Skip to content

Galler Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Galler Vizesi Galler vizesi almak isteyenler için ayrıntılı bilgileri bu sayfadan bulabilirsiniz. Öncelikle Galler bir Birleşik Krallık ülkesidir ve bu yüzden alınacak vize Birleşik Krallık Vizesi olarak adlandırılmaktadır. Yani aldığınız Birleşik Krallık ile Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler ülkelerine giriş iznine sahip olursunuz. 

Galler vizesi almak için bordo pasaport veya yeşil pasaport fark etmeksizin herkesin vize alması gerekmektedir.  Vize alması çok zor olan Galler için detaylı belgelendirmeler yapılmalıdır. Bu konuda Long Vize Turizm tüm çalışmaları detaylı olarak yapıp vizenizin olumlu olma şansını arttırmaktadır.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Birleşik Krallık Galler Vize

Öncelikle Galler’e seyahat amacınızı belirleyip ona göre istenen evraklara bakmalısınız. İstenen evraklardaki güncel duruma bakmak da çok önemlidir. Bu konuda sizin yükünüzü azaltacak olan firmamıza güvenebilirsiniz. 

Galler vizesinin formunu eksiksiz ve tam doldurulmalı ve diğer evraklarınızla tutarlı olmalıdır. Hazırlayacağınız evraklar da sizin mesleki durumunuzla uygun şekilde olmalıdır. Tüm evraklarınızı hazırladıktan sonra hepsi ayrı ayrı gruplandırılmalıdır. Bu evrakların eksik olması durumunda vizenizin red yanıtı alacağını ve sicilinizin zarar göreceğini unutmayınız. Bu yüzden güvenilir firmamızla evraklarınızı hazırlamanız tavsiye edilir.

Galler Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Galler vizesini almak için tüm evraklarınızın İngilizce olarak hazırlanması çok önemlidir. Bu noktada sıkıntı yaşayanlar firmamız ile iletişime geçebilirler. Vize evrakları hangi vize türünü tercih ettiğinize göre değişmektedir veya ek belge de istenebilmektedir. Ancak genel belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Pasaport: En az 6 ay geçerliliği olabilecek ve en az da 2 sayfası boş olan
 • Galler Vize Formu: Bu belge İngilizce olarak doldurulmalı.
 • Bilet: Uçak biletiniz ve rezervasyonlarınız İngilizce bir şekilde bildirilmeli.
 • Gezi Programı: Detaylı olarak nerelere gideceğinizi, ne kadar kalacağınızı bildirmelisiniz.
 • Banka Hesap Dökümü: Bankanızdan içinde en az 4000 tl olduğunu gösteren bir döküm.
 • İşveren Yazısı: Maaş ve pozisyon durumlarını gösteren, işe başlama tarihini gösteren bir belge.
 • SGK Dökümü: Sgk hizmet dökümünüz bulunması gerekir.
 • Varlıklar: Tapu, araç ruhsatı, kira geliri gibi bilgilerin gösterildiği belgeler.
 • Askerlik Durumu: Askerlik yapıp yapmadığına dair bir belgedir.
 • Evlilik Cizdanı: Eğer evliyse evlilik cüzdanı sunulmalı
Vizesi Galler
Galler Vizesi

Galler Büyükelçiliği Vize

Galler Büyükelçiliği Vize sonucunun kararı kısmındaki en son mercidir. Galler vizesi başvurunuzun olumlu veya olumsuz olduğunu öğrendiğiniz yerdir. Galler seyahatiniz için öncelikle Birleşik Krallık vizesi almanız gerekmektedir. Bu süreçte sizlere yardımcı olacak vize işlemlerinizi kolaylaştıracak firmamız ile işlemlerinize başlamalısınız.

Galler Büyükelçiliği işlemleri konusunda oldukça hassas bir hükümettir. Belge ve evraklarda hata eksiklik kabul etmemektedir. Bu ciddiyetle tutum seyahatinizin aksamasına neden olabilir. Bu tarz olumsuzlar yaşamamak adına Galler Büyükelçiliğinin yetkin kıldığı işinden uzman ve profesyonel bir ekiple çalışan firma tercihiniz olmalıdır. Bu bağlamda en uygun adres Long Vize Turizm şirketidir. Long Vize Turizm sizler adına başvuru yapıp gerekli evrak ve belgelerin takibi için Galler Büyükelçiliği ile güncel kalmaktadır. Herhangi bir değişim için de siz değerli müşterini haberdar etmektedir.

Galler Büyükelçiliği Vize Merkezinin Görevleri

Galler Büyükelçiliğin temel görevi İngiltere Birleşik Krallık vize başvurusunda bulunan seyahat severlerin vize sonuçlarını bildirmektir. Galler vize başvurusu için Long Vize Turizm ile irtibata geçip en güncel bilgileri edinebilirsiniz. Bu sayede Galler Büyükelçiliğinin güncel değişimlerinden haberdar olursunuz.

Seyahat severlerin ilgisinin hiç bitmediği Birleşik Karalık’a bağlı Galler hükümeti gezilecek yerler bakımından odak noktasıdır. Ama Türkiye’den Galler’e direkt uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden aktarma yapmanız gerekmektedir.

Galler Büyükelçiliği başvuru sahiplerinin vize işlemlerini titizlikle kontrol etmektedir. Özellikle başvuru formlarını yanlış veya eksik doldurmuş olmanız vize başvurunuzu olumsuz etkilemekle kalmaz red cevabı almanıza neden olur.

Hatta başvuru formunda yalan beyanda bulunmanız vize sicilinize kırmızı leke olarak geçilir. Sürecin doğru takibi için işi bilen bir şirkete başvurmalısınız. Long Vize Turizm şirketi olarak sizlerin iş yükünüzü hafifletip başvuru sahiplerini bu dertten kurtarmaktan memnuniyet duymaktadır.

Galler Vizesi Kaç Günde Çıkartılır?

Galler vizesi kaç günde çıkar en merak edilen sorular arasındadır. Galler vizesine başvururken Galler Büyükelçiliğin yoğunluğunu ve resmi tatil günlerini de hesaba katarak başvurmalısınız. Long Vize Turizm firmasının siz değerli müşterilerine önerisi seyahatinizin gününden 3 ay öncesinde başvuru süreciniz başlatmak olduğunu önerir. Başvuru ortalama 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Büyükelçiliği Vize Galler
Galler Büyükelçiliği Vize

Galler Konsolosluğu Vize

Galler Konsolosluğu Vize işlemleri hakkında merak edilen her bilgiyi sayfamızdan edinebilirsiniz. En doğru bilgi ve sürecin gidişatı hakkında kapsamlı yol haritasını Long Vize Turizme ulaşarak edinmeniz mümkündür. Bir Birleşik Krallık Devleti ‘ne bağlı Galler Hükumeti vize başvuru işlemleri hususunda oldukça hassas olup Galler Konsolosluğu için önem arz eden bir durumdur.

Hükmet ülkesine giren her vatandaş hakkında kapsamlı bir süreç yönetmektedir. Bu bağlamda Galler’e gitmek isteyen Türkiye vatandaşlarını önem arz eden bir durum beklemektedir. Galler vizesi başvuru işleri konusunda sürecin uzamaması ve sağlıklı yürümesi istiyorsanız firmamız ile iletişime geçmekte fayda vardır. Siz kıymetli müşteriler için Long Vize Turizm’in kapısı daima açıktır.

Galler Konsolosluğu Vize İşlem Merkezi’nin Görevleri

Galler Konsolosluğu Vİze İşlem Merkezi’nin görevlerini merak ediyorsanız sayfamızı takip etmeye devam ediniz. En doğru ve kapsamlı bilgiyi edinebilirsiniz. Galler Konsolosluğu’nun görev ve yetkilerini sizler için aşağıda derledik.

 • -Yapılan vize başvurularının kontrol edilip değerlendirmeye almak.
 • -Başvurular sırasında eksik belge ve evrakların saptanmasında bulunup bunları bildirmek
 • -Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Galler vatandaşlarının istek ve arzularını dikkate alıp bu konuda çalışmalar yapmak, gerekli gördüğü takdirde üst makamlarla iletişime geçmek.
 • –Büyükelçilikte vuku bulan kriz planını güncellemek
 • -Seyahatlerle ilgili güncel bilgileri zamanında paylaşmak
 • -Konsolosluğa teslim edilen belge ve evrakların korunması ve muhafaza edilmesi hususundaki çalışmaları sürdürmek
 • -Vize başvurusunda bulunan başvuru sahipleri için gerekli gördüğü takdirde ek belge, evrak ve ispat isteminde bulunmak
 • -İhtiyaç halinde diğer farklı görev ve yetkiler de bulunmak

Galler Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Galler vizesine nasıl başvuru yapılır? Merak ediyorsanız gerekli bilgi sayfamızda mevcuttur. Önce seyahat amacınızı belirleyip İngiltere Birleşik Krallık başvuru formu ile başvurunuzu resmileştirmiş olursunuz. Long Vize Turizm başvurunuzu sizin adınıza yapmaktadır.

Long Vize Turizm şirketine gelmenize gerek kalmadan firmamızın sizden talep ettiği evrakları kargo yoluyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Bu sayede vize alma başvuru süreciniz başlamış olur. Seyahat amacınızı belirleyip bu doğrultuda vize türünüze ödeme yaptığınız takdirde vize başvurusu süreciniz işlemektedir. En güncel bilgiler için Long Vize Turizm’e danışabilirsiniz

Konsolosluğu Vize Galler
Galler Konsolosluğu Vize

Galler Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Galler Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için en doğru adres Long Vize Turizm şirketidir. Merak ettiğiniz en kapsamlı bilgiyi sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İlk bilmemiz gereken Galler vizesi ile Birleşik Krallık vizesi aynı anlama gelmektedir. Akraba ve arkadaş ziyareti vizesi uzağınızdaki sevdiklerinizle kavuşma imkanı sunduğu için oldukça hassas bir konudur.

Galler Vizesi için hassaslık arz eden bir durum da Long Vize Turizm olarak bizler için de hassaslık arz etmektedir. Vize alma işlemlerinde en yetkili firma olup sizlerin vize alma sürecinde çalışanlarımız üstlenmekte Her ülkenin vize alma sürecinde bazı prosedürleri vardır. 

Galler vizesi de bu prosedürlerin zorluğu ile bilen bir ülkedir. Özellikle vize formu konusunda hassas olan ülke eksik veya yanlış belge ve evraklar kısmında birçok kez red cevabı vermiştir.

Galler Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Hakkında Ayrıntılar

Galler vizesi hakkında ayrıntıları öğrenmek için sayfamızı takip ediniz. Öncelikle seyahat amacınız olan aile ve arkadaş ziyareti formunuzu Konsolosluğa bildirmeniz gerekmektedir. Bu sayede vize başvuru talebiniz resmen olur.

Başvuru beyanlarınız ile resmi işlem takibinizi sağlıklı yapmanızda fayda vardır. Diğer bir önemli husus ise ziyareti edeceğiniz kişiden sizlere bir davet mektubu gelmesi gerekmektedir.

Galler’de birinci dereceden veyahut ikinci dereceden akrabalarınız bulunmalıdır. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizlerden ek evrak talebinde bulunma hakkına sahiptir. Davetiye mektubuyla birlikte Konsolosluk sizin nerede ve kimlerin yanında kalacağınızı öğrenmiş olmaktadır.

Pasaportunuzun yırtılmamış veya yıpranmamış olması da önem arz etmektedir. Fotoğrafınızın net bir şekilde görünmesi gerekmektedir. Eğer bir pasaporta sahip değilseniz kayıtlı olduğunuz semtin karakolunda parmak izi ve kişisel bilgilerinizle bir pasaport temin edebilirsiniz.

Galler Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Galler vizesi kaç günde çıkar sorusu en merak edilen sorulardan biridir.

Cevabı ortalama 3 haftaya tekabül ederken değişkenlik olabileceği ayrıntısı da unutulmamalıdır. Galler Konsolosluğun yoğunlu ve resmi tatil günlerinin denk gelmesi süreyi uzatabilir. Galler Vize Başvuru sürecinde en doğru zamanı çalışanlarımızı tercih ettiğiniz Long Vize Turizm şirketinden öğrenebilirsiniz. Sizleri sevdiklerinize kavuşturma memnuniyetini zevkle üstlenen firmamızın önerisi başvurunuzu seyahatinizden on beş ile yirmi gün öncesinden yapmanız olacaktır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Galler
Galler Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Galler Ticari Vize

Galler Ticari Vize hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Galler Ticari Vizesi fuar ziyaretleri ile müşteri ziyareti, toplantılar, İngiltere’de bir işletme açmak, devralmak veya işletmek için finansman aramak gibi seyahatleri kapsar. Galler ticari vizesi başvuru sahibine İngiltere’de çalışma hakkı veya iş yeri açma hakkı tanımamaktadır.

Galler Vize, Standart Ziyaretçi Vizesi kategorisinde değerlendirilmektedir. Galler ticari vize sonuçlanma süresi başvuru tarihi sonrası 21 takvim günü olarak belirlenmiştir. Galler vize başvurusu yapmak isteyenler, Long Vize Turizm’e başvurarak sürecin sorunsuz ve hızlı geçmesini sağlayabilir.

Galler Ticari Vize Başvururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ticari vizeye başvuran kişinin bazı bilgileri sunması gerekmektedir. Ticari bir organizasyon yapacaksa, fuara katılım veya fuarda stand açma gibi ticari etkinliklerle uğraşacaksa, etkinliklere ait davetiye, giriş bileti, giriş kartı gibi dokümanları ek olarak sunmalıdır.

 • –Galler ticari vizesi ile ülkede 6 aya kadar kalabilirsiniz. Özel tıbbi amaçlı ülkeye seyahat edecekseniz 11 ay kalabilmektesiniz. Ancak akademik bir araştırma için ülkeye seyahat edecekseniz 12 aya kadar ülkede ikamet etme süreniz bulunur.
 • –Galler ticari vizeye ülkeye seyahat edeceğiniz tarihten en erken 3 ay önce başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır. Ticari vize başvurunuz, normal şartlarda 21 takvim günü içerisinde sonuçlanacaktır.
 • -İngiltere’ye belirli zamanlarda düzenli olarak gidecekseniz veya daha uzun bir süre ile ziyaret etmeniz gerektiğini bildirirseniz çeşitli süreler için vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Galler’e her girişinizde ülkede en fazla 6 aya kadar kalabilirsiniz.
 • -İngiltere’ye ticari amaçlarla seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri öncelikle bir davet mektubu temin etmelidir.

Galler vizesi Başvurusu işlemleri için davetiye mektubu da önemli bir yer tutar. Davet mektubu, Galler vize başvurusu sahibini İngiltere’ye davet eden ticari kurum yetkilisinin sunması gereken bir belgedir.

Galler Vizesi İçin Davet Mektubu

Davet mektubunda İngiltere’ye ticari amaçlarla seyahat edecek kişinin tüm kişisel bilgilerinin belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca, kişinin şirketteki pozisyonu, vatandaşlık durumu gibi bilgilerle ticari seyahatiyle ilgili detaylı bilgilere yer verilmelidir.

Davetiye orijinal antetli kağıda, imzalı ve kaşeli olarak yazılmış olmalıdır. Davetiye, davetiyede imzası olan kişinin oturum izni ve ulusal kimlik kartı fotokopileri ile birlikte sunulmalıdır.

Ticari Vize Galler
Galler Ticari Vize

Galler Turistik Vize

Galler Turistik Vize için izlemeniz gereken aşamaları yazımızda bulabilirsiniz. Galler turistik vize, Birleşik Krallık vizesinin çeşitlerinden bir tanesidir. Diğer vize çeşitleri iş, öğrenci vb şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Ziyaretinizin amacına en uygun olan vize türüne göre başvuruda bulunmak önemlidir. Galler turistik vizesini almak isteyenler Büyükelçilik tarafından belirlenen web adresine kayıt yapmalı ve başvuru formunu doldurmalıdır. Galler vizesi süresine göre kişisel, mesleki ve maddi durumunuzu içeren evrakları talep etmektedir. Bu evraklara ek özel bir durumunuz varsa değişiklik gösterebilmektedir.

Galler turistik vizesi başvurunuz için gerekli evrakları eksiksiz hazırlamanız halinde başvurunuzu yapabilirsiniz. İngiltere Konsolosluğu Galler turistik vizenin talebinize istinaden randevunu oluşturur ve randevu uygulamasıyla mülakata çağırabilir.

Biyometrik kaydı zorunlu tutan İngiltere Konsolosluğu eğer biyometrik kaydınız yoksa randevuya gittiğinizde kaydınızı alacaktır. Galler turistik vizenin için kişilerden birden fazla mülakat ve ek belge istenebilmektedir.

Galler Turistik Vize İşlemleri Hangi Başvuru Konsolosluğu’ndan Yapılır

Birleşik Krallık ülkelerinden bir tanesi olan Galler’e Türkiye Cumhuriyeti’nden direkt gidiş yoktur. Ancak İngiltere üzerinden Galler’e geçilebilmektedir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti’nde Galler turistik vizesi İngiltere Konsolosluğu’ndan alınabilmektedir. Birleşik Krallık ülkelerinin bir diğer özelliği de Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden olmalarına rağmen Schengen vizesi ile giriş yapılamamasıdır.

Schengen vizesi prosedüründen ayrıldığından bu yana Galler turistik vizesi başvuruları da güncel olaylar ve durumlarda değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişiklikleri Long Vize Turizm hizmetinden en güncel şekilde öğrenebilirsiniz.

Galler Vize Başvurusunda Gerekli Olan Evraklar

Galler turistik vizenin başvurusunda bulunurken hatalı veya eksik evrakla başvurmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.  Galler turistik vizesinin asli belgesi vize başvuru formudur. Galler turistik vizenin formunu eksiksiz, özenli ve dikkatli doldurduktan sonra şahsen imzalamanız ve fotoğrafınızla teslim etmeniz gerekmektedir.

10 yıldan eski ama yıpranmamış olan ve vizenin basımı için 2 sayfasının boş olduğu ve seyahat bitiminde de 6 ay geçerliliğini koruyan pasaporta sahip olmalısınız. Pasaportunuzla eş bilgilerinizi gösteren kimlik fotokopisi ve nüfus kayıt örneği gerekli evraklardandır.

Nüfus kayıt örneği aile bağlarınızı ve ikame bilgilerinizi eksiksiz içermelidir. Bilgilerinizin güncel olmaması durumunda vize işleminiz red alabilir. Seyahatiniz sırasında konaklama rezervasyonunuz ve ulaşım bilgilerinizi belgelerle başvuru sürecinde sunmalısınız. Son olarak da banka hesap dökümleriniz, taşınmazlarınız ve diğer gelirlerinizin belgeleri de istenmektedir.

Turistik Vize Galler
Galler Turistik Vize

Galler Vize Başvurusu

Galler Vize Başvurusu hakkında merak ettiğiniz bilgilere en kapsamlı şekilde sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Galler vizesi, ‘’UKA Visa’’ yani ‘’Birleşik Krallık Vizesi’’ olarak da bilinir. Birleşik Krallık Vizesi; aslında Galler, İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda’yı da kapsayacak olan Birleşik Karalık’ın tümü için geçerli bir vize uygulamasıdır. Bu ülkelerden birine seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları konsolosluğa başvurarak vizeye sahip olabilir.

Galler Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Galler’e seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport ve Hususi (Yeşil) Pasaport sahip olması dahilinde seyahatlerini gerçekleştirebilmek için Galler vizesine tabidirler. Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla Galler’e yapacakları seyahatlerde Galler vizesinden muaftırlar. Ancak tüm T.C. pasaport sahiplerinin, pasaport geçerlilik sürelerinin Galler seyahatlerinin dönüşü sonrasında en az 6 ay daha geçerliliğinin olduğunu kontrol etmelidirler.

Galler Vize Başvurusunu Nasıl Yapmalısınız?

Galler’e seyahat edecek olan vatandaşlarımız Galler vizesi için Galler Konsolosluğu ve Galler Büyükelçiliği tarafından izin verilen vize başvuru merkeze müracaat edebilirler. Fakat müracaattan önce seyahat için en uygun amaca sahip olan vize türüne karar vermelidirler.  Vize türü belirlenip başvuru yapıldıktan sonra seyahat amacına uygun vize türüne bağlı olarak gerekli evrakları hazırlayabilirler.

Galler vizesi için müracaat eden şahıslar, başvuru işlemlerinin tamamlanabilmesi için biyometrik verilerini yani parmak izi ve yüz fotoğrafını ibraz etmelidir. Vize müracaatında bulunan şahıslar, biyometri işlemi için randevu gün ve saatinde, parmak izi ve biyometrik fotoğraf verilerinin alındığı resmi vize başvuru merkezinde şahsen bulunmak ile yükümlüdür. Tüm bunlar gerçekleştirildikten sonra bekleme süresine geçilir.

Galler Vize Başvurusu İçin Seyahatinize Uygun Vize Türleri

Galler’e seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yapacakları seyahat amacına uygun olan vize türüne göre Galler vize başvurusu yapmalıdır. Galler Konsolosluğu tarafından belirlenen Galler vize türleri şahısların seyahat niyetine ve ülkede kalma süresine göre göre değişiklik göstermektedir. Galler vize türleri;

 • Galler Ticari Vizesi
 • Galler Aile Ziyareti Vizesi
 • Galler Turist Vizesi
 • Evlilik veya Yasal Eş Tescili Amaçlı Galler Vizesi
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Galler Vizesi
 • Öğrenci Ziyaretçi Galler Vizesi
Vize Başvurusu Galler
Galler Vize Başvurusu

Galler Vize Evrakları ve Belgeleri

Galler Vize Evrakları Ve Belgeleri vize alım sürecinin en hassas noktasıdır. Bu sürecin doğru yönetimi vize işlemlerinizin sonuçları ile doğru orantılıdır. Galler Konsolosluğunun yetkin kıldığı bir firmamız vasıtasıyla başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz rahatlıkla gerçekleşir. İşte bunun için de müşterilerinin memnuniyeti ile sektörde bir marka haline gelen Long Vize Turizm ile anlaşmanız da yarar vardır.

Sürecin sizin adınıza takibini yapma doğru belge ve evrakları hazır bulundurma ve sürecin her anında müşterileriyle birlikte hareket etme Long Vize Turizm‘ i diğer şirketlerden ayıran bir husustur.

Galler Vize Evrakları Ve Belgeleri Hakkında Her Şey

Galler evrakları ve belgeleri hakkında her şeyi mevcut sayfamızdan bulabilirsiniz.

İlk belirlemeniz gereken seyahat amacınızdır. Bu amaç doğrultusunda yapacağız başvurunuzun belgeleri ve evrakları değişkenlik göstermektedir. Bunun yanında mesleki statünüz ve maddi imkanlarınız da Galler Konsolosluğunun isteyeceği belgelerin arasında yer almaktadır. Seyahat amacınızı doğru belirleyip beyan etmek bu yüzden oldukça önemlidir. Galler Vizesi Başvuru Türleri aşağıda belirtildiği gibidir.

 • –Galler Turizm Vizesi
 • -Galler Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • -Galler Tıbbi Vizesi
 • -Galler Eğitim Vizesi
 • -Galler Sosyal ve Kültürel vizesi
 • -Galler Ticaret Vizesi
 • -Galler Kısa Süreli Konaklama Vizesi
 • Yukarıda belirtilen vize türlerinden birini seçip Birleşik Krallık’a bağlı Galler ülkesi Konsolosluğuna talebinizi beyan edebilirsiniz. Galler vizesi evrakları ve belgeleri sizler için sıraladık.
 • -Pasaport
 • -Galler vize başvuru formu
 • -Galler vize dilekçe örneği
 • -Hesap dokümanlarınız (bankada istenilen tutarda miktarın bulunup bulunmayışını belgeleyen dekontlar)
 • -Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • -Ailenize ait kişisel bilgiler
 • -Seyahatinize ait bazı hususlar ( biletiniz, kalacağınız yerin adresi veya rezervasyonu)
 • -Maddi durum belgeleriniz ( seyahatiniz için gerekli miktarınızın olup olmayışı ve sponsorun karşılayıp karşılamayacağı )
 • -Seyahat sağlık sigortası
 • -İki biyometrik fotoğrafınız (arka fon beyaz olmalı)
 • -Seyahatiniz ile ilgili diğer hususlar

Vize İşlemleri İçin Yetkili Firmanın Önemi

Vize işlemleri için yetkili firmanın önemi oldukça büyüktür. Vize başvurunuzun doğru bir şekilde yürütülmesini istiyorsanız doğru bir firma işinizi kolaylaştıracaktır. Burada Long Vize Turizm olarak her zaman devrede bulunuyoruz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Galler
Galler Vize Evrakları Ve Belgeleri

Galler Vize Formu

Galler Vize Formu ile ilgili aradığınız her şeyi Long Vize Turizm olarak sizlere sunuyoruz. Birleşik Krallık vizesi veya “UK visa ” vizesi İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’i de içine alan Birleşik Karalık’ın tümü için geçerli bir uygulamadır. Gitmek istediğiniz ülkeler bu ülkelerden biri ise herkesin konsolosluğa başvurarak vize yani ülkeye giriş izini alması gerekir. Pasaportunuza basılan bu belge sayesinde vize üzerinde belirtilen süre boyunca bu ülkelerden istediğinize gidebilirsiniz.

Galler vizesi başvurusu en zor ve pahalı vizelerden bir tanesidir. Red almamak için iyi bir dosya sunulması çok önemlidir. Çünkü red alırsanız dosyanıza işler ve aldığınız bir red 10 sene boyunca her başvurunuzda kırmızı kart olarak görünmesine sebep olabilir. Ayrıca Amerika, Avustralya ve İsrail kendi aralarında haberleşme sağladığından bu ülkelere yapacağınız vize başvurunuz üzerinde de etki edebilir.

Aldığınız vize diğer başvurularınızı olumlu yönde etkilerken, bir red almanızda negatif yönde etkileyebilir. Hatalı bir beyanın yalan beyan olarak algılanması durumu birçok yerde önünüzü kesebilir. Bundan dolayı başvurunuzun kesinlikle titizlikle hazırlanmanız lazım.

Birleşik Krallık Vizesinin formu 7 sayfadan oluşmaktadır. Formu doldururken dikkat etmeniz gereken tek konu,  bilgilerin hepsinin İngilizce olarak yazılmasıdır.

Galler Vize Formunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Galler vize formunda sizden kişisel bilgilerinizi, adres bilgilerinizi, mali anlamda birikimlerinizi (ki bunları ispat etmek durumundasınız, örneğin banka dökümü veya tapu vs ile), hangi turistik aktiviteleri gerçekleştireceğinizi (ziyaret edeceğim şehirleri, müzeleri, parkları ve aktiviteleri yazabilirsiniz), seyahat bilgilerinizi (ne zaman geleceksin, ne zaman gideceksin, nerede konaklayacaksın, kaç para harcamayı planlıyorsun, sen mi karşılayacaksın vs), pasaport bilgilerinizi (eski, yeni tüm pasaportlar), aile bireylerinizin kişisel bilgilerini (birlikte gitmeyecekseniz bile), iş bilgilerinizi (nerede hangi konumda çalışıyorsun, yıllık kazancın ne, aylık harcama miktarın ne kadar gibi), önceden bulunduğunuz ülkeleri (kaç kere bulundun, son iki tanesinin detayı, ne zaman geldin ne kadar kaldın ne amaçla geldin gibi) isteyebilirler.

Galler Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Pasaport (en az 6 ay geçerli ve en az 2 boş sayfası bulunan) ve varsa eski pasaportların asıllar
 • Vize Başvuru Formu – İngilizce olmalı
 • Uçak Bileti, Otel Rezervasyonu – İngilizce olmalı
 • Detaylı Gezi Programı ( 1 gün kahvaltıyı surda yaptık şuraları gezmeye gittik gibi ) – İngilizce
 • Şahsi banka hesap dökümü 6 aylık Türkçe olmalı
 • Çalışanlar için, – Son 3 aylık maaş bordrosu  – Türkçe olmalı
 • Şirketin antetli kağıdına yazılmış işveren yazısı (işe başlangıç saati, maaş bilgisi, pozisyonu, izinli tarih bilgileri yazılı taahhüdünü içeren, işveren bilgilerinin, kaşe ve imzasının yer aldığı doküman) – İngilizce olmalı
 • Sgk İşe Giriş Bildirgesi ve Sgk Hizmet Dökümü -Türkçe
 • İş yerine ait güncel evraklar – İngilizce Faaliyet Belgesi (Bağlı bulunduğunuz ticaret odasından temin edebilirsiniz), Ticaret Sicil Gazetesi, İmza Sirküleri, Vergi Levhası -Türkçe
 • Varlıklar – Var ise Tapu bilgisi, Araç Ruhsatı belgesi, Kira Gelirini Gösterir Belge vs.– Türkçe
 • Erkekler için, Askerlik Durum Belgesi – Türkçe
 • Evli iseniz Evlilik Cüzdanının Fotokopisi– Türkçe

Galler vize başvurusu hakkında merak ettiğiniz ne olursa şirketimiz olan Long Vize Turizm olarak sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız Galler Vize Formu yazımız sonlandı.

Vize Formu Galler
Galler Vize Formu

Galler Vize İşlemleri

Galler Vize İşlemleri konusunda detaylı bilgileri sayfamızdan edinebilirsiniz. Galler, Büyük Britanya’da Birleşik Krallığa bağlı olan dört ülkeden biridir. Başkenti Cardiff olan ülke aynı zamanda Galler’in en büyük şehridir. Toplamda altı tane şehre sahip olan Galler’in şehirlerini şu şekilde sıralayabiliriz: Swansea, Newport, Bangor, St Asaph ve St Davids. Galler’i gezmek için gidecekseniz eğer en güzel ay Temmuz ayıdır. Tabii biraz daha ılıman olan Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim aylarını da tercih edebilirsiniz.

Galler için Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmuyor. Önce İngiltere’ye giderek oradan karayolu veya trenle geçiş yapabilirsiniz. Birleşik Krallık Vizesi olmadan İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’ya giriş yapılamamaktadır. Öncelikle Galler vizesi alabilmek için sizden istenilen evrakları tamamlayarak online sistem üzerinde başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Tabii bu başvuruyu yaparken çok dikkatli olmalısınız. Yapacağınız en ufak hata, vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Başvuruyu online sistem üzerinden yaptıktan sonra sizlere randevu zamanlarınız e-mailinize bildirilecektir. Galler vize işlemleri, bu şekilde yürütülmektedir.

Galler Vize İşlemleri İçin Gereken Belgeler

Galler vize işlemleri için gidiş sebebinize bağlı olarak sizlerden istenen belgeler değişiklik göstermektedir. Tabii yolculuğunuz biliyorsunuz ki Galler’e değil İngiltere’ye olacak. Bu alınan vizeyle Birleşik Krallıklardaki İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’ya yani bu dört ülkeye birden giriş yapabilirsiniz. Ekstra olarak vize çıkarmanıza gerek yoktur.

 • Gerekli Evrak Listesi Şunlardır;
 • -En az 6 ay geçerli olmak kaydıyla Pasaport
 • -Vize Başvuru Formu
 • -Uçak Biletiniz ve Otel Rezervasyonunuz
 • -Şahsi Banka Hesap Dökümü
 • -Eğer Firma tarafından davet edildiyseniz firmanın mektubu
 • -İş yerinize ait güncel evraklar

Galler Vizesi İşlemleri Ne Zaman Sonuçlanır?

Galler vize işlemleri ne zaman sonuçlanır? Sorusunu da vize almak isteyenlerin merak ettiği sorulardan en önemlidir. Normal şartlarda başvurudan sonra 15 ile 21 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Galler Vizesi İçin Nereye Müracaat Etmeliyiz?

Galler vizesi için müracaat edeceğimiz yer, İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği ve İngiltere Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş kurumlardan biri olan biz Long Vize Turizm, sizler adına başvurularınızı sağlıklı şekilde yapmaktayız.

Vize İşlemleri Galler
Galler Vize İşlemleri

Galler Vize Randevusu

Galler Vize Randevusu alabilmek için öncelikle evraklarınızı eksiksiz şekilde tamamlayıp online başvuru formunu doldurduktan sonra sizlere e-mail yoluyla randevu saatleriniz gönderilir ve sizin onayınıza sunulur. Başvuruyu yaparken en çok dikkat etmeniz gereken nokta evraklarınızın eksiksiz olmasıdır. İngiltere vize başvurusu, başvurduğunuz andan itibaren Birleşik Krallık Vize tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. Bu vize değerlendirme sürecini çok iyi şekilde takip etmek gerekir.

Tabi uzman kişiler ve aracı firmalar tarafından bizler de Long Vize Turizm olarak sizlere bu hizmeti sağlamaktayız. Firmamız sizlerin adına tüm işlemleri yapabilir, süreci takip edip gerekli bilgilerden sizi haberdar edebilir. Long Vize Turizm olarak pasaportunuz işlem sürecinden çıktığı zaman ilgili olan birimlerden teslim alarak ev veya iş yerinize göndermekteyiz.

Galler Vize Randevusu Başvuru İşleminden Ne Kadar Zaman Sonra Sonuçlanır?

Galler vizesinin sonuçlanma zamanı, başvurmuş olduğunuz tarihten itibaren 21 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç de eğer eksik evrakınız yoksa 21 gündür. Aksi halde sizden farklı belgeler de talep edilebilir. Sizlerin evrakların da eksiklik de olabilir. Bu yüzden seyahat planlarınızın alt üst olmaması adına on veya on beş gün öncesinde başvuruda bulunmanız olası aksiliklere karşı önlem şeklinde olacaktır.

Galler Vize Ücretleri Ne Kadardır?

Galler vize ücreti ne kadardır? Sorusunu cevaplayalım; Öncelikler her vize için farklı ücretler belirlenmektedir. Hangi amaç için gittiğinizi belirledikten sonra sizlere belirlenmiş olan ücreti konsoloslukta yetkili olan kişilere makbuz karşılığında ödeyeceksiniz.

Tabi daha kısa zamanda çıkmasını istiyorsanız vizenizin, daha yüksek miktarlarda bir ödeme yapmanız gerekiyor. Bunlarla ilgili bilgi alabilmek için Long Vize Turizm firmamızdan arayabilirsiniz. Galler Vize Randevusu almak için Long Vize Turizm firmamızı arayın

Galler İçin Vize Başvurusunda Eksik Evrak Varsa Ne Olur?

Galler için vize başvurusunda eksik evrak varsa eğer; işlemlerinizin süresi uzar. Seyahat planlarınız altüst olurken aynı zamanda maddi kayıplara sebebiyet verebilir. Vize için başvuru formunuzu doldurmadan evvel tüm evraklarınızın eksiksiz olduğuna çok dikkat etmelisiniz. Sonra ise online şekilde başvuru yapmalısınız.

Başvuru formunu da çok dikkatli bir şekilde işaretlemelisiniz. Hatalı bir işlem süreci yanlış yönlendirebilir. Hem zaman kaybınızın olmaması hem de maddi kayıp olmaması adına evraklarınızı özenle hazırlamalısınız.

Vize Randevusu Galler
Galler Vize Randevusu

Galler Vize Ücreti

Galler Vize Ücreti hakkında ayrıntılı bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Galler vize ücretiniz diğer belge ve evraklarınızla beraber mutlaka yatırılmalıdır. Aksi halde Galler vizesi başvurunuz iptal olabilir. Galler vizesi ücreti ile ilgili güncel bilgileri de Long Vize Turizm firmamızdan edinebilirsiniz. Çünkü fiyat bilgisi seçilen vize türüne ve zamanına göre değişmektedir. Galler vizesi başvurunuza red yanıtı gelirse vize ücretinizin iadesi yapılmayacaktır.

Galler Vize Ücreti Ve Türleri

Galler vizesi için ödeyeceğiniz ücretin miktarı vize türünüze bağlıdır. Bu vize türlerinden bazılarını sizin için yazdık. İşte bazı vize türleri:

 • Galler ticari vize
 • Galler turistik vize
 • Galler aile-arkadaş vizesi
 • Galler konferans vizesi

Bunlar dışında pek çok vize çeşidi vardır ve bunlarla ilgili en detaylı bilgiyi firmamızdan edinebilirsiniz. Vizenizin uzun süreyi kapsaması da ücrette bir artışa sebep olmaktadır. Bu yüzden firmamıza seyahat sürenizi de bildirmeniz gerekmektedir.

Galler Vizesinin Sonuçlanma Süresi

Galler vizesi başvurunuzun sonuçlanması Birleşik Krallık Konsolosluğu’ndaki yoğunluk durumuna göre değişmektedir. Galler Birleşik Krallık Konsolosluğu’na bağlıdır. Yine konsolosluktaki tatil günlerinin de iyice takip edilmesi gerekmektedir. Firmamız sizler için en güncel bilgileri takip edip aktarmaktadır. Ortalama olarak vize sonuçları 1 ay içerisinde içeresinde netlik kazanmaktadır.

Galler Vize Ücreti Hakkında Bazı Ayrıntılar

Galler’e seyahat için toplam ödeyeceğiniz miktarı en net şekilde Long Vize Turizm aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Seyahat sırasında yapacağınız sağlık sigortası, değişik hizmet bedelleri, biyometrik işlem bedelleri gibi ücretler tamamen size aittir ve vize ücretlendirmesi dışındadır.

Galler vizesi için evrak ve belgeleriniz kesin, tam ve eksiksiz olmalıdır. Evrak eksikliği vizelerin en fazla red yanıtı alma sebebidir. Evrakların yanlış doldurulması da yine vizenin red yanıtı almasına sebep olmaktadır. Galler evrakları hazırlanırken kesinlikle İngilizce kullanılmalıdır. Bu da yine İngilizce bilmeyenler için evrakların eksik olmasına sebep olmaktadır.

Galler vizesi en zor alınan vizelerdendir ve bu konuda yetkili merkez olan Long Vize Turizm çalışanlarımız tarafından işlerinizi sürdürebilirsiniz. Firmamız sizleri büyük bir yüksekten kurtararak zaman tasarrufu da yapmanızı sağlar. Vizenizin olumlu olma şansını da yine firmamızla arttırabilirsiniz.

Vize Ücreti Galler
Galler Vize Ücreti

Galler Vizesi Dilekçe Örneği

Galler Vizesi Dilekçe Örneği, Galler’e seyahat etmek isteyenler için önemli bir konudur. Galler vizenizin olumlu sonuç alması için dilekçenin mutlaka doldurulup gerekli evraklarla beraber konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir. Özellikle Galler vize formu ile Galler vize dilekçesi içerisinde yazdığınız bilgiler birbiriyle örtüşmelidir.

Aynı zamanda Galler Birleşik Krallığa bağlı olduğu için tüm evrakların İngilizce yazılıp teslim edilmesi gerekmektedir. Bu anlamda sizlere en profesyonel şekilde yardım edebilecek Long Vize Turizm yanınızda olacaktır. Firmamız sayesinde en güncel bilgileri edinip evraklarınızın doğru hazırlanmış olması hakkında kesin bilgiler alabilirsiniz.

Dilekçede Yazılması Gereken Bilgiler

Galler vizesi dilekçenizde seyahatinizdeki masrafları nasıl ödeyeceğinize dair bilgileri mutlaka yazmalısınız. Bu vizenizin doğrudan olumlu sonuçlanmasını etkilemektedir. Galler vize formunuzla dilekçenizde yazdığınız bilgiler kesinlikle aynı tarzda olmalıdır. Galler seyahatinizin kaç gün süreceği, nerelere gideceğiniz gibi bilgilerin dilekçede yer alması gereklidir. Galler’e ne amaçla gideceğinizi yani vize türünüzü mutlaka dilekçede belirtmelisiniz. Bunlar dilekçenizin olmazsa olmazlarıdır.

Galler Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dilekçenizde kullandığınız dilin mutlaka İngilizce olmasına dikkat etmelisiniz. Birleşik Krallık bu konuda çok titiz davranmaktadır. Galler vizesi alınması en zor vizelerden biri olduğu için mutlaka firmamızdan yardım almalısınız. Dilekçenizi yazarken Birleşik Krallık Konsolosluğu’na diyerek başlamanız gerekmektedir. Tarih bilgilerini sol üst tarafa ve sol alt tarafa da isim-soy isim ve imza atılması gereklidir.

İmzanızın her yerde kullandığınız imzanız olması vizenizin olumlu sonuçlanmasında çok etkilidir. Ev adresi ve telefon numaranızın da dilekçe de açık ve net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir. Tüm bu zorlu ve karmaşık işlemler uğraşıp zamanınızı boşa harcamak istemiyorsanız Long Vize Turizm’e başvurabilirsiniz. Firmamız bütün süreci sizin adınıza yönetecektir.

Galler Vize Sonucu Ne Zaman Çıkar?

Galler vize sonucunuz Birleşik Krallık Konsolosluğu’ndaki yoğunluk ve tatil günlerine göre değişiklik gösterse de en geç 1 ay içinde açıklanmaktadır. Vize sonucunuz red cevabı alırsa vize ücretiniz iade edilmez ve siciliniz bundan olumsuz etkilenir. Farklı ülkelere gitmek isterseniz sicilinizdeki durumunuz yüzünden olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz.

Vizesi Dİlekçe Örneği Galler
Galler Vizesi Dilekçe Örneği

Galler Vizesi Nasıl Alınır?

Galler Vizesi Nasıl Alınır? Cevabını öğrenmek isteyenler ayrıntılı bilgileri bu sayfadan bulabilir. Öncelikle Galler ’e nasıl vize alabileceğimiz konusuna size şu bilgileri verebiliriz. Avrupa Birliği ve Schengen üye ülkelerine yapılan yolculuklarda alınan Schengen vizesi ile Galler’e girebilmek bu noktada mümkün değildir.

Galler seyahatinden önce mutlaka İngiltere vizesi almanız gerekmektedir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) ve Hizmet Pasaportu (Gri Pasaport) sahiplerinin Galler’e gitmek için vize çıkartmaları gerekir. Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahipleri 180 gün içerisinde Galler’e 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz seyahat edebilirler. Vize alması çok zor olan Galler için detaylı belgelendirmeler yapılmalıdır. Bu konuda Long Vize Turizm tüm çalışmaları detaylı olarak yapıp vizenizin olumlu olma şansını arttırmaktadır.

Galler Vizesi Nasıl Alınır? Hakkında Ayrıntılar

İlk olarak Galler’e seyahat amacınızı belirleyip ona göre başvuru için istenen evraklara göz atmalısınız. Evraklardaki tarihlere bakmak da çok önemlidir, evraklar güncel olmalıdır. Bu konuda sizin yükünüzü azaltacak olan firmamıza tamamen güvenebilirsiniz. 

Galler vizesi formu tam ve eksiksiz doldurulmalı diğer evraklarınızla tutarlı olmalıdır. Hazırlayacağınız evraklar da sizin mesleki durumunuza uygun şekilde olmalıdır. Bütün evraklarınızı hazırladıktan sonra tümünü ayrı ayrı gruplandırılmalıdır. Bu evrakların eksik olması durumunda vizenizin red yanıtı alacağını ve sicilinizin zarar göreceğini unutmayınız. Bu yüzden güvenilir firmamızla evraklarınızı hazırlamanız tavsiye edilir.

Galler Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Galler vizesi için tüm evraklarınızın İngilizce olarak hazırlanması çok önemlidir. Bu noktada sıkıntı yaşayanlar firmamız ile iletişime geçebilirler. Vize evrakları hangi vize türünü tercih ettiğinize göre değişmektedir veya ek belge de istenebilmektedir. Ancak genel belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Pasaport: En az 6 ay geçerliliği olabilecek ve en az da 2 sayfası boş olan
 • Galler Vize Formu: Bu belge İngilizce olarak doldurulmalı.
 • Bilet: Uçak biletiniz ve rezervasyonlarınız İngilizce bir şekilde bildirilmeli.
 • Gezi Programı: Detaylı olarak nerelere gideceğinizi, ne kadar kalacağınızı bildirmelisiniz.
 • Banka Hesap Dökümü: Bankanızdan alınmalıdır. Ayrıntılı bilgiyi size Long Vize Turizm olarak vermekten mutluluk duyarız.
 • İşveren Yazısı: Ayrıntılı bilgiyi size Long Vize Turizm olarak vermekten mutluluk duyarız.
 • Sgk Dökümü: Sgk hizmet dökümünüz bulunması gerekir.
 • Varlıklar: Tapu, araç ruhsatı, kira geliri gibi bilgilerin gösterildiği belgeler.
 • Askerlik Durumu: Askerlik yapıp yapmadığına dair bir belgedir.
 • Evlilik Cüzdanı: Eğer evliyse evlilik cüzdanı sunulmalı
Vizesi Nasıl Alınır Galler
Galler Vizesi Nasıl Alınır

Galler Vizesi Kaç Günde Çıkar Sonuçlanır?

Galler Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusu için gerekli cevapları sizler için derlediğimiz yazımızda bulabilirsiniz. Galler ülkesine Türkiye Cumhuriyeti’nden doğrudan bir uçuş bulunmamaktadır. Önce İngiltere’ye uçulması gerekmektedir.

İngiltere bir Schengen üyesi ülke olmasına rağmen Birleşik Krallık mensubu olduğu için Schengen vizesiyle ülkeye giriş kabul edilmemektedir. Bu Birleşik Krallık ülkeleri İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’dır.  Galler vizeniz var ise normalde İrlanda vizesi ayrı olmuş olsa da Galler vizenizle İrlanda’ya da giriş yapabilmek mümkündür.

Galler Vize İşlemleri Hakkında

Kısa süreli Galler vizesi 15 iş günü içerisinde başvurulan vize evraklarında eksik veya hata çıkmaması durumunda sonuçlanmaktadır. Uzun süreli Galler vizesinin sonuçlanması ise 12 haftayı bulabilmektedir. Türkiye’den direkt geçiş olmadığı için vize başvurusunu Birleşik Krallık adına İngiltere Konsolosluğu’na yapmak gerekmektedir. Galler vize başvurunuz 15 iş günü içerisinde sonuçlanmadığı gibi durumlarda İngiltere Konsolosluğu tarafından başvuru yapan kişinin tarafına bilgilendirme yapılmaktadır.

Galler vize başvurusunda bulunurken vize işlemlerinde gecikme yaşamamak adına başvurunuzun Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Birleşik Krallık’ın resmi tatil günlerine denk gelmemesine dikkat etmesi gerekmektedir. Vize başvurusunda ve işlem günlerinde sorunsuz olarak Galler vizenizin çıkması için Long Vize Turizm hizmetinden yaralanabilirsiniz.

Vize başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz gereken bir diğer detay da yolculuk tarihinizden 3 ay öncesinde vize başvurunuzu yapmış olmanız gerekmesidir. Galler vizesi başvurusunda İngiltere Konsolosluğu’nun uyguladığı biyometrik veri beyanı (parmak izi) prosedürü mecburi olarak yapılmaktadır.

Biyometrik veri beyanı randevunun günü ve saatinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle vize başvurusunda bulunan kişinin randevusuna şahsen gitmesi gerekmektedir ve parmaklarında işlemi engelleyecek herhangi bir süsleme, boya veya kına olamamasına dikkat edilmelidir.

Galler Vize Başvurunuz Reddedilirse

Galler vizesi başvurunuz İngiltere Konsolosluğu tarafından reddedilirse vizenizin itiraz kategorisine uyup uymadığına bakılarak temyiz talebinde bulunabilirsiniz. Ret kararının yanlış olduğunu düşünüyorsanız veya ret nedenlerine ilişkin tatmin edici açıklamalarınız varsa itiraz edebilirsiniz. Ret kararı süreci için Long Vize Turizm çalışanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Ancak tam bir itiraz veya inceleme hakkınız yoksa Galler vize başvurunuz yeniden değerlendirmeye alınmaz. Vize başvurunuz reddedilirse yeniden bir vize başvuru sürecine başlayabilirsiniz ama bir önceki başvurunuzun ret nedenlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Galler
Galler Vizesi Kaç Günde Çıkar

Galler’in Vize İstemediği Ülkeler

ABDGrenadaMauritiusSamoa
AndorraGuatemalaMeksikaSan Marino
Antigua ve BarbudaGüney KoreMikronezyaSeyşeller
ArjantinHondurasMonakoSingapur
AvustralyaHong KongNambiyaSolomon Adaları
BahamalarİsrailNauruŞili
BarbadosJaponyaNikaraguaTayvan
BelizeKanadaPalauTonga
BotsvanaKiribatiPanamaTrinidad ve Tobago
BrezilyaKosta RikaPapua Yeni GineTuvalu
BruneiMakaoParaguayUruguay
Doğu TimorMaldivlerSaint Kitts ve NevisVanuatu
DominikaMalezyaSaint LuciaVatikan
El SalvadorMarshall AdalarıSaint Vincent ve GrenadinlerYeni Zelanda
Galler’in Vize İstemediği Ülkeler

Galler Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus3,136 milyon (2019)
Para Birimiİngiliz Sterlini
Resmi DiliGalce, İngilizce
DiniHristiyan
Telefon Kodu+44
Trafik Akış YönüSoldan
En Popüler YemekleriWelsh Rarebit – Glamorgan Sausage – Bara Brith – Lamb Cawl – Conwy Mussels – Laverbread
Gezilecek YerlerGwynedd – Caernafon Kalesi – Dan-yr-Ogof Mağaraları – Monnow Köprüsü – Tenby Limanı
BaşkentCardiff
ŞehirleriBangor – Cardiff – Newport – St Asaph – St Davids – Swansea
Yüz Ölçümü20.735 km²
Zaman DilimiUTC0 (GMT)
İnternet Alan Adı.uk
Kurucusu
BaşkanıMark Drakeford
Asgari Ücret1.524,52 €
İklimiIlıman Okyanus İklimi
Asker Sayısı198.810
Komşu Ülkeleriİrlanda
Kuruluş Tarihi1056
Galler Hakkında Genel Bilgiler
Galler
Galler
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Galler Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

Galler Vizesi ve vize işlemleri ülkemizden seyahat edecek olan vatandaşların yapmak zorunda oldukları işlemlerdir. Galler vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuruları randevu usulüne bağlı olarak yapılmaktadır. Vize işlemlerinin ilk aşaması vize randevunuzun alınmasıdır. Daha sonra randevu gününe kadar olan süreçte Galler Vize Evrakları Ve Belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde başvuru merkezine sunularak vize başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Galler vize başvuru işlemlerine dair daha detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Galler Vizesi Kaç Günde Çıkar Başvuru Şartları Nedir?

Galler vize başvuru işlemleri, yetkili vize başvuru merkezinin yoğunluk yaşanmaması adına randevu usulü ile gerçekleştirilmektedir. Galler vizesi için randevu alınmasının ardından vize evrakları ve belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanır ve başvuru ücreti ödenerek vize işlemleri gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra vize başvurunuzun sonuçlanma süresi başlamış olur. Galler vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından 15 günlük bir süreçte vize başvurunuzun sonuçlanması sürmektedir. Galler Vizesi Kaç Günde Çıkar ve vize işlemleri nelerdir öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Galler Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Galler vize başvuru işlemleri, yetkili vize başvuru merkezinin yoğunluk yaşanmaması adına randevu usulü ile gerçekleştirilmektedir. Galler vizesi için randevu alınmasının ardından vize evrakları ve belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanır ve başvuru ücreti ödenerek vize işlemleri gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra vize başvurunuzun sonuçlanma süresi başlamış olur. Galler vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından 15 günlük bir süreçte vize başvurunuzun sonuçlanması sürmektedir. Galler Vizesi Nasıl Alınır ve Galler vizesi kaç günde çıkar öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Galler Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Verilir?

Galler vize işlemleri ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmekte olup vize başvuru sonucunu konsolosluk teyit etmektedir. Başvuru merkezi vize başvuru evrakları ile Galler Vize Ücretini kabul ederken vize randevusu ile işlem yapmaktadır. Vize randevusu başvuru merkezinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve evrak takibinin kolayca sağlanması için uygulanır. Bu nedenle vize randevusu başvuru merkezinin yoğunluğuna göre bir hafta ile 15 gün sonrasına verilmektedir. Galler vizesi kaç günde çıkar öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Galler Vizesi Kaç Günlük Çıkar?

Galler vize başvurusu yetkili vize başvuru merkezi aracılığı ile gerçekleştirilip, Galler Konsolosluğu Vize bölümü tarafından değerlendirilir. Vize başvuru işlemlerinizin tamamlanmasının ardından konsolosluk vize evrak ve belgelerinizi inceleyerek başvurunuzu sonuçlandırır. Başvurunun değerlendirilmesi işleminin ardından eğer ki olumlu bir sonuç alınır ise vize süreniz genel olarak en az 6 aylık verilmektedir. Galler vizesi kaç günde çıkar ve Galler vize işlemleri nelerdir öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Galler Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Galler Vizesi Dilekçe Örneği, vize başvurusu yapmanız için mecburen gerekli olan bir evraktır. Vize başvurunuzun eksik evrak nedeniyle reddedilmemesi ve olumlu sonuçlanabilmesi için vize dilekçesi eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması gereklidir. Vize dilekçesi doldururken dikkat edilmesi gereken en önemli husus vize dilekçesinin konsolosluğun istediği dilde ve istediği doğru bilgilerle doldurulmasıdır. Galler vize evrakları ve belgeleri arasında en önemli belgelerden biri olan vize dilekçesinde seyahat amacınız, gidiş ve dönüş tarihleri, kişisel bilgileriniz ve gibi bilgiler yer almaktadır. Galler Vizesi ile ilgili diğer detaylı bilgilere firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Galler Vize Dilekçesinin Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

Galler Vizesi Dilekçe Örneği, vize başvurusu yapılması adına mecburi olarak gerekli olan bir evraktır. Galler Vize Randevusunun alınmasının ardından randevu gününe dek hazırlanan evraklar ile birlikte vize dilekçesi de başvuru merkezine teslim edilir. Vize dilekçesinin bulunmaması veya eksik hazırlanması durumunda başvuru merkezi ve konsolosluk tarafından eksik evrak olarak işlem görür. Galler vize işlemleri ile ilgili daha fazla detaylı bilgi alarak, en doğru ve en güvenli vize başvurusunu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Galler Vizesi Dilekçe Örneği Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Galler Vizesi Dilekçe Örneği, vize işlemleri için gerekli olan ve önem teşkil eden evraklardan birisidir. Bu nedenle dikkatli, hatasız ve özenli bir şekilde hazırlanması gereklidir. Vize dilekçesi hazırlanırken en önemli husus konsolosluğun istediği dilde yazılmasıdır. Dilekçede belirtilen bilgilerin doğru olması da dikkat edilmesi gereken bir unsur olmaktadır. Galler Vize Formu ile vize dilekçesi farklı evraklar olmakta ve iki evrakta başvuru dosyasında yer almak zorundadır. Vize dilekçesinin örneğine firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden sahip olabilirsiniz.

Galler Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Galler Vizesi ve vize işlemleri ülkemizden seyahat edecek olan vatandaşların yapmak zorunda oldukları işlemlerdir. Galler vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuruları randevu usulüne bağlı olarak yapılmaktadır. Vize işlemlerinin ilk aşaması vize randevunuzun alınmasıdır. Daha sonra randevu gününe kadar olan süreçte Galler Vize Evrakları Ve Belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde başvuru merkezine sunularak vize başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Firmamız Long Vize Turizm ile Galler vizesine dair bütün bilgilere sahip olabilirsiniz.

Galler Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Galler Vize İşlemleri ülkemizden seyahat edecek olan vatandaşların yapmaları zorunda oldukları işlemlerdir. Galler Vize Başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuruları randevu usulüne bağlı olarak yapılmaktadır. Vize işlemlerinin ilk aşaması vize randevunuzun oluşturulmasıdır. Daha sonra randevu gününe kadar olan süreçte Galler vize evrak ve belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde başvuru merkezine teslim edilir. Galler vizesi nasıl alınır öğrenmek için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Galler Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Galler bir birleşik krallık ülkesi olmasından ötürü buraya yapacağınız seyahatleriniz için İngiltere vizesi almanız gerekmektedir. Alacağınız İngiltere vizesi oldukça meşakkatli olmakta ve birçok farklı prosedür içermektedir. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken bir çok husus mevcuttur. Bu dikkat edilmesi gereken hususlar başvuru yapacağınız vize türüne ve seyahat süresine bağlı olarak değişiklik gösterdiği gibi kişisel durumunuza göre de farklılıklar meydana gelmektedir. Galler Vizesi ile ilgili bütün bilgilere, dikkat edilmesi gereken hususlara, Galler Vizesi Kaç Günde Çıkar ve Galler vizesi nasıl alınır gibi sorularınızın cevabına firmamız Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz.

Galler Vize Ücreti Ne Kadar?

Galler Vize Ücreti, birçok unsura bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Vize ücretleri konsolosluk tarafından belirlenir ve yetkili başvuru merkezi tarafından vize başvurusunda alınır. Vize ücretlerini belirleyen çeşitli unsurların bulunması, sabit bir ücret olmamasına neden olmaktadır. Vize başvurusunda ödeyeceğiniz vize başvuru ücreti, başvuru yapacağınız vize türü, vize süresi, çalışma ve iş durumunuz ile özel durumlarınız gibi faktörler göz önüne alınarak belirlenmektedir. Galler Vizesi başvuru ücretleri ve vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Galler Vize Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Galler Vize Ücreti, vize başvurusunun yapıldığı yetkili vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir. Vize işlemlerini randevu esasına dayalı olarak gerçekleştiren başvuru merkezi, vize randevusunu vererek sizlerden bu süreç içerisinde vize evraklarınızı güncel olarak hazırlamanızı ister. Galler Vize Randevusu gününde hazırlanan vize evrakları ve başvuru dosyası ile başvuru merkezine gidilerek vize ücreti ödenir ve evrak teslimi yapılır. Galler vize işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken bütün bilgiler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Galler Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Galler Vize Ücretleri, vize vermekle yetkili olan konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Galler vize başvuruları konsolosluk tarafından değerlendirilse de vize başvuruları yetkili başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir. Vize başvuru işlemleri için ödeyeceğiniz vize ücretleri, başvuru merkezine vize randevu gününde teslim edilmektedir. Galler Konsolosluğu Vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgilere sahip olmak ve vize ücretlerinin güncel ve detaylı listesini elde etmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Galler Vize Randevusu Nereden Alınır?

Galler Vize Randevusu ve vize işlemleri ülkemizde yetkili başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Galler Vizesi için başvuruların gerçekleştirildiği yetkili vize başvuru merkezi, vize başvurularındaki yoğunluğu azaltmak ve evrak takibinin daha kolay şekilde yapılmasını sağlamak adına randevu usulü ile çalışmaktadır. Bu nedenle Galler vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için vize randevusu alınması zorunludur. Vize başvurunuzu gerçekleştirmek için gerekli olan vize randevusu yetkili vize başvuru merkezi ve firmamız Lonf Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile üzerinden alınabilmektedir.

Galler Vizesi İçin Randevu Almak Zorunlu Mudur?

Galler Vize Başvurusu ülkemizden seyahat edecek olan vatandaşların yapmaları zorunda oldukları işlemlerdir. Galler vize başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuruları randevu usulüne bağlı olarak yapılmaktadır. Vize işlemlerinin ilk aşaması vize randevunuzun alınmasıdır. Daha sonra randevu gününe kadar olan süreçte Galler Vize Evrakları Ve Belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde başvuru merkezine sunularak vize başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Galler vize işlemlerine dair daha detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz. Galler vize randevusu firmamız Long Vize Turizmden ve yetkili başvuru merkezi üzerinden alınabilmektedir.

Galler Vize Randevusunda Kendim Bulunmak Zorunda Mıyım?

Galler Vize Randevusu ve vize işlemleri ülkemizden seyahat edecek olan vize herhangi pasaport hamili kişilerin, seyahat öncesinde yapmak zorunda oldukları işlemlerdir. Galler vize işlemleri ve vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmekte olup posta veya kargo yolu ile ya da e posta yolu ile evrak kabul edilmemektedir. Vize randevusu kendiniz gelmeniz gerekmektedir. Ancak firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile yapacağınız vize başvurularında bizzat bulunmanız gerekli değildir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden alacağınız profesyonel hizmet ile vize başvurunuz sizin adınıza güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Galler Vize Ücretleri, vize evrakları ve gerekli koşulları ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Galler Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Galler Vize İşlemleri için gerekli vize evrak ve belgeleri yetkili vize başvuru merkezi tarafından belirtilen evrak listesinden oluşmaktadır. Vize evrak ve belgeleri başvuru yapacağınız vize türüne göre değişkenlik gösterebildiği gibi başvuru sahiplerinin kişisel durumlarına göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Genel olarak istenen evrakların arasında Galler Vize Formu, vize dilekçesi çalışma durumunuzu gösteren belgeler, pasaport, vesikalık fotoğraf ve vize türüne bağlı olarak davetiye mektubu yer almaktadır. Vize işlemleri ile ilgili diğer bilmeniz gereken evraklar ile vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz. Galler vizesi ile ilgili profesyonel bir hizmeti firmamızdan alabilirsiniz.

Galler Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

Galler Vize Başvurusu ülkemizden seyahat edecek olan vatandaşların yapmaları zorunda oldukları işlemlerdir. Galler vize başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuruları randevu usulüne bağlı olarak yapılmaktadır. Vize işlemlerinin ilk aşaması vize randevunuzun alınmasıdır. Daha sonra randevu gününe kadar olan süreçte Galler Vize Evrakları Ve Belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde başvuru merkezine sunularak vize başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Galler vize işlemlerine dair daha detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz. Galler vize işlemleri firmamız Long Vize Turizmden ve yetkili başvuru merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

Galler Vize İşlemlerine Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Galler Vize İşlemleri ülkemizden seyahat edecek olan vize herhangi pasaport hamili kişilerin, seyahat öncesinde yapmak zorunda oldukları işlemlerdir. Galler vize işlemleri ve vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmekte olup posta veya kargo yolu ile ya da e posta yolu ile evrak kabul edilmemektedir. Vize başvurunuza kendiniz gelmeniz gerekmektedir. Ancak firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile yapacağınız vize başvurularında bizzat bulunmanız gerekli değildir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden alacağınız profesyonel hizmet ile vize başvurunuz sizin adınıza güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Galler Vize Ücretleri, vize evrakları ve gerekli koşulları ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Galler Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Galler Vize Formu, vize başvurusu yapmanız için mecburen gerekli olan bir evraktır. Vize başvurunuzun kabul edilmesi ve olumlu sonuçlanabilmesi için vize formunun eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması gereklidir. Vize formunu doldururken dikkat edilmesi gereken en önemli husus vize formunun başvuru merkezinin istediği dilde ve istediği doğru bilgilerle doldurulmasıdır. Galler vize evrakları ve belgeleri arasında en önemli belgelerden biri olan vize formunda seyahat amacınız, gidiş ve dönüş tarihleri, kişisel bilgileriniz gibi bilgiler yer almaktadır. Galler Vizesi ile ilgili diğer detaylı bilgilere firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Galler Vize Formu Ücretli Midir?

Galler Vize Formu, vize başvuru evrak ve belgeleri arasında en önemli belgelerden birisi olmaktadır ve vize başvurunuzun başvuru merkezi tarafından kabul edilebilmesi için vize formunun bulunması gereklidir. Vize formu, Galler Turistik Vize, ziyaret vizesi, ticari vize gibi bütün vize başvurularında hazırlanması gereken bir evraktır. Vize formu başvuru yapacağınız yetkili vize başvuru merkezinden ve firmamız tarafından ücretsiz olarak temin edilmektedir. Vize başvuru formuna ve vize diğer gerekli vize evrakları ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Galler Vize Formunun Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

Galler Vize Formu, vize başvurusu yapılması adına mecburi olarak gerekli olan bir evraktır. Galler Vize Randevusunun alınmasının ardından randevu gününe dek hazırlanan evraklar ile birlikte vize formu da başvuru merkezine teslim edilir. Vize formunun bulunmaması veya eksik hazırlanması durumunda başvuru merkezi randevu gününde evraklarınızı ve vize başvurunuzu kabul etmemektedir. Galler vize işlemleri ile ilgili daha fazla detaylı bilgi alarak, en doğru ve en güvenli vize başvurusunu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Galler Vize Başvurusu Nasıl Yapılır 2021?

Galler Vize Başvurusu ülkemizden seyahat edecek olan vatandaşların yapmaları zorunda oldukları işlemlerdir. Galler vize başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuruları randevu usulüne bağlı olarak yapılmaktadır. Vize işlemlerinin ilk aşaması vize randevunuzun alınmasıdır. Daha sonra randevu gününe kadar olan süreçte Galler Vize Evrakları Ve Belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde başvuru merkezine sunularak vize başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Galler vize işlemlerine dair daha detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Galler Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Galler Vize Başvurusu için gerekli vize evrak ve belgeleri yetkili vize başvuru merkezi tarafından belirtilen evrak listesinden oluşmaktadır. Vize evrak ve belgeleri başvuru yapacağınız vize türüne göre değişkenlik gösterebildiği gibi başvuru sahiplerinin kişisel durumlarına göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Genel olarak istenen evrakların arasında Galler Vize Formu, vize dilekçesi çalışma durumunuzu gösteren belgeler, pasaport, biyometrik fotoğraf ve vize türüne bağlı olarak davetiye mektubu yer almaktadır. Vize işlemleri ile ilgili diğer bilmeniz gereken evraklar ile vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Galler Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Galler vize başvurusu, yetkili başvuru merkezinin yoğunluk yaşanmaması adına randevu usulü ile gerçekleştirilmektedir. Galler Vize Randevusunun alınmasının ardından vize evrakları ve belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanır ve başvuru ücreti ödenerek vize işlemleri gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra vize başvurunuzun sonuçlanma süresi başlamış olur. Galler vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından 15 günlük bir süreçte vize başvurunuzun sonuçlanması sürmektedir. Vize başvuru işlemleri ile ilgili bilmeniz gereken ve merak ettiğiniz diğer hususlar için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Galler Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Galler vize evrakları ve belgeleri yetkili vize başvuru merkezi tarafından belirtilen evrak listesinden oluşmaktadır. Vize evrak ve belgeleri başvuru yapacağınız vize türüne göre değişkenlik gösterebildiği gibi başvuru sahiplerinin kişisel durumlarına göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Genel olarak istenen evrakların arasında Galler Vizesi Dilekçe Örneği, vize formu, çalışma durumunuzu gösteren belgeler, pasaport, biyometrik fotoğraf ve vize türüne bağlı olarak davetiye mektubu yer almaktadır. Vize işlemleri ile ilgili diğer bilmeniz gereken evraklar ile vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Galler Vizesi Gerekli Evrak Listesini Nereden Öğrenebilirim?

Galler Vizesi için hazırlamanız gereken vize başvuru evrakları ve vize başvuruları yetkili başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir. Galler Vize Başvurusu için gerekli olan vize evrakları ve belgeleri, başvuru yapacağınız vize türü ile kişisel durumunuza göre değişkenlik göstermektedir. Gerekli vize evrak ve belgelerinin listesine yetkili başvuru merkezi ile firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Galler Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Galler Vize Evrakları ve Belgeleri, yetkili vize başvuru merkezi aracılığı ile belirlenmekte olup, vize evrakları güncel olarak hazırlanmalıdır. Galler Vize İşlemleri başvuru merkezinin yoğunluğunun azaltılması ve karışıklıkların önlenmesi için randevu sistemi ile çalışmaktadır. Galler vize randevusunun alınmasının ardından, randevu gününe kadar olan süreçte vize evrak ve belgeleri güncel olarak hazırlanarak randevu gününde başvuru merkezine sunulmalıdır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçerek vize evrakları ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Galler Turistik Vize Nasıl Alınır?

Turistik Vize birleşik krallık ülkesine yapacağınız seyahatlerde almak gerçekleştirmek zorunda olduğunuz işlemlerdir. Birleşik krallığa bağlı Galler’ e seyahatleriniz için diğer birleşik krallık ülkelerinde olduğu gibi İngiltere Vizesi alınması gerekmektedir. Birleşik Krallığa bağlı olan Galler ülkesi için alacağınız İngiltere vizesine ülkemizde yetkili başvuru merkezinden müracaat edilmektedir. Vize başvuru işlemleri için gerekli olan Galler Vize Evrak Ve Belgeleri ile Galler vize ücretleri hakkında daha fazla detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Galler Vize Şartları Nelerdir?

Turistik Vize şartları İngiltere vize şartları ile aynı koşulları taşımaktadır. Bunun nedeni Galler’ in bir birleşik krallık ülkesi olmasından kaynaklıdır ve Galler seyahatleriniz için İngiltere vizesi almanız gerekmektedir. İngiltere alınması zor bir vize olmasından ötürü dikkat edilmesi gereken bir çok konu mevcuttur. Öncelikli olarak vize randevunuzun oluşturulmasından sonra vize evraklarınızın güncel olarak hazırlanması ve eksiksiz bir evrak dosyası ile başvuru yapılması gereklidir. Galler Vize İşlemleri ve gerekli prosedürleri daha detaylı öğrenerek vize işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Galler Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Galler Turistik Vizesine ülkemiz vatandaşlarından Türkiye Cumhuriyeti pasaport çeşitlerinden herhangi birine sahip olan herkes başvuru yapabilmektedir. Ülkemiz ile herhangi bir vize muafiyet anlaşması bulunmayan birleşik krallık ülkeleri için pasaport türü fark etmeksizin herkesin vize işlemleri yapması gereklidir. Turistik vize başvuruları için ana koşulun seyahat amacınızın turistik amaçlı olmasıdır. Galler’ e gezi, tatil, müze ve ören yerlerini görmek veya doğal keşif yapmak amacı ile seyahat etmeniz turistik vize başvurusu yapmanızı gerektirmektedir. Galler Ticari Vize veya ziyaret vizesinden daha farklı bir prosedür içermesinden ötürü vize işlemleri daha farklı olmaktadır. Galler vize işlemleri ile ilgili bütün bu konularda detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Galler Ticari Vize Nasıl Alınır?

Galler Ticari Vize, Galler’ in birleşik krallık ülkesi olmasından ötürü İngiltere vizesi olarak da bilinmektedir. Galler ticari vizesi ülkemizde yetkili başvuru merkezinden ve başvuru merkezine girmekle yetkili olan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden alınabilmektedir. Ticari vize için en önemli detay Galler’ de görüşme yapacağınız iş yerinden alınacak davetiye ya da gitme amacınıza göre değişen fuar veya etkinlik biletinizin olmasıdır. Ticari vize davetiyesi ile Galler Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine ya da diğer vize türlerine başvuru yapılamaz. Bu ve bunun gibi Galler vizesine dair detaylara ulaşabilmek için firmamız Long Vize Turizmi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Galler Ticari Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Galler Ticari Vize başvurusunda bulunurken dikkat edilmesi gereken bir çok prosedür ve unsur bulunmaktadır. Galler vize başvuruları yetkili başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmekte ve başvuru merkezinin belirlediği Galler Vize Evrak Ve Belgeleri ile başvuru yapılmaktadır. Ticari vize işlemlerinde en önemli unsur seyahat amacınıza uygun davetiyeniz veya fuar, seminer gibi etkinlik biletinizin olmasıdır. Ayrıca vize formunun ve vize dilekçesinin de amaca uygun olarak belirtilen bir şekilde belirlenmesidir. Galler Vizesi ile ilgili bütün detaylı bilgilere firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile sahip olabilir ve vize başvurunuzu güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Galler Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Galler Ticari Vizesi başvurusu yapabilmeniz ve olumlu bir sonuç alabilmeniz için Galler’ de görüşme yapacağınız iş yerinden gelen bir davetiye, eğer seminer veya fuar için gidiyorsanız yine etkinlik davetiyesi ve etkinlik için biletinizin bulunması gerekmektedir. Galler vize başvuruları yetkili başvuru merkezi üzerinden yapıldığı için gerekli bütün vize evraklarınız ile beraber, bu belirtilen davetiye ve biletlerinizi başvuru merkezine sunmanız gereklidir. Galler vizesi dilekçe örneği ve Galler Vize Formu gibi gereken diğer evrak ve belgelere firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezine ulaşabilirsiniz.

Galler Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Galler Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Galler’ in birleşik krallık ülkesi olmasından ötürü İngiltere vizesi olarak da bilinmektedir. Galler ziyaret vizesi ülkemizde yetkili başvuru merkezinden ve başvuru merkezine girmekle yetkili olan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden alınabilmektedir. Ziyaret vizesi için en önemli detay Galler’ de bulanan, oturumu veya vatandaşlığı bulunan aile üyesi ya da arkadaşınızdan alacağınız davetiyenizin bulunmasıdır. Ziyaret vize davetiyesi ile Galler Ticari Vizesine ya da diğer vize türlerine başvuru yapılamaz. Bu ve bunun gibi Galler vizesine dair detaylara ulaşabilmek için firmamız Long Vize Turizmi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Galler Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Galler aile ve arkadaş ziyareti vizesi, başvurunuzu gerçekleştirdikten ve vizenizin onaylanmasının ardından 6 aylık olarak verilmektedir. Galler vizesine başvurunuzun onaylanması için ise İngiltere vize kurallarına uygun olarak eksiksiz ve hatasız bir başvuru yapılması önem teşkil etmektedir. Ziyaret vizesi evrakları arasında önemli yer tutan Galler Vizesi Dilekçe Örneğinin doğru hazırlanması, konsolosluk onaylı davetiye mektubunun bulunması ve vize formunun istenildiği gibi hazırlanması gerekmektedir. Galler vizesi ile ilgili bütün detayları ve bilmeniz gerekenleri en doğru şekilde öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Galler Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Galler aile arkadaş ziyareti vizesi için Galler’ in Birleşik Krallığa bağlı bir ülke olması sebebiyle başvurular İngiltere vizesi olarak yapılmaktadır. Yani İngiltere vizesi almanız gereklidir ve bu nedenle İngiltere vize işlemleri yapılmak zorundadır. İngiltere Vizesi alınması sonucunda da birleşik krallığa bağlı bütün ülkelere seyahat edilebilmektedir. Birleşik Krallık dört ülkeden meydana gelmektedir. Bu ülkeler İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda ve İngilteredir. Galler aile arkadaş ziyareti vizesi için alacağınız İngiltere vizesi ile bu dört ülkeye seyahat edilebilmektedir. Galler Vize İşlemleri ve vize detayları ile ilgili bilmeniz gerekenleri firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden öğrenebilirsiniz.

Galler Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Yapılıyor Mu?

Galler Büyükelçiliği Vize işlemleri ülkemizde büyükelçilik üzerinden gerçekleştirilememektedir. Galler birleşik krallığa bağlı bir ülke olmasından ötürü, Galler’ e yapacağınız seyahatleriniz için İngiltere vizesine başvuru yapmanız yani İngiltere vizesi almanız gereklidir. Bu nedenle vize başvurunuz İngiltere vizesi ile aynı koşullara sahip olmakta ve aynı başvuru merkezinden gerçekleştirilmektedir. Birleşik krallık ülkelerinin vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi ile başvuru merkezine girme yetkisi olan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Galler Vizesine ait bütün detaylara ve bilmeniz gereken önemli koşullara Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz.

Galler Büyükelçiliği Vize Randevusu Alınır Mı?

Galler Büyükelçiliği Vize işlemleri ile ilgilenmemekte olup, vize başvuruları ülkemizde Birleşik Krallık ülkelerinin tamamının vize işlemleri ile ilgilenen yetkili başvuru merkezinden ve bu başvuru merkezine girmekle yetkili olan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi üzerinden alınabilmektedir. Galler Vize Formu ve vize dilekçesi gibi gerekli vize başvuru evraklarına firmamız Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Galler vizesi ile ilgili dikkat edilmesi ve bilmeniz gereken bütün vize koşullarına yine firmamızı arayarak ulaşabilir ve vize başvurunuzu en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Galler Vize Ücreti Büyükelçiliğe Mi Ödenir?

Galler Büyükelçiliği Vize başvuruları ülkemizde bütün birleşik krallık ülkelerinin vize başvurularını kabul eden yetkili başvuru merkezi ile firmamız Long Vize Turizm üzerinden yapılabilmektedir. Büyükelçiliğin vize işlemleri ile ilgilenmemesi ve başvuru kabul etmemesi nedeniyle vize başvuru ücretleri de yine büyükelçiliğe ödenmemektedir. Galler Vize Evrak Ve Belgeleri ile Galler vize ücreti başvuru işlemlerinde yetkili başvuru merkezine ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından kabul edilebilmektedir. Galler vizesi ile ilgili bütün detaylı bilgilere firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Galler Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Galler Konsolosluğu Vize işlemlerinden sorumlu kurum olmamaktadır. Galler bir birleşik krallık ülkesi olmasından ötürü vize işlemleri İngiltere vizesi olarak yapılmakta ve yetkili başvuru merkezi üzerinden işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle Galler Konsolosluğunun bir vize bölümü bulunmamaktadır. Galler Vize Başvurusu ve İngiltere Vizesi almak için yetkili başvuru merkezi ile başvuru merkezine girme yetkisi bulunan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimize başvurabilirsiniz. Galler vize işlemlerine dair bütün merak ettiklerinizi ve vize başvurusu ile ilgili detayları firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Galler Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Galler Konsolosluğu Vize başvuruları ülkemizde konsolosluk üzerinden gerçekleştirilememektedir. Galler birleşik krallığa bağlı bir ülke olmasından ötürü, Galler’ e yapacağınız seyahatleriniz için İngiltere vizesine başvuru yapmanız yani İngiltere vizesi almanız gereklidir. Bu nedenle vize başvurunuz İngiltere vizesi ile aynı koşullara sahip olmakta ve aynı başvuru merkezinden gerçekleştirilmektedir. Birleşik krallık ülkelerinin vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi ile başvuru merkezine girme yetkisi olan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Galler Vize İşlemlerine ait bütün detaylara ve bilmeniz gereken önemli koşullara Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz.

Galler Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Galler Konsolosluğu Vize işlemleri ülkemizde bütün birleşik krallık ülkelerinin vize başvurularını kabul eden yetkili başvuru merkezi ile firmamız Long Vize Turizm üzerinden yapılabilmektedir. Konsolosluğun vize işlemleri ile ilgilenmemesi ve başvuru kabul etmemesi nedeniyle vize başvuru ücretleri de yine konsolosluğa ödenmemektedir. Galler vize evrak ve belgeleri ile Galler Vize Ücreti başvuru işlemlerinde yetkili başvuru merkezine ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından kabul edilebilmektedir. Galler vizesi ile ilgili bütün detaylı bilgilere firmamızdan ulaşabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu