Vizesi Somali

Somali Vizesi

Somali vizesi bir Doğu Afrika ülkesi olan Somali’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, seyahatlerinden önce almaları gereken vizedir. Türkiye ile Somali arasında herhangi bir vize anlaşması bulunmamaktadır. Bu nedenle de hangi pasaport türüne sahip olursa olsun, tüm Türkiye vatandaşları vize almak ile yükümlüdür. Vize başvurusu onaylanmayan kişilerin bu ülkeye girişleri mümkün değildir. Somali’nin Türkiye’de diplomatik bir temsilciliği yoktur. Bu nedenle de vize başvuruları Somali konsolosluğu vize üzerinden yapılmaktadır. Bu ülkenin fahri başkonsoloslukları İstanbul ve Ankara’dadır. Bunun dışında vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, bu başvurularını vize firmaları vasıtasıyla da yapabilirler.

Vize İçin Gerekli Olan Belgeler

Somali için vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin en çok merak ettikleri konuların başında Somali vize evrakları ve belgeleri nelerdir sorusu gelmektedir. Vize başvurusu yapacak olan kişiler, başvurularından önce kendilerinden talep edilen evrakları hazırlamak ve başvuru esnasında da sunmak ile yükümlüdür. Başvuru yapacak kişilerin her şeyden önce bir pasaport sahibi olması gereklidir. Bu pasaport maksimum son 10 yıl içerisinde alınmış ve seyahat süresinin bitiminden sonra da en az 6 ay daha kullanım süresine sahip olmalıdır. Ayrıca vizenin işlenebilmesi için pasaportun iki de boş yaprağı olmalıdır. Bunun dışında başvuru yapılacak vize türüne göre farklı evraklar talep edilebilir. Başvuru evraklarının tam listesine ulaşmak için Long Vize firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

somali vizesi 1

Somali Vize İçin Aşı Şartı

Somali için vize başvurusunda bulunacak kişilerin bazı şartları yerine getirmiş olmaları gereklidir. Kendilerinden beklenilen sorumlukları yerine getirmeyen kişilerin vize başvurularının kabul edilmeyeceği unutulmamalıdır. Bu sorumluluklardan biri de aşıdır. Afrika’da yer alan Somali’de pek çok salgın hastalık mevcuttur. Seyahat öncesinde bireylerin bu hastalıklara karşı aşı olmaları ve aşı olduklarına dair uluslar arası geçerliliği olan bir aşı kartını ibraz etmeleri mecburidir. Aşılarında eksiklik olan kişiler, sağlık kuruluşlarından aşı yaptırarak aşı kartlarına işletebilirler. Dilerseniz vize başvuru işlemlerinizi Long Vize Turizm firmamız aracılığı ile yapabilir ve başvuru sürecinde yaşanabilecek aksaklıklara karşı kendinizi güvenceye alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Somali Vizesi Nasıl Alınır?

Somali, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Somali Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Somali Konsolosluğundan öncelikli olarak Somali Vize Randevusu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Somali Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Somali Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Somali Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Somali Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Somali Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Somali Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Somali Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Somali Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Somali vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Somali Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Somali vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Somali Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Somali Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Somali vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Somali Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Somali Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Somali Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve Somali Vizesi Nasıl Alınır öğrenebilirsiniz.

Somali Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Somali, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Somali Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Somali Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Somali seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Somali seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Somali’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: