • -Vize için başvuran kişinin kimlik bilgileri
 • -Portekiz’de ticari amaçlı kalmayı düşündüğünüz tarihler
 • -Firma ile daha önce iletişim kurduğunuza dair belgeler (mektup ya da çıktısı alınmış e-mail)
Ticari Vize Portekiz
Portekiz Ticari Vize

Portekiz Turistik Vize

Portekiz Turistik Vize Portekiz’i turistik amaçlarla gezmek isteyenlerin almak zorunda olduğu bir vize türüdür. Portekiz Konsolosluğu vize işlemlerini Long Vize Turizm ile Portekiz ticari vize başvurunuzu hızlı ve eksiksiz bir şekilde yapabilmeniz mümkündür. Çalışanlarımız ve yetkililerimiz size Portekiz turistik vizesi için gerekli evrak ve belgelerin neler olduğu hakkında tüm bilgileri vererek vizenizin olumlu olma yolunu açar.

Portekiz Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

 • Portekiz turistik vizesini almak için teslim etmeniz gereken evraklar aşağıda sıralanmıştır.
 • Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi
 • Seyahatinizin sonrasında en az 6 ay geçerli olabilecek pasaport (2 sayfası da vize için boş olmalıdır)
 • 2 tane biyometrik fotoğraf (35-45 mm ölçülerinde ve beyaz fonlu olmalı)
 • Aile ve adres bilgilerinin eksiksiz ve doğru olarak İngilizceye çevrilmiş tam vukuatlı nüfus örneği
 • Varsa kira gelir belgesi, arsa veya ev tapusu ya da araç ruhsatının fotokopileri
 • Önceki kullandığınız pasaportta var ise diğer vizelerin fotokopisi
 • Seyahat sürenizi kapsayabilecek sağlık sigortası

Tüm evraklarınızı eksiksiz şekilde bizlere ulaştırsanız sizler için gerekli tüm işlemleri yaparak süreci hızlandırabiliriz. Özellikle zamanı kısıtlı olanlar, İngilizce evrak hazırlamada sıkıntı çekenler bizlere ulaşmalıdır. Bizler en titiz çalışmalarımızla yıllardır bu işi yaparak sizlere en doğru bilgiyi veriyoruz. Vizeleriniz de bir hata olmaması için, red almamanız için ve prosedürleri en düzgün şekilde yapabilmek için bizlere her dakika ulaşabilirsiniz.

Portekiz Vize Gelir Beyanı İçin Gerekli Evraklarda Şu Şekildedir:

 • Maaş bodrusu (son 3 ayı kapsayan, imza ve kaşeli)
 • Banka hesap dökümü ( başvuru sahibine ait son 6 ayı kapsayan imzalı ve kaşeli belge)
 • SGK 4a QR barkodlu hizmet dökümü

Portekiz Turistik Vize Ücretleri

Portekiz turistik vizesi eğer kısa süre için alınacaksa uzun süreli vizenin ücretine göre daha az bir ücret ödenir. Portekiz vize ücretleri ile ilgili güncel bilgileri ve vize türünüze göre uygun ücretleri Long Vize Turizm ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Bu sayede hızlı bir şekilde vize işlemlerinizi artırıp vizenizin red yanıtı alma ihtimalini ortadan kaldırırsınız. Deneyimli çalışanlarımız sizler için tüm sürecin sorumluluğunu alarak tüm hassasiyet ve titizlikleriyle vizenizin olumlu olma şansını arttırır.

Turistik Vize Portekiz
Portekiz Turistik Vize

Portekiz Vize Başvurusu

Portekiz Vize Başvurusu hakkında tüm merak edilenler sayfamızda mevcuttur. Bir Schengen ülkesi olan Portekiz seyahat severler arasında oldukça popülerdir. Ne var ki Portekiz vize başvuru işlenmeleri sırasında yaşanan aksilikler sizin bu güzel ülkeye yapacağınız seyahati engelleyebilir. İşte bu aksilikleri ortadan kaldıran Long Vize Turizm sizlere başvuru hakkında bilmeniz gerekleri aktarmaktadır.

Portekiz vize başvurusu, Portekiz Büyükelçilik Konsolosluğundan yapılmakta olup sürecin genel olarak 20 günü kapsadığı bilinmektedir. Elbette ki bu süreç Portekiz Büyükelçiliğin iş yoğunluğuna ve tatil günlerine göre değişkenlik gösterip süreç uzayabilir. Long Vize Turizm’in uzman yetkilisi aracılığıyla vize işlemlerinizi sizlerin adına hızlandırıp takibini yapmaktadır.

Portekiz Vize Başvuru İşlemleri

Portekiz vize başvuru işlemleri başvuru sahibinin mesleğin, maddi durumuna, statüsüne göre değişkenlik göstermektedir. Long Vize Turizm tüm dünya ülkelerinin yanı sıra Portekiz vize başvuru işlemleriyle de pasaport sahiplerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Vize başvurusu yapmayı düşünen başvuru sahipleri ilk önce seyahat amacını belirleyip dilekçelerinde bu amacı beyan etmelilerdir. Bu amacın belirlenmesi alacağınız vizenin doğru kullanımıyla belirlenmektedir. Vizenizin yanlış kullanımı bir sonraki seyahatinizi olumsuz etkilemekle kalmayıp red cevabı almanıza neden olacaktır. Daha sonra vizenizin türünü belirleyip gerekli evrak ve belgelerin teminini sağlamanız gerekmektedir. Örneğin­, başvuru sahibinin hangi amaçla Portekiz vizesine başvuracağını doğru bir şekilde dilekçesinde belirtmesi gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti ile Portekiz Devleti arasında 14 Temmuz 2010 tarihinde bir anlaşma imzalanmıştır. Vize Muafiyeti adını alan bu anlaşmanın bazı hususları mevcuttur. Hizmet Pasaport sahipleri ile Hususi Pasaport sahiplerinden vize talebinde bulunulmayacağı kamuoyuna sunulmuştur. Ancak bu hak Umuma Mahsus Pasaport sahipleri için geçerli olmayıp Portekiz ‘e yapacakları 90 günden az seyahatleri için Portekiz Schengen vizesi almaları gerekir.

Önemli bir husus da vize başvurusunda bulunan başvuru sahibinin hangi ülkeden vize alma talebinde bulunduysa ilk seyahatini o ülkeden yana kullanması gerekmektedir. Aksi halde bu durum bir sonraki vize alma işlemlerini zorlaştırmaktadır. Vize verme konusunda hassas olan Portekiz Konsolosluğunun bazı prosedürleri vardır. Bu prosedürlerin takibi ve doğru şekilde yapılması işlemin sağlıklı olması açısından önem arz etmektedir. İşte bu işlemlerin takip süreci hususunda en büyük yardımcınız Long Vize Turizmdir.

Vize Başvurusu Portekiz
Portekiz Vize Başvurusu

Portekiz Vize Evrakları Ve Belgeleri

Portekiz Vize Evrakları ve belgeleri için aradığınız tüm cevapları sayfamızdan bulabilirsiniz. Batı Avrupa’da bulunan ve popülerliğini hiç kaybetmeyen Portekiz Schengen ülkeleri kapsamına mensup 26 ülkeden sadece bir tanesidir. Portekiz’e gitmeye karar verdikten sonra karşınıza bazı prosedürler çıkacaktır. Bu prosedürleri uygulayıp hayata geçirmek vize işlemleri sırasında en önemli unsur olarak görülmektedir. Her ülkenin vize işlemleri sırasında kendine has bazı kriterleri mevcuttur. Sizlerden istenilen bu kriterler doğrultusunda bazı evrak ve belgeleri tamamlamanız dır.

Portekiz Vizesi Evrakları ve Belgeleri Eksiksiz Olmalı

Doğru ve eksiksiz dosyalamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Ne var ki bu süreç sıkıntılı ve hassastır. Portekiz vize işlemlerinizi riske atmanız olasıdır. Vize işlemleri sırasında bir dünya markası olan ve adını müşteri memnuniyetleriyle duyuran Long Vize Turizm şirketi gerekli evrakları ve belgeleri Portekiz Konsolosluğu ile arada köprü kurarak iletir. Güvenilir ve işini titizlikle yapan temsilcilerimiz her sorunuzda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duymaktadır.

Portekiz Vize Evrakları ve Belgelerinin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Portekiz vize evrakları ve belgeleri hakkında bilinmesi gereken ne varsa Long Vize Turizm ekibi olarak sizlere doğru kaynaktan doğru bilgileri ulaştırmaktadır. Schengen vizesi başvuru sahibine Portekiz’de 6 ay yani 90 gün kalma hakkı tanımaktadır. Ama bu hak için de bazı hususlar sunmaktadır. Vize işlemleri başvuru sahibinin mesleki durumu, maddi durumu vize işlemleri sırasında belgeler arası farklılıklara sebep olmaktadır. Gerekli evrakları aşağıda sizler için sıraladık.

 • Pasaport: Son seyahatinden en az 3 ay geçerliliği olan ve iki boş vize sayfası bulunan bir pasaport olmalıdır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Yüzün açıkça görülmesine dikkat edip iki tane fotoğraf sunulmalıdır.Ve arka fonun beyaz olmasına dikkat edilmelidir.
 • Nüfus cüzdanı ve pasaport fotokopisi: Güncel ve doğruluğu bulanan bir kimlik gerekmektedir.
 • Mesleki durumunuzu gösteren evraklar: Başvuru sahibi işveren ise, öğrenci ise, emekli ise, çalışan ise veyahut çiftçi ise belgeler arasında farklılık göstermektedir.
 • Portekiz vize başvuru formu: Bu formu doğru olarak doldurulması vize işlemleriniz için önem arz etmektedir. Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise onun yerine ailesi formu doldurabilir. Başvuru için dili İngilizce olmalıdır.
 • Vukuatlı nüfus kağıt örneği: Seyahat edecek kişinin bilgilerinin yanında ailesine ait bilgiler de gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Seyahat sırasında güvence için istenilen belgedir.
Vize Evrakları Ve Belgeleri Portekiz
Portekiz Vize Evrakları Ve Belgeleri

Portekiz Vize Formu 2021

Portekiz Vize Formu için gerekli bilgileri edinmek için doğru adrestesiniz. Portekiz vize formu, vize başvuru kısmındaki en önemli bölümdür. Bu bölümde yapılan hatalar vize alma durumuzu doğrudan sıkıntıya sokabilir. En doğru adres olan Long Vize Turizm temsilcileri ile vize işlemleri hakkında irtibata geçebilirsiniz. Uzun yıllardır vize işlemleri konusunda en iyisi haline gelen ve müşterilerinin her zaman yanında yer alan bir firmadır.

Portekiz vize formu hakkında bilinmesi gerekenlerin hepsi yazımızda mevcuttur. İlk yapmanız gereken alacağınız vizenin türünü belirlemek olacaktır.

 • Portekiz turistlik vize
 • Portekiz ticari vize
 • Portekiz arkadaş, aile veya akraba ziyareti vizesi
 • Portekiz sosyal ve kültürel vizesi
 • Portekiz transit vizesi
 • Sağlık sebepli vize

Yukarıda yer alan vize çeşitlerinden birini seçtikten sonra Portekiz vize formunun adımına geçebilirsiniz. Bu formu doldurmada Long Vize Turizm temsilcilerimiz sizlere eşlik edecektir.

Portekiz vize formu tam 4 sayfa olup başvuru sahiplerinden istenilen dilde doldurmanız beklenir.

Portekiz Vize Formu için Önemli Bilgiler

Portekiz vize formunun için önemli bilgileri başvuru kısmında beyan etmeniz gerekmektedir.

 • Kişisel güncel bilgileriniz
 • Pasaport bilgileriniz
 • İletişim adresleriniz ( mail adresiniz ve telefon numaranız)
 • Çalıştığınız iş yerinize ait bilgiler,mesleki bilgileriniz
 • Aile üyeleriniz hakkında bilgiler
 • Maddi durumunuz hakkında bazı hussuslar
 • Seyahat geçmişi hakkında bilgiler( daha önce kaçta ülke gezdiniz, bunlar hangi ülkelerdir, kaç gün kaldınız gibi sorular)

Yukarıda belirttiğimiz sorulara ilişkin cevaplarınız çok dikkatli olmalısınız. Yalan veya eksik beyanda bulunduğunuz taktirde vize işleriniz gerçekleşmez ve vize sicilinize olumsuz etkisi olur. Bilgileriniz güncel olmalı değişen kısımları formda belirtmelisiniz. Long Vize Turizm sizleri yükten kurtarıp prosedürleri yakından takip etmektedir.

Portekiz Büyükelçiliği için gerekli gördüğü taktirde sizden ek bir belge isteme hakkına sahiptir. Yukarıda belirttiğimiz soruların dışında yetkililer başvuru sahibinin ülkesinde herhangi bir suça karışıp karışmadığınızı da sorabilir. Yüz kızartıcı bir suça dâhiliğinizin kanıtla bilirliği istendiğinde cevaplarınız doğru olmalıdır.

Vize işlemlerinizin uzamaması için başvuruya 15 gün öncesinden başlamakta yarar vardır.

Vize Formu Portekiz
Portekiz Vize Formu

Portekiz Vize Formu

Portekiz Vize Formu için gereken bilgileri edinmek için doğru adrestesiniz. Portekiz vize formu, vize başvuru kısmındaki en önemli bölümdür. Bu bölümde yapılan hatalar vize alma durumuzu doğrudan sıkıntıya sokabilir. En doğru adres olan Long Vize Turizm temsilcileri ile vize işlemleri hakkında irtibata geçebilirsiniz. Uzun yıllardır vize işlemleri konusunda en iyisi haline gelen ve müşterilerinin her zaman yanında yer alan bir firmadır.

Portekiz Vizesi Formu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Portekiz vizesi formu hakkında bilinmesi gerekenlerin hepsi yazımızda mevcuttur. İlk yapmanız gereken alacağınız vizenin türünü belirlemek olacaktır.

 • Portekiz turistlik vize
 • Portekiz ticari vize
 • Portekiz arkadaş, aile veya akraba ziyareti vizesi
 • Portekiz sosyal ve kültürel vizesi
 • Portekiz transit vizesi
 • Sağlık sebepli vize

Yukarıda yer alan vize çeşitlerinde birini seçtikten sonra Portekiz vize formunun adımına geçebilirsiniz. Bu formu doldurmada Long Vize Turizm temsilcilerimiz sizlere eşlik edecektir.

Portekiz vize formu tam 4 sayfa olup başvuru sahiplerinden istenilen dilde doldurmanız beklenir.

Portekiz vize formunun için önemli bilgileri başvuru kısmında beyan etmeniz gerekmektedir.

 • Kişisel güncel bilgileriniz
 • Pasaport bilgileriniz
 • İletişim adresleriniz ( mail adresiniz ve telefon numaranız)
 • Çalıştığınız iş yerinize ait bilgiler,mesleki bilgileriniz
 • Aile üyeleriniz hakkında bilgiler
 • Maddi durumunuz hakkında bazı hussuslar
 • Seyahat geçmişiniz hakkında bilgiler( daha önce kaçta ülke gezdiniz, bunlar hangi ülkelerdir, kaç gün kaldınız gibi sorular)

Yukarıda belirttiğimiz sorulara ilişkin cevaplarınızda çok dikkatli olmalısınız. Yalan veya eksik beyanda bulunduğunuz taktirde vize işleriniz gerçekleşmez ve vize sicilinize olumsuz etkisi olur. Bilgileriniz güncel olmalı değişen kısımları formda belirtmelisiniz. Long Vize Turizm sizleri yükten kurtarıp prosedürleri yakından takip etmektedir.

Portekiz Büyükelçiliği gerekli gördüğü taktirde sizden ek bir belge isteme hakkına sahiptir. Yukarıda belirttiğimiz soruların dışında yetkililer başvuru sahibinin ülkesinde herhangi bir suça karışıp karışmadığınızı da sorabilir. Yüz kızartıcı bir suça dâhiliğinizin kanıtla bilirliği istendiğinde cevaplarınız doğru olmalıdır.

Vize işlemlerinizin uzamaması için başvuruya 15 gün öncesinden başlamakta yarar vardır.

Vize Formu Portekiz
Portekiz Vize Formu

Portekiz Vize İşlemleri

Portekiz Vize İşlemleri için bilinmesi gereken detaylara yazımız üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Schengen ülkeleri arasında yer alan Portekiz, Avrupa’nın en batısındaki ülkelerden bir tanesidir. Portekiz Vizesi almak isteyen vatandaşlarımız; aile ziyareti, turistik, ticari veya transit vb. amaçları doğrultusunda vize başvurusu yapabilirler. Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaporta sahip kişiler için Türkiye Cumhuriyeti ve Portekiz arasında 30 Mart 2011 yılında yapılan anlaşma sonucunda vize muafiyeti uygulanır ve bu kişilerden Portekiz Vize istenmemektedir.

Ancak Umuma Mahsus (Bordo) Pasaportsahibi kişiler için 90 günden kısa sürecek seyahatlerinde gereken Schengen Vizesini almaları gerekir. 90 günden fazla sürecek olan eğitim, çalışma veya Avrupa Birliği Projelerine katılım için seyahat edecek kişiler ise Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaporta sahip olup Ulusal Vizeye başvuru yapmalıdır. Portekiz Konsolosluğu vize başvurularında Long Vize Turizmden destek alabilirsiniz.

Portekiz Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Portekiz vizesi işlemleri için öncelik olarak seyahat amacı belirlenir ve vize türü tespit edilir.  Seyahatiniz kısa süreli ise turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi veya transit vize; seyahatiniz uzun süreli ise Ulusal Vize türlerinden Eğitim Amaçlı Ulusal Vize, Avrupa Birliği Gönüllü Hizmeti İçin Ulusal Vize, Aile Birleşimi Vizesi veya Çalışma İzni Vizesinden gidiş amacınıza en uygun olanına başvuru yapmanız gerekmektedir.  Seyahatinize uygun olan vize türü tespit edildiğinde gerekli koşullar doğrultusunda evraklar hazırlanır.

Portekiz Vize İşlemleri Hizmetimiz

Long Vize Turizm olarak, Portekiz vizesi almanız için tüm tecrübemizle yanınızda oluyor, gerekli kontrolleri yapıyoruz. Seyahat amacınıza uygun vize türünün güncel olan Portekiz Vize evrakları ve belgeleri ve Portekiz Vize ücreti hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Seyahat amacına göre Portekiz Vizesi ücretleri değişiklik gösterebilir. Aile ziyareti, turistik, ticari, transit veya diğer vize türleri olan Ulusal Vize türlerine göre değişiklik gösteren tüm vize ücretlerini Long Vize Turizm çalışanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Long Vize Turizm çalışanımız, evraklarınızda eksik veya hata olmamasına yardımcı olurken müracaatınızı ret almadan sorunsuz tamamlamanızda da dikkatlidir.

Vize İşlemleri Portekiz
Portekiz Vize İşlemleri

Portekiz Vize Randevusu

Portekiz Vize Randevusu işlemlerinizi sayfamız üzerinden eksiksiz olarak karşılayabilirsiniz. Vize hakkında en güncel bilgileri edinmek için Long Vize Turizm olarak gerekli tüm hizmeti sizlere sağlıyoruz.  Portekiz vize başvuru sürecinizin tamamlanması için randevu almanız gerekmektedir.

2014 yılından itibaren Schengen üyesi tüm ülkeler parmak izi alma işlemi yapmaktadır. Bu yüzden son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almamış olanlar Portekiz Schengen vizesi başvuru sürecinde kesinlikle parmak izi vermelidir. Parmak izi vermek için de Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş olan başvuru vermezlerinden randevu alıp randevunuza zamanında ve şahsi olarak gitmeniz gerekmektedir. Randevu alma durumunu yoğunluk sebebiyle biraz aksayabilir ve uzun sürebilir. Eğer randevu almak için vaktiniz yoksa veya uğraşmak istemiyorsanız Long Vize Turizm olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Evraklarınız incelendikten sonra yetkililerimiz sizler için randevu alıp işlemlerinizin hızlanmasını sağlar.

Portekiz Vize Randevusu Ne Zaman Alınmalıdır?

Portekiz Konsolosluğu bazı durumlarda gerekli evraklar dışında ek evraklar da isteyebilmektedir. Bu yüzden vize sonuçlarınızın gelmesinde zaman zaman gecikmeler olabilmektedir. Ortalama olarak Portekiz vizesi 20-25 gün içeresinde sonuçlanabilmektedir. Bu yüzden planladığınız zamanda Portekiz’e seyahatinizi gerçekleştirmek istiyorsanız en az 1 ay önce Long Vize Turizm firmamıza başvurmanızı tavsiye ederiz.

Express Vize Başvurusu Nedir?

Express vize başvurusu acil olarak Portekiz’e gitmesi gereken Türk vatandaşları için yapılan bir vize başvurusudur. Sağlık, ölüm ve benzeri acil durumlar için Express vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Randevu alındıktan sonra Express vize başvurunuz  1-5 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu sayede tüm acil işlerinizi halletmeniz mümkün olmaktadır.

Portekiz Vizesi Randevusu Almadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Portekiz vize randevusu almadan önce yapmanız gereken bazı önemli işler vardır. Bunlar şöyledir:

 1. Vize türünün belirlenmesi
 2. Vize başvuru formunun doldurulması
 3. Gereken evrakların tamamlanması
 4. Vize ücretinin ödenmesi
 5. Vize randevusu almak

Almayı belirlediğiniz vize türüne bağlı olarak Long Vize Turizm’den gerekli evrakların tamamlanması konusunda yardım isteyebilirsiniz. Tüm evrakların dilinin de İngilizce olması önemli bir noktadır. çalışanlarımız sizin için vize randevusu alıp mülakatınızla ilgili önemli detaylar verecektir. Randevunuza giderken gerekli belgeleri yanınızda bulundurmayı unutmayınız.

Vize Randevusu Portekiz
Portekiz Vize Randevusu

Portekiz Vize Ücreti

Portekiz Vize Ücreti, başvurularınızın yapılması için vize formu ve istenen diğer evraklarla birlikte eksiksiz olarak yatırılmalıdır. Aksi halde başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Portekiz vizesi için vize merkezimiz olan Long Vize Turizm’den vize türünüze göre detaylı ve güncel bilgileri alabilirsiniz. Alacağınız vizenin ücreti seyahat planınızın uzunluk ve kısalığına göre de değişmektedir. Tüm detayları öğrenmek için danışmanlarımızla irtibata geçerek ödemeleriniz gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurunuzun kabul edilmemesi durumunda yatırdığınız ücret geri verilmeyecektir.

Portekiz Vize Türleri 2021

Portekiz vizesi seyahat amaçlarına göre farklı türleri içermektedir. Bu türlerin bazıları şöyledir: Portekiz ticari vize, Portekiz turistik vize, Portekiz aile/arkadaş ziyareti vizesi. Hangi vize türünü seçeceğinize karar verdikten sonra ne kadar sürede kalacağınızı belirlemeniz gerekir. Bundan sonra ise ücret miktarı belirlenerek sizlere tarafımızdan bildirilir.

 • Ek olarak:
 • Konferans ve seminer vizesi
 • Medikal tedavi vizesi
 • Performans ya da turnuva vizesi
 • Portekiz vatandaşı olmayanlar için vize

Bu türler de birçok kişi tarafından tercih edilenler arasındadır. Hangi türü seçeceğinize göre farklı fiyat uygulaması olmaktadır. Uzun süreli vize almak isterseniz yine fiyatlar değişecektir ve en güncel bilgileri danışmanlarımız sizlere verecektir.

Portekiz Vizesi Başvurusunun Sonuçlanma Süresi

Portekiz vizenizin sonuçlanması için ortalama 20-25 gün gerekmektedir. Ancak bu durum Portekiz Konsolosluğu’ndaki yoğunluk durumuna ve tatil günlerine göre de değişkenlik göstermektedir. Hangi dönemlerin daha yoğun olduğu ile ilgili en doğru bilgileri bize başvurduğunuz takdirde danışmanlarımız sizlere verecektir.

Portekiz Vize Ücreti Hakkındaki Bazı Detaylar

Portekiz seyahatiniz için toplam ödeyeceğiniz mali değeri TL veya döviz cinsinden ödeyebilir ve güncel ödeme bilgilerini de firmamız Long Vize Turizmden alabilirsiniz. Seyahatiniz sırasında ihtiyacınız olan sağlık sigortası, hizmet bedelleri, biyometri işlem bedelleri ve vatandaşlık bedelleri bu ücretlendirme dışındadır. Portekiz başvurunuz için evraklarınızı kargo yoluyla gönderip kolayca yapabilir ve zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

Vize Ücreti Portekiz
Portekiz Vize Ücreti

Portekiz Vizesi Dilekçe Örneği

Portekiz Vizesi Dilekçe Örneği ile Portekiz’e seyahat etmek isteyenler işlerini kolaylaştırabilir. Vize başvurusunda bulunmak isteyenler Ankara’da bulunan büyükelçiliğe veya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben bir dilekçe yazmak zorundadır. Hazırlanacak olan dilekçe iyi bir İngilizce ile yazılmalıdır. İngilizce bilmeyenler bu konuda sıkıntı yaşayabilirler ve başvurularından red cevabı alabilirler. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına firmamıza başvurabilirsiniz. Dilekçe yazımı konusunda Long Vize Turizm olarak sizlere yardımcı oluyoruz. Bu sayede dilekçe işlemlerinizi ve vize işlemlerinizi sorunsuz olarak halledebilirsiniz.

Portekiz Vize Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Portekiz Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, Portekiz diplomatik temsilciliklerinin internet sitelerinden Portekiz vizesi dilekçe örneği bularak bu dilekçeyi kullanabilirler. Portekiz Vize başvurusu içi tüm hususların eksiksiz olacak şekilde yapılması, başvurunun olumlu sonuçlanmasında çok etkilidir. Vize dilekçesi yazarken öncelikle seyahat amacı açık bir şekilde belirtilmeli ve herhangi bir sorun çıkmaması için her şeyin açık yazılması gerekmektedir. Dilekçenizde yazdıklarınız başvuru esnasında yazdıklarınızla çelişmemelidir. Dilekçede belirtilmesi gereken diğer bir husus da seyahat giderleri ve masraflarının hangi yolla gönderileceğidir. Bilgiler eksik olduğunda vizenizin red cevabı alacağını unutmayınız. İsterseniz vize başvuru dilekçenizi Long Vize Turizm hazırlayabilir ve sorunların önüne geçebilirsiniz.

Portekiz Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Ticari vize başvurusu ya da iş için vize başvurusu yapmak isteyenler Portekiz’e seyahat etmek için başvuru dilekçelerinde bu amaçlarını belirtmelidir. Bunun dışında eğer bir devlet kurumu adına Portekiz’e gidilecekse çalıştıkları kurumun yetkili kişilerinden yazılı evrak alınıp başvuru dilekçesi ile beraber sunulmalıdır. Portekiz Seyahatiniz eğer bir şirket ya da yatırım faaliyeti adına gerçekleştirilecekse yine şirket yetkilisinden imzalamış olduğu bir yazılı metin alınıp dilekçeye eklenmelidir. Uzun yıllardan beri vize hizmet sunan Long Vize Turizm tüm işlemlerinizin sorunsuz halledilmesi noktasında 7/24 hizmet vererek vizenizin olumlu olma şansını arttırır. Bu anlamda en ufak bir sıkıntınızda bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Portekiz
Portekiz Vize Dilekçe Örneği

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır?

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır? diye merak ediyorsanız ve cevap arıyorsanız doğru sayfadasınız.  Portekiz Avrupa Schengen bölgesine dahil olan bir ülkedir. Türkiye’den Portekiz’e seyahat etmek istiyorsanız ve iki ülke arasında olan anlaşmaya göre Hususi (Yeşil) veya Hizmet (Gri) pasaportlarına sahipseniz Portekiz Vize başvurusunda bulunmanıza gerek yoktur. Ancak Umuma Mahsus pasaporta yani bordo pasaporta sahipseniz Portekiz’e yapacak olduğunuz seyahat 90 günden daha kısa süreli ise Portekiz Schengen vizesi başvuru talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır? – Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Portekiz Vizesi nasıl Alınır? İlk adımımız başvuru amacınızı netleştirip seyahat amacımızı belirlemek olacaktır. Portekiz vize türleri; aile, ticari ve turistik ziyaretler olarak kategorilere ayrılmaktadır. Portekiz’de aile veya arkadaşınızın yanında konaklama planınız varsa aile ziyaret kategorisinde; turistik vize veya kültürel gezi amacıyla gitmeyi planlıyorsanız turistik ziyaret kategorisinde;  iş görüşmesi, konferans, panel, seminer vb. amaçlarla seyahat etmeyi planlıyorsanız ticari vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Ancak Aile ziyareti amacıyla turistik vize başvurusunda bulunduğunuz taktirde Portekiz Vize başvurunuz reddedilebilir. Bu nedenle seyahat amacınıza uygun başvuru yapmalısınız.

Seyahat amacımızı belirledikten sonra ikinci adımımız seyahat için gerekli evrakların hazırlanmasıdır. Gerekli evrakları hatasız ve eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Aksi takdirde başvurunuzun reddedilme ihtimali vardır.

Bir sonraki adımda ise başvurunuz için randevu almaktır. Long Vize Turizm olarak randevu gün ve saatini onayınıza bağlı sunmaktayız. Online vize randevunuzu ücretsiz olarak alabilirsiniz. Son 3 yıl içerisinde Schengen vizesi aldıysanız, parmak izi vereceğiniz randevu gününde şahsen gelmenize gerek kalmayabilir. Son 3 yıl içerisinde Schengen vizesine sahip olduysanız ve parmak izinden muafiyet durumunuz varsa ofisimizdeki profesyonel yetkililer aracılığıyla bilgi alıp öğrenebilirsiniz.

Hazırladığınız gerekli evrakları bize teslim ederek vize başvurunuz için dördüncü adımı da tamamlamış olacaksınız. Gerekli vize evrakları ve belgeleri ofisimizi ziyaret ederek teslim edebilir veya kargo ile teslim edebilirsiniz.

 Son olarak beşinci adım pasaportunuzu teslim almak olacaktır. İşlemler sonuçlandığında size ulaşıp bilgilendirmekteyiz. Pasaportunuzu Long Vize Turizm ofisimizden gelip alabilirsiniz veya hızlı bir şekilde kargo aracılığıyla sizlere ulaştırabiliriz.

Vizesi Nasıl Alınır Portekiz
Portekiz Vizesi Nasıl Alınır

Portekiz Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Portekiz Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusuna en etkili cevaplara Long Vize Turizm ailesinden erişebilirsiniz. Portekiz’e seyahat amacına göre vize çeşitleri mevcuttur. Gidiş amacına uygun olan vize türüne göre başvuruyu doğru yapmak önemlidir. Portekiz vizesi türleri iki ana başlıkta toplamak gerekirse, birincisi kısa süreli vizeler, ikincisi ise Ulusal vizelerdir.  Portekiz vizesi başvuruları, başvurulan tarih itibari ile 15 gün içerisinde sonuçlanır. Bu nedenle de vizeye başvurunun en geç tarihi, seyahat edilecek tarihe 15 gün kala olabilir. Portekiz vizesi başvurusunun kabul edilme süresi en fazla 3 aydır. Schengen yönetmeliği gereği alınan bir kararla da seyahatten 3 ay öncesinden daha fazla süre içinde başvuru yapılamaz. Portekiz vizesine başvuru detayları için Long Vize Turizm çalışanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Portekiz vizesinin ne kadar sürede çıkacağını etkileyen bir diğer konu da evrakların zamanında ve eksiksiz tamamlanmış olmasıdır. Evraklarınızda sorun yaşamamak adına yine Long Vize Turizm tam destek sağlamaktadır. Belgelerin eksiksiz olduğundan emin olunduğunda teslim edilir ve ardından konsolosluk inceleme işlemi yapar. Evraklarda seyahate engel bir durumla karşılaşılmadığında da vizenin olumlu çıkması ile sonuçlanması beklenir. Başvuru sürecinin Portekiz veya Türkiye Cumhuriyeti devletlerinin resmi tatiline denk gelmesi bu süreçte uzamaya neden olabilir. Resmi tatillerin süreçlerde yoğunluğa neden olduğu konusunda Long Vize Turizm çalışanı bilgilendirme ve hatırlatmada bulunacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Portekiz vizesi alabilmeleri için izleyecekleri iki yol vardır. Bunlardan birincisi Ankara’daki Portekiz Büyükelçiliği’ne, ikincisi ise İstanbul’daki Macaristan Başkonsolosluğu’na başvuru yapmaktır. Elçiliğin ve Başkonsolosluğun çalışma saatleri, işlemlerin ne kadar süreceği, evrakların tesliminden sonra mülakat süreci ve Portekiz vizesi kaç günde çıkar sorunuzun cevabını Long Vize Turizm firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Portekiz Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Başvurum Reddedilir Mi?

Portekiz vizesi başvurum reddedilir mi? Sorusu sıkça karşımıza çıkan sorulardan bir tanesidir. Portekiz vizesi başvurunuzun reddedilmesinin nedenleri olabilir. Bunlar Konsolosluğun veya elçiliğin vize başvurusunu uygun görmemesi halinde olur. Konsolosluğun veya elçiliğin talep ettiği şartların birisinin veya birkaçının yerine getirilmemesi, başvuruda sunulan evrakların hatalı ya da sahte olması başvurunun reddiyle sonuçlanır. Bu gibi durumlardan kaçınmanızı sağlayacak olan Long Vize Turizm ile vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Ücreti Portekiz
Portekiz Vize Ücreti

Portekiz’in Vize İstenmediği Ülkeler

ArnavutlukKiribati
AzerbaycanKolombiya
Bosna HersekMarshall Adaları
ErmenistanMikronezya
GürcistanPalau
KaradağPeru
Kuzey MakedonyaSaint Lucia
MoldovaSaint Vincent ve Grenadinler
RusyaSamoa
SırbistanTonga
Cape VerdeTrinidad ve Tobago
Avrupa Birliği VatandaşlarıTuvalu
Birleşik Arap EmirlikleriUkrayna
Doğu TimorVanuatu
DominikaGrenada
Portekiz’in Vize İstemediği Ülkeler

Portekiz Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus10,28 milyon (2019)
Para BirimiEuro
Resmi DiliPortekizce
DiniHristiyanlıktır ve ağırlıklı olarak Katolikliktir.
Telefon Kodu+351
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriCaldo verde – Caldeirada  – Tripas à moda do
Gezilecek YerlerLizbon – Algarve – Obidos – Madeira
BaşkentLizbon
ŞehirleriLizbon – Porto – Vila Nova de Gaia – Amadora – Braga – Setúbal – Queluz
Yüz Ölçümü92.280 km2
Zaman DilimiUTC0 (WET³)
İnternet Alan Adı.pt
KurucusuI. Alfonso Henriques
BaşkanıMarcelo Rebelo de Sousa
Asgari Ücret700,00 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiBahar ve yaz mevsimlerinde güneşli, sonbahar ve kış mevsimlerinde yağmurlu ve rüzgârlıdır.
Asker Sayısı32,992
Komşu ÜlkeleriAtlas Okyanusu – İspanya
Kuruluş Tarihi5 Ekim 1143
Portekiz Hakkında Genel Bilgiler
Portekiz
Portekiz
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Portekiz Vizesi Nasıl Alabilirim?

Portekiz Schengen ülkelerinden Türk turizmini büyük ölçüde barındıran ülkelerden biridir. Portekiz vizesi almak için şahsınızı kanıtlayan evraklar ile birlikte başvuru yapmanız gerekmektedir. Seyahat amacınızı kanıtlayan Portekiz Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Portekiz Başvuru Evrakları Nelerdir?

Portekiz’e kısa süreli ya da uzun süreli vize başvurusu yapmak için seyahat nedeninizi kanıtlayan evrakları hazırlayıp, sunmanız gerekmektedir. Başvuru Evrakları Arasında kişi bilgileriniz, maddi durum dokümanlarınız ve seyahatinizi kanıtlayan dokümanları sunmanız ve Portekiz Vize Başvuru Formunda işaretleme yapmanız gerekmektedir. Portekiz vize başvurularınız için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alabilirsiniz.

Portekiz’e Gitmek için Vize Almak Zorunda Mıyım?

Portekiz Avrupa ülkeleri Schengen kapsamında olan bir ülkedir ve Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Portekiz’e ne sebep ile gitmek isterseniz vize almanız gerekmektedir. Seyahat planlaması yaparken Portekiz Vize Randevusu Almanız Ve evraklarınızı teslim ederek vize sürecini başlatmanız gerekmektedir. Vize İçin gerekli Tüm detaylara Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden öğrenebilirsiniz.

Portekiz Büyükelçiliği Vize Bölümüne Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Portekiz Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan kendi ülke vatandaşlarının sosyal, ekonomik, kültürel, güvenlik ve evrak durumu hakkında hizmet vermektedir. Büyükelçilik ülke vatandaşlarının pasaport yenileme ve evrak takibine bakmakla da görevlidir. Büyükelçilikler direk başvuru almamakla birlikte Portekiz Konsolosluğu Vize Bölümü işlemleri randevu alınarak yapılmaktadır. Başvurularınızı yetkili olan Long vize başvuru Merkezimizden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Portekiz Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Portekiz Büyükelçiliği bulunduğu yabancı ülkede yaşayan ve seyahat eden vatandaşlarının sosyal ekonomik ve evraksal işlemlerinden sorumludur. Kişilerin haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükümetin politik, kültürel, ticari, ekonomik bağlamda düzenli olarak bilgilendirilmesi gibi görevler Büyükelçiliklerin görevidir. Büyükelçilik işlem randevuları ve Portekiz Vize Randevusu işlemlerinizi yetkili olan Long Vize Başvuru Merkezimiz uzmanları ile gerçekleştirebilirsiniz.

Portekiz Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler randevu sistemine bağlı olarak hizmet vermektedir. Direk görüşme sağlayamamaktasınız. Büyükelçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası sağlam ilişkilerin kurulması ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki bağların güçlendirilmesi görevini üstlenir. Büyükelçilikle olan tüm görüşmeler adına Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden randevu desteği alabilir, Portekiz Ticari Vize İşlemleri için de tüm bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Portekiz Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Portekiz Konsolosluğuna ya da Portekiz Büyükelçiliği Vize Bölümü direk başvuru yapamamaktasınız. Portekiz Konsolosluğu yetkili karar merciidir. Başvurularınızı yetkili olan Long vize başvuru Merkezimizi uzmanlarımızdan destek alarak gerçekleştirebilirsiniz. Merkezimiz ile hazırlanan evrak ve başvuru formlarınız ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz.

Portekiz Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Portekiz Konsolosluğunun uzun dönem vize başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma vizesi ile kısa süreli başvurularını da kabul etmektedir. Başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat yapmak ve ekstra ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Uzun süreli Vize Başvuruları için gerekli olan Portekiz Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Merkezimiz uzmanları ile sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Portekiz Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Portekiz Konsolosluğu uzun kalış süreli vize başvurularını ve kısa dönemli vize başvurularını değerlendiren merciidir. 90 günü aşan kalışlarda yani aile birleşimi, çalışma vizesi gibi türlerde de hizmet vermekte olup, Portekiz Turistik Vize başvurusunda karar vermek yetkisine de sahiptir. Turistik başvuru detayları için yetkili olan Long Vize Başvuru Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Portekiz Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Nereden Başvura Bilirim?

Portekiz aile/arkadaş ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar ve davetiye ile kanıtlamanız gerekmektedir. Portekiz Konsolosluğu Vize Bölümü davetiye olmayan aile arkadaş ziyaretini kabul etmemektedir. Belediye onaylı orijinal davet mektubu ve seyahatinizi kanıtlayan diğer evraklar ile birlikte başvuru yapmanız gerekmektedir. Güncel Başvuru kurallarını öğrenmek ve vize başvurusu yapmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akrabamın Gönderdiği Davetiye Orijinal Olmak Zorunda Mı?

Portekiz’deki akraba ya da arkadaşınıza gitmek için yapılan vize başvurularında, Portekiz’deki tanıdığınızın gönderdiği belediye onaylı, mühürlü davetiyeyi sunmanız gerekmektedir. Davetiyenin aslı ve diğer hazırladığınız evraklar ile birlikte Portekiz Vizesi için müracaat edebilirsiniz. Tüm vize işlemlerinizde Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilir, başvurularınızı hızlandırabilirsiniz.

Portekiz’den Davetiye Gönderen Kişinin sorumlulukları Nelerdir?

Bir akraba ya da arkadaşınızdan tarafınıza gönderilen davetiye belediye onaylı ve mühürlü olmalıdır. Ayrıca davetiye gönderen kişinin ülke içindeki konumu da önemlidir. Çalışmayan, oturumu olmayan ya da öğrenci olan bir kişi davetiye gönderemez. Davetiye gönderen kişi bir nevi sizin sorumluluğunuzu almış olur. Davetiyeli başvuru sonuçlanma süreleri ve Portekiz Vizesi Kaç Günde Çıkar sorularınızın tüm cevaplarına Long Vize Başvuru Merkezinden cevaplandırabilirsiniz.

Portekiz’e Ticari Seyahatimde Davetiye Zorunlu Mu?

Portekiz’e seyahat amacınız bir iş toplantısı ya da fuar stant ziyareti için ise; ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Evraklarınızın arasına davet mektubu veya fuar bileti eklemeniz gerekmektedir. Davetiye olmadan ticari başvuru yapılamamaktadır. Ticari davetiye haricinde ticari ilişkilerinizde kanıtlayan evraklar sunarsanız çok daha etkili olmaktadır. Eksiksiz ve hızlı bir şekilde Portekiz Vize İşlemlerinizi başlatmak için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Ticari Davetiyeyi Başka ülkeden Alsam Başvuru Yapabilir Miyim?

Portekiz’e Ticari seyahat planlarken vize başvurusunda davetiye eklemeniz gerekmektedir. Bu davetiye Portekiz’deki bir firmadan olması gerekmektedir. Başka Ülkeden alınan Ticari davetiye Portekiz Ticari Vize Başvurusunda ya da Portekiz Turistik Vize başvurusunda kullanılamamaktadır. Ticari davetiye kuralları hakkında detay almak için Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Portekiz Ticari Vize Başvurularında kullanılan davetiyenin belli kurallara uyulması gerekmektedir. Davetiye içeriğinde davet edilen kişi bilgileri, kalacağı süre ve nedeni ayrıntılı belirtilmeli ve kaşeli imzalı olmalıdır. Ticari davetiyenin yanında ayrıca Portekiz Konsolosluğu Vize Bölümünün doldurmasını istediği bir davet formu da tamamlanıp eklenmelidir. Davetiye ile ilgili tüm soruların cevaplarını Long Vize Başvuru Merkezi Uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

Portekiz Turistik Vize Evrakları Nelerdir?

Gezmek, değişik kültürlerde deneyim sağlamak için bir Portekiz’e bir seyahat planlıyor iseniz; turistik vizeye başvurmanız gerekmektedir. Vize Başvurunuz da en önemli evraklarınız dan biri Otel ve uçak rezervasyonlarınızdır. Kalacağınız gün kadar otel opsiyonunuzun geçerliliği olmalıdır. Portekiz Vize Başvurusu Ve rezervasyon işlemleriniz için Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Portekiz Turistik Vize Başvurusunda Öğrenci Olmam Sorun Yaratır Mı?

Portekiz vize başvurusunda Türkiye’deki statünüz öğrenci ise; öğrenci belgenizi ve birinci derece ailenizden bir kişiyi sponsor göstermeniz gerekmektedir. Bu birinci derece yakın anne ya da babanız olabilir. Sponsor olacak aile bireyinin evrakları yanında bir dilekçe ile de yazılı olarak beyan etmesi gerekmektedir. Long Vize Başvuru Merkezimizden Portekiz Vizesi Dilekçe Örneklerini temin edebilisiniz.

Ev Hanımı Olanlar Sponsor göstermek Zorunda Mı?

Portekiz Turistik Vize Başvurusunda bulunan ev hanımları yani çalışma durumu olmayan kişiler kendi evrakları haricinde mutlaka sponsor kullanmalıdır. En uygun sponsor birinci derece aile yakınlarıdır. Sponsor olacak kişinin maddi yeterliliği ve bulunduğu statünün geçerli bir konumda olması gerekmektedir. Ev hanımı vize evrakları Ve sponsor evrakları listesini öğrenmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden Destek alabilirisiniz.

Kısa süreli Portekiz Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Turistik, ticari vize, kültürel amaçla yapılacak olan tüm seyahatler için kısa süreli vize başvurusu yapılmalıdır. Kısa süreli vize başvurusu yapmak için seyahat nedenlerinizi ve konumunuzu kanıtlayan evrakları hazırlarayarak Portekiz Konsolosluğu Vize Bölümüne teslim etmeniz gerekmektedir. Konsolosluk randevu ve evrak takibi almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Uzun dönemli Kalış Vize Mi Nasıl Yapabilirim?

Aile birleşimi, çalışma vizesi ve oturum işlemleriniz için uzun dönemli Portekiz Vize Başvurusu yapmanız gerekmektedir. Vize başvurunuzu yapmadan önce mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Randevu gününe kadar tüm evraklarınızı ve başvuru formlarınızı eksiksiz hazırlamanız gerekmektedir. Eksik evrak ile başvuru yapılamamaktadır. Sorunsuz başvuru için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Portekiz’e Vize Başvurusu Yapabilmenin Kuralları Nelerdir?

Portekiz’e seyahat vizesi alabilmek için Türkiye’deki statünüzü, maddi durumunu ve seyahat planınızı beyan etmeniz gerekmektedir. Çalışmayan, yani ekonomik özgürlüğü olmayan kişiler vize alma sürecinde zorlanabilirler. Bu durumda bir sponsor kullanmanız evraklarınızı destekleme açısından etkili olacaktır. Long Vize Başvuru merkezi aracılığı ile durumunuzu açıklayan Portekiz Vizesi Dilekçe Örneklerine ulaşabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize başvurusu yaparken gidiş amacınızı, Türkiye’de bulunduğunuz statüyü, maddi durumunuzu ve otel-uçak rezervasyonlarınızı eklemeniz gerekmektedir. Gidiş Amacınız Portekiz Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak ise davet mektubunuzu yani yurtdışı davetiyenizi sunmanız gerekmektedir. Davetiye örneklerini öğrenmek ve gerekli Portekiz vize evrakları ve belgeleri listesine ulaşmak için Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Ticari Vize Başvurularında Evrak Farklılığı Var Mıdır?

Yurt dışı seyahatlerinde gidiş amacınıza göre vize türleri değişmektedir. Başvurularda gidiş sebebinizi evraklar ile kanıtlamanız ve makama sunmanız gerekmektedir. Portekiz’de bir fuar ziyareti ya da Ticari bir firma ile görüşme yapacak iseniz; fuar davetiyesi ya da karşı taraftaki firmadan ticari davetiye istemeniz gerekmektedir. Bu Ticari davetiye şirket antetli kağıdına kaşeli imzalı olmalıdır. Başvuru Formunda gidiş sebebinizi işaretlenmeli ve Portekiz Vize Randevusunda sözlü olarak ta beyan edilmelidir.

Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

Başvuru Şekliniz Portekiz Turistik Vize ise; evraklarınızın arasına otel uçak rezervasyonlarınızı sunmanız gerekmektedir. Yaptığınız otel rezervasyonunuzu satın almak zorunda değilsiniz fakat; otel rezervasyonunuzun opsiyon tarihinin randevu günü dahil geçerli olması düşmemesi gerekmektedir. Tüm otel, uçak Rezervasyon İşlemleriniz için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Formu Doldurmadan Başvuru Yapabilir Miyim?

Tüm vize başvuru işlemlerinde olduğu gibi Portekiz Vize başvurunuzda da başvuru formunu doldurmak zorundasınız. Başvuru formu olmayan başvurular kabul edilmemektedir. Başvuru Formu hazırladığınız evrakların bir özeti konumunda olup, evraklarınızı destekleyici niteliktedir. Long Vize Başvuru Merkezimizden form ve Portekiz Vize Evrakları Ve Belgeleri hakkında destek alabilirsiniz.

Vize Formu Hangi Dilde Dolmalıdır?

Portekiz Vize Formu bilgisayar ortamında, İngilizce dilinde doldurulması gerekmektedir. Elle doldurulan vize formları kabul edilmemektedir. Vize formunun eksik ya da hatalı doldurulması başvuru sürecinizin uzamasına neden olur. Gerçekliği beyan etmeyen formlarda ret alma olasınız bile olabilir. Long Vize Başvuru Merkezi desteği ile yapacağınız Portekiz Konsolosluğu Vize işlemlerinde sorun yaşamadan en kısa sürede işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Formunu Nereden Bulabilirim?

Portekiz vizesi başvurusu yaparken mutlaka ilgili formun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması gerekmektedir. Yanlış doldurulmuş ya da yalan beyan verilmiş Portekiz Vize Formu başvuru sonucunuzun gecikmesine hatta olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Long Vize Başvuru Merkezimiz uzmanlarından form desteği alabilir, sorunsuz vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Portekiz Vizesi İşlemlerimi Nereden Yapabilirim?

Portekiz seyahatlerinizde ilk etap vize almaktır. Seyahat nedeninize göre evrak listesini ve Portekiz Vizesi Ücretlerini önceden bilmeniz gerekmektedir. Sorunsuz, eksiksiz ve zamanında yapılan bir vize başvurusu ile sonucunun da olumlu gelme olasılığını arttırmış olursunuz. Tüm işlemlerinizde Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından destek alabilir zamana karşı en hızlı işlemi başlatabilirsiniz.

Portekiz Vizesi İşlemleri Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Portekiz vize işlemleri sonuçlanma süreleri başvuru türüne göre değişmektedir. Uzun süreli oturum başvuruları 3-6 ay arasında sürerken, kısa sürülü seyahat vizeleri ortalama 1 hafta ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Portekiz Büyükelçiliği Vize Bölümü farklı durumlarda yüz yüze görüşme talep edebilir ve bu durum sonuçlanma süresini etkileyebilir. Tüm başvuru süreçleri ve Portekiz Vizesi Kaç Günde Çıkar sorularınızın cevaplarına Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Portekiz Vizesi İşlemleri İçin Ne kadar Ücret Ödemem Gerekli?

Portekiz Vize Harç Bedelleri başvuru türünüze gere değişmektedir. Başvuru bedelleri nakit olarak başvuru günü alınmaktadır. Havale ya da çek ile ödeme kabul edilmemektedir. Ücretlerdeki gündem değişikliklerine ve Portekiz Vize Ücreti listesine ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu merkezimizden destek alabilirsiniz.

Vize Randevusunda Tarih Değişikliği Yapabilir Miyim?

Portekiz Vizesi başvurusu yapabilmek için randevu zorunluluğu bulunmaktadır. Randevu alınmadan Portekiz Vize Başvurusu yapılamayacağı gibi randevu tarihinde de değişiklik yapılamamaktadır. Size sunulan randevu takviminden gün seçimi yaparken tam net bir tarih seçilmelidir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden uygun randevu tarihleri için destek alabilirsiniz.

Randevu Günü Şahsen Başvuruda Bulunmak Zorunda Mıyım?

Portekiz’e gidiş amacınızı kanıtlayan evraklar ve başvuru formu ile birlikte randevu günü vize başvurusu yaparak Portekiz Vize İşlemlerinizi başlatabilirsiniz. Başvuruda şahsen bulunmanız ve biyometrik parmak izinizi vermeniz gerekmektedir. Başvurusu sırasında küçük bir mülakata da dahil olabilirsiniz. Mülakat detayları hakkında Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Randevusunu Nasıl Alabilirim?

Portekiz için hangi tür vizeye başvuru yaparsanız yapın mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Portekiz Vizesi Randevusu alınmadan müracaatlar kabul edilmemektedir. Randevu ilgili birimlerden online olarak alınmaktadır. En Hızlı güvenilir randevu almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Portekiz Vize Ücreti Ne Kadardır?

Portekiz Vizesi ücretleri Seyahat edecek kişinin yaş durumuna ve seyahat türüne göre değişmektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü olarak harç bedelleri değişmektedir. Vize ücretleri başvuru günü elden alınmakta olup, başvuru sırasında Portekiz Vize Formu Ve evraklarınızı da eksiksiz teslim etmeniz gerekmektedir. Detaylı harç ücretleri listesine ulaşmak için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Yeni Doğan Bebek İçin Vize Ücreti Ödeniyor Mu?

Portekiz Konsolosluk Vize başvurularında yaş ve gidiş türüne göre vize harç bedelleri değişmektedir. Kısa dönemli kalış ile Uzun Dönemli oturum vize ücretleri değişkenlik göstermektedir.0 yaş grubu çocuklardan sadece hizmet bedeli alınmaktadır. Vize Harç bedelleri randevu günü başvuru sırasında tahsil edilmektedir.

Başvuru Türüne Göre Vize Harç Bedeli Değişiyor Mu?

Portekiz vizesi başvurularında harç bedelleri vize türüne göre değişirken yaş gruplandırmasına göre de değişmektedir. Uzun dönemli yani oturum, aile birleşimi, çalışma vizeleri harç bedelleri ile Portekiz Ticari Vize Ve turistik vize ücretleri farklılık göstermektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden güncel elçilik vize ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesinin Amacı Nedir?

Portekiz vizesi başvurusu yaparken gerekli olan tüm evrakları hazırlamanız ve başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca evraklar arasına gidiş nedeninizi ve durumunuzu detaylı anlatan bir dilekçe eklemeniz Portekiz Vize İşlemlerinizde olumlu algılanmanıza sebep olur. Portekiz Vizesi dilekçe örneği sunduğunuz evrakların bir nevi özeti gibidir. Dilekçe detayları hakkında detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Niyet Mektubu İle Vize Talep Dilekçesi Aynı Mı?

Başvurularda Portekiz Konsolosluğu Vize Bölümüne seyahatinizi kanıtlayan evraklar ile başvuru formlarınızı iletirken, gidiş amacınızı, seyahat planınızı ve niyetinizin ne olduğunu anlatan bir dilekçe eklemeniz başvuru sürecinizi sorunsuz geçirmenizi sağlar. Bu dilekçeye Vize Talep dilekçesi veya niyet mektubu denir. Vize başvurularının tüm püf noktalarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Portekiz Vizesi için hazırladığınız başvuru formların ve vize talep dilekçelerinde İngilizce Dilinin kullanılmanız gerekmektedir. Türkçe hazırlanmış başvuru formları ve dilekçeleri kabul etmemektedir. Hatta iş yerinizden alacağınız izin ve görev yazıları da İngilizce hazırlanmalıdır. Sorunsuz ve eksiz vize başvurunuzu tamamlamak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alabilirsiniz.

Portekiz vizesi Almak İçin Nereye Başvurmam Gerekli?

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır? Bordo pasaportlu kişiler Portekiz için seyahat nedenleri ne olursa olsun mutlaka Portekiz Vizesi almak zorundadırlar. Gidiş nedeninizi kanıtı olan evraklar ve başvuru formu ile Long Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla aldığınız randevu günü en hızlı ve sorunsuz vize başvuru başlatabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Almak İçin Nelere Dikkat Etmem Gerekli

Portekiz vizesi için en altın kural gidiş nedeniniz ve bunu kanıtlayan belgeleri sunabilmenizdir. Portekiz Ticari Vize için; mutlaka ticari davet mektubunuzu ya da stant giriş biletinizi sunmanız gerekmektedir. Bir akrabanızı ya da arkadaşınızı ziyaret edecek iseniz kişi davetiye mektubunu beyan etmeniz gerekmektedir. Tüm başvuru şekilleri ve detayları için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Portekiz İçin Oturum Vizesi Nasıl Alabilirim?

Portekiz’de kalış süreniz 90 günden fazla, çalışmaya ya da evlilik için ise; oturum vizesine başvurmanız gerekmektedir. Portekiz Vize Başvurusu yaparken bu kalış nedenlerinizi evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Çalışmak için karşı şirketten çalışma davetiyenizi, eşinizin yanında yaşamak için ise evlilik belgenizi ve Portekiz’deki eşinizin konumunu kanıtlayan evrakları sunmanız gerekmektedir. Tüm başvurularınız için gerekli evrak listesine Long Vize Başvuru Merkezinden temin edebilirsiniz.

Portekiz kısa süreli Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Portekiz Vizesi Kaç Günde Çıkar, İhtiyacınız olan turistik, ticari görüşme ya da Portekiz Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi ise; 90 günden az olan yani kısa süreli kalış vizesine başvurmanız gerekmektedir. Başvurunuzda seyahatinizi kanıtlayan tüm evrak ve belgeleri sunmanız gerekmektedir. Ne kadar kanıtlayıcı belge sunar iseniz, vize sonucunuzun olumlu gelme olasılığı yüksek olur. Vize başvurularınız için tüm detayları öğrenmek için Long Vize Başvuru Merkezine ulaşabilirsiniz.

Portekiz Uzun Süreli Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

İhtiyacınız olan aile birleşimi, çalışma vizesi ya da oturum vizesi ise; 90 günden fazla olan yani uzun süreli kalış vizesine başvurmanız gerekmektedir. Başvurunuzda seyahat amacınızı kanıtlayan davetiye ve çalışma talep evrakları yanında şahsınıza ait tüm belgeleri de sunmanız gerekmektedir. Ne kadar kanıtlayıcı belge sunar iseniz, vizenizin hızlı sonuçlanmasını sağlamış olursanız. Uzun süreli Vize başvurularınız için tüm detayları ve Portekiz Vizesi Ücretlerini öğrenmek için Long Vize Başvuru Merkezine ulaşabilirsiniz.

Portekiz’e Acil Vize Başvurusunda Bulunabilir Miyim?

Portekiz’e seyahatiniz acil olarak gelişir ve vize başvurunuzda geç kaldıysanız Portekiz Vizesi için vip başvuru bulunmamaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezine durumunuzu iletmeniz dâhilinde randevu alırken bu durumu belirterek erken randevu talebinde bulunabilirler. Tabi seyahat acili yetinizin nedeni de değerlendirme açısından önemlidir.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu