Entegre Çözüm Ortaklarımız

referanslar

ÜLKELER


Almanya Vizesi

Almanya Vizesi, Schengen üyesi olan ülkelerden birisidir. Avrupa Birliği (AB), 1995 yılında imzalanan ve yürürlüğe giren Schengen Sözleşmesi ile 26 Avrupa ülkesi arasında serbest dolaşım bölgesi ilan edilmiştir. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil) Pasaportu, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaportu sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya’ya 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen seyahatlerde vizeden muaftırlar.

Almanya Vize Başvurusu yapabilmeniz için öncelik olarak vize randevusu oluşturmanız gerekmektedir. Almanya Vize Randevusu oluştururken pasaport bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde vize randevunuz geçersiz sayılabilmektedir ve vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Almanya Vize Randevusu almak için Firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Vize Türleri

Almanya Vize Türleri kendi içerisinde 2 ye ayrılmaktadır.

  1. C Tipi Vize Türleri 90 güne kadar olan başvuru türleridir. Bunlar; Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Almanya Turistik Vize, Ticari Vize, Fuar Vizesi, Sportif Etkinlik, Kültürel, Sağlık Vizesidir.
  2. D Tipi Vize Türleri İse 90 Günü aşan ulusal vize olarak tanımlanmaktadır. Bunlar; Çalışma Vizesi, Erasmus Vizesi, Aile Birleşimi Vizesi, Araştırma, Üniversite Eğitimi, Staj Ve Dil Kursu Vizeleridir.

Almanya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Almanya Vize Evrakları Ve Belgeleri, Almanya Konsolosluğunun başvuru sırasında istemiş olduğu evraklardır. Bu evraklar Almanya’ya seyahat edecek olan kişilerin seyahat amacına, gidecek olan kişinin meslek grubuna göre değişiklik göstermektedir. Bu tür unsurların dışında Konsolosluğu kişilerden istemiş olduğu standart evraklar bulunmaktadır. Bunlar;

  • Pasaport ve Pasaport Fotokopisi
  • Biometrik Fotoğraf
  • Almanya Vize Başvuru Formu
  • Almanya Konsolosluğuna hitaben yazılmış kişinin gidiş amacını kanıtlayan şahsi  Vize Talep Dilekçesi
  • Seyahat Sağlık Sigorta Poliçesi
  • Kimlik Fotokopisi
  • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  • İkametgah Belgesi

Almanya Vize Başvurusu için gerekli kişinin meslek grubuna özel olarak hazırlanmış detaylı ve güncel vize evrakları ve belgelerine ulaşmak için Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimden profesyonel destek alabilirsiniz.Fransa Vizesi

Fransa Avrupa Bölgesinde diğer schengen ülkelerine göre en çok turist çeken ülkelerden birisidir. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil) Pasaportu, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaportu sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya’ya 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen seyahatlerde vizeden muaftırlar.

Fransa Vize Başvurusu yapabilmeniz için öncelik olarak Fransa Konsolosluğu Vize Bölümünün belirlemiş olduğu standart evraklar dışında gidecek olan kişilerin meslek ve gidiş amacına göre istenilen evrakları hazırlanması gerekledir.

Fransa Vize İşlemleri sırası ile özen ve dikkatli bir şekilde yapılması gereklidir. Vize Evrakları ve belgelerinizi toplamadan önce vize randevunuzu oluşturmanız gerekmektedir. Vize Randevunuz oluşturulurken pasaport bilgilerinizi eksiksiz ve güncel bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Eğer daha önceden Beş seneyi geçmeyen schengen vizeniz var ise ve biometrik verileriniz kayıt edilmiş ise Fransa vize başvurunuzu sizler gelmeden yetkili olan Firmamız Long Vize Turizm ile Fransa vize işlemlerinizi profesyonel ve deneyimli kadrosu ile gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Vize Formu

Fransa Vize Formu online form olup başvuru için önemli belgelerden birisidir. Fransa Vize Başvuru formu doldurmak için account oluşturup doldurmanız gereklidir. Vize başvuru formunda pasaport bilgileri, gidiş ve dönüş tarihiniz, vize türünüz, kişisel bilgilerinizi, konaklama yapacağınız yerin bilgilerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Aksi takdirde başvuru esnasında sorun yaşayabilirsiniz. Başvuru esnasında sorun yaşamamak için Fransa vize işlemleriniz için firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Fransa Vize Ücreti

Fransa vize ücreti Fransa Konsolosluğu Vize bölümüne ödenen ücrettir. Fransa vize ücretleri Kişinin gidiş amacına ve yaş aralığına göre değişiklik göstermektedir. 0-5/ 5-12 / 12-65 ve 65 yaş üstü olarak değerlendirilmektedir. Vize Başvuru ücretleri hiçbir şekilde havale yolu ile alınmamaktadır. Başvuru Evraklarınızı teslim ederken elden teslim edilmektedir.

Fransa Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Fransa Vize başvurularınızı yeni geçilen sisteme göre 180 gün (6 ay) öncesinden gerçekleştirebilirsiniz. Fransa Seyahatiniz için en kötü ihtimal olarak 15 gün öncesinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Fransa Vizesi sonuçlanması vize türünüze göre değişiklik gösterebilmektedir. Kısa Süreli Schengen Vizeleriniz 5 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Uzun Süreli Ulusal vize başvurularınız ise Konsolosluğun yoğunluğuna göre 3 ile 6 ay içerisinde sonuçlandırılmaktadır.Hollanda Vizesi

Hollanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabi tutulmaktadırlar. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hollanda vizesi almak zorundadırlar. Hususi (Yeşil) Pasaportu, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah) Pasaportu sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hollanda’ya 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen seyahatlerde vize başvurusunda bulunmadan seyahat edebilirler.

Hollanda Schengen Vizesi tek girişli ve çok girişli olarak verilmektedir. Tek Girişli schengen vizesi verildiğinde herhangi bir schengen bölgesi olmayan bir ülkeye girildiği zaman tekrardan schengen bölgesinde bir ülkeye giriş sağlayamamaktasınız. Çok girişli schengen vizesi aldığınız da ise Schengen bölgesinde bulunan ülkelere bir çok kez gidiş sağlayabilmektesiniz. Çok Girişli Schengen vize Başvurusu yapmak için firmamız Long Vize Turizm ile irtibata geçip profesyonel kadrosundan destek alabilirsiniz.

Hollanda Ticari Vize

Hollanda’ya iş, fuar, kongre, konferanslara vb. türlerde seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın başvurması gereken kısa süreli vize türüdür. Hollanda da yapacağınız görüşmelerinize istinaden sizlere Hollanda dan gidiş amacınızı belirten gidiş ve dönüş tarihinizin yazdığı en önemlisi ise gidecek olan kişinin pasaport bilgilerinin bulunduğu kaşeli imzalı davetiyenizin gelmesi gereklidir.

Hollanda Turistik Vize Başvurusundan yapmış olduğumuz gibi Hollanda Ticari Vize başvurusunda da satın aldığınızı otel voucher belgenizi eğer otelinizi satın almadıysanız opsiyonlu otel rezervasyonunuzun başvuru esnasında sunacağınız belgelerin içerisinde kesinlikle bulunması gereklidir. Eğer çalışmış olduğunuz firma tarafından gönderiliyorsanız çalışmış olduğunuz firmadan garantör yazısı alınması gereklidir.

Hollanda Vize Dilekçe Örneği?

Hollanda Vize Dilekçe Örneği Nedir? Vize Dilekçesi Hollanda Konsolosluğunun istemiş olduğu vize evrakları ve belgelerinin içerisinde istemiş olduğu evraklardan birisidir. Hollanda Vize Dilekçesi yazılırken Vize başvurusu yapacak olan kişinin sosyal statüsü, kişisel bilgileri, seyahat amacınızı belirttiğini en son olarak ta gidiş dönüş tarihlerinizi belirtmeniz gerekmektedir. Vize dilekçelerinin içerikleri ve dilekçeleri gidiş amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Sosyal Statünüze, meslek grubunuza ve gidiş amacınıza göre uygun vize talep dilekçesine firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden temin edebilirsiniz.


Bizi Instagram’dan Takip Edin!

Scroll to Top