Vizesi Ruanda

Ruanda Vizesi

Ruanda vizesi , Doğu Afrika’da yer alan Ruanda Cumhuriyeti’ni ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları tarafından alınması gereken vize türüdür. Ruanda vize başvurusu öncesi gerekli sağlık kontrollerinden geçmek ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşıları vurmak gerekmektedir. İnternetin yaygın kullanımı nedeni ile Ruanda elektronik vizesi son zamanda yaygınlaşmakta olup vize işlemleri, Long Vize Turizm aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Ruanda hakkında merak ettiklerinizi ve öğrenmek istediklerinizi telefon ya da email aracılığıyla Long Vize Turizm’den öğrenebilir, vize merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kimler Ruanda Vize Almalıdır?

Ruanda’ya giriş yapmak üzere umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşlar vize sahibi olmalıdır. Bununla birlikte diplomatik (siyah) pasaport, hususi (yeşil) pasaport ve hizmet (gri) pasaport hamilleri de vize almak zorundadır. Kapsamlı bilgi için Long Vize Turizm ile iletişime geçin.

Vize Türleri Nelerdir?

Ülkeyi seyahat amaçlarına göre değişen Ruanda vize türleri şunlardır:

  • Turistik Vize
  • Ticari Vize
  • Aile & Arkadaş Ziyareti Vizesi

Vize İçin Gereken Evraklar

vize için teslim edilmesi gereken dokümanlar Long Vize Turizm ile eksiksiz ve doğru bir biçimde öğrenebilirsiniz. Gereken Ruanda vize evrakları ve belgeleri aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Pasaport

Ruanda seyahatiniz sonrası en az 6 ay boyunca geçerliliğe sahip pasaportta yırtık ya da ileri seviye yıpranma olmamalıdır. Ek olarak, 2 adet sayfa vize için boş olmalıdır.

  • Ruanda vize formu

Ruanda vize başvuru formu, Long Vize Turizm yetkilileri tarafından size iletilir.

  • 2 adet biyometrik fotoğraf

Güncel halinizi yansıtan biyometrik fotoğraf kurallarına uygun ve beyaz fona sahip fotoğraflar

  • Vize talep dilekçesi
ruanda vizesi 1

Vize talep dilekçesinin nasıl yazılması gerektiğine dair Long Vize Turizm’e danışabilir, Ruanda vize formu yazımıza göz atabilirsiniz.

  • Davet mektubu

Mevcut ise Ruanda’da yaşayan aile ya da arkadaşlarınızdan gelen davet mektubu

  • Otel ve uçak rezervasyonu

Otel ve uçak biletini satın almanız gerekmez ancak rezervasyonunuza dair belgeleri sunmanız gerekmektedir. Dilediğiniz takdirde Long Vize Turizm, rezervasyon konusunda size yardımcı olmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Ruanda Vizesi Nasıl Alınır?

Ruanda, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Ruanda Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Ruanda Konsolosluğundan öncelikli olarak Ruanda Vize Randevusu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Ruanda Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Ruanda Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Ruanda Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Ruanda Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Ruanda Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Ruanda Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ruanda Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Konsolosluktan Ruanda Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Ruanda vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Ruanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ruanda vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Ruanda Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ruanda Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ruanda vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Ruanda Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ruanda Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Ruanda vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek ve Ruanda Vizesi Nasıl Alınır öğrenmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Ruanda Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Ruanda, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Ruanda Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Ruanda seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Ruanda seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Ruanda’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: