Vizesi Portekiz

Portekiz Vizesi

Portekiz vizesi işlemleri için merak edilenleri tek bir sayfada bulabilirsiniz. Portekiz Devleti’ne seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarımız ve Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin yerine getirmesi gereken bazı prosedürler mevcuttur. Her ülkenin olduğu gibi Portekiz Devleti ‘nin de ülkesine özgü bazı prosedürleri vardır. Bu prosedürler hangi gerekçeyle olursa olsun gerçekleşmediği durumunda vize işlemlerinizin kabul görmeme durumuyla karşılaşabilirisiniz. Bu süreçte Long Vize Turizm olarak işlemlerinizin hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmesi için kolaylık sağlar. Uzman kadrosuyla vize işlemlerinizde yanınızda olan Long Vize Turizm yükünüzü hafifletip sizler adına randevu oluşturmaktadır.

Portekiz’ e seyahat etmeyi düşünen seyahat severlerin Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu, Bordo Pasaport hamili Türkiye vatandaşları Portekiz vize başvurmaları gerekir. Vize başvurusunda bulunacak olan başvurusu sahibinin şayet Schengen Vize varsa Portekiz vize başvurusu işlemi yapmadan mevcut vizesiyle seyahat edebilir. Ama Schengen vizesine sahip değilse mutlaka Schengen vize başvurusunda bulunması gerekir.

Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu, Diplomatik Pasaport hamili Türkiye vatandaşları 180 gün içersinde 90 günü aşmayan seyahatleri için Portekiz vize başvuru işlemlerini yapmasına gerek yoktur.

Portekiz Vizesi Başvuru İşlemleri

Portekiz vize başvuru işlemleri için ilk önce Schengen vizesine sahip olmak gerekir. Portekiz Devleti Schengen Bölgesi ‘ne üye olan ülkeler arasında yer almaktadır. Schengen Bölgesi tam 26 ülkeden oluşan ve içinde Portekiz’inde bulunduğu bir oluşumdur. Bu vizeye sahip kişilerin ilk önce başvuruyu yaptığı ülkeden başlamak kaydıyla seyahatini Schengen üyeliği olan diğer ülkelerle tamamlayabilir. Ama tercihini seyahatini vize için başvurduğu ülkeden değil de herhangi bir Schengen ülkesinden kullanırsa bir daha o ülkeden vize alma durumu zorlaşmakla birlikte red cevabı alması oldukça muhtemeldir.

Seyehat etme süreniz 90 günden fazla olmasını planlıyorsanız bunu vize alırken belirtmek zorundasınız. Böyle bir durumda vizenizi Uzun Süreli Portekiz vize olarak almanız gerekmektedir. Sürecin sağlıklı takibi için Long Vize Turizim’i tercih edip rahatlayabilirisiniz.

portekiz vizesi 1

Portekiz Vize Türleri

Portekiz vize türlerinden birini seçip başvurunuzu amacınıza uygun gerçekleştirmelisiniz. Bu süreçte başvuru amacınız ve mesleki konumuz önemli rol oynar.

  • Portekizin Çalışma Vize
  • Portekiz Turistik Vize
  • Portekizin Aile veya Akraba Ziyareti Vizesi
  • Portekiz Oturma Vize
  • Portekiz Ticari Vize
  • Portekiz Sosyal ve Kültürel Vize

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Portekiz Vizesi Nasıl Alabilirim?

Portekiz Schengen ülkelerinden Türk turizmini büyük ölçüde barındıran ülkelerden biridir. Portekiz vizesi almak için şahsınızı kanıtlayan evraklar ile birlikte başvuru yapmanız gerekmektedir. Seyahat amacınızı kanıtlayan Portekiz Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Portekiz Başvuru Evrakları Nelerdir?

Portekiz’e kısa süreli ya da uzun süreli vize başvurusu yapmak için seyahat nedeninizi kanıtlayan evrakları hazırlayıp, sunmanız gerekmektedir. Başvuru Evrakları Arasında kişi bilgileriniz, maddi durum dokümanlarınız ve seyahatinizi kanıtlayan dokümanları sunmanız ve Portekiz Vize Başvuru Formunda işaretleme yapmanız gerekmektedir. Portekiz vize başvurularınız için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alabilirsiniz.

Portekiz’e Gitmek için Vize Almak Zorunda Mıyım?

Portekiz Avrupa ülkeleri Schengen kapsamında olan bir ülkedir ve Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Portekiz’e ne sebep ile gitmek isterseniz vize almanız gerekmektedir. Seyahat planlaması yaparken Portekiz Vize Randevusu Almanız Ve evraklarınızı teslim ederek vize sürecini başlatmanız gerekmektedir. Vize İçin gerekli Tüm detaylara Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: